Zavrieť

Porady

IC DPH v Španielsku

Prosím nemá niekto obchodného partnera v Španielsku? Máme totiž problém s IC DPH nášho španielskeho partnera, stále mi vypisuje, že je chybné. Už nám odfaxoval aj fotokópiu nejakej kartičky, ale stále je to chybné. Ako vyzerá správne číslo? On tam totiž má na začiatku písmeno a potom 8 číslic.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja viem tak že ič v EU majú na začiatku 2 písmena
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vlasta
Prosím nemá niekto obchodného partnera v Španielsku? Máme totiž problém s IC DPH nášho španielskeho partnera, stále mi vypisuje, že je chybné. Už nám odfaxoval aj fotokópiu nejakej kartičky, ale stále je to chybné. Ako vyzerá správne číslo? On tam totiž má na začiatku písmeno a potom 8 číslic.
musí mať najprv písmená ES a potom číslo, má?
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

No kód ES zadávam ako kód štátu a potom mám to IC, ktoré začína písmenom A a 8 číslic. Koľkomiestne má byť to číslo vlastne?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Skús odkontrolovať na http://financnik.sk/?did=182
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Braňo
Skús odkontrolovať na http://financnik.sk/?did=182
Dík, skúšala som to už aj na tej stránke, ale stále bez úspechu. Keby som aspoň vedela, aký formát má to ich číslo.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
My máme tiež teraz problém s D.Ú. , tiež so Španielmi. Tiež tvrdia , že majú neplatné IČ DPH. Zisťovali sme to u iných obchodných partnerov a vraj je so Španielmi taký problém , ale platcami DPH sú. Neviem ako dopadneme....
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

kacena
My máme tiež teraz problém s D.Ú. , tiež so Španielmi. Tiež tvrdia , že majú neplatné IČ DPH. Zisťovali sme to u iných obchodných partnerov a vraj je so Španielmi taký problém , ale platcami DPH sú. Neviem ako dopadneme....
To číslo Vášho partnera má aký formát? Tiež písmeno a 8 číslic alebo nieco iné?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vlasta
To číslo Vášho partnera má aký formát? Tiež písmeno a 8 číslic alebo nieco iné?
a skusala si bez toho pismena? len ESadalejlencislice?
0 0
zuzanak zuzanak

zuzanak je offline (nepripojený) zuzanak

My sme mali kod Španielov a mali pred číslom aj písmeno.
Inak na stránke DR je aj konštrukcia IČ DPH v EU ako môžu byť tvorené.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vlasti hoď sem to ich číslo - vyskúšame viacerí - kto nájde správnu altern. hodí Ti ju späť.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Takže skúšajte:
ES - Španielsko
a číslo je: A17083452
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Vlasta
Takže skúšajte:
ES - Španielsko
a číslo je: A17083452
My máme ES B xxxxxxxx , takže niečo podobné. Dokonca sme písali na ústredie D.Ú do B.Bystrice a prišla nám odpoveď , že nie , nie sú platcovia. Oni tvrdia , že isto iste sú. Je to nejaké zvláštne...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kacena
My máme ES B xxxxxxxx , takže niečo podobné. Dokonca sme písali na ústredie D.Ú do B.Bystrice a prišla nám odpoveď , že nie , nie sú platcovia. Oni tvrdia , že isto iste sú. Je to nejaké zvláštne...
ešte existuje tlačivo, ktoré by si mohli nechať potvrdiť na ich úrade a Vám poslať. Možno sú začiatočníci a pletú si registráciu na daň z príjmov s registráciou DPH????
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Lida
ešte existuje tlačivo, ktoré by si mohli nechať potvrdiť na ich úrade a Vám poslať. Možno sú začiatočníci a pletú si registráciu na daň z príjmov s registráciou DPH????
Poznáme človeka , ktorý má s nimi mnohoročné skúsenosti a tvrdí , že sú v poriadku a sú platcovia. Myslíš , že by sa to malo dať vyžiadať aj priamo z ich daňového úradu , alebo musíme ísť cez nich ?
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahoj, neviem či Ti to pomôže. Neviem po španielsky, ale:
oficiálne stránky pre overovanie ICPDH v Španielsku (niečo ako naše drsr.sk)
sú : www.aeat.es
KLikla som na OFICINA VIRTUAL a potom CONSULTA VIES, vybrala Espanes a zadala tvoje číslo. COSTA znamená potvrdzujem. Skús si to potom aj sama.

V I E SCONSULTA DE OPERADORES IVA INTRACOMUNITARIOS
(Espańoles)


LA AGENCIA TRIBUTARIA CERTIFICA QUE
A FECHA 12-09-2005 CONSTA UN OPERADOR INTRACOMUNITARIO
EN ESPAŃA CON EL NUMERO IVA ESA17083452.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kacena
Poznáme človeka , ktorý má s nimi mnohoročné skúsenosti a tvrdí , že sú v poriadku a sú platcovia. Myslíš , že by sa to malo dať vyžiadať aj priamo z ich daňového úradu , alebo musíme ísť cez nich ?
nasla som na Porade toto

"Ja som mala problém s tzv.IČ DPH s talianskym dodávateľom, ktorý na svojich dokladoch nemal uvedené IT ale číslo bolo v poriadku. Vyžiadala som si z DR overenie daného čísla e-mailom. Poslali mi to obratom. Pri daňovej kontrole na DPH som to priložila ich overenie k faktúre a kontrola bola s tým spokojná."
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vlasta
Takže skúšajte:
ES - Španielsko
a číslo je: A17083452
vyskúšala som a potvrdilo sa - viď
Yes, valid VAT number

VAT number ES A17083452 Member StateES Name--- Address--- Date when request received12/09/2005 (dd/mm/yyyy)

0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
aj mne potvrdilo správne , číslo sa zadáva ES A17083452
prikladám link - firma existuje, len nenapísalo jej názovv, ale to nevadí, číslo je OK
http://europa.eu.int/comm/taxation_c...n/vieshome.htm
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
možno si zadala A 17.... dala si tam medzeru, nie?
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

sway
aj mne potvrdilo správne , číslo sa zadáva ES A17083452
prikladám link - firma existuje, len nenapísalo jej názovv, ale to nevadí, číslo je OK
http://europa.eu.int/comm/taxation_c...n/vieshome.htm
Mne sa nedarí overiť si to ani na tejto stránke, raz mi naskočí čistá stránka a inokedy mi hlási, že vypršal čas. Ale aj tak ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať