Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Usporiadat
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

jajax Pozri príspevok
prosim o radu.dostala som od sestry rozsadenu orchideu,podla vsetkeho ide o oncidium.sestra ju presadila do zeminy kupenej v obchode a je to presne ta co tu bola kritizovana.orchidea je presadena tri tyzdne a zda sa ze je v poriadku.neviem ci ju mam presadit do zeminy ktora tu bola odporucana(namiesana) alebo ju zatial nechat tak,aby som jej presadzanim neublizila.
dakujem za radu.
Oncidium tiež potrebuje vzdušný substrát.

Pekný deň
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

pwerka Pozri príspevok
prosiiiiim

mam problem, ktory sa tyka jednej z orchidei kupenych pred casom. uz pri kupe sa mi velmi nepozdavala ale mala som pocit, ze ju zachranim....

po dvoch tyzdnoch jej odpadli 2 kvety aj 2 mini puciky a ziadny puk sa neotvoril. rozhodla som sa, ze ju presadim. suche korene som ostrihala a zasadila som ju (polystyren na spodok kvetinaca a z povodnej zeminy len tie velke kusky) + 2 tyzdne som nepoliala.

az teraz v sobotu som ju prvy krat poliala (ponorila do vody na hodinu) ale mam pocit, ze to nepomohlo. korene nepribudaju, listy su veeeelmi makke a ziadny puk sa neotvoril ale ani neodpadol


co teraz s nou? mam tie kvetne stvoly odstrihnut a vybrat z kvetinaca a dat do sacku? alebo trpezlivo cakat ??
Myslím si, že by bolo vhodné ešte "trpezlivo čakať".

Pekný deň
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
senior member dakujem,radsej ju presadim.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
bef,ospravedlnujem sa.az teraz som si uvedomila co som napisala,syn mal prave nieco"hrozne" dolezite tak som pocuvala aj pisala.
0 0
bratadam bratadam

bratadam je offline (nepripojený) bratadam

jajax Pozri príspevok
bef,ospravedlnujem sa.az teraz som si uvedomila co som napisala,syn mal prave nieco"hrozne" dolezite tak som pocuvala aj pisala.

Aj keď to bolo , ale ako oslovenie to bolo pekné.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
chcem sa s vami podelit o svoju radost.vcera som si v lidli kupila prekrasnu miltoniu a po prichode domov som zistila ze dve orchidei vyhanaju a je iste ze to nie su korene.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jajax Pozri príspevok
chcem sa s vami podelit o svoju radost. zistila ze dve orchidei vyhanaju a je iste ze to nie su korene.
aj mne, aj mne , tiež dve...pučia púčiky a jednen púčik už má cca 1 cm...tak sa teším ...ale naopak som jednu pochovala...najdrahšiu, najmenšiu ...teda , ešte ju mám mimo substrátu, s jedným žltým odhnitým zaškoricovaným listom a ešte stále verím, že čosi vypučí...ale nevidím to ružovo ......opäť čakám, že bude zase v Lidli alebo v Bille nejaká akcia a ja sa poteším novou farbou
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
jess,teraz mali v lidli uzasny vyber.ani som sa nevedela rozhodnut ktoru kupim.akcia trva este len od vcera,takze ak mas lidl nablizku skus ist zajtra rano pozriet.tej tvojej orchidei mi je luto a drzim palce aby sa spamätala.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jajax Pozri príspevok
jess,teraz mali v lidli uzasny vyber.ani som sa nevedela rozhodnut ktoru kupim.akcia trva este len od vcera,takze ak mas lidl nablizku skus ist zajtra rano pozriet.tej tvojej orchidei mi je luto a drzim palce aby sa spamätala.
jojooooooj...škoda, že si mi to nenapísala pred 20,00...hneď by som letela....nič mi e-mailom od nich neprišlo, že ich budú mať, koťuhy....hneď idem pozrieť kedy otvárajú.....vďaka za info ......len, zajtra ráno musím skoro cestovať na výlet, takže asi mi to zajtra nevyjde, ale ja niečo cestou vymyslím ...jupííí, už teraz sa teším na ďalšiu krásnu orchideu
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
pokusala som sa zohnat koru aby som mohla presadit oncidium,lebo ten substrat je stale mokry a nepozdava sa mi to.u nas sa da zohnat len mulcovacia kora a aj to v 70 litrovom baleni.predavacka mi ponukla substrat a ked som ho odmietla tak som ju dost rozculila a nepomohlo ani ze ma druha zakaznicka podporila.
nedaleko od nas nahodou doviezli drevo,tak som si pozbierala opadanu koru.netusim z akeho dreva to je.ak ju necham vysusit a potom sterilizujem v mikrovlnke mozem ju pouzit?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj mne kamoška volala z Lidlu, že má už v koši 6 kusov tých najkrajších a mám ihneď prísť - ale bohužiaľ nedalo sa.....ale aspoň pripájam foto tej mojej poslednej, ktorú volám orchidea s rozpaženými rukami.

Uvidíte aj ten kvetináč, čo som jej kúpila.
kvetináč.jpg  
orchidea 4.jpg  
orchidea 3.jpg  
1/1
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Aj mne kamoška volala z Lidlu, že má už v koši 6 kusov tých najkrajších a mám ihneď prísť - ale bohužiaľ nedalo sa.....ale aspoň pripájam foto tej mojej poslednej, ktorú volám orchidea s rozpaženými rukami.

Uvidíte aj ten kvetináč, čo som jej kúpila.
Perfektne vyzerá. myslím tým orchidea a aj kvetináč.
Aj ja som si dokúpila v Lidli a aj som jednu dostala, takže už mám 3.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Uvidíte aj ten kvetináč, čo som jej kúpila.
Moje kvetináče sú podobné, ale úplne hladké. To si takto kúpila - s tým leskom?
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Ahojte, ja som to nevydrzala a presadila ju.... substrat som si vyrobila asi takto: dole asi na 1,5-2 cm som dala uhlie a inak som zmiesala jednu hrst keramzitu, troska stareho substratu, polistyren a raselinovy substrat na orchidee. Viem, nechcela som ho davat, ale nic ine som nezohnala... Ale neviem, mam ju dnes poliat? Je to dost suche... Skusim pripojit obrazky. A "urobila som jednu velikansku chybu" - isla som do baumaxu a videla tam nadherne orchidee mini... ale okolo 400 korun... asi si pojdem kupit vianocny samodarcek, aj napriek manzelovmu odmietavemu postoju...
DSC03158a.jpg  
DSC03159a.jpg  
DSC03160b.JPG  
DSC03161a.jpg  
1/1
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Rozalka Pozri príspevok
Moje kvetináče sú podobné, ale úplne hladké. To si takto kúpila - s tým leskom?
Áno...tak som ho kúpila, najprv mali len také obyčajné hladké a tie sa mi nepáčili, tak som si počkala a dostali takéto. Pripomína to ako keď je vtkaná strieborná alebo zlatá nitka do látky.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
chcela som sem dat fotku.poradi mi niekto ako na to?
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

vlavo dole pod textom mas ODPOVEDAT a objavi sa ti obrazovka, kde v dolnej casti bude aj cast DODATOCNE MOZNOSTI a tam budes mat moznost pridat subory PRILOHY... bude ti pri nich pisat aj velkost aku maju mat...
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
toto je moja Miltonia,ktoru som kupila v lidli.teda dufam ze tu ta fotka bude.
Snímka006.jpg  
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
mary17 dakujem pekne,som rada ze sa to podarilo.
Naposledy upravil jajax : 19.10.08 at 20:58
0 0
mary17 mary17

mary17 je offline (nepripojený) mary17

Ahoj jajax, rado sa stalo... hlavne, ked tu das taku peknu fotografiu... v orchideach som novacik, vlastne v marci som dostala jednu a nejak sa mi ju podarilo preliat, ale sa mi ju chvalabohu podarilo zachranit a aj fotky som sem davala, az ked som zmaturovala nad sposobom...ale uz to vieme obe....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať