Zavrieť

Porady

m a t e r s k a 2007

planujeme dieta, mozno to vyzera trochu vypocitavo, ale preco sa v zakonoch trochu nezorientovat a nepokusit sa mat maximalnu moznu matersku?!
urcite je nas viac, od 1.8.2006 mame vraj zasa nejake zmeny v zakonoch, zatial ma napadli tieto otazky:

1. je niekde stanovena maximalna mozna vyska materskej?
2. ked si budem platit socialne vo viacerych statoch EU, mozem poberat matersku z viacerych statov?
3. mozno tu mame aj maminy z inych statov (cesko, madarsko...), ako je to riesene tam? lepsie - horsie?
4. podla vas, z tychto clankov p. mihala je este nieco aktualne?!

http://mihal.blog.sme.sk/c/10235/Mat...ilmesacne.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2755/Mate...VII-zaver.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2706/Mate...u-cast-VI.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2697/Mate...mu-cast-V.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/2640/Mate...u-cast-IV.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1910/Mate...-cast-III.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1603/Mate...u-cast-II.html
http://mihal.blog.sme.sk/c/1389/Mate...mu-cast-I.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
Ďakjem za povzbudivé slová, tak ak sa bude s bábom všetko dobre vyvíjať, tak sa pokúsim o 2x max. materskú. Jankasm to odvolanie som si stiahla, pre prípad potreby. Ak je to to, čo si tu raz prikladala. Ďakujem ešte raz.
0 0
1beba 1beba

1beba je offline (nepripojený) 1beba

dakujem za radu :-) -a sekla som sa v dátume-md mi končí tento mesiac, nie 11-ty..-ale to na veci moc nemení..
-nd-myslela som nemocenská dávka ..ups..
ešte raz vdaka
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

1beba Pozri príspevok
dakujem za radu :-) -a sekla som sa v dátume-md mi končí tento mesiac, nie 11-ty..-ale to na veci moc nemení..
-nd-myslela som nemocenská dávka ..ups..
ešte raz vdaka
Ak by si sa teraz zamestnala - riadny PP, tak by si mala mať dostatočnú dobu poistenia (aj keď neuvádzaš presne) zo zamestnania - potom by mohla prichádzať do úvahy aj PNka (nemocenské). Rodičovský príspevok môžeš poberať normálne aj keď pracuješ, len nesmieš dať dieťa do štátneho zariadenia.
Ale to DNP si urob - zíde sa do budúcnosti.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

zuso Pozri príspevok
Ďakjem za povzbudivé slová, tak ak sa bude s bábom všetko dobre vyvíjať, tak sa pokúsim o 2x max. materskú. Jankasm to odvolanie som si stiahla, pre prípad potreby. Ak je to to, čo si tu raz prikladala. Ďakujem ešte raz.
Áno, je to to. Len to bola iba prvá verzia. Po porade s Tonkom-ajobs sme to ešte trošku upravili.
Takže ak bude treba, potom Ti pošlem už tú finálnu verziu.
Ale držím palce a verím, že tety na SP dovtedy trošku zmúdrejú a ty ho nebudeš potrebovať.
0 0
katkas katkas

katkas je offline (nepripojený) katkas

Ahojte,
takze chcem sa opytat, ci novela zakona narusi nejak moje plany.
Som zamestnana a chcem sa od 10.10. prihlasit ako DNP. Chcem cerpat co najvysiu matersku. Co mam robit? Bude sa dat este cerpat materska zo zamestnania + DNP? V praci by som si event. mohla vybavit jeden den neplatene volno - co by to ovplyvnilo? Tehotna nie som, chystam sa otehotniet asi tak o rok, mozno skor. Dik
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak sa schváli novela v znení, v akom bola predložená do parlamentu, tak dvojitá materská je po 1.1.2008 už len pojem pre históriu. O aktuálnom vývoji budem včas informovať, napr. zajtra sa chystám do parlamentu na rokovanie sociálneho výboru.

DNP potom bude dobré len na vylepšenie materskej na 1 x maximum v prípade, ak mamina má zamestnanie s platom pod 28000 a nemá "priateľského" zamestnávateľa.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu: som na riadnej materskej dovolenke a mam iba tuto davku, ako moj jediny prijem. Chcela by som si trocha prilepsit popri materskej, len sa neviem zorientovat, aby som si neskomplikovala zivot. Takze moja otazka znie: na aky druh uvazku by som sa mohla zamestnat, aky max. prijem dosiahnut, aby som nemala ohrozenu matersku. Resp. co je pre mna najvyhodnejsie. Velmi pekne dakujem.
0 0
moe7 moe7

moe7 je offline (nepripojený) moe7

volala som na soc. poist ze kedy je mozne prist ohadne DNP
a tam mi zacala rozpavat ze to pre mna nema ziadny vyznam ze sa mi tym
nic nezmeni ani na materskej
tak si mam platit DNP? ak planujem casom ist na MD
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

moe7 Pozri príspevok
volala som na soc. poist ze kedy je mozne prist ohadne DNP
a tam mi zacala rozpavat ze to pre mna nema ziadny vyznam ze sa mi tym
nic nezmeni ani na materskej
tak si mam platit DNP? ak planujem casom ist na MD
Odporúčam nepočúvať rady tetušiek na SP ohľadne toho či má alebo nemá pre teba DNP význam. Pokiaľ nemáš v zamestnaní VZ 28000,- tak v každom prípade sa Ti DNP oplatí, či už pri PN, OČR alebo pri materskej.
Takže choď na SP vypíš prihlášku a nech nikoho netrápi dôvod prečo sa prihlasuješ, je to tvoja vec a zákon Ti to nezakazuje.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu. Klientka SZČO s minimálnym vymeriavacím základom má termín pôrodu 25.12.2007. Od 1.2.2007 zamestnaná na skrátený úväzok, 270 dní poistenia splní 28.10.2007 Od 5.11.2007 chce ukončiť pracovný pomer a následne uzatvoriť nový pracovný pomer u iného zamestnávateľa, len som si nie istá zárobok by mala mať u nového zamestnávateľa. Prosím poradte?Ďakujem.
0 0
moe7 moe7

moe7 je offline (nepripojený) moe7

Dakujem, vazne som zostla na vazkach.
Zajtra tam nabehnem
DAKUJEM
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pre Kaja
opravujem :Rozdiel 28 142 - a platby SZČO.
270 dní spĺňa z obidvoch poistení - aj zamestnanie, aj SZČO?
Naposledy upravil Katy a R : 09.10.07 at 11:25
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Kája. Pozri príspevok
Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu. Klientka SZČO s minimálnym vymeriavacím základom má termín pôrodu 25.12.2007. Od 1.2.2007 zamestnaná na skrátený úväzok, 270 dní poistenia splní 28.10.2007 Od 5.11.2007 chce ukončiť pracovný pomer a následne uzatvoriť nový pracovný pomer u iného zamestnávateľa, len som si nie istá zárobok by mala mať u nového zamestnávateľa. Prosím poradte?Ďakujem.
Keďže si platí ako SZČO z minima, tak VZ v zamestnaní môže byť len vo výške maximum mínus VZ ako SZČO /28142,--8100,-/ teda cca. 20000,-.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ďakujem Vám.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jankasm Pozri príspevok
Keďže si platí ako SZČO z minima, tak VZ v zamestnaní môže byť len vo výške maximum mínus VZ ako SZČO /28142,--8100,-/ teda cca. 20000,-.
To je naopak, v prvom rade sa platí zo zamestnania, potom zo SZČO. T.j. môže mať zo zamestnania 28142, zo SZČO bude mať potom v tom mesiaci 0.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

A z čoho by sa jej rátala materská keby mala zo zamestnania od 1.11.2007 28 142,-. VZ SZČO by bol rok 2006 minimum a zo zamestnania od 1.11.07 28 142?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Z 28142+z VZ zo SZČO za rok 2006.
0 0
Denny30 Denny30

Denny30 je offline (nepripojený) Denny30

dnes som sa dobrovolne poistila, no neviem však kolko mam zaplatit a do kedy,pretoze zamestnankyna mi nevedela odpovedať ani na jednu otázku. Momentalne poberám rodičovský príspevok a dob. poistenie chcem platiť z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Neviete miu poradiť kolko mám zaplatiť.
Neviem či niečo zamna niečo odvádza štát. Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Denny30 Pozri príspevok
dnes som sa dobrovolne poistila, no neviem však kolko mam zaplatit a do kedy,pretoze zamestnankyna mi nevedela odpovedať ani na jednu otázku. Momentalne poberám rodičovský príspevok a dob. poistenie chcem platiť z maximalneho vymeriavacieho zakladu. Neviete miu poradiť kolko mám zaplatiť.
Neviem či niečo zamna niečo odvádza štát. Ďakujem
Za október 2007 zaplatíš ( od 10.10. do 31.10.2007 ) alikvotnú časť zo sumy 1239 Sk (to je poistné z maximálneho VZ) vo výške 880 Sk, potom každý mesiac poistné 1239 Sk (ak nebudeš celý mesiac poberať ošetrovné). Platba je vždy najneskôr do 8-meho dňa nasledujúceho mesiaca.
A naozaj si sa poistila z maximálneho VZ ? Lebo píšeš, že CHCEŠ platiť v maxima ? Maximum je 28.142 Sk. Mesačne.
Naposledy upravil ajobs : 10.10.07 at 20:16
0 0
moe7 moe7

moe7 je offline (nepripojený) moe7

aj ja som sa vcera dobrovolne poistila z min. 8100 ,- cize 357,-
tetuska nas tam tak doplietkla ze neviem cija som a preto sa chcem spytat
ze ako sa to bude ratat k materskej?
moja mzda je 16000,- a viem ze 55% z nej bude moja materska ale
ako sa to rata z DNP 55% z 357=196,35 *30´=5890,5 a toto my bude vyplacat SP k materskej vdaka DNP?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať