Zavrieť

Porady

Mačky v záhrade

Poradí mi niekto ako sa mám zbaviť v záhrade cudzích mačiek? Odháňanie zrejme nezaberá.
Usporiadat
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

Vieš ono je to celkovo v spoločnosti častý jav vidieť čierno-bielo, a to sa netýka len tejto témy. Ak ti proste vadia mačky v záhrade, tak si zlý človek, ktorý chce všetko postrielať, a ani asi nemá význam vysvetlovať že to tak nie je.
a klobúk dole pred farbozrakými, našťastie ešte sú.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Na inom mieste som tvrdila: Ťažko, ba trúfam si povedať, že nijakovsky sa to nedá. Chápem, že ti mačky (susedove) vadia. Ale máš predstavu, koľko tvorov behá po tvojej záhrade a ty ich nevidíš?! Len námatkovo: kuna, lasica, veverička, plch, tchor, jež, potkan, krysa, myš, hraboš, hryzec, zajac.....(ak neveríš. vysyp napr na cca 1 meter štvorcový jemný piesok alebo múku a ráno to skontroluj) A vieš, koľkým z nich tie mačky vo vstupe zabránia? Skús to brať tak, že prítomnosť mačiek je menšie zlo.", ale to práve preto, že som v rovnakej situácii. A viem, že boj proti nim je zbytočný, nemáš šancu vyhrať. Takže radšej hľadám (kvôli sebe, nie kvôli mačkám) na situácii niečo pozitívne. Nemá zmysel sa rozčuľovať nad niečim, čo nemôžeš zmeniť. Slovami môjho starého otca:" Šť.ť proti vetru sa neoplatí. Radšej sa otoč!"
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Vratim sa k povodnej otazke ci existuje recept ako odpudit macku zo zahrady.Sice som sa pousmiala,ale napisem co som citala v novom katalogu na objednavanie rastlin,mozno ste ho uz mali viaceri v rukach:Koleus-macka prec.Koleus je oblubena rastlina najma pre jeho krasnu kresbu atd...ale aj jeho uzitocnou schopnostou odpudzovat macky...Tak si urobme vlastny usudok aj o rastline a nad tymi mackami si tiez myslim ze sa neoplati rozculovat.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

ela77 Pozri príspevok
Neviem, prečo sa to otočilo proti tým čo majú problémy, ani jeden z nich nepísal, že mačky nenávidí, a ni ja som nič také nepísala, len som spomenula, že náš pes (má už 16 rokov a už ho nechcem trápiť vakcínami) to chce likvidovať po svojom a olizuje tie ich výkaly, čoho sa bojím, pretože mačka ako voľný a slobodný tvor skôr niečo v prírode nachytá. Susedom sa vždy vyšpinili na rohožku pred dverami, tiež ich to hnevalo. A že je to mačka to vidím teraz podľa stôp na snehu, ešte, že to s tým snehom môžem s lopatkou zobrať, ale inak som musela iba podryť trávu a odkopnúť to. Takže nás neobviňujte z nejakej nenávisti k mačkám. A ten čo chcel radu, tak ju naozaj potreboval a nie nejaké chválospevy o mačkách, tie snáď patria do témy naši domáci miláčkovia, kde tiež ak niekto potrebuje radu, tak mu nik neodpovedá, ale zato sa to hemží chválospevmi na napr. prípadné foto. Už si pripadám ako jeden diskutujúci, ktorý tiež kritizoval reakcie niektorých, ale donútilo ma k týmto riadkom obvinenie, že nenávidíme mačky a iné zvieratá. Vrany za našim plotom si to nemyslia, a ani sýkorky, drozdy a pod. majú v krmítkach u nás v zime určite všetko čo potrebujú. A mačky, ktoré vlastne za to, že sú nemôžu, lebo ich množenie nie je možné dať pod kontrolu a hlavne na vidieku, kde určite ich nikto nebude dávať sterilizovať si tiež dôjdu na svoje, pretože čokoľvek nám vystane v kuchyni, tak zanesiem za plot záhrady a oni si to tam najdu. Ale je to vonku až za záhradou.
Bola by si prekvapená, že sme na vidieku a mačičky máme sterilizované a kocúrika vykastrovaného Zatiaľ každú jednu mačičku čo sme mali, sme dali po prvom vrhu sterilizovať. A čo ja viem, v našej ulici to robí väčšina.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tak to ste naozaj progresívny, pretože mačky sa rozmnožujú rýchlo...
Nechce sa mi však veriť, že by väčšina mačiek bola sterilizovaná, okrem tých bytových a tých ktoré majú to šťastie že žijú v blízkosti nejakého toho mačkofila, v dobrom.
V skutočnosti to robí len málokto...
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

neprecitala som cele vlakno,ale mne by cudzie macky tiez vadili.hlavne v tej zeleninovej ,a hlavne ak su v dome deti a tehotne zeny.macka je ako chodiaca biologicka zbran.a to nesrandujem!ze vraj ich odpudzuju niektore aromaticke rastliny.no a odpudzovace v spreji.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No a ak by sme im spravili to mačacie WC, tak k nám nebude chodiť ešte viacej mačiek? Myslím, či im to nejako nevonia a nebude to priťahovať ďalšie? My tu bývame asi rok a zo začiatku moc nechodili. Ale postupne to začína viac a viac, už nám chodia aj na rohožku pred dvere. Čítala som celú tému preto, aby som sa tiež dozvedela nejaký babský recept. Aj 50 % účinok je lepší ako vôbec nič. U nás zatiaľ chodia stále takými istými cestičkami, jednak ich tam vidím a aj podľa stôp, teraz aj v snehu to bolo vidno. A tiež som si všimla, že po prvých chodia ďalšie a ďalšie. Toxoplazmóza ma straší a to ja nie som úzkostlivá a mám malú dcérku, ktorá sa hráva v pieskovisku, ktoré ale vždy zakryjem, no hrabe sa aj v zemi a keď tam potom nájdem mačacie výkali, aj my zle príde, v čom by sa hrabala, keby som si to nevšimla. Keď sa to milovníkom mačiek nepáči, nech si naozaj píšu do iných tém. Mne tiež tie výkali vadia. A každá tehotná žena a matka vie, aká je riziko toxoplazmóza. A ešte k tomu kastrovaniu - vy ste uvedomelí ľudia, ale na dedine žijú staré babky, ktoré ani nevedia, že existuje veterinár alebo aj také "rodiny", ktorý sa nestarajú poriadne ani o vlastné deti a nieto ešte o mačky a ich množenie. Keď im dačo ostane na stole hodia pred dvere, mačiek je potom veľa a množia sa geometrickou postupnosťou a sú všade. A teda tie zelinky nemáte vyskúšané? Ide jar, tak by som si nejakú vysadila?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

val007 Pozri príspevok
No a ak by sme im spravili to mačacie WC, tak k nám nebude chodiť ešte viacej mačiek? Myslím, či im to nejako nevonia a nebude to priťahovať ďalšie? My tu bývame asi rok a zo začiatku moc nechodili. Ale postupne to začína viac a viac, už nám chodia aj na rohožku pred dvere. Čítala som celú tému preto, aby som sa tiež dozvedela nejaký babský recept. Aj 50 % účinok je lepší ako vôbec nič. U nás zatiaľ chodia stále takými istými cestičkami, jednak ich tam vidím a aj podľa stôp, teraz aj v snehu to bolo vidno. A tiež som si všimla, že po prvých chodia ďalšie a ďalšie. Toxoplazmóza ma straší a to ja nie som úzkostlivá a mám malú dcérku, ktorá sa hráva v pieskovisku, ktoré ale vždy zakryjem, no hrabe sa aj v zemi a keď tam potom nájdem mačacie výkali, aj my zle príde, v čom by sa hrabala, keby som si to nevšimla. Keď sa to milovníkom mačiek nepáči, nech si naozaj píšu do iných tém. Mne tiež tie výkali vadia. A každá tehotná žena a matka vie, aká je riziko toxoplazmóza. A ešte k tomu kastrovaniu - vy ste uvedomelí ľudia, ale na dedine žijú staré babky, ktoré ani nevedia, že existuje veterinár alebo aj také "rodiny", ktorý sa nestarajú poriadne ani o vlastné deti a nieto ešte o mačky a ich množenie. Keď im dačo ostane na stole hodia pred dvere, mačiek je potom veľa a množia sa geometrickou postupnosťou a sú všade. A teda tie zelinky nemáte vyskúšané? Ide jar, tak by som si nejakú vysadila?
Mačacím WC neprilákaš ďalšie mačky. Jedine keby si ich kŕmila, vtedy môžu prísť ďalšie.

Ak je ten tvoj problém s mačkami taký vážny, že vám tam chodí kvantum mačiek, tak jediná možnosť by bola mať vlastnú mačku. Pekne si ju zaočkujete, budete pravidelne odčervovať, zriadite jej mačacie WC, vykastrujete a ona si bude chrániť svoje teritórium a žiadna cudzia mačka tam nepríde.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, pýtaš sa na niečo čo odplaší mačky. V Sieberzi ponúkajú kvetinku Coleus hibrid t.j. Mačka-JAJ. Vraj odplaší zo záhrady mačky, psov a zajace. Neznášajú totiž jej silnú vôňu. Osobne to nemám vyskúšané a ani nechcem, lebo ja mám rada mačky.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Vyššie bolo napísané: ..myslím, že existuje rastlina zvaná "kocúrnik" tak túto zasaď po záhrade a mačky sa jej budú vyhýbať, a ešte pomáha "valeriana lekárska, tá tiež odpudzuje mačky..

Tak tomuto never, pôsobia presne opačne. Je to skôr mačacia droga a vyhľadávajú ich. Dokážu sa pri nich doslova dostať do extázy. Koleus som svojho času pestovala ako letničku, a často som pri ňom videla mačky. Reklamný trik.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

ďakujem za rady.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Teraz som akurát pozerala katalóg magnet a je tam spray, ktorý odpudzuje mačky aj psov. Vraj neškodný a stojí 8,4€. Ktovie či funguje
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Nám ocikáva cudzí kocúr okenné parapety- už sme ho zopárkrát pristihli pri "čine". Takisto máme vchodové dvere a stenu pravidelne označkované, zrejme od psa... Nakoľko čakáme bábätko, obávam sa toxoplazmózy a musím tieto "značky" denne odstraňovať a dezinfikovať, no ani pach dezinfekcie chlpáčov neodradí... Zrejme vyskúšame nejaký sprejový odpudzovač...
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

truch Pozri príspevok
Teraz som akurát pozerala katalóg magnet a je tam spray, ktorý odpudzuje mačky aj psov. Vraj neškodný a stojí 8,4€. Ktovie či funguje
Naozaj je neškodný - mačky ho ignorujú. Aspoň ja mám takú skúsenosť. A kocúrnik mám stále zničený - naše "sprivatizované" dedinské mačky na chalupe sa v ňom rady vyvaľujú a aj ho ohrýzajú.
0 0
Mahena Mahena

Mahena je offline (nepripojený) Mahena

Počul si o toxoplazmóze? Je to choroba ktorú roznášajú mačky. Je v mačacích výkaloch a spôsobuje, že ženy nevynosia plod. Tak toľko o túlavých "mačičkách".
Oktem toho ty určite nekosíš trávnik plný mačacích výkalov po cudzích "miláčikoch"
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

No čo už, treba zriadiť mačacie útulky,

tak ako existujú psie utulky,

potom vybudovať vtáčie utulky,

potom....


Táto spoločnosť pomaly ale isto stráca zdravý úsudok aj zdravý rozum!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

mačky majú vynikajúcu pamäť....vzduchovku si zapamätajú..
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
bjuty smis Pozri príspevok
mačky majú vynikajúcu pamäť....vzduchovku si zapamätajú..
Keď ju dobre trafíš,už si nezapamätá nič!
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

[QUOTE=Laco-monter;1331697]No čo už, treba zriadiť mačacie útulky,

tak ako existujú psie utulky,

potom vybudovať vtáčie utulky,

potom....


Táto spoločnosť pomaly ale isto stráca zdravý úsudok aj zdravý rozum![/Q

Musím dať za pravdu, tiež poznám viacerých, ktorí neustále hľadajú útulky pre svojich ftákov! Pričom často pritúlia aj kdejakú peknú kočku!
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

ludex Pozri príspevok
Keď ju dobre trafíš,už si nezapamätá nič!
Možno to niektorým citlivejším dušiam znie kruto. Rýchla smrť je ale možno humánnejšia ako pomalé trápenie vychudnutých zaparazitovaných mačiatok. Všetko čo sa raz zrodí musí aj zomrieť a treba sa aj keď je to fakt ťažké s tým zmieriť.
To mačky s tým ako správne dravce problém vôbec nemajú a zdá sa, že niektoré priam vyhľadávajú drozdy, pričom im dávajú žiaľ prednosť pred hlodavcami.
Nie že by som to schvaľoval, ale viem, že ak niekto strieľa na ktorékoľvek zvieratá, nemusí to byť sadista či človek bez citu. Neznáme zviera je proste len terč a "poľovnícku vášeň" či radosť z dobrého zásahu môže skaliť smútok nad vyhasnutým životom. To je rozdiel medzi človekom a mačkou človek môže byť niekedy bezcitný, ale mačka je bezcitná a sebecká vždy!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať