Zavrieť

Porady

Davka v nezamestnanosti po PN a RD

Poprisim Vaz ako sa vypocita vyska davky v nezameztnanosti:
Od roku 2006 som bez prestavky v pracovnom pomere, ktory stale trva. Pred nastupom na matersku dovolenku som mala rizikove tehotenstvo a bola dom PN.
7.2.2017-6.8.2017 PN, 7.8.2017-1.4.2018- materska dovolenka. Po uplynuti materskej dovolenky, mam zaujem o dohodu o ukoncrni pracovneho pomeru. Ako sa v tomto pripade vypocita vyska davky v nezamestnanosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyska podpory v nezamestnanosti sa pocita z prijmu za posledne 2 roky pred evidenciou na UP.
    Takze v pripade, ze sa od 2.aprila zaevidujes na UP, bude to prijem od 3. aprila 2016 do konca PP.
    Obdobie PN a MD sa z toho casu pre vypocet vylucia.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Lepšie by zrejme bolo počkať na uplynutie RD a PP skončiť až následne. Ak by zamestnávateľ spolupracoval, tak by ste mali nárok na max. dávku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 .
    ivanahu Aky by bol vymeriavaci zaklad pre davku v nezamestnanosti pri prijme 900€ v hrubom pocas celoho posudzovaneho obdobia (mimo PN a MD)
    ivka70 Priblizne by bola davka tych 450 eur za mesiac.
    Ja by som pockala este rok a az potom skoncila PP tak, ze vycerpas 1 den dovolenky a zvysok ti preplatia. Tak by si skutocne dosiahla maximalnu podporu.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    obdobie PN aj materskej dovolenky je vylučitelná doba. Vymeriavacím základom bude príjem za obdobie 3.4.2016-6.2.2017 + príp. preplatená dovolenka. Ak pár dní dovolenky vyčerpáš a zbytok si dáš preplatiť, ovplyvní to výšku dávky v nezamestnanosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivanahu *Aky by bol vymeriavaci zaklad pre davku v nezamestnanosti pri prijme 900€ v hrubom pocas celoho posudzovaneho obdobia (mimo PN a MD). Dovolenka bola cela vycerpana.
    veronikasad Spočítaj si hrubú mzdu za uvedené obdobie a vydel počtom kalendárnych dní. Dávka v nezamestnanosti je 50% denného vymeriavacieho základu, vypláca sa za kalendárne dni
    ivka70 Dovolenku si urcite celu nevycerpala, vznikne ti narok aj za rok 2018 a pochybujem, ze si vycerpala cely narok na dovolenku za rok 2017, kedy? alebo si to zabudla napisat?
      zbaliť
    ivka70 08.01.18 19:49 odstránil(a) z Porady

    Davka v nezamestnanosti po PN a RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.