Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
To hubatá:
Sú krajiny, v ktorých si občan svoje práva háji, v ktorých sú občania jednotní v dosahovaní svojich predsavzatí......ale na Slovensku? Slovákovi upracovanému môžu aj na hlavu vieš čo....... Pridajú mu na zavretie úst zopár euráčov a on sa blohoslavene zdieračovi pokloní. Apropo, sleduj stimuly pána Miškova pre zahraničných investorov a budeš vedieť, že krajší zajtrajšok nebude........teda vlastne bude. Ale pre inostrancov, čo prídu dolovať svoje zisky a ukladať ich do zahraničných bánk.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ahojte, ja len toľko, že sa mi veľmi páči Vaša diskusia, k tomu článku , čo sa týka ministra práce, iba toľko, nakoľko sme na Porade tak by som mu poradila , aby 1 mesiac žil iba z tých 400€ // no pravda taký človek to nevie ako sa žije z tých 400€ mesačne keď má stále prebytok penazí/ /opýtala by som sa ho, že čo majú robiť starší ľudia, keď mladých posiela do zahraničia, tí starší už nepotrebujú žiť a dýchať? no vlastne nie, lebo im ide o to , aby sme my starší čím skôr zdochli, aby nám nemuseli vyplácať dôchodky viete si predstaviť koľko ušetria


p.s. rada by som s ním vymenila tých 400€ za jeho mesačný príjem
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Danila Pozri príspevok
To hubatá:
Sú krajiny, v ktorých si občan svoje práva háji, v ktorých sú občania jednotní v dosahovaní svojich predsavzatí......ale na Slovensku? Slovákovi upracovanému môžu aj na hlavu vieš čo....... Pridajú mu na zavretie úst zopár euráčov a on sa blohoslavene zdieračovi pokloní. Apropo, sleduj stimuly pána Miškova pre zahraničných investorov a budeš vedieť, že krajší zajtrajšok nebude........teda vlastne bude. Ale pre inostrancov, čo prídu dolovať svoje zisky a ukladať ich do zahraničných bánk.
A vieš Danila prečo sa bojíme otvoriť huby?
Preto, lebo sa bojíme aj o tú málo platenú robotu, sme neustále v strese pretože všade na nás striehne zahraničný menežment, ktorý má priam povinnosť zdierať pracovníka. Zahraničný menežment musí zarobiť čo najviac na Slovensku za čo najmenšie náklady. Ako len radostne všetci presčasujeme bez nároku na zaplatenie, aj na úkor svojho zdravia, ako sa bojíme odísť na dovolenku, ochorieť alebo ísť s deckom k lekárovi. Veď skús si dnes otvoriť hubu v robote a ponúknuť niečo na zlepšenie práce, nejaký dobrý nápad alebo výjsť v ústrety zákazníkovi a povedať mu že je v práve !!!!!
Si na dlažbe !!!!!
A to isté máš aj vo vysokej politike....... kto nekope za ich tričko, musí z vysokej politiky von !
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Barbara Pozri príspevok
ahojte, ja len toľko, že sa mi veľmi páči Vaša diskusia, k tomu článku , čo sa týka ministra práce, iba toľko, nakoľko sme na Porade tak by som mu poradila , aby 1 mesiac žil iba z tých 400€ // no pravda taký človek to nevie ako sa žije z tých 400€ mesačne keď má stále prebytok penazí/ /opýtala by som sa ho, že čo majú robiť starší ľudia, keď mladých posiela do zahraničia, tí starší už nepotrebujú žiť a dýchať? no vlastne nie, lebo im ide o to , aby sme my starší čím skôr zdochli, aby nám nemuseli vyplácať dôchodky viete si predstaviť koľko ušetria


p.s. rada by som s ním vymenila tých 400€ za jeho mesačný príjem
.... a pritom dnešní potencionálni dôchodcovia nemajú ani jeden deň dlžoby na nemocenskom alebo dôchodkovom poistení, neboli sme chorí, lebo sme mali kvalitnú lekársku starostlivosť už od narodenia, takže to čo sa za 20 rokov rozkradlo po všelijakých potratových poisťovniach boli n a š e našetrené peniaze z našich mozoľov, z našej práce, lebo pracovať bola povinnosť.

Kto z Vás ktorý je dnes v dôchodkovom veku dlží niečo niektorej dôchodkovej alebo Sociálnej poisťovni ??????
Naposledy upravil hubatá : 29.07.10 at 08:52
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
hubatá Pozri príspevok
A vieš Danila prečo sa bojíme otvoriť huby?
Preto, lebo sa bojíme aj o tú málo platenú robotu, sme neustále v strese pretože všade na nás striehne zahraničný menežment, ktorý má priam povinnosť zdierať pracovníka. Zahraničný menežment musí zarobiť čo najviac na Slovensku za čo najmenšie náklady. Ako len radostne všetci presčasujeme bez nároku na zaplatenie, aj na úkor svojho zdravia, ako sa bojíme odísť na dovolenku, ochorieť alebo ísť s deckom k lekárovi. Veď skús si dnes otvoriť hubu v robote a ponúknuť niečo na zlepšenie práce, nejaký dobrý nápad alebo výjsť v ústrety zákazníkovi a povedať mu že je v práve !!!!!
Si na dlažbe !!!!!
A to isté máš aj vo vysokej politike....... kto nekope za ich tričko, musí z vysokej politiky von !
Teraz som trošku zneistená. Ty máš nick hubatá, ale ja som fakt hubatá doslova aj do písmena, mamička si sťažovala, že už od prenatálneho veku. Ja som hubovala aj zahraničmým, aj naším domácim, aj na dlažbe som bola, a bolo to fajn, lebo zo dna sa najskôr pozviechaš, aj sama sebe som bola generálnou riaditeľkou, aj teraz som sama sebe jedinou mocipánkou. Už ma nikto nikdy odnikiaľ nevyhodí, iba ak moja krajšia polovička od PC keď nebude obed.No a ja si tu hubu veruže otvorím vždy, keď cítim potrebu. Lebo veci verejné sú najmä v našich rukách.
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Barbara Pozri príspevok
ahojte, ja len toľko, že sa mi veľmi páči Vaša diskusia, k tomu článku , čo sa týka ministra práce, iba toľko, nakoľko sme na Porade tak by som mu poradila , aby 1 mesiac žil iba z tých 400€ // no pravda taký človek to nevie ako sa žije z tých 400€ mesačne keď má stále prebytok penazí/ /opýtala by som sa ho, že čo majú robiť starší ľudia, keď mladých posiela do zahraničia, tí starší už nepotrebujú žiť a dýchať? no vlastne nie, lebo im ide o to , aby sme my starší čím skôr zdochli, aby nám nemuseli vyplácať dôchodky viete si predstaviť koľko ušetria


p.s. rada by som s ním vymenila tých 400€ za jeho mesačný príjem
Joj Barbarka, náš pán minister práce posiela za hranice takmer celé Slovensko. Lebo tých 400 EUR zarába väčšina, ak nie pod touto hranicou, a pre neho je to len diško na dva dni za občerstvenie možno v Starom meste......Koľkože si platila za jeho školenia? Nuž, kto nevie zákony čítať, nech platí šikovným.....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Danila Pozri príspevok
Teraz som trošku zneistená. Ty máš nick hubatá, ale ja som fakt hubatá doslova aj do písmena, mamička si sťažovala, že už od prenatálneho veku. Ja som hubovala aj zahraničmým, aj naším domácim, aj na dlažbe som bola, a bolo to fajn, lebo zo dna sa najskôr pozviechaš, aj sama sebe som bola generálnou riaditeľkou, aj teraz som sama sebe jedinou mocipánkou. Už ma nikto nikdy odnikiaľ nevyhodí, iba ak moja krajšia polovička od PC keď nebude obed.No a ja si tu hubu veruže otvorím vždy, keď cítim potrebu. Lebo veci verejné sú najmä v našich rukách.
Asi si mladá, a nevieš ako bolo dobre za socíka keď sme mali všetci robotu nielen jednotlivec. Po 8 hodinovom pracovnom čase sme sa išli bezstarostne zabaviť a nemuseli sme špekulovať ako, koho, kde a o koľko euráčov odrbkať aby som zarobila. Na takéto vaše podnikanie doplácajú najmä slabí: deti, starí ľudia, mládež bez právneho vedomia - teda najslabšie sociálne skupiny ktorí nemajú na bohatého právnika a na takýchto sa najlacnejšie zarába. Ešte som nepočula že by podnikateľ ošklbal o euráče bohatšieho od seba - ty hej ?
Keď si taká šikovná prečo teda nevytvoríš viac pracovných miest a okrem rodiny nezamestnáš aj cudzích hmmm ?

Fakt by som chcela vidieť poctivého podnikateľa ...... nevyžije, dopodniká, neudrží sa na trhu.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Danila Pozri príspevok
Joj Barbarka, náš pán minister práce posiela za hranice takmer celé Slovensko. Lebo tých 400 EUR zarába väčšina, ak nie pod touto hranicou, a pre neho je to len diško na dva dni za občerstvenie možno v Starom meste......Koľkože si platila za jeho školenia? Nuž, kto nevie zákony čítať, nech platí šikovným.....

Zdravím ťa Danilka, no musím sa Ti priznať, len tak medzi nami, že p. Mihál ma párkrát pozval na jeho školenia grátis, ale nikdy som nemohla , lebo to vyšlo stále tak, že cez uzávierku. Ale rada by som ho videla lajf
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
hubatá Pozri príspevok
Asi si mladá, a nevieš ako bolo dobre za socíka keď sme mali všetci robotu nielen jednotlivec. Po 8 hodinovom pracovnom čase sme sa išli bezstarostne zabaviť a nemuseli sme špekulovať ako, koho, kde a o koľko euráčov odrbkať aby som zarobila. Na takéto vaše podnikanie doplácajú najmä slabí: deti, starí ľudia, mládež bez právneho vedomia - teda najslabšie sociálne skupiny ktorí nemajú na bohatého právnika a na takýchto sa najlacnejšie zarába. Ešte som nepočula že by podnikateľ ošklbal o euráče bohatšieho od seba - ty hej ?
Keď si taká šikovná prečo teda nevytvoríš viac pracovných miest a okrem rodiny nezamestnáš aj cudzích hmmm ?

Fakt by som chcela vidieť poctivého podnikateľa ...... nevyžije, dopodniká, neudrží sa na trhu.
Ja som mladá dôchodkyňa. Ja si na socík dodnes nemôžem sťažovať....ja týmto dnešným mladým nezávidím nič. Ani tie euráče.......A čože si sa tak do mňa obula? Veď som s Tebou len a len súhlasila. A potvrdila Tvoje slová mojimi skúsenosťami.....Neboj, ja mám takéto vzplanutia, ako Ty v tomto príspevku už za sebou. Ja už len v pohodičke pri kávičke na Porade....takže ešte raz si prečítaj ale bez emocií.. Dvakrát meraj a raz strihaj je moje heslo dňa!
1 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

hubatá Pozri príspevok
A ako dlho by sa dalo o tom polemizovať......Niekedy sa zamýšľam nad tým kde by sme boli dnes keby nebolo revolúcie a všetky tie peniaze ktoré sme investovali do všelijakých gýčovitých administratívnych zmien sa investovali na správnych miestach: do modernizovania poľnohospodárstva, tovární, školstva, zdravotníctva, stavebníctva a priemyslu. Veď do revolúcie Slovensko nebolo zadĺžené, naopak pomáhali sme iným rozvojovým krajinám, bola stabilná mena, krásne medziľudské vzťahy, skoro žiadna kriminalita, bez rasovej, politickej a občianskej nenávisti, až prezamestnanosť, ba pracovať museli dokonca aj naši počerní spoluobčania a všetky - aj ich deti chodili do škôl.
no....nie som sice na dochodku ale chvilku som v tom tebou velebenom obdobi zila.neviem, ale mam pocit , ze tato tvoja opisovana krajina patri do sfery sci-fi nieco ako Utopia Thomasa Mora. ked to spravovanie krajiny bolo za sociku take uzasne potom vysvetli, preco mame nepomerne nizsiu zivotnu uroven ako nemecko, krajina ktora prehrala vojnu bola znicena, vykradnuta a platila nemale vojnove reparacie? preco maju nasi dochodcovia nizsie dochodky ako nemecki? a prosim nehovor mi, ze to sa rozkradlo od roku 1987, lebo ani moja babka ktora bola dochodkynou za "skveleho" komunizmu nejako nevyskakovala z dochodku. chapem, ze tvoje spomienky su pekne. bola si mlada, zdrava....(prepac nechcem ta urazit mozno si aj teraz len sudim podla tvojich prispevkov, ze patris do generacie mojich rodicov) snad sama veris tomu co tu pises:"...bola stabilná mena, krásne medziľudské vzťahy, skoro žiadna kriminalita, bez rasovej, politickej a občianskej nenávisti, až prezamestnanosť, ba pracovať museli dokonca aj naši počerní spoluobčania a všetky - aj ich deti chodili do škôl..."stabilna mena - aka mena preboha.v zahranici sme si za nu nemohli kupit nic a ak nam aj dovolili si nejake tie zahranicne peniazky vymenit tak si musela v rade prosit este v decembri na devizovy prislub...krasne medziludske vztahy - ludia su a boli vzdy rozny a hovorit, ze vtedy boli bieli a dneska su cierni je naivne.aj vtedy bola neznasanlivost na pracovisku, v susedskych vztahoch a pod....skoro ziadna kriminalita - boli sme ohradeni ostnatym drotom a strazila nas statna bezpecnost. trochu vysoka dan za vyssiu bezpecnost...bez rasovej, politickej ...atd - rasova neznasanlivost sa nas akoze netykala lebo sme zili uzavrety a ziveho inofarebneho cloveka sme videli iba v telke ale to neznamena, ze neexistovala...politicka existovala urcite - ak si nebola v tej spravnej strane mohla si skoncit velmi zle a cela tvoja rodina s tebou...a prezamestnanost - to nepovazujem za vyhodu.kam taka fabrika smeruje ked plati ludi co nic nerobia iba su zamestnani?kto to plati?peniazky padnu z neba?
opakujem, vsetko ma svoje vyhody a nevyhody aj doba v ktorej zijeme, ale nie je vychodiskom glorifikovat si nieco, co si glorifikaciu nezasluzi.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tak toto ti nedarujú, finis.
Toto si tu riadne odskáčeš. Babky demokratky takéto neľúbia.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
finis Pozri príspevok
no....nie som sice na dochodku ale chvilku som v tom tebou velebenom obdobi zila.neviem, ale mam pocit , ze tato tvoja opisovana krajina patri do sfery sci-fi nieco ako Utopia Thomasa Mora. ked to spravovanie krajiny bolo za sociku take uzasne potom vysvetli, preco mame nepomerne nizsiu zivotnu uroven ako nemecko, krajina ktora prehrala vojnu bola znicena, vykradnuta a platila nemale vojnove reparacie?
Marshallov plán si preštuduj
a porovnaj potom s ostatnými krajinami , ktoré boli spustošené , zničené , vyvraždené ....

preco maju nasi dochodcovia nizsie dochodky ako nemecki? a prosim nehovor mi, ze to sa rozkradlo od roku 1987, lebo ani moja babka ktora bola dochodkynou za "skveleho" komunizmu nejako nevyskakovala z dochodku. chapem, ze tvoje spomienky su pekne. bola si mlada, zdrava....(prepac nechcem ta urazit mozno si aj teraz len sudim podla tvojich prispevkov, ze patris do generacie mojich rodicov) snad sama veris tomu co tu pises:"...bola stabilná mena, krásne medziľudské vzťahy, skoro žiadna kriminalita, bez rasovej, politickej a občianskej nenávisti, až prezamestnanosť, ba pracovať museli dokonca aj naši počerní spoluobčania
Inak basa za prížiníctvo ...
A v base sa robiť muselo a nie telku pozerať...

a všetky - aj ich deti chodili do škôl..."stabilna mena - aka mena preboha.
V roku 1968 bol kurz 1 Kčs = 3 schilingy ...
v zahranici sme si za nu nemohli kupit nic a ak nam aj dovolili si nejake tie zahranicne peniazky vymenit tak si musela v rade prosit este v decembri na devizovy prislub...krasne medziludske vztahy - ludia su a boli vzdy rozny a hovorit, ze vtedy boli bieli a dneska su cierni je naivne.aj vtedy bola neznasanlivost na pracovisku, v susedskych vztahoch a pod....skoro ziadna kriminalita
Bolo jej fakt menej ...ale bola , aj keď sa o nej nejak veľmi nerozprávalo ...
- boli sme ohradeni ostnatym drotom a strazila nas statna bezpecnost.
Neboli ...hranice s USSR , MR , Polskom boli bez drôtov ...
trochu vysoka dan za vyssiu bezpecnost...bez rasovej, politickej ...atd - rasova neznasanlivost sa nas akoze netykala lebo sme zili uzavrety a ziveho inofarebneho cloveka sme videli iba v telke ale to neznamena, ze neexistovala...politicka existovala urcite - ak si nebola v tej spravnej strane
V ktorej ???...lebo v podstate len jedna fungovala ...tá duhá bola len do počtu ...
mohla si skoncit velmi zle a cela tvoja rodina s tebou...a prezamestnanost - to nepovazujem za vyhodu.kam taka fabrika smeruje ked plati ludi co nic nerobia iba su zamestnani?kto to plati?peniazky padnu z neba?
opakujem, vsetko ma svoje vyhody a nevyhody aj doba v ktorej zijeme, ale nie je vychodiskom glorifikovat si nieco, co si glorifikaciu nezasluzi.
Tak na to musím ....

ale len čiste kvôli dejinám ...

Marshallov plán alebo oficiálne Plán európskej obnovy (European Recovery Program) bol plán, prijatý Kongresom 3. apríla 1948 s cieľom organizovane zabezpečiť americké úsilie pomoci povojnovej Európe. V dôsledku odmietnutia zo strany krajín východného bloku bol plán napokon obmedzený len na západnú Európu (pozri mapu).

Plán prvý raz vyhlásil štátny tajomník USA George C. Marshall 5. júna 1947 v prejave na Harvarde. Bol iniciátorom a tvorcom plánu. V rokoch 1948-1952 v rámci tohto plánu poskytli USA západnej Európe pomoc vo výške približne 13 miliárd dolárov. Marshallov plán prispel k hospodárskej rekonštrukcii západnej Európy, obnovil priemysel, poľnohospodárstvo a oživil medzinárodný obchod. USA si touto hospodárskou pomocou zabezpečil vplyv a prestíž v Európe, ktorá sa postupne rozdelila na blahobytný Západ a zaostávajúci Východ. Generál Marshall bol za svoju celoživotnú prácu ocenený Nobelovou cenou za mier.
Nemudroval by som na Tvojom mieste o niečom , čo mi nič nevraví ....

K ostatnému sa nevyjadrujem , polemiku nezačínam .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Ja som mladá dôchodkyňa. Ja si na socík dodnes nemôžem sťažovať....ja týmto dnešným mladým nezávidím nič. Ani tie euráče.......A čože si sa tak do mňa obula? Veď som s Tebou len a len súhlasila. A potvrdila Tvoje slová mojimi skúsenosťami.....Neboj, ja mám takéto vzplanutia, ako Ty v tomto príspevku už za sebou. Ja už len v pohodičke pri kávičke na Porade....takže ešte raz si prečítaj ale bez emocií.. Dvakrát meraj a raz strihaj je moje heslo dňa!
Danilka, veď všetci vieme, že socializmus je úžasný, len nikde nefunguje.
Každá si pod tým predstavujete ten svoj kurín a aj keď už v žiadnom kuríne sliepky neznášajú, stále špekulujete, ako zabrániť, aby vám ich nekradli.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Tak na to musím ....

ale len čiste kvôli dejinám ...


Nemudroval by som na Tvojom mieste o niečom , čo mi nič nevraví ....

K ostatnému sa nevyjadrujem , polemiku nezačínam .
A čo si tým chcel ako že povedať?
------------------------------------
Zlí kapitalisti ( imperialisti ) pomáhali západu, aby nám bolo zle?
Aj sovietom dodávali obilie (síce za zlato) aby komunisti skapali?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
A čo si tým chcel ako že povedať?
------------------------------------
Zlí kapitalisti ( imperialisti ) pomáhali západu, aby nám bolo zle?
Aj sovietom dodávali obilie (síce za zlato) aby komunisti skapali?
Ak dobre pamätám , o niečom som sa raz vyjadril ...aj o niekom ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Ak dobre pamätám , o niečom som sa raz vyjadril ...aj o niekom ...
Tak nepíš bludy!!!
Ak nevieš v akom stave bola severná amerika (vrátane Kanady a (Austrálie)).
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

jar88 Pozri príspevok
Tak toto ti nedarujú, finis.
Toto si tu riadne odskáčeš. Babky demokratky takéto neľúbia.
Ale no tak Jardo, hádam nás nemáš zaškatuľkovaných takto :
1. ...Tí Tvoji
2. ...babky demokratky
a
3. ...sprostí, čo nerozumenjú ničomu


4. Ešte sú tu aj takí, čo prežili pekný život za socíku s malými kozmetickými defektami a dnes sa snažia o čosi podobné ...
5. Potom sú tu takí, čo za socíku až príliš dobre žili a ešte lepšie si žijú dnes.
6. Potom sú tu frfloši, čo frflali vtedy a aj dnes frflú...

A Danilka ma doplní, keď chceš Jardo môžeš aj Ty

PS : celkom dobre sa cítim v tej 4-ke, Ty Jardo kam patríš? do skupiny ,,Tí Tvoji" ?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

danushka Pozri príspevok
Ale no tak Jardo, hádam nás nemáš zaškatuľkovaných takto :
1. ...Tí Tvoji
2. ...babky demokratky
a
3. ...sprostí, čo nerozumenjú ničomu (niečo takéto som nikdy nepísal)
(nanajvýš hlúpe múdrosti)

4. Ešte sú tu aj takí, čo prežili pekný život za socíku s malými kozmetickými defektami a dnes sa snažia o čosi podobné ...
5. Potom sú tu takí, čo za socíku až príliš dobre žili a ešte lepšie si žijú dnes.
6. Potom sú tu frfloši, čo frflali vtedy a aj dnes frflú...

A Danilka ma doplní, keď chceš Jardo môžeš aj Ty

PS : celkom dobre sa cítim v tej 4-ke, Ty Jardo kam patríš? do skupiny ,,Tí Tvoji" ?
To kam patrím som ti už písal. Patrím do skupiny ľudí čo nekradnú a zároveň sa nenechávajú okrádať inými. Ani tými s dobrým úmyslom.
Skupinu 7, alebo dokonca 8 ani v zozname nemáš. Nevadí, život aj tak pôjde ďalej.
PS ospravedlňujem sa, že som nedopísal príspevok k tomu Sarajevu a Juhoslávii ako takej. Nálety, prelety a bombardovanie, ukončenie vojny, rezolúcie OSN atd. Cítim, že pre tunajšie publikum, by to boli len táraniny.
Naposledy upravil jar88 : 29.07.10 at 12:49
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

jar88 Pozri príspevok
PS ospravedlňujem sa, že som nedopísal príspevok k tomu Sarajevu a Juhoslávii ako takej. Nálety, prelety a bombardovanie, ukončenie vojny, rezolúcie OSN atd. Cítim, že pre tunajšie publikum, by to boli len táraniny.
Presne tak, nepichajme do osieho hniezda...To je veľmi náročná téma a radšej sa k nej nevracať. V podstate som to tu naozaj len okrajovo spomenula na porovnanie môjho pohľadu o kríze, nič viac som tým nesledovala.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
To kam patrím som ti už písal. Patrím do skupiny ľudí čo nekradnú a zároveň sa nenechávajú okrádať inými. Ani tými s dobrým úmyslom.
Skupinu 7, alebo dokonca 8 ani v zozname nemáš. Nevadí, život aj tak pôjde ďalej.
PS ospravedlňujem sa, že som nedopísal príspevok k tomu Sarajevu a Juhoslávii ako takej. Nálety, prelety a bombardovanie, ukončenie vojny, rezolúcie OSN atd. Cítim, že pre tunajšie publikum, by to boli len táraniny.
Milý jardo. Kedže každý sme strojcom svojho šťastia, tak ja si skutočne nesťažujem veľmi na žiadne obdobie. Ani na socík, ani na tento nevydarený kapitalizmus. Sám ale iste uznáš, že toto obdobie je zo všetkých najsrandovnejšie.....vládnu nám zatiaľ zväčša účastníci politického rekvalifikačného kurzu, vcelku humorne, pracujú poskromne, a chcem veriť, že len krátko. Tunajšie publikum je zocelené, tunajšie publikum je tolerantné, tunajšie publikum je imúnne voči konšiparčným teóriam, teda je korektné, akceptujúce aj Tvoje názory. Tak daj niečo podnetné....
P.S. Danuška, v štvorke je to super......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať