Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

alabut Pozri príspevok
V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
ALABUT neviem prečo, ale mám pocit, že tá sekera skončila v Tvojej nohe vďaka tomu "červenému" .... , takže ja by som sa mu vyhýbala
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

To slnencne ziarenie by som rozhodne vynechala.
Aj ked uz budes mat jazvu, bude ju potrebne chranit pred slnkom aspon toto leto.
Mam jazvu od novembra a este stale junemozem na slnko vystavovat.

A s tou flasou cerveneho to myslis ako?
Bude pre najlepsieho poradcu?
Lebo na precistenie organizmu ho rozhodne netreba a s alkoholom v krvi sa ti rana bude hojit podstatne horsie.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mas zly pocit, ja si myslim naopak ... nedostatok cerveneho zapricinil zle zakrivenie sosovky a nasledny husarsky vykon. V skutocnosti ma seklo v chrbtici. Uz som mal viac urazov kvoli seknutiu od oblasti drieku po koniec dolnych koncatin. .-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

(ivka) s alkoholom v krvi sa ti rana bude hojit podstatne horsie

Je to odskusane? Alebo urobit prvy pokus na sebe? Vlastne uz som zacal, nechal som sa vylozit pri krcme. Ale zaujima ma mechanizmus zleho vplyvu na hojacu sa ranu.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ak potrebuješ nahradiť krv, tak osobne miesto miesto červeného: čučoriedky, a na nahradenie strateného železa v krvi je najlepšie pečeň ( či už kuracia, bravčová alebo iná ). Slnko na ranu by som tak isto vynechal. Plné zaťaženie nohy je veľmi individuálna záležitosť, čím si starší tým je hojenie ťažšie a pomalšie. Na to všeobecný návod asi nebude.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
slnko ranu presuší aj vydezinfikuje, len to netreba prehnať, aby si si neuhnal ešte aj popáleninu, lebo nová koža je veľmi citlivá a nemá hneď takú odolnosť ako koža normálna. ostatné ok. červené možno aj pol ltr, podľa tvojej spotreby. Menej je viac.rýchlo sa uzdrav
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez si myslim, ze slnko a alkohol nemozu ublizit, skor naopak ... povazujem ich za prirodne liecive prostriedky. Vyhol by som sa spanielskym uhorkam, vlastne vsetkemu spanielskemu, ani ich vino mi nejako nechuti.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Výborný je odvar z čaju LAPACHO, Biomassage gel ....
A ALABUT - s tým červeným som si iba "rypla" , ja som sa tiež obarila a nemala som žiadne % ... Skoré uzdravenie !
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Bohuzial lapacho mi nerastie v zahrade, a gel si tiez nedokazem vyrobit. Ale rada je zaujimava, aspon ju nastudujem. Neviem, kto mi poleje uhorky a okope fazulu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A Alabutka nemôže, či?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Moze, ale chodi neskoro z prace, volno ma iba obcas v sobotu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veď pršalo, tak polievať zatiaľ netreba a do soboty hrach určite počká. Alebo popros dobrú susedku, čo ťa občas ponúka dobrou stravou.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Lapacho sa dá kúpiť, rovnako ako gel v lekárni , mne ten gel veľmi pomohol, po obarení ruky ju mám takú ako predtým ...
No a fazuľu nechaj fazuľou... na uhorky snáď spŕchne - zdravie je dôležitejšie !
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tweety, momentalne som doma ... susedy daleko ... nejako to vyriesim. Skusim expresne vyzdraviet, preto som tu smaril tie otazky ... :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alabut Pozri príspevok
Tweety, momentalne som doma ... susedy daleko ... nejako to vyriesim. Skusim expresne vyzdraviet, preto som tu smaril tie otazky ... :-)
Tak sa posnaž vyzdravieť čím skôr, držím prstíky. A s tým alkoholom to neprežeň. Všetkého veľa škodí, aj slnka, aj jedla, aj alkoholu....
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Panbozko nech vam to vynahradi na deturencoch. :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kujeme. Ako by povedali detičky.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

alabut prajem ti skoré uzdravenie
ak by sme vedeli, kde bývaš, možno by sme rýchlo zorganizovali okopávačské ministretko
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

nem zlý nápad .... pomôžeme, popijeme a Alabut zabudne i na preťatú nohu...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

aj na bolesť by zabudol
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať