Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Dala som v práci výpoveď a chcela by som isť na 45dní do zahraničia učiť sa jazyk. mám aj vtedy nárok na podporu? alebo je lepšie to nenahlasovať, no ak sa tu nebudem mesačne hlásiť bude problém....
ešte je možnosť v žiadosti zaškrtnúť, že mám sľúbený nástup do zamestnania za 3 mesiace. potom nemusím chodiť sa hlásiť na úrad každých 30 dní?
viete mi poradiť ako dostať podporu len na 3 mesiace bez toho aby som sa nemusela na tom úrade hlásiť?
ďakujem
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ak by sa nedohodla s pracovníčkou úradu práce podľa §34 ods(5).
Tak môže si ísť hľadať zamestnanie do iného členského štátu.
Prípadne si pozri §44 a ďalej
§ 44
Vzdelávanie a príprava pre trh práce


http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...zamestnanosti/

§ 36
Vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie



(1) Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie dňom


i) odchodu do členského štátu Európskej únie na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou odchodu do členského štátu Európskej únie podľa § 34 ods. 14 až 17 alebo liečenia v členskom štáte Európskej únie,
j) odchodu do cudziny na obdobie dlhšie ako 15 kalendárnych dní s výnimkou liečenia v cudzine,

§ 34
Zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie
(14) Uchádzač o zamestnanie, ktorý je poberateľom dávky v nezamestnanosti a ktorý chce odísť do členského štátu Európskej únie s cieľom hľadať si zamestnanie a zachovať si nárok na dávku v nezamestnanosti, je povinný oznámiť úradu dátum svojho odchodu do členského štátu Európskej únie.

(15) Uchádzač o zamestnanie, ktorý oznámil úradu dátum svojho odchodu do členského štátu Európskej únie podľa odseku 14, nie je povinný plniť povinnosti podľa odsekov 5 a 7 odo dňa jeho odchodu do členského štátu Európskej únie.

(16) Uchádzač o zamestnanie, ktorého príslušný úrad v členskom štáte Európskej únie, do ktorého odišiel s cieľom hľadať si zamestnanie a zachovať si nárok na dávku v nezamestnanosti, nezaradil do svojej evidencie služieb zamestnanosti, je povinný opätovne začať plniť povinnosti podľa odsekov 5 a 7 najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa jeho odchodu do členského štátu Európskej únie.

(17) Uchádzač o zamestnanie, ktorého príslušný úrad členského štátu Európskej únie, do ktorého odišiel s cieľom hľadať si zamestnanie a zachovať si nárok na dávku v nezamestnanosti, zaradil do svojej evidencie služieb zamestnanosti, je povinný opätovne začať plniť povinnosti podľa odsekov 7, 9 a 10 najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa, od ktorého prestal byť k dispozícii príslušnému úradu členského štátu Európskej únie, ale najneskôr pred uplynutím troch mesiacov odo dňa jeho odchodu do členského štátu Európskej únie.

§ 34
Zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie

(5) Uchádzač o zamestnanie je povinný aktívne si hľadať zamestnanie a aktívne hľadanie zamestnania osobne preukazovať úradu najmenej raz za kalendárny mesiac v termíne a na mieste určenom úradom.

(7) Úrad je povinný uchádzačovi o zamestnanie najmenej raz za kalendárny mesiac ponúknuť vhodné zamestnanie alebo účasť na niektorom z aktívnych opatrení na trhu práce. Uchádzač o zamestnanie je povinný na tento účel byť k dispozícii úradu do troch pracovných dní od doručenia písomnej výzvy alebo ústneho vyzvania úradom pri osobnom kontakte s uchádzačom o zamestnanie.
Naposledy upravil marjankaj : 26.09.12 at 19:56
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

Dobrý den chcela by som sa opýtat kolko mozem zarobit popri podpore v nezamestnanosti?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimiga Pozri príspevok
Dobrý den chcela by som sa opýtat kolko mozem zarobit popri podpore v nezamestnanosti?
143,40€
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

To je v hrubom že? Viem že to bolo 136.38 ale teraz som nevedela.A čo sa týka odpracovaných hodin.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimiga Pozri príspevok
To je v hrubom že? Viem že to bolo 136.38 ale teraz som nevedela.A čo sa týka odpracovaných hodin.
Samozrejme, že áno. Odpracované hodiny nie sú ÚP obmedzené, sú obmedzené len druhom dohody.
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

a ešte by som potrebovala vediet ak by to bolo viac? mam obavy či mi ta praca bude vyhovovat po zdravotnej stranke nakolko som mala operovanu chrbticu a neviem čo to urobi a či ma zamestnavatel po mesiaci nevyhodi bojim sa aby som neprišla o podporu.Dá sa na jeden mesiac odhlasit na ÚP a potom pokračovat ? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mimiga Pozri príspevok
a ešte by som potrebovala vediet ak by to bolo viac? mam obavy či mi ta praca bude vyhovovat po zdravotnej stranke nakolko som mala operovanu chrbticu a neviem čo to urobi a či ma zamestnavatel po mesiaci nevyhodi bojim sa aby som neprišla o podporu.Dá sa na jeden mesiac odhlasit na ÚP a potom pokračovat ? Ďakujem
Ak zarobíš viac, z evidencia budeš vyradená.
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

a potom kedy sa mozem nahlasit znova na ÚP ak by to nevyslo ?Teda dufam že to vyjde
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mimiga Pozri príspevok
a potom kedy sa mozem nahlasit znova na ÚP ak by to nevyslo ?Teda dufam že to vyjde
keď ukončíš PP, tak sa opäť prihlásiš do evidencie. Otázka nároku na podporu je už druhá vec.
0 0
mimiga mimiga

mimiga je offline (nepripojený) mimiga

narok je až po troch rokoch?
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Dobry den ,tiez by som sa chcel opytat,ked niekto dostane napriklad 6 alebo 8 mesacne odstupne ma narok na podporu v nezamestnanosti?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Luboso Pozri príspevok
Dobry den ,tiez by som sa chcel opytat,ked niekto dostane napriklad 6 alebo 8 mesacne odstupne ma narok na podporu v nezamestnanosti?
odstupné nemá žiadny vplyv na nárok dávky v nezamestnanosti - ak splňa ostatné podmienky, má nárok na dávku v nezamestnanosti (730 dní poistenia v nez. v posledných troch rokoch)
3 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Dakujem za odpoved,velmi si to cenim, ked cloveku co sa dostane do tazkosti ma kto poradit.
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Zdravim Vas, chcel by som sa este opytat, chcel som si pozriet moj hruby prijem za rok 2011,ale nemozem najst vsetky vyplatne pasky,da sa pouzit papier z rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2011?Prvy riadok 00 uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti?Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Luboso Pozri príspevok
Zdravim Vas, chcel by som sa este opytat, chcel som si pozriet moj hruby prijem za rok 2011,ale nemozem najst vsetky vyplatne pasky,da sa pouzit papier z rocneho zuctovania preddavkov na dan za rok 2011?Prvy riadok 00 uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov zo zavislej cinnosti?Dakujem.
Ak si dostal odstupné, príjem za tento mesiac pravdepodobne prekročil maximálny vymer.základ pre dávku v nezamestnanosti. Výpočet nebude správny. K výpočtu potrebuješ vedieť aj počet kal.dní poberania nemocenského, ktoré je vylučitelná doba.
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Prepustenie bude od buduceho mesiaca,chcel by som si ale zistit ten hruby prijem za r.2011,neviem ci z toho rocneho zuctovania by sa to dalo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Luboso Pozri príspevok
Prepustenie bude od buduceho mesiaca,chcel by som si ale zistit ten hruby prijem za r.2011,neviem ci z toho rocneho zuctovania by sa to dalo.
Aká je celková suma ? Bol si na PN-ke ?

Dávka v nezamestnanosti ti bude vypočítaná z príjmu za posledných 24 mesiacov
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Tento rok som nebol na PN,minuly rok ano.Jedna sa mi este o to ak by som isiel na PN kolko by mi to vyslo,preto si chcem zistit ten prijem za r.2011
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Luboso Pozri príspevok
Tento rok som nebol na PN,minuly rok ano.Jedna sa mi este o to ak by som isiel na PN kolko by mi to vyslo,preto si chcem zistit ten prijem za r.2011
Obdobie PN je pre výpočet nemocenského aj dávky v nezamestnanosti vylučitelná doba. Neovplyvní ti jeho výšku.

Ak budeš počítať denný vymer.základ, hrubú mzdu vydelíš počtom kal.dní, znížených o obdobie PN. (za predpokladu, že tvoj príjem neprekročil max.mesačný vymer.základ).
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Vdaka za odpoved.Nevies teda ci ten prijem za r.2011 si mozem pozriet z toho roc.zuctovania,celkom prvy riadok uhrn vyplatenych prijmov?
0 0
Načítať ďalšie