Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alabut Pozri príspevok
Ozyvam sa az teraz, pre bolesti sa nedalo. :-)

Chcem sa opytat osadenstva, ked cistim ranu peroxidom vodika 3% strasne ma stipe, predtym nestipalo vobec. Ani repikom uz ranu nepolievam, iba okolo, pretoze ma stipe. Kuwa, co pouzit namiesto peroxidu na vyplach rany?
Vydržať to štípanie, asi sa ti už vytvára nové tkanivo, to bude asi citlivejšie. Doktora si sa nepýtal?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Ozyvam sa az teraz, pre bolesti sa nedalo. :-)

Chcem sa opytat osadenstva, ked cistim ranu peroxidom vodika 3% strasne ma stipe, predtym nestipalo vobec. Ani repikom uz ranu nepolievam, iba okolo, pretoze ma stipe. Kuwa, co pouzit namiesto peroxidu na vyplach rany?
Fyziologický roztok ,kupiš v lekárni.Stípe,lebo je tam už asi menej hnisu.Takže pozitívny príznak,pravdepodobne.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alabut Pozri príspevok
Ozyvam sa az teraz, pre bolesti sa nedalo. :-)

Chcem sa opytat osadenstva, ked cistim ranu peroxidom vodika 3% strasne ma stipe, predtym nestipalo vobec. Ani repikom uz ranu nepolievam, iba okolo, pretoze ma stipe. Kuwa, co pouzit namiesto peroxidu na vyplach rany?
Toto si asi čítal, skús si niečo z toho vybrať, bez vyliečenia infekcie sa ďalej moc nepohneš. http://www.hojenieran.sk/o-liecbe-ra...ve-hojenie-ran
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Namiesto Peroxidu, aby rana neštípala, som kúpila synovi na odreté kolená Detol alebo Septonex a v pohode sa nechá ošetriť, lebo ani jedno ani druhé neštípe, aj keď je to hlbšie, nielen povrchové poranenie. Ale aj tak je to podstatne nižší level, ako Tvoj... Tak by som sa držala rád tuto našej virtuálnej doktorky BXLmiami.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Hansa Pozri príspevok
Ľudkovia moji /som väčšinou len čitateľ príspevkov/ - nepoznám alabuta osobne, ale mne sa s ním do rána snívalo.
Však osobne ho nepoznáme ani my, iba tú jeho nešťastnú nohu, čo tu už štvrtý týždeň riešime...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Cital, ale co z toho, ked pride dcera do lekarne a pyta obycajny mastny tyl, tak cumia na nu ako tela na nove vrata. Pisal som mail ohladne homeopatik, ani mi neodpisali. Kym sa postavim na nohy, ani mi ich treba nebude. Obycajny clovek musi ist inou cestou, ak nechce pripravit rodinu o strechu nad hlavou. Teraz vymyslam, ako najlepsie urobit tyl podla patentu BXL. Tyl, ktory mi osadili na chirurgii, stacilo otocit o 90* a kopec bolesti som mohol mat usetrenych. Tak, rozmyslam, kam sa to az dostalo slovenske zdravotnictvo, pacient liec sa sam. Kuwa esteze je internet a na nom visi BXL a ine duse. :-)

Ludia, ktori maju dobre financne krytie ani nemozu byt chori ... kvalitna strava, zdravy zivotny styl, oddych, telesne cvicenia, cista hlava. Ked lekar zdvihne taxu, stava sa coraz nedostupnejsi pre obycajnych "smrtelnikov", nesmrtelnikov pozliepaju aj smrtakovi z lopaty.. :-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Pozri príspevok
Ludia, ktori maju dobre financne krytie ani nemozu byt chori ... kvalitna strava, zdravy zivotny styl, oddych, telesne cvicenia, cista hlava. Ked lekar zdvihne taxu, stava sa coraz nedostupnejsi pre obycajnych "smrtelnikov", nesmrtelnikov pozliepaju aj smrtakovi z lopaty.. :-)
Veď aj to je riešenie. Nemci tomu hovorili ENDLOESUNG.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jakubisko mal pravdu - fakt je lepšie byť bohatý a zdravý, ako chudobný a chorý...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ved ja som za, konecne riesenie pre vsetkych insolventnych a bude pokoj. :-)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alabut Pozri príspevok
Ved ja som za, konecne riesenie pre vsetkych insolventnych a bude pokoj. :-)
Netáraj, ale radšej choď znovu k lekárovi na kontrolu, možno to po zhliadnutí posúdi inak, pošle ťa do nemocnice. Zváž to, bolesti máš silné, pomaly je to mesiac od úrazu, aj cukor by ti tam upravili, hojenie pod dohľadom, veď takto môžeš prísť o nohu. Virtuálna doktorka ti dobre radí, moja úcta jej, ale čo keď si jej všetko nepovedal? Aj o tej cukrovke si pridal až po čase, a to bola dôležitá informácia. My ti síce pridáme niečo z vlastných skúseností, len tak okrajovo, povieme svoj názor, ale zodpovednosť za svoju nohu máš len a len ty. Ja by som neváhala, keby išlo o moju nohu.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Nemienim nikoho strašiť, a Alabuta už vôbec nie, ale cukrovka nem dobrá choroba... Ale ktorá choroba už je len dobrá, všakže?
Lenže keď sa podcení a nelieči, resp. lieči nedostatočne, môže to veľmi zle dopadnúť... Viď prípad Stana Dančiaka, ktorý už vďaka nej nevidí...
Hm...ako herca beriem ...ako pacienta už ale nie ... stačilo mi raz v jednej relácii ( vtedy bol Dančiak " v kurze " ) sledovať ...a ako sa vraví medzi riadkami čítať ...nechcem ubližovať ,ale podľa môjho názoru si za veľa môže sám ...v prvom rade išlo u neho o fatálne nedodržiavanie diéty ako takej ...
Ak som natrafila na Alabutovo kuchárske umenie, v duchu som ho obdivovala, lebo každý muž, ktorý rád varí, je pre mňa rarita, keďže ich s touto úchylkou je v mojom okolí ako šafránu.
Že ......" díky Broňa " ....
No na druhej strane je pravda, že tie jedlá vyzerali síce chutne a lákavo, ale vôbec nie diabeticky...
Alabut, čo je s Tebou? Možno keby si napísal, z ktorého kúta Slovenska si, snáď by sme Ti vedeli nejako pomôcť, nielen takto virtuálne... Tú ranu máš už pomaly mesiac, a vôbec, ale vôbec sa mi to nepáči, tak aby sa predišlo nebodaj najhoršiemu...
...zvyšok nekomentujem ...nie je potrebné ...
marjankaj Pozri príspevok
Cukrovku vyliečiš iba transplantáciou(langerhansových ostrovčekov), alebo v krematóriu.
Ale následky ti už zostanú. Angiopatia, poly neuropatia, retinopatia, nefropatia .... Tie sa môžu iba zastaviť.
Rany na nohách popri cukrovke sa liečia dlhšie ako normálne, dokonca môže hroziť amputácia.
...transplantácia ....hm , vo Viedni asi najbližšie ...
alabut Pozri príspevok
Cital, ale co z toho, ked pride dcera do lekarne a pyta obycajny mastny tyl, tak cumia na nu ako tela na nove vrata. Pisal som mail ohladne homeopatik, ani mi neodpisali. Kym sa postavim na nohy, ani mi ich treba nebude. Obycajny clovek musi ist inou cestou, ak nechce pripravit rodinu o strechu nad hlavou. Teraz vymyslam, ako najlepsie urobit tyl podla patentu BXL. Tyl, ktory mi osadili na chirurgii, stacilo otocit o 90* a kopec bolesti som mohol mat usetrenych. Tak, rozmyslam, kam sa to az dostalo slovenske zdravotnictvo, pacient liec sa sam. Kuwa esteze je internet a na nom visi BXL a ine duse. :-)
...kua ....neblbni ............ak máš diagnózy , tak obvoďák vypíše lajstro a si coby dup na liečení .......ani známosti nie sú potrebné ....
Ludia, ktori maju dobre financne krytie ani nemozu byt chori ... kvalitna strava, zdravy zivotny styl, oddych, telesne cvicenia, cista hlava. Ked lekar zdvihne taxu, stava sa coraz nedostupnejsi pre obycajnych "smrtelnikov", nesmrtelnikov pozliepaju aj smrtakovi z lopaty.. :-)
...holt to je pravda ...kvalitná strava - diéta je už raz taká ...tá niečo aj obnáša ...





P.S.:
...píšem z nemenovaných kúpeľov ...včera som došiel ...............známosti neboli potrebné ,poriešili diagnózy ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nepoznam slovo neda sa vyliecit. Da, trochu teoretickych zakladov by bolo, idem pomaly na realizaciu. :-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Neviem ako dlho máš cukrovku. Mal by si dostať glykémiu aspoň pod 10. Zádi za očným lekárom, daj si vyšetriť očné pozadie. Možno ti povedia dokedy budeš vidieť pri tvojom štýle. Je to rýchle vyšetrenie.
Potom zájdi za nefrológom, nech ti vyšetria albuminoúriu. Tam sa zase môžeš dozvedieť, kedy začneš chodiť na dialýzu.
A na cievnom ti zase možno povedia, kedy prídeš o nohy.

Cukrovka nezabíja. To vlastne ani nie je choroba.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

"Nepoznam slovo neda sa vyliecit."
áno? daruješ mi svoje oko?
Ty ho za chvíľu aj tak nebudeš potrebovať....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Gina nehnevaj sa, ale toto akože čo malo byť? Zdá sa Ti to vhodné? Lebo mne teda nie...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Neviem ako dlho máš cukrovku. Mal by si dostať glykémiu aspoň pod 10. Zádi za očným lekárom, daj si vyšetriť očné pozadie. Možno ti povedia dokedy budeš vidieť pri tvojom štýle. Je to rýchle vyšetrenie.
Potom zájdi za nefrológom, nech ti vyšetria albuminoúriu. Tam sa zase môžeš dozvedieť, kedy začneš chodiť na dialýzu.
A na cievnom ti zase možno povedia, kedy prídeš o nohy.

Cukrovka nezabíja. To vlastne ani nie je choroba.
...hovor tomu , čo seno žerie ...

Alebo si to myslel ironicky a potom mi tam chýba aspoň ten smajlík ...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Oliwa,alabut neberie svoju chorobu vážne,prečo by som mala ja?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ma niekto skusenosti so Sorbalgonom?
http://www.hojenieran.sk/produkty/vl...ytie/sorbalgon

Zo stranky mi nie je jasne, ci mozem po aplikacii pouzit na sekundarne krytie sterilnu gazu, alebo je nutne na ochranu okrajov ran pouzit mastny tyl napr. Atrauman alebo Grassollind.

Este by ma strasne zaujimalo, cim su napustene mastne tyly? Co je to za sajrajt a ci sa to da kupit?

Dalej by ma zaujimalo, co znamena ... "Ranu vyčistite bežnými ošetrovateľskými postupmi."?

Dobre ranko vospolok. :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...bežný ošetrovateľský spôsob je napríklad, že zoberieš sterilné nožničky, do nich zacvikneš sterilný tampon, ten potom namočíš v taninalkohole, potlapkáš ranu, aby sa tanín dostal na všetky miesta a necháš pôsobiť...to je dezinfekcia..potom môžeš prípadne sterilnou rukavicou na ruke načrieť do tanínmastičky a ranu dookola potrieť, aby sa zmiernil zápal a bolesť....mne tak vyliečili ranu so 17 stehmi,ani ju nevidno...
...alebo môžeš vatu namočiť do slivovice a dezinfikovať vysúšaním..
..to máš fuk, aký postup zvolíš,v tvojom prípade ...ja vôbec netvrdím, že naše doktorstvo je ktoviečo,ale liečiť ranu po sekere cez internet a mať pritom cukrovku a iné neduhy , ti poviem, to je odvaha...na medailu,ak sa ti to podarí bez ujmy na zdraví...

..dobré ráno aj tebe...a nech ťa nič nebolí...
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Vsak ked zdravotnictvo na teba kasle, co ine mi ostava? Kontrola a tym padom aj prevaz kazdych desat dni a rana hnisa po nedokonalom vycisteni na pohotosti tak, ze ju musim aspon dvakrat za den vycistit a previazat. To mam drzat hnis v rane tyzden alebo desat dni a napchavat sa Tramalom a nespat cele noci? Prevazovy material ti nepredpisu, ze vraj poistovna nepreplaca, tak mi ostava len laborovat za svoje a najst co najlacnejsi sposob osetrenia, aby to moj polovicny dochodok zniesol. Mesacny naklad z mojej kapsy je 97,27 €, vyse polovice dochodu, co sa mi nepaci a hladam technicke riesenie, ako to znizit. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať