Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Okuliare nosím už od decka, ale asi by som si silnejšie mala dať predpísať... lebo foťák som našla , a tak prikladám tú moju krásku - čo je to???
(Zakaždým, keď kvitne, ju musím zložiť z pôvodného stanoviska, lebo by tam nemala dosť miesta... )
1_04.12.10.jpg  
2_14.12.10.jpg  
3_14.12.10.jpg  
4_14.12.10.jpg  
5_14.12.10.jpg  

1/1
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

http://www.pluska.sk/v-zahrade/caro-nadobach.html

...teraz buď múdra
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vďaka, Valčake!
No, tak po prečítaní článku si súkromne aj naďalej myslím, že je to zornica...
Prekvapilo ma ale, že cibule treba vyberať - ja ich mám stále v kvetináči, ako "listové" izbové rastliny a ich zimné kvitnutie beriem ako bonus.
Aj v robote mi podobná začína kvitnúť, čo mám po mame, len škoda, že od pondelka mám dovolenku, a tak ju neuvidím v najväčšej kráse.
Pekný večer všetkým! Zimama
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A ešte dobre, že som sa dočítala, že cibule sa sadia len do polovice - keď ju mám teraz dole zo skrinky (lebo po strop má pri kvitnutí málo miesta), som jej chcela dosypať zeminu, lebo cibule z nej trčia...
A v robote mám ešte jednu, to bude asi amarylka, lebo som si všimla, že má buď listy, alebo kvety, málokedy obidvoje naraz.
A napokon - je jedno, ako sa presne volajú, hlavne, že všetky prekrásne kvitnú...
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ahoj, Zimama! Plne s tebou súhlasím, že na názve nezáleží. Tie kvietky sú fakt veľmi podobné. Ale na cibule pozor, nesmú byť úplne v zemi. Aj ja ich mám, môžeš sa pozrieť v téme Amarylis - č.42, ale musela som sa dopustiť nejakej chyby, lebo mi teraz nekvitnú. Zo zeme tiež nevyberám.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Valčake Pozri príspevok
Ahoj, Zimama! Plne s tebou súhlasím, že na názve nezáleží. Tie kvietky sú fakt veľmi podobné. Ale na cibule pozor, nesmú byť úplne v zemi. Aj ja ich mám, môžeš sa pozrieť v téme Amarylis - č.42, ale musela som sa dopustiť nejakej chyby, lebo mi teraz nekvitnú. Zo zeme tiež nevyberám.
Ja s nimi vôbec nič "nerobím" - mám ich už veľmi dlho, tuším ešte od našich, len ich polievam, občas i pohnojím, síce istý čas tak dlhšie nekvitli, ale teraz už zo 3 roky vždy takto v zime rozkvitnú, aj doma, aj v robote. Ešte mám doma jednu, tá zatiaľ nekvitne, len lístky jej pribúdajú, tak hádam sa raz rozhodne aj kvitnúť...
Pekný víkend želám všetkým! Zimama
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...musím sa s vami podeliť...taká som rada..podarilo sa mi kúpiť vianočné kaktusy a to rôzne farby. .. no ešte mi chýba krémový. Posledné dva sú tie staršie, tie mám na chodbe a kvitnú pekne každý rok. Nové som dala do izby, ale tam mám stiahnutý radiátor, takže dúfam, že kvety a puky mi neopadajú. Prajem krásne blížiace sa sviatky každému. Val.
Vianočný kaktus biely..jpg  
Vianočný kaktus biely.jpg  
Vianočný kaktus červený..jpg  
Vianočný kaktus červený....jpg  
Vianočný kaktus lososový..jpg  

Vianočný kaktus losos.svetlý.jpg  
Vianočný kaktus fialový 20.12..jpg  
Vianoč.kaktus fial..jpg  
Vian.kaktus 15.12.2010.jpg  
1/1
10 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

No tak to je ozaj paráda! Budeš mať s nimi pekné Vianoce...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Príjemné prežitie Vianoc želám všetkým kvetinkárkam i kvetinkám!
Zimama
3 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak takto zakvitla mame amarylka
DSC01445.jpg  
3 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Velmi pekna je,Adelka.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ďakujeeem Hela
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Zakvitol mi vianočný kaktus.
IMG_8046.jpg  
IMG_8043.jpg  
1/1
8 0
jamija jamija

jamija je offline (nepripojený) jamija

Teraz medzi sviatkami som si pozrela všetky príspevky od 1 až do konca, je to fakt krásné.

A už je tu zas
silvestrovský čas.
Jedzte, pite, hodujte
a pritom sa radujte.
Nech sa starosť všetka zruší
a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo nech sa zhojí,
čo tešilo nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku
iba slzy šťastia v oku.

Praje Jarka - Jamija
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To je môj vianočný kaktus.
DSC-0006.jpg  
7 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Predvčerom som sa bola prejsť po záhrade a našla som zemolez obsypaný pukmi. Takže buď uzatváram Čo nám práve kvitne (v záhradách)II, alebo otváram Čo nám práve kvitne (v záhradách)III?...
A trochu - zdravím poraďáčky - milovníčky kvetov v záhradách, v prírode, na balkónoch, parapetoch či v izbách a môj vinš kuk sem:

http://www.porada.sk/1602314-post69.html
Naposledy upravil lavanda : 31.12.10 at 12:38
Zemolez voňavý dec.2010.jpg  
8 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Všetko dobré v novom roku! Nech nám kvetinky šťastlivo prezimujú, aby nás na jar mohli znova tešiť svojou krásou...!
PF2011.jpg  
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A toto je pomaly už len spomienka na moje vianočné ruže... U nás v byte sa im akosi nedarí, vždy opadajú, bez ohľadu na to, či sú suché alebo poliate.
A pritom tá ružová bola taká krásna - ja osobne som takýto "typ" ešte nevidela, takže som nijako nemohla odolať a musela som si ju kúpiť, aj keď som jednu už doma mala...
AAA 001.jpg  
AAA 002.jpg  
AAA 003.jpg  
AAA 006.jpg  
1/1
8 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Nádherná ružová vianočná ruža. Po ostrihaní vyraší znova. Moja kamoška má červenú aj žltú už niekoľko rokov.
5 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Valčake Pozri príspevok
Nádherná ružová vianočná ruža. Po ostrihaní vyraší znova. Moja kamoška má červenú aj žltú už niekoľko rokov.
Vďaka za info! Pokúsim sa ju nejako zachovať pri živote... Doteraz som ich vždy vyhadzovala, lebo ako som už spomenula - u nás v byte sa im nedarí. V robote mám jednu spred dvoch rokov, ale je to už skôr kríček než ruža, s malými lístočkami, niektoré sú červené - čítala som kdesi, že by sa pred kvitnutím mali dať do tmy, ale to nerobím.
Viete niekto presnejšie, aký je postup? Ďakujem! Zimama
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať