Zavrieť

Porady

DPH zo služby v zahraničí

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Spoločnosť z ČR nám poskytla reklamné služby, ktoré boli poskytnuté v ČR, pretože tam bola reklama aj umiestnená. Fakturovali nám cenu bez DPH.
Je potrebné vykonať samozdanie, keď služba bola poskytnutá v ČR. Ďakujem.
Usporiadat
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ano lebo neposudzujete kde bola služba poskytnutá ale komu par. 15 ods 7 takže samozdanite...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lienočka Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Spoločnosť z ČR nám poskytla reklamné služby, ktoré boli poskytnuté v ČR, pretože tam bola reklama aj umiestnená. Fakturovali nám cenu bez DPH.
Je potrebné vykonať samozdanie, keď služba bola poskytnutá v ČR. Ďakujem.
Miestom dodania je v tom prípade SR, fa je potrebné samozdaniť.
0 0
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

To znamená, že nemá pre mna žiaden význam pri službe kde bola fyzicky služba poskytnutá, ale komu? Čiže slovenskému platiteľovi?
Ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Áno, pri určitých službách je dôležité, kto je objednávateľom - pod akým IČ DPH bola služba objednaná a následne fakturovaná. Za miesto dodania služby nemôžeš jednoznačne brať ČR - závisí totiž od druhu služby. Niekedy sa miesto dodania v zmysle zákona o DPH určuje inak.
Pozri si § 15 ods. 7 a 8 Zákona o DPH.

(7)Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.
Naposledy upravil alušik : 23.05.07 at 11:19
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Prosím o radu.
Faktúra z Čiech za reklamné služby vystavená bez DPH podľa §10.
Dátum vystavenia a zdaniť.plnenia: 22.3.2007
Dátum prijatia faktúry: 13.6.2007(elektronicky vytlačená)
Dátum úhrady:25.6.2007
Otázka:
1.DPH som mala odviesť 22.3.2007 ? (podľa §19 ods.2)
2.Ak som tak neurobila, mám podať opravné DP?
3. Nárok na odpočet budem mať 13.6.2007?
Ďakujem
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

beatad Pozri príspevok
Prosím o radu.
Faktúra z Čiech za reklamné služby vystavená bez DPH podľa §10.
Dátum vystavenia a zdaniť.plnenia: 22.3.2007
Dátum prijatia faktúry: 13.6.2007(elektronicky vytlačená)
Dátum úhrady:25.6.2007
Vznik daňovej povinnosti vo vašom prípade upravuje §19/2 zák. 222/2004 Zz.
(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.

Vo vašom prípade je to 22.3.2007


beatad Pozri príspevok
Otázka:
1.DPH som mala odviesť 22.3.2007 ? (podľa §19 ods.2) Ano.
2.Ak som tak neurobila, mám podať opravné DP? Nie opravné, ale dodatočné.
3. Nárok na odpočet budem mať 13.6.2007? Nie. V súlade s §51/1b máte nárok na odpočet v zdaňovacom období, keď daň uvediete v záznamoch podľa §70. Teda v období, keď daň odvediete. Vo vašom prípade je to 22.3.2007.
Ďakujem
Odpoveď zvýraznená
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Firma A je pred podpisom zmluvy o dielo s firmou B (obidve zaregistrované v SR), kde firma A vyšle na náklady firmy B svojho zamestnanca do tretieho štátu (mimo EU) na zhotovenie diela. Po ukončení diela firma A bude fakturovať cenu za zhotovenie diela (mzda zamestnanca). V zmluve je však uvedené, že fakturovať má firma A bez DPH, nakoľko sa jedná o služby poskytnuté v zahraničí. Mne sa to však nezdá, fakturovať by mala firma A s DPH, nezáleží, kde bol výkon prevedený, ale objednávateľ je firma registrovaná v SR. Kde je pravda?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

K správnemu posúdeniu dph pri službách je potrebné určiť miesto dodania služby. Miesto dodania služby sa určuje podľa toho o aký druh služby ide. Bez týchto informácií sa nedá posúdiť zdanenie služby.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
mlyn16 Pozri príspevok
Firma A je pred podpisom zmluvy o dielo s firmou B (obidve zaregistrované v SR), kde firma A vyšle na náklady firmy B svojho zamestnanca do tretieho štátu (mimo EU) na zhotovenie diela. Po ukončení diela firma A bude fakturovať cenu za zhotovenie diela (mzda zamestnanca). V zmluve je však uvedené, že fakturovať má firma A bez DPH, nakoľko sa jedná o služby poskytnuté v zahraničí. Mne sa to však nezdá, fakturovať by mala firma A s DPH, nezáleží, kde bol výkon prevedený, ale objednávateľ je firma registrovaná v SR. Kde je pravda?
čo je to zhotovenie diela? Neviem to posúdiť pokiaľ neviem o akú činnosť ide...
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Služba sa bude vykonávať v Afrike (to som písala, že mimo EU) a vykonávať sa budú skúšky a kontrola zariadenia.
0 0
Aisha Aisha

Aisha je offline (nepripojený) Aisha

Ahojte, poraďte mi prosím ako sa určí miesto dodania pri službách dodávaných zo zahraničia - konkrétne:
1. opravy a udržiavanie kamiónov v EU
2. dialničné poplatky za užívanie dialníc v kraj. EU
- zahr. fa sú od dod. registrovaných pre DPH
Ďakujem
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prosím o pomoc s nasledovným problémom :
- fakturácia za služby –výpomoc montážnymi kapacitami s miestom dodania v ČR na stavbe bola pôvodne fakturovaná s DPH, odberateľ aj dodávateľ sú registrovaní pre DPH v SR, dodávateľ nie je registrovaný pre DPH v ČR. Vyplýva z toho, že fakturácia musí byť podľa §15 ods.4 oslobodená od DPH, aj keď ja ako dodávateľ služby nie som zaregistrovaná pre DPH v ČR? Mám považovať túto opravenú faktúru, ktorú som musela opraviť na základe žiadosti odberateľa ako oslobodenú od DPH za dodanie služieb do iného členského štátu EÚ? V tom prípade, do ktorého riadku DP DPH uvediem túto oslobodenú službu od DPH, ak to dám do r.13, musím uviesť či sú oslobodené podľa §43,46,47 alebo §48 ZoDPH ?
A najmä ma znepokojuje to, či som ja vôbec mala túto faktúru opraviť a vystaviť bez DPH, keďže fakturujem slovenskému subjektu s miestom podnikania na území tohto štátu, no a zdôrazňujem, nie som registrovaná pre DPH v ČR. Vopred ďakujem za všetky odpovede.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nik sa nestretol s týmto problémom? Prosím....
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ondrejvla Pozri príspevok
Prosím o pomoc s nasledovným problémom :
- fakturácia za služby –výpomoc montážnymi kapacitami s miestom dodania v ČR na stavbe bola pôvodne fakturovaná s DPH, odberateľ aj dodávateľ sú registrovaní pre DPH v SR, dodávateľ nie je registrovaný pre DPH v ČR. Vyplýva z toho, že fakturácia musí byť podľa §15 ods.4 oslobodená od DPH, aj keď ja ako dodávateľ služby nie som zaregistrovaná pre DPH v ČR? Mám považovať túto opravenú faktúru, ktorú som musela opraviť na základe žiadosti odberateľa ako oslobodenú od DPH za dodanie služieb do iného členského štátu EÚ? V tom prípade, do ktorého riadku DP DPH uvediem túto oslobodenú službu od DPH, ak to dám do r.13, musím uviesť či sú oslobodené podľa §43,46,47 alebo §48 ZoDPH ?
A najmä ma znepokojuje to, či som ja vôbec mala túto faktúru opraviť a vystaviť bez DPH, keďže fakturujem slovenskému subjektu s miestom podnikania na území tohto štátu, no a zdôrazňujem, nie som registrovaná pre DPH v ČR. Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Keďže predmet dane je v ČR tak SR firma oprávnene požaduje vystavenie Fa bez SK DPH. Otázne je či vám nevznikla povinnosť sa tam registrovať a faktúrovať z českou DPH...malo informácii...Odberateľ robil čo v ČR?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
Keďže predmet dane je v ČR tak SR firma oprávnene požaduje vystavenie Fa bez SK DPH. Otázne je či vám nevznikla povinnosť sa tam registrovať a faktúrovať z českou DPH...malo informácii...Odberateľ robil čo v ČR?
Odberateľ dodával českej firme elektromontážne práce na stavbe v ČR, dodávateľ vypomáhal montážnymi kapacitami pri elektrorozvodoch nakoľko sú jeho hlavným predmetom podnikania. Sme povinní sa zaregistrovať pre DPH v ČR? Aj v tom prípade, ak ide o túto jedinú zákazku? Odberateľ je dodávateľom tejto stavby v rámci elektrosystému v ČR.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dopĺňam predošlú odpoveď, celková fakturácia je do 100 tis. CZK, aj v tomto prípade je povinnosť registrácie v ČR?
Môj názor, faktúra mala byť s DPH pre odberateľa s registráciou a miestom podnikania na území SR, opravte ma prosím ak sa mýlim.
Vopred ďakujem za radu a pomoc.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús pozrieť
http://www.porada.sk/544479-post5.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
http://www.porada.sk/319335-post22.html
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lenka, krásne vypracované, ale tu som svoj problém nenašla, obidve zmluvné strany majú miesto podnikania a registrácie na území SR, avšak fakturujem za služby vykonané na území ČR , ktoré fakturuje ďalej odberateľ českej firme. Ja som v tomto prípade dodávateľ, neviem, či aj tu použijem ustanovenia §15?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja fakturujem slovenskej firme za práce v ČR, nefakturujem českej firme, i v tomto prípade som povinná k registrácii v ČR?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať