Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Homeopatikam rozumiem pomerne dobre, preluskal som aj vyrobu, zatial nezaujimam stanovisko, ale nejako ma to oslovuje. Asi velmi zle skusenosti s klasickymi lekarmi. BXL, podakoval som ti vobec? Nakrm dobre domacnost (pes, macka, mangel). Idem zalahnut. :-)
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Alabut, pri tomto tempe hojenia by si mal naozaj poslať alabutku, aby zohnala od niekoho na požičanie Bioptron. Isto dakto z kolegov či kamarátov má. Škoda preškoda, že ho nemáš doma. Nebola by sa Ti rana dostala do takéhoto stavu. Ver mi, ja mám za sebou dva razy "podrezaný" krk a to hojenie bolo naozaj bleskové. Žiaden zápal ani komlikácie. Skúste pozháňať. Držím palce, nech sa Ti to posunie k lepšiemu.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Akurat som prisiel z kontroly. Nevie sa dohodnut chirurg, lekaren a obvodny, takze si platim vsetko v plnej cene a som rad, ze mi aspon nieco v lekarni predaju. Nieto Bioptron. Musim pockat, az bude svietit slnko. :-)

Mastny tyl mi chirurg zamietol, ale na ranu mi strcili taku oranzovu sietku ako na pomarance, volali to tyl, gazu, a taky zvlastny natahovaci obvaz. Tak toto so Suprasorbom G mi zatial robi dobre. Chcel by som si to kupit, ale neviem ako sa to odborne vola. Naklady na obvazovinu za tri tyzdne 70,3 €. Skoro polovica dochodku. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pruban
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vrele diky, uz som to na webe nasiel, a ta sietka na pomarance? Aj by som ju odfotil, ale nechcem rypat do prevazu, pokial mi je dobre. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pruban je tá sieťka na pomaranče.Ostatné sú len rôzne typy obvazového materiálu,na omnipraxe si ich väčšinou môžeš nájsť aj s názvami.Tyl je to mastné,čo si pozeral cenu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz sa v tom zacinam orientovat. Tuna som nasiel akusi stranku, kde sa to celkom dobre komplexne popisuje. Akurat som sa ta chcel opytat na mechanizmus hojenia hlbokej rany. BXL si poklad, ale nie v politike. :-)

http://www.hojenieran.sk/o-liecbe-ra...ve-hojenie-ran
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Treba vyčistiť a granulácia bude z okrajov a zo spodiny,je to dosť zložité,asi to neopíšem.Ale na tej poslednej fotke boli granulácie z okrajov.
Politike sa nevenujem,nemusím byť v nej hviezda.S mojimi názormi suhlasiť nemusíš,nebude ma to trápiť.Je to aj tak jedno,nie je to dôležité.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ani s mojou sa v mnohom nezhodnem, vobec nechapem, ako sme sa mohli vziat. Ale nebanujem, opat by som si zivot zopakoval. :-)

Mna staci trosku trknut, zbytok sa snazim nejako nastudovat. Vyznas sa v cukrovke?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prečo?Niečo by som o tom asi mala vedieť
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ako vlastne vznikne? Jej mechanizmus. Mal som nieco v plane, ale ten uraz mi na tento rok vsetky pokusy zahatal. Vies ma trknut k nejakemu rozumnemu linku?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na nete je o tom dosť.A dietu môžeš začať aj pri uraze
Celkom slušne je to vysvetlené v schudnut-ako.meu.zoznam.sk,najdi si glykemicky index a glykemické zaťaženie potravin.
Naposledy upravil BXLmiami : 21.06.11 at 19:17
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

No, je to proti mojej teorii, ale skusim nastudovat aj tu doktorsku. Ak nezaspim od bolesti, v noci mozem zacat. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zeny, kolko sa doplaca na recept za sterilnu gazu 20x10 a mastny tyl 10x10, alebo kde to najdem? Dnes nie som schopny chodze, a vcera sa so mnou na obvode odmietli bavit, ponahlali sa domov. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na sterilnu gazu je 0,07 na jednu a na mastný tyl sa nedopláca.Ale v lekárni môže byť realita iná ako v mojom počítači?Už máš tú Arnicu a Hepar sulphur?Mohol si si ušetriť kopec bolestí a kopec penazí.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Na sťahovanie hojacich sa rezných rán, je dobrá ALPA /Francovka/

vyborne sťahuje a suší a žiadne alergické reakciu na ňu nie sú

Inak rana sa hojí vtedy ak sa jazva pomaly zmenšuje a svrbí.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami Pozri príspevok
Na sterilnu gazu je 0,07 na jednu a na mastný tyl sa nedopláca.Ale v lekárni môže byť realita iná ako v mojom počítači?Už máš tú Arnicu a Hepar sulphur?Mohol si si ušetriť kopec bolestí a kopec penazí.

alabut mám otázku - ak by si chcel skúsiť tie homeopatiká a nemáš možnosť ich kúpiť, čo keby som ti ich kúpila u nás a poslala? Celkom by ma zaujímalo, ako by na takéto niečo obrovské zaberali

Čo sa týka platenie, to by sme nejak vyriešili. To by tak neponáhľalo.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... i ja sa pripojím... pošlem Ti to Lapacho.. pošli adres do ss...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tak, homeopatika sa daju aspon podla webu objednat aj u nas v jednej lekarni. Musim zpochodznit nohu po vcerajsku a zajdem tam. Netreba na to predpis? :-)
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

nem, netreba... a ja Ti to Lapacho pošlem zadara...

Teda, ak by si samozrejme chcel.... Pýtal si sa BXL i o cukrovku.... ak ju nebodaj máš, tak pozor na ranu /y/ ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať