Zavrieť

Porady

Zálohová FA + DPH

Mám zaevidovanú zálohovú faktúru spolu s DPH za nesiac jún. Úhrada tejto faktúry bola až v mesiaci september. V mesiaci jún som mal nárok na odpočet DPH, alebo až po obdržaní faktúry (nie zálohovej) v mesiaci október
Usporiadat
257 257

257 je offline (nepripojený) 257

Dobrý deň ! Vie mi niekto poradiť, ako to je s prenesením uhradenej predfaktúry do nového roku ? Ďakujem.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Skoro tak, ako by si prenášal z mesiaca na mesiac.

Povedzme,
- ak si v decembri 2008 zaplatil preddavok,
- dostal si faktúru k zaplatenému preddavku
- uplatnil si si Dph

a

ak v r. 2009 dostaneš ostrú faktúru,
- uplatniš Dph na zvyšnú časť Dph (ak preddavok bol v nižšej sume)
- a finito.
0 0
gabriela p gabriela p

gabriela p je offline (nepripojený) gabriela p

Dobrý deň, klient mi doniesol faktúru od svojho odberateľa, kde tento odberateľ fakturuje zálohu na práce a na FA je vyčíslená DPH a má aj náležitosti FA. Dátum plnenia je na faktúre 15.5.2009, ale táto faktúra bola zaplatená až v júni. Vyzerá to tak, že záloha bola fakturovaná v 100 % výške dohodnutej ceny a "ostrá" faktúra ani nebude. Klient je mesačný platiteľ. Ako by ste to riešili?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

- Buď je to zálohová faktúra (požiadavka na platbu vopred)
- Bud je to ostrá faktúra za uskutočnené práce.

Ak záloha z tejto faktúry bola zaplatená až v júni, tak daňový doklad k prijatej platbe môže byť vystavený až v júni, kedy sa vie kedy je deň dodania (deň prijatia preddavku).

Žiadala by som danú faktúru opraviť (aby bola iba hodnota, nie rozpis dane a pod. aby bolo jasné, že ide iba o zálohovú faktúru , ktorá nie je dokladom na odpočet Dph - lebo nenastalo plnenie .

Odkiaľ zobral dodávateľ dátum plnenia 15.5.2009 - ked nebol ani prijatý preddavok, ani dodané práce ?
Kontaktuj dodávateľa, ktorý vystavil faktúru.
0 0
gabriela p gabriela p

gabriela p je offline (nepripojený) gabriela p

Ďakujem za pomoc a oceňujem tvoju logickú a profesionálnu odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať