Zavrieť

Porady

vypĺňanie nového daňového priznania k DPH

ahojte, keďže sa Daňovému riaditeľstvu podarilo vykúzliť nové daňové priznanie k DPH a po naštudovaní jedného zavesili na stránku nové, tak by sme sa mohli povenovať novinkám, ktoré nám pripravili.

máte niekto naštudované čo a ako s novým priznaním od budúceho mesiaca?

ešte nemám celkom naštudované poučenie, ale viem že oprava ZD sa už nebude vykazovať na separátnych riadkoch - konečne - budú tam preddavky (§78a) ... a čo ešte? Nemáte to niekto náhodou pekne usporiadané a nechcete pomôcť upratať si to aj ostatným?

vopred veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
prosím o info:

riadok 20: §51 ods. a ?
riadok 22: §51 ods. d ?

ďakujem
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
hanelie Pozri príspevok
prosím o info:

riadok 20: §51 ods. a ?
riadok 22: §51 ods. d ?

ďakujem
Info:

§ 51 ods. a) - daň na vstupe z tuzemských plnení tovarov a služieb - to jest žiadne samozdanenie, žiadne dobropisy,
§ 51 ods. d) - daň zaplatená pri dovoze tovaru z tretích krajín
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Rozalka Pozri príspevok
Bola som nedávno na školení a školiteľkou bola naozaj odborníčka v tejto oblasti, a povedala: to je úplne jedno, čo dáte do riadkov 20-23, podstatné sú údaje v r. 18 a 19.
no pracovníčke na DU to jedno nebolo, ale odvtedy sa neozvala. Tak hádam zapísala čo bolo na tlačive a bude pokoj.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Rozalka Pozri príspevok
Bola som nedávno na školení a školiteľkou bola naozaj odborníčka v tejto oblasti, a povedala: to je úplne jedno, čo dáte do riadkov 20-23, podstatné sú údaje v r. 18 a 19.
Ja som bola tiež na školení, kde školiteľka bola z MFSR a bolo nám povedané, že v r. 20-23 sú len informatívne údaje možno preto im je jedno, čo tam kto dá
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj poradaci, robi DP DPH za 4Q/2007, preratavame koeficientom, ako hladam tak hladam neviem v nom najst riadok kde uvediem rozdiel medzi odpocitanou danov pocas roka a danov vypocitanou za cely rok, kam to mam uviest, poradte prosim. Mam pocit ze asi do riadkov 18,19 (to len pricitam al. odcitam podla toho aky bude rozdiel). Dakujem
0 0
tanina11 tanina11

tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

Ahojte, ešte by som sa rada spýtala kam budem uvádzať nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, § 49, ods 2, písm. c
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
ALBO Pozri príspevok
No a nie je to smutné?!
My tu máme mindráky z toho aby to nebolo zle a im je to jedno. Nebolo by také ťažké aby si to ujasnili a povedali presne čo tam chcú a my by sme sa podľa toho zariadili.
Nemôžu povedať, čo vlastne chcú, pretože tie zákony sú už také prekomplikované, že im nerozumejú ani sami tvorcovia.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tanina11 Pozri príspevok
Ahojte, ešte by som sa rada spýtala kam budem uvádzať nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, § 49, ods 2, písm. c

r. 18 a 19 .
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
tanina11 Pozri príspevok
Ahojte, ešte by som sa rada spýtala kam budem uvádzať nadobudnutie tovaru z iného členského štátu, § 49, ods 2, písm. c
Do riadku 18,19, ako súčasť odpočítania dane celkom. Musíš to mať razdelené vedením záznamov podľa §70.
0 0
tanina11 tanina11

tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

Ahojte,

chcela by som sa spýtať kam mám v novom tlačive DPH uviesť nadobudnutie tovaru z ČR, tzv. samozdanenie?


Ďakujem
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
tanina11 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som sa spýtať kam mám v novom tlačive DPH uviesť nadobudnutie tovaru z ČR, tzv. samozdanenie?


Ďakujem
Skús príspevky 109,110 a určite by si odpoveď našla aj v niektorých starších príspevkoch tejto témy.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tanina11, tu som Ti odpovedala:

http://www.porada.sk/t69495-tlacivo-k-dph.html
0 0
MS77 MS77

MS77 je offline (nepripojený) MS77

ahojte vie mi prosim niekto poradit kde uvadzam sluzby podla §16 ods.7 ( miestom dodania je iný členský štát) sú to moje vystavene faktury. dakujem za kazdu dobru radu.
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Pekny den, chcem si len overit, ci spravne uvazujem:
potrebujem podat opravny vykaz DPH za III. stvrtrok 2007 a vyplnujem stare tlacivo, platne do 30.9.2007. Zoberu mi ho alabo nie?
vdaka za radu
0 0
MS77 MS77

MS77 je offline (nepripojený) MS77

dodatocne za 3Q/07 podavas na tlacivach platnych do 30.9.2007. nezobrali by ti to na novych tlacivach
0 0
MS77 MS77

MS77 je offline (nepripojený) MS77

MS77 Pozri príspevok
ahojte vie mi prosim niekto poradit kde uvadzam sluzby podla §16 ods.7 ( miestom dodania je iný členský štát) sú to moje vystavene faktury. dakujem za kazdu dobru radu.

prosim vie mi niekto poradit, ako tak do toho pozeram, tak mi vychadza že sa to neuvadza nikde
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MS77 Pozri príspevok
prosim vie mi niekto poradit, ako tak do toho pozeram, tak mi vychadza že sa to neuvadza nikde
Neuvádzaš.
0 0
poou poou

poou je offline (nepripojený) poou

Ahojte, viete mi povedať, kde mám zapísať v DP daň pre samozdanenie pri vstupe a výstupe? A do ktorého riadku dať tuzemské obchody? Diky
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

poou Pozri príspevok
Ahojte, viete mi povedať, kde mám zapísať v DP daň pre samozdanenie pri vstupe a výstupe? A do ktorého riadku dať tuzemské obchody? Diky
Samozdanenie tovaru - r. 7, 8, (služby - r. 9, 10), + r. 19. Tuzemské obchody - r. 21.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Anja111 Pozri príspevok
Samozdanenie tovaru - r. 7, 8, (služby - r. 9, 10), + r. 19. Tuzemské obchody - r. 21.
Tuzemské obchody aj na r. 19 aj 21, čo sa vstupu týka.
0 0
Načítať ďalšie