Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

92% nepiju ani polski colnici. :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
No a ???
...amatéri ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nie su amateri. Cisty lieh vysusuje hubu. Tuhy alkohol obsahuje mnozstvo roznych chemickych latok, ktore neustale reaguju (dozrievaju). Lekari do liehu pred pitim pridavali glycerin. Pomer nepamatam, ale pilo sa to vyborne.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobre ranko zdravotne dievciny. Nemozem v ziadnej lekarni u nas kupit Suprasorb G vo forme injekcie. Da sa nadnes nahradit Aqua gelom? Nejako ho vyskrabem. Rana je velmi hlboka (6-8 cm). K ranhojicovi idem az zajtra. :-)
P1010879d.JPG  
P1010882d.JPG  
1/1
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alabut Pozri príspevok
Dobre ranko zdravotne dievciny. Nemozem v ziadnej lekarni u nas kupit Suprasorb G vo forme injekcie. Da sa nadnes nahradit Aqua gelom? Nejako ho vyskrabem. Rana je velmi hlboka (6-8 cm). K ranhojicovi idem az zajtra. :-)
počuj,čajovníkový olejček si neskúšal? výborná vec,používam to skoro na všetko...dostaneš bežne v každej lekárni....
http://www.mojalekaren.sk/tea-tree-o...ovy-olej-30ml/
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Gina, vdaka za rady, prekonzultujem to zajtra s mojim ranhojicom, verim mu, Potreboval som dnes nahradu za ten silikon v injekcii. Uz som tam smaril to na obrazku c.2, ale vobec som to nevedel namontovat. Ranu vymyvam varenym repikovym kvetom a polievam Betadinom. Noznice a pinzetu vyvaram 15 minut vo vode. Neviem, ci to staci. Ozaj, ta stranka sa mi neotvorila, skusim inak. :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hydrogelové obväzy Aqua-Gel®

Niektoré obväzy Aqua-Gel® sú plne hradené zdravotnými poisťovňami. Prezrite si cenník.
sú vodnou kompozíciou prírodných a syntetických polymérov, ako sú polyvinylpyrrolidon, polyetylénglykol a agar, ktoré sú spojené krížovou väzbou pomocou zväzku elektrónov. Hotovým výrobkom sa rozumie priehľadný hydrogelový plát hrúbky 3-4mm.
používajú sa pri liečbe popálenín, preležanín, vredov predkolenia, odrenín a iných ťažko sa hojacich (i rozsiahlych) poškodení kože. Môžu byť použité aj pri úraze očí.
tvoria po dobu 48 hodín bariéru voči prieniku baktérií z okolia do rany, ale prepúšťajú kyslík a lieky. Veľmi dobre priliehajú k rane bez tendencie prilepovať sa. Výmena obväzu je jednoduchá a bezbolestná pre pacienta, nepoškodzuje novovytvárajúce sa tkanivo.
vyznačujú sa vysokou absorpčnou schopnosťou (20 ml sekrétu na 1 dm2). Práve vďaka tejto ich vlastnosti je z rany odstraňovaný prebytok tkanivového moku, fibrín a nekrotické fragmenty tkaniva.
sú sterilné, priehľadné, elastické a zároveň mechanicky vytrvalé. Ich hlavné výhody sú :
pocit úľavy
bezbolestné snímanie pri preväzoch
kozmetický efekt (najmä pri popáleninách)
finančná úspora (kratšia doba liečenia, nižšia spotreba gázy, obväzov, antibiotík a liekov používaných pri tradičnom postupe liečby)

0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

no neviem,či je repík dobrý,zvrchu to uzavrie ale vo vnútri to nebude dobré....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

a proti tetanu si zaočkovaný? dali Ti injekciu?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Proti tetanu ma zaockovali na pohotovosti. Ine ako repik nemam.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
Dobre ranko zdravotne dievciny. Nemozem v ziadnej lekarni u nas kupit Suprasorb G vo forme injekcie. Da sa nadnes nahradit Aqua gelom? Nejako ho vyskrabem. Rana je velmi hlboka (6-8 cm). K ranhojicovi idem az zajtra. :-)
No už si ho tam dal,tak zaviaž a nechaj tak.Aquagel je skôr na povrchové krytie,Suprasorb na to aby dokončil to doktorove vyškrabávanie.To sú tie naše nízke ceny liekov,toľko blbneme až budeme po každý kvalitný liek chodiť do AT za vlastné.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

buchac, prave ta injekcia je vyborna, pretoze natlacim ten sajrajt do uzkej a velmi hlbokej rany. Ten polsky ancikrist sa mi prilepil na povrchu a ani zanic ho nemozem dostat hlbsie. Pouzil som to ako nahradne riesenie do zajtra. Bud mi da doktor injekcie zo suplika, alebo to musim objednat. Jednu mi dal, je to vyborne. Proti bakteriam pouzivam repik, Betadine a vludne slovo. Zatial sa mi javia uzitocne, hoci chirurg ma opacny nazor. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, ja si skor myslim, ze po ordinaciach brusi privela dilerov a doktor nevie od radosti, ktory preparat pouzivat. Lekarne si drzia sortiment, ktory najviac ide. Sama si niekde pisala, ze za kuzelnikov bol jeden liek a basta. :-)
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alabut Pozri príspevok
buchac, prave ta injekcia je vyborna, pretoze natlacim ten sajrajt do uzkej a velmi hlbokej rany. Ten polsky ancikrist sa mi prilepil na povrchu a ani zanic ho nemozem dostat hlbsie. Pouzil som to ako nahradne riesenie do zajtra. Bud mi da doktor injekcie zo suplika, alebo to musim objednat. Jednu mi dal, je to vyborne. Proti bakteriam pouzivam repik, Betadine a vludne slovo. Zatial sa mi javia uzitocne, hoci chirurg ma opacny nazor. :-)
repík proti baktériám?? to už radšej ten olejček čajovníkový
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alabut Pozri príspevok
buchac, prave ta injekcia je vyborna, pretoze natlacim ten sajrajt do uzkej a velmi hlbokej rany. Ten polsky ancikrist sa mi prilepil na povrchu a ani zanic ho nemozem dostat hlbsie. Pouzil som to ako nahradne riesenie do zajtra. Bud mi da doktor injekcie zo suplika, alebo to musim objednat. Jednu mi dal, je to vyborne. Proti bakteriam pouzivam repik, Betadine a vludne slovo. Zatial sa mi javia uzitocne, hoci chirurg ma opacny nazor. :-)
Aj ja si myslím,že nemáš babrať.
Dealeri sa vykašlú ak na tom firma nezarobí,nebudu dealeri a nebudú lieky.Na charitu majú Keňu a Sudán,v EU chcú zarobiť.Kvôli 5 milionovému trhu si žiadny obchodník nepokazí ceny v Europe.A farma firmy obchodníci sú a dobrí.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Gina, repiku mam doma dost aj na rozdavanie. A ten olej fakt neviem,. kde by som na periferii Slovenska kupil. :-ň
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, babrem s chirurgovym suhlasom. Nic nerobim proti nemu, akurat mam niekedy odlisny nazor. On je studovany, posluchnem, ale myslim si svoje. Ako tvoji pacienti? Drzia sa? :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Videl som v TV, niekde na Slovensku je pracovisko, kde nasadzaju do takychto ran vajicka nejakej maso milujucej muchy. Vyliahnute cerviky ranu dokonale vycistia. Musi to strasne svrbiet, ak sa tam hmyri tlupa cervov. Zatial sa musim uspokojit s bakteriami, ine naporudzi nemam. :-)
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alabut,na akej periférii? dostaneš to bežne v lekárni
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

alabut Pozri príspevok
Videl som v TV, niekde na Slovensku je pracovisko, kde nasadzaju do takychto ran vajicka nejakej maso milujucej muchy. Vyliahnute cerviky ranu dokonale vycistia. Musi to strasne svrbiet, ak sa tam hmyri tlupa cervov. :-)
to sa používa na nekrózy....alabutovi tá noha hádam ešte neodumrela....či?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať