Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ewita888 Pozri príspevok
Mne začali pučať hyacinty.. bojím sa, keď začnú mrazy, aby im to neuškodilo.. nemám ich radšej niečim prikryť?
.určite ich prikry čečinou,já mám už tulipány vonku a dokonca aj ľalie čo som sadila v oktobri sa vytlačili zo zeme,tak treba prikrývať
3 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

tak takto ich mám vonku zo zeme a do vianoc ešte porastú,takže určite treba prikryť
november,ľalia.jpg  
november,narcis.jpg  
november,tulipány.jpg  
1/1
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..a momentálne ešte kvitú aj tieto
november1.jpg  
november2.jpg  
november3.jpg  
november4.jpg  
november5.jpg  

november6.jpg  
november7.jpg  
november8.jpg  
november9.jpg  
november10.jpg  

november11.jpg  
1/1
7 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

beba13 Pozri príspevok
tak takto ich mám vonku zo zeme a do vianoc ešte porastú,takže určite treba prikryť
Ďakujem za radu, prikryjem ich.. mne vonku ešte kvitnú surfínie.. už je tam menej kvetov, ale sú stále pekné.. ale už asi skončia, keďže zima nastala..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

takto mi kvitne vianočný kaktus, ale nejak málo pukov má
DSC00411.jpg  
DSC00415.jpg  
DSC00416.jpg  
1/1
9 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

aj moje rozkvitli a tiež nejako slabo,
vian.biely0.jpg  
vianočný biely.jpg  
vian.cyklaménový.jpg  
vian.cyklaménový0.jpg  
vianočný oranž..jpg  

vianočný oranžový.jpg  
1/1
8 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

beba13 Pozri príspevok
aj moje rozkvitli a tiež nejako slabo,
sú úúžasné.. hlavne ten biely, krásny..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá aj tak ich máte prekrásne
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Fakt sú pekné. Ja moje nejak nemôžem donútiť ku kvitnutiu. Mám aj veľkonočné aj vianočné, po niekoľko kusov z každého. Cez leto ich mám na chladnejšom schodišti, už aj niektoré zakvitli, ale mali po málo kvietkov. Mamka mala doma kaktus, ani neviem či vianočný alebo veľkonočný, lebo kvitol aj na vianoce aj na veľkú noc, nijak zvlášť sa o neho nestarala, za celý život ho ani raz nepohnojila (stará škola), a kvitol nádherne každý rok 2x.
0 0
tinabo tinabo

tinabo je offline (nepripojený) tinabo

Tie vianočné kaktusy sú krásne moje už nechcú kvitnúť. Mne teraz kvitnú orchidejky, skoro všetky a takáto krásna klívia...
09112010488.jpg  
11 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nádhera!!!!!
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

... mám takýto izbový brečtan a chryzantéma mi takto kvitne na chodbe, no neviem či mi prezimuje. Mám ju prvýkrát. Chcem sa spýtať, je to Aloe liečivé? Dík.
Euphorbia.jpg  
Brečtan-1.jpg  
Brečtan.-1.jpg  
Aloe.jpg  
chryzantéma žltá.jpg  

1/1
5 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Rastlinu aloe vera považuje veľa ľudí za zázračný dar prírody. Existuje viac ako dvesto druhov, ale len štyri majú liečivé účinky. Na pokožku a ľudský organizmus vôbec má najlepšie účinky Aloe Vera Barbadensis Miller.
Jej gél obsahuje okolo dvesto vysoko hodnotných biologicky aktívnych látok ako enzýmy, vitamíny B1, B2, B6, B12, A, C a E, kyselinu fólovú a niktonínovú, minerály ako horčík, mangán, zinok, vápnik, sodík a draslík, bioflavonoidy, cukry a esenciálne aminokyseliny. Vyváženou kombináciou vitamínov a minerálov je doslova bombou. Enzýmy aktivizujú zažívanie, asimiláciu aj metabolizmus a podmieňujú odstraňovanie odpadových látok z každej bunky a toxínov z tela. Pomáhajú tiež pri budovaní nových a obnove poškodených buniek.
Moderná prírodná medicína...
... dokáže použitím aloe vera liečiť poruchy imunity, rôzne druhy alergií, intoxikáciu chemickými liekmi, ale aj rakovinu hrubého čreva (pred a po chemoterapii pomáha posilňovať imunitu) či poruchy trávenia. Dobrú skúsenosť s ňou majú aj ľudia s chronickou zápchou, žalúdočnými vredmi, cukrovkou i chorobami pečene. Okrem rezných rán, opuchov, podliatin a popálenín lieči tiež úpal, mierne akné, atopický ekzém, psoriázu a vitiligo (choroba bielych škvŕn). Pomáha aj pri parodontóze, plesniach a lupinách. Čistí organizmus, najmä obličky a pečeň. Dokáže redukovať vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol a ateriosklerózu. Tým, že skvalitňuje tráviaci systém, pomáha redukovať nadváhu. Vynikajúcu službu robí našej pleti aloe vera gél tým, že do organizmu dodá bohatú zásobu stavebných látok na udržanie zdravej pokožky. Aloe vera pokožku zjemňuje, vyhladzuje, spevňuje a vyživuje aj v jej najhlbších vrstvách. Podporuje tiež choroby pohybového ústrojenstva – reumatické, zápalové, bolesti chrbta a platničiek, zápal kĺbov, rednutie kostí. Z nervových a duševných ochorení migrénu, nespavosť a depresie. Bokom nie sú ani gynekologické ochorenia ako bolestivá menštruácia, cysty na vaječníkoch, plánované tehotenstvo, klimaktéri
Priam zázračná liečba
Niekoľkotýždňové pravidelné užívanie šťavy z aloe vera zlepší funkciu čriev a pečene, zníži výskyt zlých baktérií v tráviacom trakte, zmierni pálenie záhy a nadúvanie. Šťava tiež znižuje riziko vzniku vredov a rakoviny hrubého čreva a konečníka, pomáha potláčať rôzne vírusové , bakteriálne a kvasinkové infekcie, upravuje hladinu cukru v krvi.
Antibakteriálne účinky aloe vera zlepšujú stav ústnej dutiny, chránia ďasná pred baktériami, čím redukuje tvorbu zubného kazu a pomáha pri regenerácii poškodeného tkaniva. Šťavu možno použiť aj na čiastočné znecitlivenie bolestivých miest na zuboch. Svojím obsahom vitamínov, aminokyselín a ďalších látok aloe vera významne zvnútra i zvonka posilňuje pokožku. Dodáva jej potrebné stavebné látky, vyživuje všetky jej vrstvy, pomáha odstraňovať odumreté bunky a podporuje vznik nových. Gél z aloe vera zasa urýchľuje hojenie pokožky pri menších popáleninách, zmierňuje bolesť, opuch a svrbenie pri bodnutí hmyzom a pomáha liečiť plesne, bradavice,, ekzémy a psoriázu. Okrem iného aloe vera obsahuje viac ako dvesto rôznorodých, veľmi účinných prírodných zložiek vo vyvážených pomeroch, ktoré v ľudskom tele pokrývajú celodennú potrebu najdôležitejších látok, vrátane antioxidantov – vitamínu C, E a betakaroténu. Súčasne telu pomáhajú zbaviť sa nežiaducich toxických látok. Veď nie nadarmo sa výťažok z aloe vera považuje za najúčinnejší prírodný detoxikačný prostriedok 21. storočia. A v tom, že ním aloe vera dokáže zachovať zdravie a krásu, je skutočne výnimočná.
10 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

bikam Pozri príspevok
Fakt sú pekné. Ja moje nejak nemôžem donútiť ku kvitnutiu. Mám aj veľkonočné aj vianočné, po niekoľko kusov z každého. Cez leto ich mám na chladnejšom schodišti, už aj niektoré zakvitli, ale mali po málo kvietkov. Mamka mala doma kaktus, ani neviem či vianočný alebo veľkonočný, lebo kvitol aj na vianoce aj na veľkú noc, nijak zvlášť sa o neho nestarala, za celý život ho ani raz nepohnojila (stará škola), a kvitol nádherne každý rok 2x.
tiež vôbec neprihnojujem,na jar ich dávam do tieňa von, nechávam čo najdlhšie vonku,jeden som dokonca nechala aj cez prvé mrazíky vonku samozrejme že nedopatrením to je taký 13 ročný ešte nikdy nekvitol a aké bolo prekvapenie, ked nahádzal púčiky,ak rozkvitne tak ho sem nafotím
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak takto zakvitol mikulášsky darček pre moju mamu.....
DSC01372 - kópia.jpg  
6 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

andersenka Pozri príspevok
tak takto zakvitol mikulášsky darček pre moju mamu.....
Andersenka, a čo to presne je? Lebo ja sa v tom nevyznám...
Mne tiež teraz rozkvitla - ja si myslím, že je to zornica (podobné kvety ako klívia, ale iné listy má), zajtra ju hádam stihnem odfotiť a potom mi poviete, čo to vlastne je.
Pekný nastávajúci pracovný týždeň všetkým želám! Zimama
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zimama pozri na temu AMARILIS.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...vyčítala som z netu:

Amaryllis belladona kvitne na jeseň a má plnú kvetnú stonku a dokáže udržať viac kvetov.

Hyppeastrum- Zornica, kvitne na jar a má dutú kvetnú stonku a udrží maxim. 4 kvety.
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Lusiela, Valčake, ste zlaté... (Idem pozrieť, či dcéra nezobrala foťák na intrák, lebo mi ten kvet aj dokvitne, kým sa ja rozhýbem... )
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

No veru zobrala... Ale kvietok hádam ešte do zajtra vydrží, resp. 3 kvietky má. Pekný večer!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať