Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nech sa páči - tu som opísal postup: http://www.porada.sk/t73636-stahovan...z-youtube.html
0 0
Beatris Beatris

Beatris je offline (nepripojený) Beatris

Dik za radu. Už to idem vyskúšať
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

ahojte v účtovníctve som ešte v plienkach 2 r.prax,ale to čo sa mi dnes stalo som vedľa klient ,ktorý mi priniesol spracovať j.učt.prebrala som všetky doklady a ako to triedim tak vidím ,že tam má blok od LCD TV v hodnote
26 000 volala som mu ,že to podľa mňa nemôže dať do nákladov však pracuje ako zámočník, a on : " kamarátová účtovnička ,ktorá ma prax v účtovníctve 30 rokov tak si do nákladov dal aj koženú sedaciu súpravu!"
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zsazsula Pozri príspevok
ahojte v účtovníctve som ešte v plienkach 2 r.prax,ale to čo sa mi dnes stalo som vedľa klient ,ktorý mi priniesol spracovať j.učt.prebrala som všetky doklady a ako to triedim tak vidím ,že tam má blok od LCD TV v hodnote
26 000 volala som mu ,že to podľa mňa nemôže dať do nákladov však pracuje ako zámočník, a on : " kamarátová účtovnička ,ktorá ma prax v účtovníctve 30 rokov tak si do nákladov dal aj koženú sedaciu súpravu!"
No koženú sedaciu súpravu si principiálne mohla dať , ak ju má v kancelárii
Odpovede typu, veď všetci si to dávajú do nákladov počúvam počas celej mojej praxe /napríklad aj zlatú retiazku/. ja sa na to okamžite pýtam A mali už daňovú kontrolu?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

evina Pozri príspevok
No koženú sedaciu súpravu si principiálne mohla dať , ak ju má v kancelárii
Odpovede typu, veď všetci si to dávajú do nákladov počúvam počas celej mojej praxe /napríklad aj zlatú retiazku/. ja sa na to okamžite pýtam A mali už daňovú kontrolu?
Ak mu príde daňová kontrola zavčasu, kým bude ešte sedačka nová, môže ju predať a bude mať na zaplatenie sankcií
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
mňa tak neskutočne s.r. jedna poisťovňa, ktorá nie je ani po dvoch mesiacoch schopná vybaviť škodovú udalosť....Volala som tam pred cca 2 týždňami, všetky doklady od nás majú, sú v poriadku (ako ináč) a pán likvidátor má času ako čečiny....

Volala som tam pre dvoma dňami a aj dnes a stále nič..... Vraj to budú urgovať aj u jeho nadriadeného.... Som zvedavá, nechám im ešte týždeň????
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ZuzanaP Pozri príspevok
mňa tak neskutočne s.r. jedna poisťovňa, ktorá nie je ani po dvoch mesiacoch schopná vybaviť škodovú udalosť....Volala som tam pred cca 2 týždňami, všetky doklady od nás majú, sú v poriadku (ako ináč) a pán likvidátor má času ako čečiny....

Volala som tam pre dvoma dňami a aj dnes a stále nič..... Vraj to budú urgovať aj u jeho nadriadeného.... Som zvedavá, nechám im ešte týždeň????
Zuzka, ušetri si peniaze za telefón a nevolaj, ale napíš. Napíš buď urgenciu, alebo sťažnosť a adresovala by som to najvyššiemu. Na písomné listy sú povinný Ti odpovedať, takto keď zavoláš, tak Ti nasľubujú modré aj ružové, ale nakoniec sa na to vy.... Treba písať ja už som v takýchto listoch pomaly odborník, vždy keď ma niekto takto nas.... tak píšem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
sta Pozri príspevok
Zuzka, ušetri si peniaze za telefón a nevolaj, ale napíš. Napíš buď urgenciu, alebo sťažnosť a adresovala by som to najvyššiemu. Na písomné listy sú povinný Ti odpovedať, takto keď zavoláš, tak Ti nasľubujú modré aj ružové, ale nakoniec sa na to vy.... Treba písať ja už som v takýchto listoch pomaly odborník, vždy keď ma niekto takto nas.... tak píšem

A prosím ťa poskytneš mi nejaký vzor? Budem vďačná....
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ZuzanaP Pozri príspevok
mňa tak neskutočne s.r. jedna poisťovňa, ktorá nie je ani po dvoch mesiacoch schopná vybaviť škodovú udalosť....Volala som tam pred cca 2 týždňami, všetky doklady od nás majú, sú v poriadku (ako ináč) a pán likvidátor má času ako čečiny....

Volala som tam pre dvoma dňami a aj dnes a stále nič..... Vraj to budú urgovať aj u jeho nadriadeného.... Som zvedavá, nechám im ešte týždeň????
verím ti že si ako ten červený smajlo, ale mna tvoj príspevok zároveň aj pobavil lebo:
1. ešte osm nepočula výraz "času ako čečiny"
2. tvoja skratka ma inšpirovala k novému vyjadreniu stavu mysle obchodnou terminologiou: na s.r.o
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tanče Pozri príspevok
verím ti že si ako ten červený smajlo, ale mna tvoj príspevok zároveň aj pobavil lebo:
1. ešte osm nepočula výraz "času ako čečiny"
2. tvoja skratka ma inšpirovala k novému vyjadreniu stavu mysle obchodnou terminologiou: na s.r.o

0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ZuzanaP Pozri príspevok
A prosím ťa poskytneš mi nejaký vzor? Budem vďačná....
Tak napríklad:


VEC: Žiadosť

Dňa xx.xx.2007 sme Vám nahlásili poistnú udalosť č. .................... , ktorú sme podložili všetkými dokladmi potrebnými na jej likvidáciu.

Týmto Vás žiadam o zdôvodnenie, prečo do dnešného dňa 21.02.2008 nie je naša poistná udalosť zlikvidovaná, napriek tomu, že sme si svoje povinnosti voči Vám splnili, platíme riadne a včas poistné a predložili sme Vám všetky doklady, ktoré ste od nás žiadali?

Viackrát som ju urgovala u Vašich pracovníkov na oddelení likvidácie (pred dvoma týždňami a taktiež včera xx.xx.2008) a bolo mi prisľúbené, že ............................................

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ešte treba pozrieť do zmluvy s poisťovňou aká je tam uvedená lehota na likvidáciu poistnej udalosti
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
sta Pozri príspevok
Ešte treba pozrieť do zmluvy s poisťovňou aká je tam uvedená lehota na likvidáciu poistnej udalosti
Ďakujem veľmi pekne, hneď to píšem....

No veď práve oni nemajú lehotu na likvidáciu poistnej udalosti, teda to mi povedala cez telefón, musím pozrieť doma.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

ZuzanaP Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, hneď to píšem....

No veď práve oni nemajú lehotu na likvidáciu poistnej udalosti, teda to mi povedala cez telefón, musím pozrieť doma.
Nevadí, aj keby nebola žiadna lehota, nech Ti dajú písomne vedieť, v akom štádiu vybavovania to je a hotovo, nech vieš, ako sa máš ďalej zariadiť, držím palce
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

ZuzanaP Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, hneď to píšem....

No veď práve oni nemajú lehotu na likvidáciu poistnej udalosti, teda to mi povedala cez telefón, musím pozrieť doma.
To iste som riesila ale uz pred 5 rokmi. 3 mesiace to riesili, lebo nemali dost ludi na to, a zavadzali ma kazdy den, co som telefonovala, ze uz to posielaju. V zmluve nebola presna lehota likvidacie, ale je tam slovicko "obratom", a ja si nijako nepredstavujem obratom - dobu 3 mesiace!!!. Prajem vela stastia, myslela som,ze sa to uz zlepsilo, ale ocividne maju stale pravo na vsetko iba oni, a my mozeme len platit a okamzite. Tak toto je teda nechutne! A rozculila som sa, akoby pred 5-mi rokmi zasa. Hlavne sa nedat odbit, a veru pisat, ja som tiez nepisala, iba volala. Aj to tak vyzeralo, ale ked som sa napalila a sadla do auta a isla priamo do centraly v BA, tak som este nestihla zatvorit dvere a pani uz vedela, kto som. A povedala som, ze pokial mi neukaze potvrdenie o odoslani mojich penazi, tak sa nepohnem. Ale mala stastie, lebo mi ukazala v pc,ze odisli "vcera" -den predtym. Ich stastie, lebo som bola pripravena bavit sa komplet asi aj so vsetkymi nadriadenymi.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
TO je hrúúúúza, doteraz sme nemali takéto problémy. Oni stále volajú likvidátorovi, ktorý samozrejme nezdvíha telefóny....Napíšem, pošlem a uvidím.....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Mňa dnes vydesil telefonát zo škôlky, vlastne do škôlky, momentálne som doma po absolvovaní šprintu (teda autom) pre malú, ktorá sa vraj potkla o vlastnú nohu a narazila do steny. Ten náraz bol skutočne riadny, skoro 3cm rana rozďavená až na čelovú kosť( to som zbadala až na chirurgii). Má to zaštopkané cca 10 stehmi. Ale v podstate ma nasrdilo, že aj keď každý rok žiadajú obnoviť údaje a majú na mňa telefón do práce, bolo po mne vyhlásené bezmála celoštátne pátranie, lebo pozerali do kartičky, ktorú sme vyplňovali pred 4 rokmi pri nástupe.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

pred nasim domom si dal jeden pan urobit parkovacie miesto pre invalidov ,-pekne znacka a taaaake dlhe pokresene miesto. cize je jeho znacka, jeho parkovacie miesto, za ktorym sa da parkovat, nakolko je tam dost velky plac no a potom je dopravna znacka. nuz a ked niekto na ten volny plac za invalidnym miestom zaparkuje tak pan ZTP nevie zaparkovat na svoje miesto /podotykam, ze po zaparkovani svojho auta ma este meter a pol k dobru medzi sebou a druhym autom/takze zaparkuje na ine volne miesto. tak u nas pred domom to vyzera tak, ze invalidne miesto je prazdne a chalan, ktory si ho tam dal "nakresit" parkuje oproti tomu miestu alebo niekde okolo a zabera miesto ludom, ktori nie su ZTP a snazia sa "pichnut" kde sa da. kedze si nikto nedovoli zaparkovat na tom volnom invalidnom mieste, ktore je velke asi ako pre dodavku. hlavne, ze sa plati pokuta, ked si niekto zaparkuje na mieste urcenom pre invalidov, ale ze ho ma a nevyuziva to je v pohode. nic proti invalidom ani zakonom, ale mysli, ze zbytocne tak zabral miesto, ked ho nevyuziva
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mno, skús prísť na invalidnom vozíku k autu a presuň sa z vozíka do auta...ja to sledujem každé ráno a poobede z okna a je mi suseda ľúto...lebo nikto nevie pochopiť prečo je to miesto pre invalidov "zbytočne veľké" ako tvrdíš...a just každý zaparkuje tak aby ani dvere neotvoril nieto aby sa aj z vozíkom dostal ku dverám...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mňa nevadí, že miesto pre invalidov je veľké, ale presne to, že majú vyhradené miesto a potom parkujú na inom mieste... Korduľa písala, že parkuje sa ZA miestom pre invalida....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať