Zavrieť

Porady

IC DPH v Španielsku

Prosím nemá niekto obchodného partnera v Španielsku? Máme totiž problém s IC DPH nášho španielskeho partnera, stále mi vypisuje, že je chybné. Už nám odfaxoval aj fotokópiu nejakej kartičky, ale stále je to chybné. Ako vyzerá správne číslo? On tam totiž má na začiatku písmeno a potom 8 číslic.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vlasta
Mne sa nedarí overiť si to ani na tejto stránke, raz mi naskočí čistá stránka a inokedy mi hlási, že vypršal čas. Ale aj tak ďakujem.
súhlasov bolo viac než dosť. ver tomu....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Vlasta
Mne sa nedarí overiť si to ani na tejto stránke, raz mi naskočí čistá stránka a inokedy mi hlási, že vypršal čas. Ale aj tak ďakujem.
...........tak nie je chyba v čísle, ale v Tvojom PC , skús to inde, ale určite to je OK.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

No asi to bude tak. Volala som na daňové, nadiktovala pani to číslo a teraz jej to už zobralo. Ďakujem.
0 0
MarianaSalko MarianaSalko

MarianaSalko je offline (nepripojený) MarianaSalko

kacena
My máme ES B xxxxxxxx , takže niečo podobné. Dokonca sme písali na ústredie D.Ú do B.Bystrice a prišla nám odpoveď , že nie , nie sú platcovia. Oni tvrdia , že isto iste sú. Je to nejaké zvláštne...
no, ja mam za sebou danovu kontrolu DPH a poviem vam, ze sme s tym mali velke problemy. Nas span. partner je sice platcom DPH, ale nas DU tvrdil, ze nie je... Chceli nam dorubit dan+penale, skoro sme skolabovali... Nakoniec sme prepracovali fa a preslo nam to... mali sme stastie...

DU tvrdi, ze pre nich je smerodajne tzv VIES. Ide o to, ze spaniel. partner je sice platcom DPH, ale musi byt zaregistrovany aj ako platca v ramci EU.... Nas partner mal IC DPH ES Bxxxxxxxx - musel sa v Spanielsku ako keby nanovo zaregistrovat ako platca DPH aj v ramci EU...
Mam dojem, ze podobne je to v Polsku - tam platcovia DPH pre Polsko maju ine IC DPH a pre EU maju ine... treba si to overit aj na web strankach DU http://europa.eu.int/comm/taxation_c...n/vieshome.htm
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Mohla by som vás poprosiť o radu. Dnes u nás bol španielský obchodník a chcel si u nás kúpiť tovar, no nikde som nemohla overiť jeho IČ DPH. Stále mi vyhodilo ako neplatné. Španiel tvrdí, že je určite registrovaný a my sme prvá firma, ktorá si to nevie overiť, samozrejme žiaden doklad nemá o registrácií, iba mi nadiktoval údaje. Neviem mi niekto pomôcť?
Doniesol mi iba názov firmy a I.V.A: B 57665739
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
milada1 milada1

milada1 je offline (nepripojený) milada1

EMILY04, ako si nakoniec overila IČ DPH toho zákazníka zo Španielska, mám podobný problém.
0 0
zuzlik0402 zuzlik0402

zuzlik0402 je offline (nepripojený) zuzlik0402

Pripájam sa, máme rovnaký problém. Španiel tvrdí, že je platcom DPH, obchoduje s rôznymi krajinami EÚ a ja som vraj prvá, ktorá ho pýta číslo začínajúce ES.
Lenže na našom daňovom samozrejme číslo B...... nemôžem dať do súhrnného výkazu a aj pri overení, keď zadám ES B........ mi vyhadzuje, že také neexistuje.
Kde ste si ho, prosím Vás, overili tak, aby bol s tým daňový úrad spokojný?
Ďakujem.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

zuzlik0402 Pozri príspevok
Pripájam sa, máme rovnaký problém. Španiel tvrdí, že je platcom DPH, obchoduje s rôznymi krajinami EÚ a ja som vraj prvá, ktorá ho pýta číslo začínajúce ES.
Lenže na našom daňovom samozrejme číslo B...... nemôžem dať do súhrnného výkazu a aj pri overení, keď zadám ES B........ mi vyhadzuje, že také neexistuje.
Kde ste si ho, prosím Vás, overili tak, aby bol s tým daňový úrad spokojný?
Ďakujem.
Overovala si si to číslo na stránke DRSR? Do súhrnného výkazu píšeš do prvého stĺpca (Kód štátu) - ES a do druhého stĺpca už len dané číslo - X9999999X

Tu sú uvedené štruktúry IČ DPH v jednotlivých štátoch EÚ, ako by mali vyzerať:
http://www.porada.sk/1723002-post572.html
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Nella_2 Pozri príspevok
Overovala si si to číslo na stránke DRSR? Do súhrnného výkazu píšeš do prvého stĺpca (Kód štátu) - ES a do druhého stĺpca už len dané číslo - X9999999X

Tu sú uvedené štruktúry IČ DPH v jednotlivých štátoch EÚ, ako by mali vyzerať:
http://www.porada.sk/1723002-post572.html
Ja som tiež riešila tento problém s španielskym partnerom, poslali mi
dokonca aj doklad o pridelenom daňovom čísle. Riešili sme to aj
s danovym úradom, mali sme kontrolu, ale i napriek dokladu nam
to nauznali. Obchodný partner nam odporučil obrátiť sa na ambasádu.
0 0
Samantha Samantha

Samantha je offline (nepripojený) Samantha

MarianaSalko Pozri príspevok
no, ja mam za sebou danovu kontrolu DPH a poviem vam, ze sme s tym mali velke problemy. Nas span. partner je sice platcom DPH, ale nas DU tvrdil, ze nie je... Chceli nam dorubit dan+penale, skoro sme skolabovali... Nakoniec sme prepracovali fa a preslo nam to... mali sme stastie...

DU tvrdi, ze pre nich je smerodajne tzv VIES. Ide o to, ze spaniel. partner je sice platcom DPH, ale musi byt zaregistrovany aj ako platca v ramci EU.... Nas partner mal IC DPH ES Bxxxxxxxx - musel sa v Spanielsku ako keby nanovo zaregistrovat ako platca DPH aj v ramci EU...
Mam dojem, ze podobne je to v Polsku - tam platcovia DPH pre Polsko maju ine IC DPH a pre EU maju ine... treba si to overit aj na web strankach DU http://europa.eu.int/comm/taxation_c...n/vieshome.htm

Ahojky mame podobny problem so spanielskym partnerom, poslal nam potvrdenie ze poziadal o registraciu IC DPH pre intrakomunitarne dodavky, je to formular 036, ktory je spominany aj na stranke spanielskeho danoveho uradu (http://alfanet.es/nif-iva.php), ze je potrebne ho podat pre obchodovanie vramci EU. Avsak v databaze VIES sa ani po mesiaci a pol od podania tohto formularu to ic dph nenachadza. Neviete mi niekto so skusenosti poradit, ako dlho trva kym v spanielsku nahodia subjekt do tejto databazy?

Vy, ktori ste mali problem s neplatnostou ic dph spanielskeho partnera, ako dlho trvalo kym ste si toto cislo overili?

A MarianaSalko, pises, ze ste prepracovali fa... ako to myslis?

Vopred dakujem za odpovede, Poradaci
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať