Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Dala som v práci výpoveď a chcela by som isť na 45dní do zahraničia učiť sa jazyk. mám aj vtedy nárok na podporu? alebo je lepšie to nenahlasovať, no ak sa tu nebudem mesačne hlásiť bude problém....
ešte je možnosť v žiadosti zaškrtnúť, že mám sľúbený nástup do zamestnania za 3 mesiace. potom nemusím chodiť sa hlásiť na úrad každých 30 dní?
viete mi poradiť ako dostať podporu len na 3 mesiace bez toho aby som sa nemusela na tom úrade hlásiť?
ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maybie Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Dala som v práci výpoveď a chcela by som isť na 45dní do zahraničia učiť sa jazyk. mám aj vtedy nárok na podporu? alebo je lepšie to nenahlasovať, no ak sa tu nebudem mesačne hlásiť bude problém....
ešte je možnosť v žiadosti zaškrtnúť, že mám sľúbený nástup do zamestnania za 3 mesiace. potom nemusím chodiť sa hlásiť na úrad každých 30 dní?
viete mi poradiť ako dostať podporu len na 3 mesiace bez toho aby som sa nemusela na tom úrade hlásiť?
ďakujem
Nárok na podporu vznikne, ak máš v posledných 3 rokoch aspoň 730 platené poistenie.
Bez toho, aby si tam chodila, to vôbec nepôjde, evidovaný nezamestnaný musí mesačne preukázať, že si hľadá zamestnanie.
0 0
maybie maybie

maybie je offline (nepripojený) maybie

viete mi niekto poradit? splnam všetko aby som ju dostala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maybie Pozri príspevok
viete mi niekto poradit? splnam všetko aby som ju dostala
A čo chceš ešte poradiť?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Raz mesačne je aj 1.10. a 30.11.
Alebo sa musíš hlásiť každých 30 dní?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marjankaj Pozri príspevok
Raz mesačne je aj 1.10. a 30.11.
Alebo sa musíš hlásiť každých 30 dní?
No ono zvyčajne na UP dajú kontakt v ten istý deň +-2 dni okolo. Lebo ak by všetci prišli 1.10 a všetci 30.11. tak ošalejú pracovníčky na UP, preto oni vedia že ak na 1.10. má 50 ludí tak aj 1.11. bude mať 50 ludí ... cca
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ako kde.
Mal som tu dnes jednu klientku, a tá povedala, že môže chodiť raz za dva mesiace. Takže sa dá dohodnúť. Možno.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
No ako kde.
Mal som tu dnes jednu klientku, a tá povedala, že môže chodiť raz za dva mesiace. Takže sa dá dohodnúť. Možno.
Takže má vymoženosti? A čo tí ostatní, čo musia mesačne preukázať, že sa poctivo snažia zamestnať? Nie je to nefér? To tu už aj v evidencii na ÚP robia rozdiely? No teda.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A zvyšovanie kvalifikácie (jazyka) nezvyšuje šancu na získanie pracovného miesta? A ona chodí raz mesačne. Bolo jej to iba ponúknuté. Veď keď sa dohodne, že v októbri príde 1.10. a v novembri 30.11. tak tam bude každý mesiac. Alebo je to v zákone definované inak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
A zvyšovanie kvalifikácie (jazyka) nezvyšuje šancu na získanie pracovného miesta? A ona chodí raz mesačne. Bolo jej to iba ponúknuté. Veď keď sa dohodne, že v októbri príde 1.10. a v novembri 30.11. tak tam bude každý mesiac. Alebo je to v zákone definované inak?
To áno, ale musí preukázať, že si to zamestnanie hľadá. Ale tým, že navštevuje kurz ešte neznamená, že si hľadá zamestnanie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tá moja klientka má pár rokov do dôchodku.
Povedala, že aj od upratovačky sa požaduje ovládať cudzí jazyk. Napríklad v hoteloch, kde sa ubytovávajú cudzinci.
A ak sa s pracovníčkou na úrade práce dá dohodnúť, neviem čo bráni aby jej vyhovela? Viem, že s niektorými sa nedá, ale za pokus nič nedá.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
http://www.upsvar.sk/media/evidencia...?page_id=13210

Tento materiál má nejakú oporu v zákone? Alebo je to iba interný materiál?
Teda ide mi o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
http://www.upsvar.sk/media/evidencia...?page_id=13210

Tento materiál má nejakú oporu v zákone? Alebo je to iba interný materiál?
Janko, čo konkrétne ťa zaujíma ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
http://www.upsvar.sk/media/evidencia...?page_id=13210

Tento materiál má nejakú oporu v zákone? Alebo je to iba interný materiál?
Teda ide mi o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
Je to praktický materiál s oporou v zákone.
0 0
maybie maybie

maybie je offline (nepripojený) maybie

môže niekto prist na urad zamna?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maybie Pozri príspevok
môže niekto prist na urad zamna?
Nie, nemôže, preukazuješ sa preukazom uchádzača a OP.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No mňa zaujíma ktorý paragraf.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
No mňa zaujíma ktorý paragraf.
Tam je zhrnutých veľa §§-ov zo zákona o službách zamestnanosti a Zákona o zdravotnom poistení. Je to akási "kuchárka" pre uchádzačov o zamestnanie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marjankaj Pozri príspevok
No ako kde.
Mal som tu dnes jednu klientku, a tá povedala, že môže chodiť raz za dva mesiace. Takže sa dá dohodnúť. Možno.
Dovol mi reagovať,
je bežné že ak pracovníčka UP pod kt. ten ktorý klient patrí má nejaké povinnosti alebo dovolenku tak dá další kontakt až o dva mesiace, aj mne sa to svojho času stalo. Akurát som musela doniesť 2 papieriky preukazujúce si hladanie zamestnania.
Takže možno takým štýlom má tvoja známa kontakt za dva mesiace, alebo je tesne pred dôchodkom tak ju až toľko nepreháňajú. Ináč si to vysvetliť neviem.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Xanti Pozri príspevok
Dovol mi reagovať,
je bežné že ak pracovníčka UP pod kt. ten ktorý klient patrí má nejaké povinnosti alebo dovolenku tak dá další kontakt až o dva mesiace, aj mne sa to svojho času stalo. Akurát som musela doniesť 2 papieriky preukazujúce si hladanie zamestnania.
Takže možno takým štýlom má tvoja známa kontakt za dva mesiace, alebo je tesne pred dôchodkom tak ju až toľko nepreháňajú. Ináč si to vysvetliť neviem.
Veď to hovorím. Ak sa dá s tou pracovníčkou dohodnúť, tak by to nemal byť problém. Navyše ak je to iba jednorazovo.
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

Pridám sa k teme aj ja. Som na UP krátko, 10.7 som sa bol registrovat, potom som musel ist na urad 1.8 po rozhodnutie, tak som sa bol podpísať 1.9 a teraz mám ist až 24.10. Za ten čas by som stihol turnus v CR. A OP odo mna teta nikdy nepýtala iba ten ich smiesny preukaz. a tých potvrdení jej nosím každy mesiac cca 30 ved hladám si prácu. ciže všetko sa da ked sa chce. Mohli by UP zrušiť, kto si chce nájst prácu chodi,hlada, kto nechce da si potvrdit papierik a je to.
0 0
Načítať ďalšie