Zavrieť

Porady

dodanie služby do iného členského štátu

Mám malý problém. Prosím, potrebujem si to overiť. Slovák faktúroval za dodanie služby slovákovi, ale miesto dodania je v Čechách. Budem faktúrovať v eurách s DPH? Na ktorom riadku v daňovom priznaní túto daň zapíšem?
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Môžem sa opýtať ako si určil miesto dodania služby?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Ak je miesto dodania ČR, plnenie nie je predmetom dane na Slovensku.

Ale takisto by som rád vedel o akú službu sa jedná, či ste obaja platiteľmi dane, príp. či je niektorý zo zúčastnených registrovaný pre daň v ČR.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás veľmi pekne neviete mi poradiť. Dodávateľ z EU nás vyzval, aby sme mu vystavili faktúru, že nám preplatí časť finančných nákladov spojených s výrobou letákou, ktorú sme mali. Ako vystaviť faktúru do EU pre platcu DPH? Ako je to z pohľadu DPH?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás dosť mi to súri neviete ako to fakturovať?
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Ja som taký prípad riešila tak, že sme to faktúrovali bez DPH, dali sme to ako reklamnú službu. pretože sme v našom letáku robili reklamu aj jeho výrobkom . § 15 ods. 7, 8. a tam sa berie miesto dodania služby podľa sídla zákazníka, pozri si tie § a uvidíš či si to tak obhájiš.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Do výkazu DPH ste to neuvádzali?
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Nie , pretože to nespadá pod náš zákon o DPH miesto je v krajine odberateľa kde sa samozdaní.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

mastaf Pozri príspevok
Mám malý problém. Prosím, potrebujem si to overiť. Slovák faktúroval za dodanie služby slovákovi, ale miesto dodania je v Čechách. Budem faktúrovať v eurách s DPH? Na ktorom riadku v daňovom priznaní túto daň zapíšem?
máme rovnaký problém treba nám faktúrovať slovenskej firme ,neviem či je registrovaná v ČR ako plátca DPH služby zváračské ktoré boli vykonané našou firmou v českej republike pre už spomenutú slovenskú firmu a neviem či mám slovenskej firme faktúrovať služby s DPH alebo bez DPH, preto Vás prosím o radu.Naša firma nieje registrovaná v ČR ako plátca DPH,sme registrovaní iba v SR.
Naposledy upravil Alllena : 12.11.07 at 09:49
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alllena Pozri príspevok
máme rovnaký problém treba nám faktúrovať slovenskej firme ,neviem či je registrovaná v ČR ako plátca DPH služby zváračské ktoré boli vykonané našou firmou v českej republike pre už spomenutú slovenskú firmu a neviem či mám slovenskej firme faktúrovať služby s DPH alebo bez DPH, preto Vás prosím o radu.Naša firma nieje registrovaná v ČR ako plátca DPH,sme registrovaní iba v SR.

To či je v ČR registrovaný ako platiteľ nie je podstatné. Ak tie zváračské práce boli vykonaná na nehnuteľnosti, tak miestom dodania je ČR, tým pádom je to bez dph.


P.S. Škrtám svoj príspevok, viď nasledujúca poznámka od Rozalka.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 12.11.07 at 10:15
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ak odberateľ práce na nehnuteľnosti nie je registrovaný v krajine dodania, musím sa registrovať ja. Alebo sa mýlim?

24.11. dopĺňam: treba si prečítať nasledovné príspevky.
Naposledy upravil Rozalka : 24.11.07 at 09:30 Dôvod: výmaz citátu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Zolee, je to určite tak?
Ak odberateľ práce na nehnuteľnosti nie je registrovaný v krajine dodania, musím sa registrovať ja. Alebo sa mýlim?
NO teraz si ma dostala. Veruže neviem teraz. A ostanem na pochybách, kým niekto nedá kvalifikovanú odpoveď. Diki za upozornenie.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Rozalka Pozri príspevok
Tomu celkom nerozumiem ... ja som dodávateľ služby.

Rozalka prepáč...trochu som to zamotal čítal som len posledný príspevok bral som to tak že čo ak dôjde k službe opačne...ale to je jedno...ten príspevok zruším...no v tomto prípade jednoznačne ak ani jedna z týchto firiem nie je registrovaná v ČR tak vzniká povinnosť registrácie sa dodávateľovi v ČR nie je na koho preniesť daňovú povinnosť...
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
Rozalka prepáč...trochu som to zamotal čítal som len posledný príspevok bral som to tak že čo ak dôjde k službe opačne...ale to je jedno...ten príspevok zruším...no v tomto prípade jednoznačne ak ani jedna z týchto firiem nie je registrovaná v ČR tak vzniká povinnosť registrácie sa dodávateľovi v ČR nie je na koho preniesť daňovú povinnosť...
Nie je my to jasné. Ja chcem len vedieť, či slovenskej firme mám fakturovať s DPH alebo bez DPH. Zváračské práce si objednala slovenská firma. Naša firma práce vykonávala v ČR ale fakturácia bude slovenskej firme, ktorá tieto bude ďalej fakturovať českej firme, ktorá si u nej práce objednala.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
tak to som ja nevedel o tom tam nie je písané že to bude faktúrovať ďalej pozrite sa ide o práce podľa par. 15 ods 2 - práce na nehnuteľnom majetku (podľa všetkého) - sú predmetom tam kde sa nehnuteľným majetok nachádza - je to v ČR. Takže o slovenskej dph nie je reč. Ak vy dodávate túto službu ako subdodávku k nejakej celkovej práci potom táto služba bude zdaňovaná tak ako hlavná dodávka. To jest ak SR firma pre ktorú to robíte prenesie túto daňovú povinnosť na dodávateľa do čiech, potom vy vystavujete bez DPH s odvolávkou na par. 15 ods 2.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
tak to som ja nevedel o tom tam nie je písané že to bude faktúrovať ďalej pozrite sa ide o práce podľa par. 15 ods 2 - práce na nehnuteľnom majetku (podľa všetkého) - sú predmetom tam kde sa nehnuteľným majetok nachádza - je to v ČR. Takže o slovenskej dph nie je reč. Ak vy dodávate túto službu ako subdodávku k nejakej celkovej práci potom táto služba bude zdaňovaná tak ako hlavná dodávka. To jest ak SR firma pre ktorú to robíte prenesie túto daňovú povinnosť na dodávateľa do čiech, potom vy vystavujete bez DPH s odvolávkou na par. 15 ods 2.
Teraz som aj ja zmätená ... keď ja vykonám činnosť na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v inom ČS a môj objednávateľ v tomto štáte nie je registrovaný, nemusím sa registrovať - lebo ide o subdodávku? Asi mi niečo ušlo, ale toto som si zatiaľ nevšimla. Môžeš upresniť?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
no mám pocit že tu riešime dve situácie..

1. práce v ČŠ na nehnuteľnom majetku pre odberateľa fakturované SR odberateľovi ako subdodávka - potom prenos daňovej povinnosti na ČR odberateľa a slovenskému odberateľovi vystavujeme FA bez dph s odvolávkou na par. 15 ods 2 - pre Alllena

2. práce ČŠ priamé služby pre neplatiteľa - niet na koho preniesť daňovú povinnosť-registrácia sa v krajine kde bola takáto služba poskytnutá...- pre Rozalka
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
no mám pocit že tu riešime dve situácie..

1. práce v ČŠ na nehnuteľnom majetku pre odberateľa fakturované SR odberateľovi ako subdodávka - potom prenos daňovej povinnosti na ČR odberateľa a slovenskému odberateľovi vystavujeme FA bez dph s odvolávkou na par. 15 ods 2 - pre Alllena

2. práce ČŠ priamé služby pre neplatiteľa - niet na koho preniesť daňovú povinnosť-registrácia sa v krajine kde bola takáto služba poskytnutá...- pre Rozalka
nie,nie ... ja som tiež len odpovedala Alllene ...
Naozaj keď Alllena fakturuje slovenskému odberateľovi za práce na nehnuteľnom majetku v iČŠ - nemusí sa registrovať v iČŠ?
tu nie je podstatné, že môj odberateľ nie je v iČŠ registrovaný?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nie ak je to súčast celkovej dodávky to jest subdodávka tak sa to posudzuje ako celok...to jest pozeráme sa na to kde je konečný spotrebiteľ pre koho sa to robí...a ten je v ČR a pokiaľ je registrovaný tam potom slovenská firma zahrnie vaše fa do svojich a bude faktúrovať bez dph a vy takisto budete slovenskej faktúrovať bez dph s odvolávkou na par. 15 ods 2.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
nie ak je to súčast celkovej dodávky to jest subdodávka tak sa to posudzuje ako celok...to jest pozeráme sa na to kde je konečný spotrebiteľ pre koho sa to robí...a ten je v ČR a pokiaľ je registrovaný tam potom slovenská firma zahrnie vaše fa do svojich a bude faktúrovať bez dph a vy takisto budete slovenskej faktúrovať bez dph s odvolávkou na par. 15 ods 2.
Teda nie je podstatné, komu fakturujem ja? Na školeniach sa vždy kladie dôraz na osobu OBJEDNÁVATEĽA.
Kde si "vypriadol": posudzuje ako celok? (aby som mala do budúcna "vystaráno")
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Už som si to aj zistila. Slovenskému odberateľovi fakturujeme bez DPH s odvolávkou na § 15, odst. 2
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať