Zavrieť

Porady

SZČO - ako sa vyhnúť odvodom?

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Manžel je SZCO od 01.01.2006,dnes/ 27.6.2007/ sme zrušili živnosť. Zároveň sme ohlásili novú živnosť od 04.07.2007,čiže k 01.07.2007 nebude považovaný za SZČO,nebude platiť odvody do Soc.poistovne. Na tej novej živnosti mu dajú také isté ICO ako mal,dúfam že to nebude mať vplyv na odvody?a že ich naozaj nebude platiť?
Usporiadat
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ako je to s tými odvodmi?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

IČO nebude to isté , DIČ áno.
Ostatné nájdeš tu http://www.porada.sk/t35341-ako-sa-s...%FA%BB+odvodom
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Práveže mi pov.na živnostenkom úrade,že bude aj ICO to isté.Ten článok som čítala na porade,preto sme to aj tak urobili.Len ma zmiatlo teraz to ICO,možno si sama vyrábam problém?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... doteraz som sa nestretla s tým, že by pri zrušení a znovuohlásení živnosti bolo pridelené to isté IČO. Myslím si však, že to nemá žiadny vplyv na (ne)platenie odvodov. Podstatné je, že 1.7.2007 nebol SZČO.
0 0
kaiz kaiz

kaiz je offline (nepripojený) kaiz

Ja som zivnost teraz koncom juna zrusil a v juli znovuzalozil a pridelili mi to iste ico. Dufam, ze sa nepomylili.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
kaiz Pozri príspevok
Ja som zivnost teraz koncom juna zrusil a v juli znovuzalozil a pridelili mi to iste ico. Dufam, ze sa nepomylili.
To, či je IČO rovnaké alebo rôzne nemá vplyv na platenie odvodov.
0 0
Janiča Janiča

Janiča je offline (nepripojený) Janiča

kaiz Pozri príspevok
Ja som zivnost teraz koncom juna zrusil a v juli znovuzalozil a pridelili mi to iste ico. Dufam, ze sa nepomylili.
Ja som po piatich rokoch znovuotvárala živnosť, a pridelili mi to isté IČO. Od určitého času sa to začalo robiť takto.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
zhv Pozri príspevok
Manžel je SZCO od 01.01.2006,dnes/ 27.6.2007/ sme zrušili živnosť. Zároveň sme ohlásili novú živnosť od 04.07.2007,čiže k 01.07.2007 nebude považovaný za SZČO,nebude platiť odvody do Soc.poistovne. Na tej novej živnosti mu dajú také isté ICO ako mal,dúfam že to nebude mať vplyv na odvody?a že ich naozaj nebude platiť?
Len pre istotu dodávam (aby to nepomýlilo tých, čo nemajú dostatok informácií a budú si niekedy v budúcnosti čítať túto tému) že ročné zúčtovanie na zdravotné poistenie za rok 2007 bude nutné podať a bude nutné zaplatiť poistné na zdravotné poistenie vypočítané zo základu dane za rok 2007. V zdravotnom poistení finta "30.6." neúčinkuje.
0 0
kaiz kaiz

kaiz je offline (nepripojený) kaiz

chcem sa spytat p. Mihala, ci som dostal v z.p. dobru informaciu. zivnost som zrusil koncom juna a novu zalozil zaciatkom jula, prihlasil sa na d.ú. a samozrejme aj do z.p. ale tam si ta mila pani nebola uplne ista, ci mam od teraz platit znovu minimalnu ciastku 1064 sk, alebo tu ciastku, ktoru som si vyratal na zuctovani za r.2006. vraj mam platit minimum a potom doplatim zbytok. mala pravdu, mam zmenit trvaly prikaz z banky na minimum? dakujem vopred za odpoved.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Povznesme sa výnimočne nad porušením Etikety.

Máte platiť preddavky také, aké ste si vypočítali v RZZP za rok 2006.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry den,
ak to dobre chapem, tak mam platit preddavky podla RZZP...podla prijmu za rok 2006 mi totiz vychadzaju preddavky vysoko prevysujuce maximalnu ciastku vo vyske 7256,- chcem sa preto opytat, ci mam platit co mi vyslo v rzzp alebo len do vysky vypocitanej podla zakonom stanoveneho maximalneho vymeriavacieho zakladu....
dakujem za odpovved
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

striebro1 Pozri príspevok
dobry den,
ak to dobre chapem, tak mam platit preddavky podla RZZP...podla prijmu za rok 2006 mi totiz vychadzaju preddavky vysoko prevysujuce maximalnu ciastku vo vyske 7256,- chcem sa preto opytat, ci mam platit co mi vyslo v rzzp alebo len do vysky vypocitanej podla zakonom stanoveneho maximalneho vymeriavacieho zakladu....
dakujem za odpovved
Samozrejme budeš platiť najviac 7256 Sk, a tak si to mala uviesť aj v RZ ZP, preddavky po úprave.
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dakujem za odpoved...)))
0 0
kaiz kaiz

kaiz je offline (nepripojený) kaiz

mrzi ma moj kiks, nechcel som sa nikoho dotknut. smeroval som konkretnu otazku preto, lebo na vacsinu otazok okolo z.p. fundovane a zrozumitelne p.M. odpovedal. uz sa to nestane.
0 0
jennyka jennyka

jennyka je offline (nepripojený) jennyka

Môžem potvrdiť, že IČO ostáva, pretože SZČO ako FO je v živnostenskom registri vedená stále pod tým istým identifikačným číslom bez ohľadu na zmeny (rozšírenie živnosti alebo prerušenie, skončenie či znovuobnovenie podnikania, hoci aj v inej oblasti, ako bola pôvodná živnosť). Tak mi to bolo vysvetlené na Živnost.úrade.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Neviem či som správne zaradila do témy no nechcela som otvárať novú. Chcem sa spýtať na odvody SZČO. Daňový základ za rok 2006 bol 112.487 Sk,nie som dobrovoľný platca nemocenského poistenia.Teraz sa niečo hovorilo, že SZČO sa musia nahlásiť do SP ako dobrovoľní platcovia.Za akých podmienok sa musím nahlásiť ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Slovné spojenie "sa musia nahlásiť ako dobrovoľní" je na prvé počutie zvláštny a nemá zmysel ho ďalej komentovať.

K veci. Ak SZČO mal základ dane za rok 2006 112487 Sk, tak s vysokou pravdepodobnosťou dosiahol hrubý príjem (pred odpočítaním výdavkov) z podnikania vyšší, ako 91200 Sk, čo znamená, že od 1.7.2007 je povinne nemocensky a dôchodkovo poistený v SP a do 8.7.2007 sa mal v SP prihlásiť.
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Jozef Mihál Pozri príspevok
Slovné spojenie "sa musia nahlásiť ako dobrovoľní" je na prvé počutie zvláštny a nemá zmysel ho ďalej komentovať.

K veci. Ak SZČO mal základ dane za rok 2006 112487 Sk, tak s vysokou pravdepodobnosťou dosiahol hrubý príjem (pred odpočítaním výdavkov) z podnikania vyšší, ako 91200 Sk, čo znamená, že od 1.7.2007 je povinne nemocensky a dôchodkovo poistený v SP a do 8.7.2007 sa mal v SP prihlásiť.
Ďakujem pán Mihál. Ako si mám teraz vypočítať správne výšku odvodov so SP?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Jana 55 Pozri príspevok
Neviem či som správne zaradila do témy no nechcela som otvárať novú. Chcem sa spýtať na odvody SZČO. Daňový základ za rok 2006 bol 112.487 Sk,nie som dobrovoľný platca nemocenského poistenia.Teraz sa niečo hovorilo, že SZČO sa musia nahlásiť do SP ako dobrovoľní platcovia.Za akých podmienok sa musím nahlásiť ?

A výpis z daňového priznania ste nepodávali? Ten sa mal odovzdať v prísl. SP do 30.06!
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

ZuzanaP Pozri príspevok
A výpis z daňového priznania ste nepodávali? Ten sa mal odovzdať v prísl. SP do 30.06!
Výpis som odovzdala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať