Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Skorocel kopijovitý má medzi liečivými rastlinami významné a dôležité postavenie. Výzorom síce nepatrí medzi „krásky“, zato v sebe ukrýva neuveriteľnú liečivú silu. Nemusíme ani cestovať príliš ďaleko, aby sme to kúzlo odhalili. Už slovenský názov nám napovedá, že skorocel rýchlo celí rany. Plínius dokonca tvrdil, že ak pridáme do hrnca ku kusom mäsa skorocel, znova sa scelia. Anglosasi mu v spisoch z 10. storočia pripisujú vlastnosti statočného, nebojácneho a vytrvalého rytiera odolávajúcemu zlu. Všeobecne bol skorocel odpradávna považovaný za zázračnú bylinu na ošetrovanie rán.

Na svete existuje niekoľko druhov. Okrem skorocelu kopijovitého je to aj napríklad skorocel väčší (P. major), ktorý má takisto značnú liečivú moc. Zohráva úlohu prvej pomoci pri včelích bodnutiach a poštipnutiach hmyzom. Oba druhy nájdeme na lúkach, okrajoch ciest, pasienkoch, prakticky takmer všade. Pre vysokú spotrebu sa pestuje aj na poliach a v záhradkách. Zbierajú sa listy a to v čase, keď narastú do obvyklej veľkosti – netreba čakať na rozkvitnutie kvetov. Musia byť odrezané opatrne, aby sa nestlačili a neskôr pri sušení nezhnedli.

Okrem listov sa výnimočne zbierajú aj semená skorocelu, keďže sú bohaté na vlákninu. Môžu sa tiež užívať ako účinné a neškodné preháňadlo a ich sliz pomáha znižovať cholesterol.

Listy

Skorocel je osvedčený prostriedok na liečbu dýchacích ciest a všetkých chorôb, ktoré s tým súvisia: uvoľňuje hlieny, chráni sliznice, účinkuje proti kašľu či zachrípnutiu. Deťom môže proti kašľu pomôcť zahustená šťava osladená cukrom alebo medom. Okrem toho má skorocel aj protizápalové účinky (šťava sa používa na kloktanie, pri zápaloch mandlí, očí) a pomáha pri sennej nádche. Zázračná „sceliaca“ sila sa dosahuje použitím pomliaždeného čerstvého listu a spôsobuje ju vysoký obsah látok ničiacich baktérie. Pri hnisavých ranách je lepšie použiť skorocel väčší. Tento druh sa v Latinskej Amerike stal tiež ľudovým liekom proti rakovine.
Vďaka výborným chladiacim, sťahujúcim a antiseptickým účinkom je skorocel ideálnym prostriedkom na starostlivosť o mastnú a aknóznu pleť.

Vyskúšajte

Pleťová voda: Hodí sa na dočistenie mastnej pleti, sťahuje póry, čistí a dezinfikuje. Najprv si pripravíme tinktúru z 5g čerstvých listov a 100g liehu (60%). Listy vylúhujeme asi desať dní pri izbovej teplote v nádobe so širokým hrdlom, tekutinu potom scedíme. 30g z nej zmiešame so 70g destilovanej vody a zvyšok tinktúry uložíme do tmavej nádoby. Pleťová voda je na svete.

Kúpeľ, kloktadlo: Obidva sa pripravujú zo šťavy z lisovaných, rozmixovaných alebo v mlynčeku na mäso zomletých čerstvých listov. Rozriedenú s vodou ju môžete použiť ako kloktadlo pri zápaloch hrdla, úst alebo ďasien. Kúpeľ je vhodný pri zápaloch, vredoch a ranách. Samotnú šťavu užívajte ak trpíte zápalom slizníc, cystitídou, hnačkou alebo pľúcnou infekciou. Odporúčaná dávka je 10ml trikrát denne.

Sirup: Zo šťavy si je možné pripraviť aj sirup proti kašľu, najmä ak mávate zapálené a hnisavé hrdlo. Vynikajúci je tiež pre deti. Štyri plné hrste umytých listov sa zomelú prípadne rozmixujú. K hmote pridáme trošku vody, 300g cukru a 250g medu. Za stáleho miešania varíme na slabom plameni, až kým nevznikne hustnúca kvapalina, ktorú ešte horúcu nalejeme do fliaš a uložíme do chladničky

Za vyskúšanie nič nedáš, skorocel máš zadara, hrdosť a zaťatosť v tvojom prípade nie je na mieste
http://www.burko.sk/rodinka/skorocel%20kopijovity.pdf
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ved prave, skorocel skusam tiez, aj surovy, aj som si spravil olejovy vyluh. Surovy sakramensky stipe, tak pouzivam ten olej. :-)

Este musim nakriatnut alabutku, aby mi v sobotu doniesla lopuchy. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Baby nefrflite, postupujem ako normalny bezny pacient. Co mi doktori nakazu, to robim. Ci ma byt naopak? :-)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Alabut, sorry, ale Ty nie bežný pacient, ale pacient s cukrovkou.
A ešte väčšie sorry, ale chvíľami mám pocit, že hádam ani nie normálny... Byť mojím mužom, tak Ťa do tej nemocnice dám odviezť hoci aj v zvieracej kazajke, len nech sa nohu podarí zachrániť... Keď si sa pár dní neozval, normálne som sa o Teba bála, že čo je s Tebou a myslela som už na najhoršie...
Pomaly máš výročie - mesiac od úrazu. Aká je noha - dúfam, že nie modrá, fialová ani čierna... ?
Nechápem, čo robí Alabutka - to sa len tak prizerá na tú Tvoju tvrdohlavosť, alebo je už voči nej imúnna?
A na nás sa nehnevaj, asi nám na Tebe záleží, keď toľko frfleme a nedáme Ti pokoj...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Alabut, sorry, ale Ty nie bežný pacient, ale pacient s cukrovkou.
A ešte väčšie sorry, ale chvíľami mám pocit, že hádam ani nie normálny... Byť mojím mužom, tak Ťa do tej nemocnice dám odviezť hoci aj v zvieracej kazajke, len nech sa nohu podarí zachrániť... Keď si sa pár dní neozval, normálne som sa o Teba bála, že čo je s Tebou a myslela som už na najhoršie...
Pomaly máš výročie - mesiac od úrazu. Aká je noha - dúfam, že nie modrá, fialová ani čierna... ?
Nechápem, čo robí Alabutka - to sa len tak prizerá na tú Tvoju tvrdohlavosť, alebo je už voči nej imúnna?
A na nás sa nehnevaj, asi nám na Tebe záleží, keď toľko frfleme a nedáme Ti pokoj...
...pravda , pravda ....on je " iný pacient " ...

Ako sa to vraví ???
Komu niet rady , tomu niet pomoci ....





Alebo ako ja vravím ...
__________________
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ....
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
somára môžeš dotiahnúť k vode ale nedonútiš ho aby sa napil
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

alabut Pozri príspevok
Baby nefrflite, postupujem ako normalny bezny pacient. Co mi doktori nakazu, to robim. Ci ma byt naopak? :-)
Alabut, vôbec si nemyslím, že robíš, čo ti doktori nakážu. Stále niečo iné skúšaš, ja viem, že ťa to bolí, aj ja som mala jeden úraz, a bolel 6 týždňov intenzívne, do zblbnutia, ale nerýpala som do ničoho, neskúšala som nijaké iné liečivá, iba som pravidelne chodila na preväzy.
Citujem ťa: alabut Dnes, 01:17 PM
Ved prave, skorocel skusam tiez, aj surovy, aj som si spravil olejovy vyluh. Surovy sakramensky stipe, tak pouzivam ten olej. :-)
Este musim nakriatnut alabutku, aby mi v sobotu doniesla lopuchy. :-)

Znovu si prečítaj rady doktorky v príspevkoch 29,34,76. No a nečuduj sa, že frfleme, ale keby si napísal hneď pred mesiacom, že máš cukrovku, tak si možno v inom leveli hojenia, ako teraz. Ty si to napísal až pred týždňom. Odvtedy ti všetci radia, aby si si udržoval cukor, to je pre hojenie prvoradé. Neviem, či si na inzulíne, ale nehazarduj teraz, keď máš takú ranu na nohe. Už som ti o mojej známej písala, tiež asi pred týždňom.
Skús konzumovať veľa kyslej aj surovej kapusty, je dobrá na zníženie cukru, jedz veľa bielkovinových jedál, tie sú na obnovu tkanív.
Stravu pozri tu http://www.biospotrebitel.sk/clanok/...kru-v-krvi.htm
Poznámka: S tým tramalom pozor, je návykový, môže ti zmeniť aj náladu, aj úsudok, je to ako droga.
Želám ti konečne zlepšenie stavu a hlavne vydrž.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

tramal je opiát, tak bacha, a tiež to nebude nič dobré na pečeň...
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut Pozri príspevok
Baby nefrflite, postupujem ako normalny bezny pacient. Co mi doktori nakazu, to robim. Ci ma byt naopak? :-)
Myslím, že iba jeden doktor dokáže vyliečiť cukrovku a jej komplikácie. PATOLÓG. Naňho sa ešte žiadny "pacient" nesťažoval.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alabut 22-06-11, 08:39 AM

Mam cukrovku vyse 18mmol/l. Nieco s tym idem robit, ale najskor noha. Zadarmo nic nechcem. :-)
No ak to už máš pár rokov, to aby si si začal šetriť na vozík.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a to je pekné,že "zadarmo nič nechcem"......čo by naša vláda dala za to, keby jej niekto niečo dal zadara..oni si musia všetko statočne nakradnúť a my tu takému ubrblanému alabutovi ponúkame pomoc zadara a on si dovolí byť frajer...čo frajer, geroj!...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

... ani frajer, ani geroj - durak je to!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
alabut 22-06-11, 08:39 AM

Mam cukrovku vyse 18mmol/l. Nieco s tym idem robit, ale najskor noha. Zadarmo nic nechcem. :-)
No ak to už máš pár rokov, to aby si si začal šetriť na vozík.
...nechce sa mi fotiť moje nohy ...tie občasné , len odreninky , som pri práci s drevom získal ...
Rany sa mi hoja rýchlo , len tie pozostatky po chrastách svoje znaky je pekne vidieť ...

...hm ...18 mmol....to som raz u mojej diabetky si meral , niečo sa jej nepozdávalo ...mal som cca 18,6 ...he , že ako rýchlo z chladničky vyberala inzulínček a hneď mi zopár jednotiek šľahla ...

geroj ?...durak ?...
Aj iný , expresívnejší výraz by sa dal použiť ..........ale ja som predsa slušne vychovaný ...ja ani také výrazy nepoznám ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon Pozri príspevok
tramal je opiát, tak bacha, a tiež to nebude nič dobré na pečeň...
Mám osobnú skúsenosť... Tramal mi pichli pred rokom pri trieštivej zlomenine zápästia, ale najskôr mi ju napravili ... Zabolelo, až som zvrieskla... Dostala som domov aj tabletky, ale viac som si nedala, stačil útlm na jednu noc, potom sa už dalo vydržať... A tento rok mi ho dali po operácii - účel splnil, ale stačilo... Nechcela som sa nechať oblbovať a zaťažovať zbytočne pečeň.
Takže - Tramal Ti dočasne pomôže od bolesti, ale jej príčinu neodstráni... K tej sa treba postaviť úplne inak...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a to si mala aký Tramal?..ja som ho mala 4 mesiace a nakoniec zabral až Fentanyl...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

na čo zaťažovať pečeň tramalom, keď lepšia je nejaká bošácka 52-ka :-)))))))))))))
Raz ma tak bolel zub, tak som letel z práce domov hodiť si tramal, dal som aj druhý... a ledvo som došoféroval naspäť do práce, akosi ma stále ťahalo do strany :-))))))))))))))))))))) teda v aute nie, ale až keď som vystúpil na parkovisku...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pepsi: neviem, aký, tú injekciu mi vtedy na pohotovosti šťurgli do zadku, od bolesti som moc nevnímala, len som sa spýtala, čo mi to dali, tak si to pamätám... Ale je pravda, že každý má iný prah bolesti, takže čo u jedného účinkuje, u druhého nemusí zabrať. A aj tie tabletky môžu byť viac a menej silné, tie, čo mi dali, boli na pooperačné stavy a na predpis...

Nandrolon: a od bošáckej by ťa neťahalo...? Alebo ťahalo, ale na druhú stranu...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ja si tu dnes nebudem kaziť deň..iba tolko poviem alabutovi:...ak nebudeš mať na lieky,prispejeme,sme banda!..len treba dať č.ú.......oki?..
..lebo ty si síce ovediak, ale neradi by sme o teba prišli, to je fakt!...
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kuwa, Sorbalgol je pase, da sa objednat min. 10 ks á 1,3 €, co je pre mna privela. Homeopatika od BXL som zohnal, viem ich odobrat prakticky okamzite, ale cena cca á 4 € je pre mna tiez privysoka. Kolko je vlastne guliciek v baleni? Asi musim aplikovat alabutovu 52%, ci 76% samohonku na liecbu pecene a za kotaricu lopuchov a skorocelu, namiesto obvazov. Zacinam prat obvazy a pouzivat ich nastrihane namiesto gazy. Boj s cukrovkou nastupi po financnom zotaveni z pokazenej nohy. Vozik by sa mi zisiel, ale nie v suvislosti s cukrovkou. Dobre ranko vospolok a nedudrite na alabuta, snazte sa vymenit alebo spojazdnit narod. Minuly stvrtok som pozeral Hribovu Pod lampou, myslim, ze je najvyssi cas. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Kuwa, Sorbalgol je pase, da sa objednat min. 10 ks á 1,3 €, co je pre mna privela. Homeopatika od BXL som zohnal, viem ich odobrat prakticky okamzite, ale cena cca á 4 € je pre mna tiez privysoka. Kolko je vlastne guliciek v baleni? Asi musim aplikovat alabutovu 52%, ci 76% samohonku na liecbu pecene a za kotaricu lopuchov a skorocelu, namiesto obvazov. Zacinam prat obvazy a pouzivat ich nastrihane namiesto gazy. Boj s cukrovkou nastupi po financnom zotaveni z pokazenej nohy. Vozik by sa mi zisiel, ale nie v suvislosti s cukrovkou. Dobre ranko vospolok a nedudrite na alabuta, snazte sa vymenit alebo spojazdnit narod. Minuly stvrtok som pozeral Hribovu Pod lampou, myslim, ze je najvyssi cas. :-)
Cena nie je privysoká,len ich pekne preber,vedia Ti ušetriť na obvazovom materiále.
Prať obvazy nestačí,ked už to musí byť tak vyvárať.Z vypratých obvazov si nanovo infikuješ ranu a tá nebude mať žiadnu šancu k hojeniu.Dosť,že ju vyrušuješ 2x denne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať