Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Napríklad nepočítať peniaze, ak na to máš a máš aj na lokaja, ktorý ti ich bude počítať. (a ak sa slobodne rozhodne že zadarmo, tak aj to je sloboda)

Sloboda je jednoducho sloboda. To musíš aj cítiť.
Hurá......tak potom aj na Slovensku je sloboda .....čistá Amerika , presnejšie USA ....
Síce veľa vecí a aj iných pachov cítiť , ale ak sloboda takto vonia , nemám problém ...

Konečne .....lebo ja na to máááááám , nemusím počítať peniaze .....ani lokaja nemusím mať , manželka s radosťou popočíta kontá , nehnuteľnosti ....majetky ....
Kulak som ....kua , ako je ten svet vrtkavý ....
Z kulaka nezamestnaný nemajetný , závistlivý , psychicky narušený jedinec ....a z druhej strany barikády sa zrazu milionár vynorí ....

Že kríza je ....?
Že zle sa nám žije ...?
Neverím ....!!!!
Veď slobodu máme ....!!!!
Len napríklad ja ....
Ukážte mi nejakého dôchodcu , ktorý má solídny dôchodok a k tomu si 4 x denne píchne ....

Veď ja som potom v podstate šťastný človek ....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Až si tú slobodu pogoogluješ a ogoogluješ, dám ti bodík (zelený).
Tak sa usiluj, lebo ti to pomôže aj v budúcom živote (myslím tým ako v budúcom tele, v budúcej podobe). To upresnenie len preto, aby sme vedeli o čom sa bavíme.
Ja napriklad neviem, môžeš nam to objasniť, ako to funguje?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Inak vždy horlivý jarko nam teraz nechce odpovedať ako učiteľ prváčikom v škole. Nech vieme ako sa veci majú.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Inak vždy horlivý jarko nam teraz nechce odpovedať ako učiteľ prváčikom v škole. Nech vieme ako sa veci majú.
Prepáč duves, ale na toto sa už reagovať neoplatí. Mal som predstavu, že tu budeme debatovať a rozoberať problémy súvisiace s krízou.
Takto si debatu naozaj nepredstavujem.
Vlepil si sem popis krízy, ako ju chápe tvoj kamarát. To je v poriadku, je to názor, ako každý iný. Čo mi však už nepripadá normálne, je tvoj postoj k obhajobe a zdôvodneniu tvrdení. Tomu sa ty zásadne vyhýbaš.
Citát tvojho kamaráta. (voľne preložená ale neupravená myšlienka)
Súčasná kríza je úplne niečo iné, ako kríza z roku 1929. Je to vlastne začínajúci koniec fungovania amerického princípu ekonomiky. (čo vlastne považuje za princíp americkej ekonomiky?)
Za touto myšlienkou nasleduje hneď ďalšia, (voľný preklad) rovnako tak, ako sa pred dvadsiatimi rokmi zrútil komunistický socializmus, ako domček z kariet, tak sa dnes rúca americká ekonomika. (čo je na tom aspoň trošku podobné?)
Ďalej už nasleduje demagogické zdôvodnenie o čínskej hrsti ryže a o kapitalistických ziskoch a zbrojení atd. Ďalej už nechcem zachádzať, lebo by to bolo neprehľadné.

Toto je len začiatok, ale rozobrať a zdôvodniť je možné celý jeho výklad. Dať to do správnej a pravdivej roviny, ale hlavne pravdivo a logicky zdôvodniť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Prepáč duves, ale na toto sa už reagovať neoplatí. Mal som predstavu, že tu budeme debatovať a rozoberať problémy súvisiace s krízou.
Takto si debatu naozaj nepredstavujem.

Ani ja. Ty si otvoril temu v téme. Prečo teda nepokračuješ?

jar88 Pozri príspevok
Vlepil si sem popis krízy, ako ju chápe tvoj kamarát. .

No asi ťažko moj kamarat. On mi to iba preposlal. Aspoň vidno, ako ti to zapaluje.

[FONT=Tahoma][FONT=&quot]
jar88 Pozri príspevok
Citát tvojho kamaráta. (voľne preložená ale neupravená myšlienka
detto ako vyššie
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Akú tému som tu otvoril?

Len tak na okraj k tvojmu vyjadreniu na môj príspevok.
(to nie je môj kamarát) tot vsjo.! A ako mi to zapaľuje. (tvoja stabilná úroveň)

2. detto ako vyššie (nieje to môj kamarát a jaro je blb)

3. A čo téma duves? (k tomu, ako vždy, nič konkrétne nemáš) hlavne treba tradične reagovať.
Naposledy upravil jar88 : 22.01.10 at 09:48
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Akú tému som tu otvoril?
Túto:
jar88 Pozri príspevok
Tak sa usiluj, lebo ti to pomôže aj v budúcom živote (myslím tým ako v budúcom tele, v budúcej podobe). To upresnenie len preto, aby sme vedeli o čom sa bavíme.
Čakame na ozrejmenie tej terorie v tvojom podaní.
Lebo ja neviem, o čom sa bavíme.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Túto:
Čakame na ozrejmenie tej terorie v tvojom podaní.
Lebo ja neviem, o čom sa bavíme.
Stále sa snažíš zahovoriť svoju neschopnosť a nemohúcnosť tebou prezentovaných teórií.

Tému o slobode a demokracii sme tu na porade už predebatovali v inej téme.
Akosi to nepomohlo a naši ľudia aj naďalej zostávajú v obhajovaní všeobecne známych a uznávaných, múdrych hlúpostí.

Nemienim sa viac na takú tému vyjadrovať. (manželka mi potom vyčíta, načo vysvetľujem somárovi, že je somár, keď nevie pochopiť, že je somár lebo je somár) Ono to pokračuje aj ďalej, ale s tým ťa nebudem zaťažovať. To už pohotovo doplní Buchač.
Tento odstavec som pridal len na to, aby si mal na čo reagovať.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Len tak som kukla, ale to tu asi nebude o hospodárskej kríze, že chlapci ? ...tu máte nejakú inú krízu...


0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

slavica Pozri príspevok
Len tak som kukla, ale to tu asi nebude o hospodárskej kríze, že chlapci ? ...tu máte nejakú inú krízu...


Veď sme chlapci, to dievčatá nechápu. (dievčatá majú iné záujmy) Ženské časopisy a telenovely a čo ten ich (ako že chlap) manžel je za neschopáka, keď sused zarába viac.
My chlapi ten problém neriešime. Sme nad vecou (veď ten pracháč určite nemá charakter, taký ako my).
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jar88 Pozri príspevok
Veď sme chlapci, to dievčatá nechápu. (dievčatá majú iné záujmy) Ženské časopisy NETRAFIL...
a telenovely NERTAFIL
a čo ten ich (ako že chlap) manžel je za neschopáka, keď sused zarába viac.
A žena nemôže zarábať viac?
My chlapi ten problém neriešime. Sme nad vecou (veď ten pracháč určite nemá charakter, taký ako my). Nie nad vecou, ste uplne od veci ...hlavne v tejto téme
v texte
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

slavica Pozri príspevok
v texte
Prepáč slavica zabudol som, ale písal som to pred tým, ako dávali Mojsejovcov a naviac som nevedel čo ťa zaujíma.
Chápem, že feministický časopis nepatrí medzi ženské, ale ja by som ho tam kľudne zaradil. Neuvedomil som si, že feministka vlastne nie je kompletná žena.

Ale aby som nebol ako ostatní, zareagujem aj na tie peniaze.
Uznám, že vo výnimočných prípadoch môže žena zarábať viac ako manžel, ale asi nechápeš kontext príspevku.

Tváriš sa, že nepatríš do stáda, ale prejavuješ sa veľmi podobne. Stádo je počuť naozaj ďaleko. Ja to poznám podľa zvoncov, bučania, štekotu a plieskania biča.

Ešte to posledné, asi si si nevšimla, že to tu nieje o plackách, ani o ženách a chlapcoch. Je mi ľúto.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jar88 Pozri príspevok
Prepáč slavica zabudol som, ale písal som to pred tým, ako dávali Mojsejovcov a naviac som nevedel čo ťa zaujíma.
Chápem, že feministický časopis nepatrí medzi ženské, ale ja by som ho tam kľudne zaradil. Neuvedomil som si, že feministka vlastne nie je kompletná žena.

Ale aby som nebol ako ostatní, zareagujem aj na tie peniaze.
Uznám, že vo výnimočných prípadoch môže žena zarábať viac ako manžel, ale asi nechápeš kontext príspevku.

Tváriš sa, že nepatríš do stáda, ale prejavuješ sa veľmi podobne. Stádo je počuť naozaj ďaleko. Ja to poznám podľa zvoncov, bučania, štekotu a plieskania biča.

Ešte to posledné, asi si si nevšimla, že to tu nieje o plackách, ani o ženách a chlapcoch. Je mi ľúto.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
slavica Pozri príspevok
Len tak som kukla, ale to tu asi nebude o hospodárskej kríze, že chlapci ? ...tu máte nejakú inú krízu...
....ani nie , len niekto má už dosť dlho " kremeše "...

Hospodarska kriza a co s nou 12-02-09
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slavica Pozri príspevok
Len tak som kukla, ale to tu asi nebude o hospodárskej kríze, že chlapci ? ...tu máte nejakú inú krízu...


Tiež som len tak kukla, a Ty, slavica, opäť nič......teda myslím k téme.....cmuk.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Danila Pozri príspevok
Tiež som len tak kukla, a Ty, slavica, opäť nič......teda myslím k téme.....cmuk.
Máš pravdu k téme tu už dávno nič nie je aj invektívy od niektorých sú už obohrané a dookola sa opakujú tak o čom.
Apropo musím si trocha podpichnúť boli sme pozvaní aj s buchačom na kukanie(POZERANIE) JOJ-ky včera o 17,00, bol tam len policajt zo škôlky to boli buď jaro-ve spomienky na najvyššie ekonomické vzdelanie, alebo že by nám chcel povedať niečo iné? čo mysílš Danila takto po ránu?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
pavol54 Pozri príspevok
Máš pravdu k téme tu už dávno nič nie je aj invektívy od niektorých sú už obohrané a dookola sa opakujú tak o čom.
Apropo musím si trocha podpichnúť boli sme pozvaní aj s buchačom na kukanie(POZERANIE) JOJ-ky včera o 17,00, bol tam len policajt zo škôlky to boli buď jaro-ve spomienky na najvyššie ekonomické vzdelanie, alebo že by nám chcel povedať niečo iné? čo mysílš Danila takto po ránu?
Po ránu poznám príjemnejšie činnosti, ako myslieť na jardove sny, ale priznávam, že frmol na amerických a čínskych finančných teritóriách ma trošku od tých činností odpútal.......finančný svet sa trošíčku bojí......, aby sme neboli celkom mimo témy...., ale jardo príde a všetko po lopate vysvetlí. V to dúfam aj verím.....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jasne, že vysvetlí. Vysvetlí čo chce a čo nechce a tají, tak nevysvetlí, aj keby sme sa rozkrájali.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves Pozri príspevok
Jasne, že vysvetlí. Vysvetlí čo chce a čo nechce a tají, tak nevysvetlí, aj keby sme sa rozkrájali.
Kuk na "EKONOMIKU .." pozval nás len som nepochopil čo chcel asi to mala byť nejaká zakódovaná správa.
Ale už prišiel tiež na to že nepíše o ekonomike.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Danila Pozri príspevok
Po ránu poznám príjemnejšie činnosti, ako myslieť na jardove sny, ale priznávam, že frmol na amerických a čínskych finančných teritóriách ma trošku od tých činností odpútal.......finančný svet sa trošíčku bojí......, aby sme neboli celkom mimo témy...., ale jardo príde a všetko po lopate vysvetlí. V to dúfam aj verím.....
Na tie činnosti myslím stále nielen po ránu však som Slovák no nie?

Poznáš ten vtip a Američanovi, Rusovi a Slovákovi pri Niagarských vodopádoch?
Pointa na čo myslí?
No na TO
Tu?
Ja na TO myslím všade
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať