Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
tým už napáchol celý svet. Hlavne u nas to vnímať na každom manažerskom poste.
Presne tak, nejsou lidi.
Je to pravda, a hlavne lidi v pravom zmysle slova.
Ľudia s veľkým "L". Človek musí samostatne myslieť a vedieť konať pre spoločný záujem skupiny.
Človek, ktorého treba vodiť za ruku, alebo mu dokonca aj hýbať rukami, nie je u mňa človek. To je jednoducho baran, hovado. (nie hovädo)
-----------------------------------------------------------------------
Tu už končím. Viac sa vyjadrovať nemá význam.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
------------------------------------------------------------------
Duves, vidím že si si z týchto debát nič neodniesol a stále zostávaš na rovnakej úrovni.
-------------------------------------------------------------------
Potrebuješ naštudovať a pochopiť základy..........
1.Z akých debát? S tebou? máš pravdu. Od teba sa fakt nemám čo naučiť.
2. Študuj, študuj, ja mam kurz bankovnictva, s vyznamenanim.

Ak si to prejdeš, tie vedomosti, čo ti chýbaju, tak si prečítaj príbeh jednej rakúskej dedinky z 30.-ych rokov min.storočia.
http://www.zvedavec.org/komentare/20...1lvmvn4oh4jp36
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Presne tak, nejsou lidi.
Sú ....ale sú , len nie na pravých miestach...
Je to pravda, a hlavne lidi v pravom zmysle slova.
Ľudia s veľkým "L". Človek musí samostatne myslieť a vedieť konať pre spoločný záujem skupiny.
Veď práve , každý len pre seba hrabe ...na myslenie niet čas , alebo rozum ...
Človek, ktorého treba vodiť za ruku, alebo mu dokonca aj hýbať rukami, nie je u mňa človek. To je jednoducho baran, hovado. (nie hovädo)
Aj inak by som vedel ...
-----------------------------------------------------------------------
Tu už končím. Viac sa vyjadrovať nemá význam.
KONEČNE ...kríza na PORADE skončená ...čo s ňou ???

Na smetisko predsa ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Ja si myslím, že celý problém je podstatne jednoduchší.
Ľuďom chýbajú základné vedomosti. Nevedia čo sú peniaze a aké majú funkcie. Nemajú ani poňatia o bankách a o bankovom systéme. Nemajú ani len šajn ako má fungovať štát. Aké sú daňové systémy, čo majú plniť. Nevedia čo je živnostník, čo spol.s r.o. a čo a.s. a podobne.
Jednoducho povedané, z tohto pohľadu sú doslova analfabeti.
Následne z týchto príčin začnú splietať rôzne konšpiračné teórie a rôzne utopistické spoločenské zriadenia, ako socializmus a bezúročné čí dokonca bezpeňažné systémy spoločnosti. Sú to len sprostosti.
------------------------------------------------------------------
Duves, vidím že si si z týchto debát nič neodniesol a stále zostávaš na rovnakej úrovni.
-------------------------------------------------------------------
Potrebuješ naštudovať a pochopiť základy.
1....ústavu
2....základné zákony, ako občiansky zákon a podobné
3....správne poriadky a správne zákony
4....niečo o bankách, nemusíš dopodrobna, na začiatok stačia základy
5....niečo o OSN aspoň chartu
6....niečo o WTO aspoň ciele a nástroje
7....niečo o EU a EHS
8....niečo o ECB a EMU
9....aspoň niečo málo o FED-e a bankovom systéme v USA
10...niečo o daňovom systéme v USA
11...niečo o MMF a to zas len základné úlohy a ciele
---------------------------------------------------------------------
Pozerám že tých základov je trošku viac, ako som si myslel (a to som len na začiatku) dalo by sa takto po bodoch napísať niekoľko strán, ale to je asi zbytočné.
Ale ak by sa ti podarilo aspoň niečo naštudovať, začali by sa ti objavovať skutočné súvislosti a prestal by si špekulovať nad utópiou a konšpiračnými teóriami o fungovaní sveta.
Svet v ktorom, žiješ je v skutočnosti jednoduchší, ako si myslíš. Aj programovanie je pre ľudí, ktorí to ovládajú jednoduché. Je to otázka vedomostí, skúseností a kombinačného myslenia. Tomu sa hovorí ľudská inteligencia.
---------------------------------------------------------------------
Veľa času venuješ čítaniu, ako je dolezite.sk a podobné. Nechcem tým povedať aby si to nečítal, sú to zaujímavé myšlienky, ale treba ich konfrontovať aj s inými vedomosťami. Potom ti bude ľahšie na duši a možno sa staneš luteránom, či mohamedánom. Záleží to len na tvojej inteligencii.
----------------------------------------------------------------------
Možno z teba bude aj ateista, alebo komunista. Možno len inteligentný človek.
Ty nemôžeš byť Luterán(Pre tých čo neurážajú- evanjelik ), lebo všetci takmer velikáni slovenských dejín Štúrom počínajúc, cez Štefánika až po Dubčeka boli práve evanjelici( teda pre niektorých "inteligentov" len luteráni ) Väčšinou to boli vzdelanci pochádzajúci z rodín farárov. Takže pán budúci minister financií sveta kroť sa trocha.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Ty nemôžeš byť Luterán(Pre tých čo neurážajú- evanjelik ), lebo všetci takmer velikáni slovenských dejín Štúrom počínajúc, cez Štefánika až po Dubčeka boli práve evanjelici( teda pre niektorých "inteligentov" len luteráni ) Väčšinou to boli vzdelanci pochádzajúci z rodín farárov. Takže pán budúci minister financií sveta kroť sa trocha.
Máš pravdu, nie som luterán, som bez vyznania a som vnukom luteránov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
1.Z akých debát? S tebou? máš pravdu. Od teba sa fakt nemám čo naučiť.
2. Študuj, študuj, ja mam kurz bankovnictva, s vyznamenanim.

Ak si to prejdeš, tie vedomosti, čo ti chýbaju, tak si prečítaj príbeh jednej rakúskej dedinky z 30.-ych rokov min.storočia.
http://www.zvedavec.org/komentare/20...1lvmvn4oh4jp36
Veď je to úplne jasné z tvojich príspevkoch k ekonomike a o bankovníctve, že musíš mať nejaký kurz, či skôr rekvalifikačný rýchlokurz bankovníctva pre traktoristov a kolchozníkov.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Rekvalifikačný rýchlokurz bankovníctva pre traktoristov a kolchozníkov.
Neboj, aj na teba sa dostane. Ja sa prihovorim, aby ta vzali. Tvoja minulosť nemôže byť predsa dôvodom, aby ta tam neprijali. Na to by sme sa teda pozreli!
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Neboj, aj na teba sa dostane. Ja sa prihovorim, aby ta vzali. Tvoja minulosť nemôže byť predsa dôvodom, aby ta tam neprijali. Na to by sme sa teda pozreli!
Nemaj strach. Viem sa o seba postarať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Máš pravdu, nie som luterán, som bez vyznania a som vnukom luteránov.
Bohužial sa asi v hrobe obracajú že ich privádzaš na posmech.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jar naviac si aj klamár pretože si napísal že končíš tak mi odľahlo a dúfal som že ťa raz stretnem na poste ministra financií sveta. Rýchlo si sa vrátil.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Nemaj strach. Viem sa o seba postarať.
To by vedel povedať dr.Chocholoušek.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pavol54 Pozri príspevok
Jar naviac si aj klamár pretože si napísal že končíš tak mi odľahlo a dúfal som že ťa raz stretnem na poste ministra financií sveta. Rýchlo si sa vrátil.
Majú obsadené?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto

[hore]Ministrovi práce chýba empatia. Experti sú zhrození


Tvrdí, že ľudia, ktorí zarábajú zhruba 400 eur mesačne, čo je na Slovensku väčšina, sa s tým zmierili, namiesto toho, aby boli aktívni
http://spravy.pravda.sk/ministrovi-p..._sk_domace_p58
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Hľadala som potichúčky sama v sebe nejaký komentár, ale nenašla som ho...úplne som onemela...
Je to neúcta k ľuďom ktorí pracujú aj za ,,smiešne" peniaze a tí dlhodobo nezamestnaní, čo ani nikdy pracovať nebudú sú na tom v podtstane porovnateľne s tými, čo zarobia 400€
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves Pozri príspevok

[hore]Ministrovi práce chýba empatia. Experti sú zhrození



http://spravy.pravda.sk/ministrovi-p..._sk_domace_p58
Neviem čo sa ti nepáči kríza nekríza milionárov na Slovensku pribudlo takže asi má pravdu milionárom sa pracovať chce a nám s menším platom nie. pomôžeš si?
a potom ako sa počíta životná úroveň. Tak ako v tom vtipe kuracie konzervy sa vyrábajú tak, že ich miešaš s konským jedna ku jednej zobereš jedno kura a jedného koňa. Analogicky zoberieš jedného milionára a jedného zamestnanca s minimálnou mzdou a a v priemere sme všetci boháči
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

No len sa tu veľmi nerozpisujte,
lebo príde Brazília či akási Argentína a raz dva vám tie písačky uzamkne.
----------------------------------------------------------------------
Téma krízy vyriešená.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Hľadala som potichúčky sama v sebe nejaký komentár, ale nenašla som ho...úplne som onemela...
Je to neúcta k ľuďom ktorí pracujú aj za ,,smiešne" peniaze a tí dlhodobo nezamestnaní, čo ani nikdy pracovať nebudú sú na tom v podtstane porovnateľne s tými, čo zarobia 400€
Danushka, spytaj sa sestriciek (jednu mam doma), zarabuju ako predavacky a možno niekedy aj menej.
Moja polovička už nejaky rok stoji s platom na tej urovni, ako opisuje ministerko.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

jar88 Pozri príspevok
No len sa tu veľmi nerozpisujte,
lebo príde Brazília či akási Argentína a raz dva vám tie písačky uzamkne.
----------------------------------------------------------------------
Téma krízy vyriešená.
A prečo si myslíš, že Arizona má v tom prsty...
V nedávnej témičke bol môj prštek ten tretí, čo zavrel témičku ...
A to so len skúšala či to funguje a funguje to fakt, tri vyriešené prsty a je po téme

...juj, strašná som ja mrcha, Lacko-monter má pravdu...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Neviem čo sa ti nepáči kríza nekríza milionárov na Slovensku pribudlo takže asi má pravdu milionárom sa pracovať chce a nám s menším platom nie. pomôžeš si?
a potom ako sa počíta životná úroveň. Tak ako v tom vtipe kuracie konzervy sa vyrábajú tak, že ich miešaš s konským jedna ku jednej zobereš jedno kura a jedného koňa. Analogicky zoberieš jedného milionára a jedného zamestnanca s minimálnou mzdou a a v priemere sme všetci boháči
Neviem čo tu riešite boháčov.
Ja ani tých 400 €/mesačne nedostávam a do zahraničia aj tak neutekám.
Ani bonus nedostávam a som tu.
Pekne čakám, kedy nám tu krízu ukončia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

danushka Pozri príspevok
A prečo si myslíš, že Arizona má v tom prsty...
V nedávnej témičke bol môj prštek ten tretí, čo zavrel témičku ...
A to so len skúšala či to funguje a funguje to fakt, tri vyriešené prsty a je po téme

...juj, strašná som ja mrcha, Lacko-monter má pravdu...
Predstav si, aj mne to funguje.
S tou mrchou neviem, ale asi máš pravdu.
Nechcem ti za každú cenu oponovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať