Zavrieť

Porady

Vianoce

Pametam na doby kedy na sviatočnom stole z kolačov bol tak akurat makovník a orechovník k tomu kapustnica,bobalky a file alebo ryba zo šalatom,prvy a druhy sviatok vianočný tak rezen šalat a nripadne obložený tanier,ale nechybala atmosfera,bethlemci s koledamy,jasličky na slame,teraz nechybajú mnohoraké dobroty na vianočnom stole,iba tou atmosferou nie som si istý,pridavam par inšpiracii na vianočné pečivo z obrazkamy http://www.mojerecepty.sk/sladke-via...a-vianoce.html http://www.hospodyne.mojerecepty.sk/...ovi-s-obrazky/ ak mate nejake zaujimave recepty tak sem z nimy,ved naše regiony ponukaju bohatý vyber vianočných receptov,ako aj už možno zabudnutých zvykov a tradicii.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem vsetkym za recepty, no mne sa nedari podla mojho docielit celistvost cesta, to neviem, kde robim chybu....pokusim sa podla vasich rad..dik.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
pridavam po mame zdedeny, mnou overeny vyborny recept na vanilkove rozteky - vacsia davka :

45 dkg hladkej múky
12 dkg práškový cukor
30 dkg rastlinný tuk Hera
18 dkg mleté orechy
2 žĺtky
- ingrediencie dobre zamiešame, cesto vymiesime a necháme odležať
- vytvarované rožteky pomaly pečieme, ešte vlažné obaľujeme vo vanilkovom cukre





0 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

kto poradi?mam vyborny recept na kysnuty orechovy zavin-len problem je v tom, ze sa mi vzdy roztrhne.Viete mi v tomto poradit?dakujem,Katka.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

airin.nice Pozri príspevok
kto poradi?mam vyborny recept na kysnuty orechovy zavin-len problem je v tom, ze sa mi vzdy roztrhne.Viete mi v tomto poradit?dakujem,Katka.
Pri tvarohovej štrúdli zvykneme posypať cesto pred plnením zlatým klasom. Potom nevytečie tvaroh.
0 0
sandrina19 sandrina19

sandrina19 je offline (nepripojený) sandrina19

to bude asi bielkový. Ten zo siedmich bielkov?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
pridavam po mame zdedeny, mnou overeny vyborny recept na vanilkove rozteky - vacsia davka :

45 dkg hladkej múky
12 dkg práškový cukor
30 dkg rastlinný tuk Hera
18 dkg mleté orechy
2 žĺtky
- ingrediencie dobre zamiešame, cesto vymiesime a necháme odležať
- vytvarované rožteky pomaly pečieme, ešte vlažné obaľujeme vo vanilkovom cukre




Nepamätám si ten "môj" recept. Ale výsledok pečenia sa neubránil predvianočnej ochutnávke a zmizol . Skúsim tento, možno budú rožteky odolnejšie.
0 0
silvia1 silvia1

silvia1 je offline (nepripojený) silvia1

doporučujem web: dobrenapady.info
Nájdete tu recepty aj tvorenie s deťmi či len pre dospelých k Vianociam
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
pridavam po mame zdedeny, mnou overeny vyborny recept na vanilkove rozteky - vacsia davka :

45 dkg hladkej múky
12 dkg práškový cukor
30 dkg rastlinný tuk Hera
18 dkg mleté orechy
2 žĺtky
- ingrediencie dobre zamiešame, cesto vymiesime a necháme odležať
- vytvarované rožteky pomaly pečieme, ešte vlažné obaľujeme vo vanilkovom cukre




Sú výborné, odskúšané - dnes som ich tiež piekla.
Ďakujem za recept. Takto vyzerajú moje:
Naposledy upravil Meggi 1 : 21.12.08 at 00:42
Vanilkové rožteky 1.jpg  
Vanilkové rožteky 2.jpg  
Vanilkové rožteky 3.jpg  
1/1
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dievčatá, s pečením aspoň do konca roka končím. Ani neviem ako, podarilo sa mi splodiť 13 druhov.
Išelské koláčiky
Vanilkové nebo
Linecké kolieska
Kavenky
Štvorčeky cappuccino
Bielkové sucháre
Burizonové hrudky
Kokosové očká
Kokosky
Griláž
Nepečená roláda
Srnčí chrbát
Guľky z tatraniek
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Marína Pozri príspevok
Dievčatá, s pečením aspoň do konca roka končím. Ani neviem ako, podarilo sa mi splodiť 13 druhov.
Išelské koláčiky
Vanilkové nebo
Linecké kolieska
Kavenky
Štvorčeky cappuccino
Bielkové sucháre
Burizonové hrudky
Kokosové očká
Kokosky
Griláž
Nepečená roláda
Srnčí chrbát
Guľky z tatraniek
Ty si toho stihla!! A všetky sú také - mňam!
Ja som začala dnes (vlastne už včera ) a pokračujem v pondelok. Ešte zamiesim na linecké, krémové urobím tesne pred Vianocami.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Meggi, sú, pretože za pár rokov som si urobila výber, čo áno, čo nie. Ešte som chcela parížske rožky, ale elánu ubudlo.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Marína Pozri príspevok
Meggi, sú, pretože za pár rokov som si urobila výber, čo áno, čo nie. Ešte som chcela parížske rožky, ale elánu ubudlo.
Dobrý výber. Chutné, aj trvanlivé.
Aj parížske rožky sú výborné, ale veď aj bez nich máš tých mňamkových dosť, určite chýbať nebudú.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Evka, po prečítaní zoznamu + 0,5 kg - možno aj viac, ja na jedlo len pozriem a hmotnosť stúpa
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Marína Pozri príspevok
Dievčatá, s pečením aspoň do konca roka končím. Ani neviem ako, podarilo sa mi splodiť 13 druhov.
Išelské koláčiky
Vanilkové nebo
Linecké kolieska
Kavenky
Štvorčeky cappuccino
Bielkové sucháre
Burizonové hrudky
Kokosové očká
Kokosky
Griláž
Nepečená roláda
Srnčí chrbát
Guľky z tatraniek

Marína, chcela by som Ťa poprosiť o receptíky z tohto zoznamu
Kavenky
Srnčí chrbát
Guľky z tatraniek
Vanilkové nebo

Možno ich poznám aj ja, ale pod iným názvom...
Ďakujem, snáď to ešte stihnem do Vianoc pripraviť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Neboj, minimálne stihneš guľky a srnčí chrbát. Tie máš raz dva. Zo všetkých trinástich druhov, manželovi najviac chutí ten srnčí chrbát.


Guľky z tatraniek
5 tatraniek alebo horaliek(lieskovoorieškové alebo arašídové), 160 g masla, 3 PL rumu, 100 g práškového cukru, kokos na obalenie, paierové košíčky
Tatranky nastrúhame na strúhadle s malými okami(na čom zvykneme strähať mrkvu na tenké rezančeky) a vymiešame s maslom, cukrom a rumom. Naberáme kávovou lyžičkou, druhou zosunieme do mištičky s kokosom, obalíme a vložíme do košíčka. Uložíme v chlade.

Srnčí chrbát
V mise nad parou rozpustíme 1 ceru(250 g), 200 g prášk. cukru, 3 PL kakaa, 3 vajcia. Metlou šľaháme, až sa tvoria bublinky. Necháme chvíľu vychladnúť a primiešame cca 100 g sekaných orechov, 100 g sekanej čokolády na varenie, 5 bal. Kavenky(sú balené po 2 ks), ktoré tiež posekáme na kúsky. Môžeme pridať aj hrozienka, kandizované ovocie, želé cukríky. Ja nedávam, naši to nemajú radi. Formu na srnčí chrbát vystelieme alobalom. Ak je tenký, radšej 2 vrstvy. Z vrchu tiež prikryjeme a dáme stuhnúť.

Klikni na
Kavenky
Vanilkové nebo
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ďakujem krásne za receptíky, už sú vytlačené, zajtra skúšam !
0 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
dobry vecer, marina mohla by si prezradit recept na burizonové hrudky a nepecenu roladu. vdaka. stastné a pohodove vianoce.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Burizonové hrudky
½ masla, 1 balíček karameliek napr. Toffo(u nás mali len voľajaké poľské, tak som použila tie) rozpustíš nad parou a prisypeš burizony. Ja som vsypala celý balíček, ale to bolo veľa. Radšej daj menej, aby ti dobre držali hrudky. Tie som „vystískala“ v rukách. Daj ich do košíčkov.

Nepečená roláda
Postrúhať 250 g kakaových sušienok(stačia aj lacnejšie, lebo ich dochucuješ) napr. Indiánok. Sú také isté jako keksy Marína, len kakaové. Pridať 150 g pr. cukru, 100 g medu, 30 g kakaa, 1-2 PL silnej čiernej kávy, ak je potreba, aj viac. Spracovať, rozdeliť na ½.. Ja vaľkám medzi mikroténovými sáčkami. Natrieť plnkou, zrolovať, trochu navlhčiť vodou, obaliť v kokose a zabaliť do alobalu. Dať do chladu.
Plnka: cca 150 g masla, 1 vanilk. cukor, 100 g pr. cukor, 100 g kokos, 50 g med – vymiešať. Tá plnka je tuhšia, takže ju po troche naberáš príborovým nožom s okrúhlou špičkou a "utľapkávaš".

Nech sa ti vydaria.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Marína Pozri príspevok
Dievčatá, s pečením aspoň do konca roka končím. Ani neviem ako, podarilo sa mi splodiť 13 druhov.
Išelské koláčiky
Vanilkové nebo
Linecké kolieska
Kavenky
Štvorčeky cappuccino
Bielkové sucháre
Burizonové hrudky
Kokosové očká
Kokosky
Griláž
Nepečená roláda
Srnčí chrbát
Guľky z tatraniek
Ja by som si poprosila recept na kokosové očká, kokosky.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ninna Pozri príspevok
Ja by som si poprosila recept na kokosové očká, kokosky.
http://www.porada.sk/690249-post13.html
http://www.porada.sk/231017-post5.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať