Zavrieť

Porady

uplatnenie DPH pri používani osobnéh automobilu na podnikanie

Ahojte, potrebovala by som poradiť ak živnostík, ktorý je platcom DPH a používa osobný automobil na podnikanie či si môže uplatniť odpočet DPH z blokov, ktorými dokladuje spotrebu benzínu?
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Gratulujem, si dobrý...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

benka Pozri príspevok
A prešlo to. Diskusia k tomuto problému pri kontrole trvala cca 10 min. Záver: Obhájené.

Jednalo sa o dosť vysokú čiastku. Odpočet DPH bol robený pomerom využívania automobilu na súkromné a podnikateľské účely ( vyhodnocované mesačne ).
Si si istý ,že auto nebolo zaradené v majetku? Nechce sa mi tomu veriť.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Nebolo. Pozrel som sa do zoznamu obchodného majetku daného podnikateľa, dokonca ani nikdy žiadne auto v obchodnom majetku nemal.
0 0
Patrik1 Patrik1

Patrik1 je offline (nepripojený) Patrik1

benka Pozri príspevok
A prešlo to. Diskusia k tomuto problému pri kontrole trvala cca 10 min. Záver: Obhájené.

Jednalo sa o dosť vysokú čiastku. Odpočet DPH bol robený pomerom využívania automobilu na súkromné a podnikateľské účely ( vyhodnocované mesačne ).
Benka, gratulujem aj ja. Prispel som aj ja par prispevkami do obdobnych tem, dokonca som otvoril novy prispevok na tuto temu (http://www.porada.sk/t79047-odpocet-...ezar-v-om.html), aby sa v tomto probleme uz konecne urobilo "jasno" - nakolko som nevedel o tomto tvojom.
Mohol by si este par odrazkami urobit zaver, ako si pocas 10min argumentoval a prip. uviest DU, ktory ti robil kontrolu (ak to nie je tajnost... ). Pytam sa aj preto, lebo ja som si aj na zaklade podobnych "logickych" argumentov pri tych istych podmienkach ako ten tvoj podnikatel, uplatnoval pocas celeho roka 2007 odpocet DPH z PHM u vozidla netarad.v OM, ale pouzivaneho na podnikanie. Dakujem!!!
Naposledy upravil Patrik1 : 05.04.08 at 08:43
0 0
Patrik1 Patrik1

Patrik1 je offline (nepripojený) Patrik1

takze sa znova pripajam-dosla odpoved z DRSR na moju poziadavku:
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Platiteľ dane môže odpočítať daň v rozsahu a za podmienok stanovených v § 49 až 51 zákona o DPH. Jednou z podmienok práva na odpočítanie dane je, že platiteľ použije prijaté tovary a služby na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ. To znamená, ak platiteľ dane prijaté tovary (napr. PHL) použije na svoje zdaniteľné obchody a spĺňa ďalšie podmienky na odpočítanie dane uvedené v týchto ustanoveniach, môže si odpočítať daň. Ak platiteľ dane použije prijaté tovary na účely svojho podnikania a zároveň aj na iný účel ako podnikanie (napr. na svoju osobnú spotrebu), pri odpočítaní dane postupuje podľa § 49 ods. 5 zákona o DPH.
0 0