Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Držková polievka (na moje požiadanie, bez držiek), hydinová pečienka, dusená ryža, uhorky.
DSC00181[1].jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
19. týždeň
sejmout0001.jpg  
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Od včera pečené karé, domáce knedle a dusená kapusta, mňam... Zákusok s broskyňami a šľahačkou, mňňňaammm...
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
calawen Pozri príspevok
bravčové kocky dusené so zeleninou (jarná cibuľka, tricolore paprika, cuketa, baklažán) a varené zemiaky
niečo podobné som varila i ja, bravčové mäsko ale usypala som tam mrazenú zeleninu - polievkovú zmes, príloha ryža
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ubka Pozri príspevok
Dnes zviťazil kapor, obalený v múke a paprike s varenými zemiačkami...
ubka, prosím ťa, ako robíš ten šalát, čo máš ako prílohu?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Hrachová polievka s párkom, bravčové dusené na hrášku, varené zemiaky, uhorka
DSC00185[1].jpg  
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Bionda Pozri príspevok
dievčatá aké zbytky- ja to nazývam ČDD- čo dom dal alebo ČVCHN čo v chladničke nájdeš
Ja som dnes z pliecka urobila také mňam mäsko na cibuľke a cesnaku s ryžou a kyslou uhorkou.
Zajtra bude pečená pražma príloha bude zapečená zelenina ( baklažán, cuketa, paprika , paradajky) dochutené cesnakom .
Idem sa inšpirovať tortami, najmladšej budem musieť upiecť korpus, lebo s krémom bude musieť stáť aspoň 2 dni- hold korpus musím piecť zajtra. ( bohužiaľ tie cukrárky čo celkom fajn piekli už nepečú a tie ostatné pečú hrozné umelináky a darmo poviem že chcem maslo - dajú tam margarín, cesto je plné vody ... nuž musím piecť ja......)
Staršia dcéra bude robiť ruže z marcipánu - naša dvojka bude akčná, držte palce ( nuž ale málá má len 4 takže nejakú tú vadu v dokonalosti nám hádam prepáči)
Všetky palčeky Ti držím všetko čo je dobré nemožno vidieť očami, treba ochutnať...do toho!
Tiež som radšej za menej repre ale chutnejšie a hlavne bez umelín.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

asi urobím pohánku so zeleninou...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
guláš
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Rajčinová polievka so zemiakmi a pudingová žemlovka.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hi dnes na obed som Francúz. Červené hrozno a syr
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

My sme chytili a popodali sme si najvzájom :manžel prvý, o deň neskôr ja so synom nejakú črevnú virózu, či chrípku. Takže v pondelok: čierne uhlie (carbocit), smektu, utorok, ráno to isté na obed suchár s čajom, večer ryža s mrkvou a (Hylak forte), dnes ráno suchár s hroznovým cukrom a čajom, obed ryža mrkva zemiaky a večer k tomu skúsime kúsok dusenej ryby. Komu to nestačilo tak ako zákusok Maces.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Bionda Pozri príspevok
dievčatá aké zbytky- ja to nazývam ČDD- čo dom dal alebo ČVCHN čo v chladničke nájdeš
Ja som dnes z pliecka urobila také mňam mäsko na cibuľke a cesnaku s ryžou a kyslou uhorkou.
Zajtra bude pečená pražma príloha bude zapečená zelenina ( baklažán, cuketa, paprika , paradajky) dochutené cesnakom .
Idem sa inšpirovať tortami, najmladšej budem musieť upiecť korpus, lebo s krémom bude musieť stáť aspoň 2 dni- hold korpus musím piecť zajtra. ( bohužiaľ tie cukrárky čo celkom fajn piekli už nepečú a tie ostatné pečú hrozné umelináky a darmo poviem že chcem maslo - dajú tam margarín, cesto je plné vody ... nuž musím piecť ja......)
Staršia dcéra bude robiť ruže z marcipánu - naša dvojka bude akčná, držte palce ( nuž ale málá má len 4 takže nejakú tú vadu v dokonalosti nám hádam prepáči)
Neboj dobre to dopadne, A môžeš tam kľudne dať aj smetol. Ja kupujem vážený v miestnej pekárni a nikto si nesťažoval. Keď tam pridáš okrem základných surovín lásku, tak to bude super. Veď nikto nie je dokonalý. Nech da darí.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

babka - ježibabka Pozri príspevok
Dnes bol paprikáš z hlivy a halušky. Halušiek je veľa, zajtra budú asi vajcové, alebo s kyslou kapustou, alebo ??????????
..asi už nejaké sú, ale ja by som skúsila tie halušky so špenátom a syrom
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zdenka 0705 Pozri príspevok
..asi už nejaké sú, ale ja by som skúsila tie halušky so špenátom a syrom
Mňam. Zalamujem a bežím na obed. V Hokejke majú špenátové halušky s nivou
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja mám dnes pre zmenu zeleninový šalát, inak chlapi majú pečienku s haluškami
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

bravcove pecene,ryza,parena spargla a mlade cukiny;
dezert:
cucoriedkovy puding z kompotu:mala som stavu z cucoriedok,jahod a malin-kompot.dala som do toho trochu rumu a nechala uvarit s troskou mlieka/spolu toho bolo cca 6 dcl/ a cukru.
v troske stavy som si vymiesala 40g maizeny a ked mi to ostatne zovrelo pacla som to tam a uvarila puding.bol ale riadne husty tak som za staleho miesania este pridavala na viackrat mlieko,aby som mala pozadovanu konzistenciu.
nechala som to trochu vychladit a dali sme si na to slahacku.puding bol taky teply a slahacka sa na tom este trosku topila,mnam.moj muz sa oblizoval az za usami.povedal ze je to Traum in Mund/sen v ustach.../ a ja som sa zase zbavila zostatkov z chladnicky.
zvysok si vychutname vychladeny,mozno i so zmrzlinou.no a potom ze dieta.....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes som mala plnenú kapustu (už z novej kapustičky).
Dlho som to nerobila, ale bude aj na tri dni.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes som ešte neobedovala, už sa o to pokúšam cca hodinu. Dostala som chuť na vyprážaný syr s hranolkami a tatárskou (aké zdravé), ale každú chvíľu SSE vypína elektrinu. Dúfam, že sa do večera aj najem.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
nechala som sa inšpirovať AKV - špargľové soté s orechami, zeleninová polievka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať