Zavrieť

Porady

Sekera v nohe.

V piatok sa mi podaril husarsky kusok, zatal som si sekeru do nohy. Zosili mi ju na pohotovosti.Mam zopar otazok na zdravotnikov.

Ako urychlit zahojenie rany cca 15x4x4 cm? Kost vyzerala na rtg v pohode.
Kedy mozem do toho sprtat repikom?
Kedy ist vybrat stichy?
Mozem ranu vystatvit slnecnemu ziareniu?
Kedy mozem nohu plne zatazit, zatial dokazem s problemami iba na barlach.
Kolko cerveneho pouzit denne na precistenie tela zvnutra?

Mam v plane takyto postup: Sprtat este dnes. Macat odvarom z repikovych kvetov cca kazde dve tri hodiny. Nohu nechat cez den neobviazanu, zabalim ju zlahka na noc. Ranu vystavit kazdy den na dvadsat minut prudkemu slnecnemu ziareniu. Flasa cerveneho za 24 hodin.

Mam v osobnom plane nejake chyby a preco? Existuje lepsie riesenie a preco? Nechcem umret celkom sprosty, za vase tukanie do klavesnice vopred dakujem. :-)
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Juraj, robíš si srandu z cudzieho nešťastia?
...nie ...by som si nedovolil ...zo seba si robím ...

...a radšej nechci vedieť o tých mojich šrámoch ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
...nie ...by som si nedovolil ...zo seba si robím ...

...a radšej nechci vedieť o tých mojich šrámoch ...
Ja som ploty nepreskakovala a tiež mám vzadu dve polovičky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
Ja som ploty nepreskakovala a tiež mám vzadu dve polovičky.
...ja len jednu ...tá sedí teraz vo vedľajšej izbe pri telke ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
...ja len jednu ...tá sedí teraz vo vedľajšej izbe pri telke ...
Śak áno, ale to je iná polovička,( nie je polovička, ako polovička) takú mám aj ja, ale opačného pohlavia.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Chudatenko Alabutko, okrem fyzickej bolesti má starosť kto mu poleje uhorky a okope fazuľu. Myslím že pani Alabutová až teraz zisťuje čo za poklad má doma.
Môj strýko bol drevorubač a z roboty chodil domov na motorke. Samozrejme že aj pracovný nástroj - sekeru si vozil so sebou, čo keby ho po ceste napadol medveď? No a stalo sa čo sa stať nemalo: spadol z motorky a zrovna celou váhou tela na tú ruku v ktorej držal sekeru. Samozrejme že palec zostal visieť na kožke, krv sa valila, sám v lese ........ Aj tak došoféroval ešte k prvému domu v dedine, tam len otrčil ruku, suseda odpadla a on si musel sám zavolať z pevnej linky sanitku. Keď sanitka došla nevedeli doktori koho ratovať, lebo ležali na zemi obaja aj suseda aj on. Ešte že to nevidela jeho žena, lebo by mu ani ten odseknutý palec neverila taká háklivá situácia to bola .......
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

S odseknutym palcom ani nejdem k lapiuduchovi. Vlani som mal podobny uraz, pritlacil som maso o maso a ruka je celkom dobra. Toto je trosku horsie, zacal som odkostovat a nedokoncil. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ako pokračuješ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BXLmiami Pozri príspevok
Ako pokračuješ?
..

..no od 30.5 má hádam ranu zahojenú,sekeru odšmaril do zberu , aby mu zbytočne nepripomínala nešikovnosť a kúpil si motorovú pílku...s ňou si potyká pri poháriku dobrého červeného (alebo prepratej slivky) a hneď sa rany hoja lepšie

...sorry, alabutík,dúfam že sekera nie je tvoja labutia pieseň
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

BXL, zatial zle, chodim stvornozky. Nasadili mi Klabax, stichy este mam, inac by sa rana rozpadla, dnes som mal ist na kontrolu, ale nemozem stupit na nohu. Noha mi scernela, ale uz ju davam pomaly do poriadku. Zatial lezim a spim, skusam aplikovat mentalnu operaciu, ale nemozem sa sustredit. Dnes mi doniesla byvala uctovnicka laliu v liehu. Zajtra skusim poobkladat okolo rany, zbytok vypit. :-)
Naposledy upravil alabut : 08.06.11 at 06:57
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...neopováž ten zbytok vypiť!..lalia sa nakladá do čistého liehu, mohlo by ťa rozleptať!...(poradili mi to domorodci)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

"čistý lieh" neexistuje.
100% etanol nie je už kvapalina, ale plyn.
A že 90%-ný potravinársky lieh sa nedá piť? to povedal kto???
Musím ale uznať, že je to už hardcore iba pre tvrdých chlapov !!!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...MIMOTÉMY...
..však ja len doporučujem, nezakazujem...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Preco by mal byt plyn? Teplota varu 78,3 °C (1013 hPa). Technicky sa vyraba lieh citoty az 99,9%. Problemom je vysoka hygrospicnost liehu, ktora sa ustali asi na 96,aj nejake drobne %. Bezne pijem alkohol 76 - 80%. Akurat sa nezepija tekutinou, aby nevznikol tzv. studeny var, ale zahryza chlebovou korkou. Akurat musim zistit, ci nahodou nie je laliovy kvet jedovaty. :-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To si pamätám ešte zo školy, že vlastne 100% etanol má plynné skupenstvo.
O tom zapíjaní sa priznám že som ani netušil a to tiež obľubujem alkohol týchto grádov, konkrétne od 72-80 %, a normálne to zapijem kofolou, pil som aj čistý 90%-ný špiritus a tiež som ho zapil sodovkou...:-))
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mozes zapijat, ale v zaludku ti to robi bordel, my to volame studeny var. Ked riedis alkohol vodou, mal by aspon den odstat, aby sa voda pekne spojila. SKus niekedy vypit cerstvo rozriedeny dobry alkohol a na druhy den. Ak nalejes trochu vody do tuheho alkoholu, tak mozes pozorovat take cudne virenie, preto sa nechava zriedeny alkohol odstat. Alebo mozes pouzit ultrazvukovu vanicku. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

100% etanol nema plynne skupenstvo pri beznom atmosferickom tlaku, musi dosiahnut bod varu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dnes sa doktor nasral a vydlabal do nohy dieru. Vidim kus kosti, 3 dl hrncek zrazeniny. Kuwa to bol den, vyse pol kilometra tam, pol nazad, prsalo, barly sa smykali, hned som si smaril pivo na doplnenie energie. Kuwa, zajtra musim ist zas, vybrat akusi hadicku. Dva deci samohonky pred cestou snad pomozu. Ci? :-)
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Drž sa
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
"čistý lieh" neexistuje.
100% etanol nie je už kvapalina, ale plyn.
A že 90%-ný potravinársky lieh sa nedá piť? to povedal kto???
Musím ale uznať, že je to už hardcore iba pre tvrdých chlapov !!!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))
92 % som už mal možnosť .....suší okamžite pery ...statočne musíš zapíjať zo začiatku ...
Neskôr už ani nie ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

no veď áno, ja to nezapíjam pre nič iné, iba aby ma to nepálilo v hube a nevyžieralo hltan, pažerák. V žalúdku to už pekne hreje, samozrejme nesmie sa to prehnať, lebo to by už pálilo a tým pádom rozožieralo žalúdok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať