Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZEvina Pozri príspevok
Lečo s domácou klobáskou, čerstvý chlebík (voňavý, priamo od pekára).
Ešteže to nečíta moja polovička, lečo je jeho obľúbené, už sa ním vyhrážal v sobotu, ale boli u nás vnúčatá, tak bolo mäsko. Aj ja lečko mám rada(robím ho na viac spôsobov), ale nie až tak, že by som jedla každý deň, ako on, ale aj tak ma tento týždeň neminie jeho príprava. Už sa tešíím.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Veľký hrniec plnenej papriky, bude na dva dni.
4 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
na zahrádce - pomenoval to takto môj brácho pred vela vela rokmi

Udusená cibula /vela/, do nej ide na kolieska nakrájaná mrkva, petržlen a dusíme ďalej, na jar hrášok, teraz mäkká fazulka /záhorácky fyzol krásny strakatý/, fazulové struky /lúsky/ nakrájané na kúsky, 2 strúčiky cesnaku pretlačeného, rasca, trochu neskôr zemiaky nakrájané , nakoniec na kocky nakrájaná cuketa nasekáme petržlenovú vňať a bohato posypeme, premiešame a môžeme jesť. Mne stačí aj bez mäsa mužom treba niečo k tomu prihodiť. Môj mal k tomu kuracie pečienky. Keďže v záhrade je v ponuke vždy niečo iné, nikdy to nie je to isté záhradkové jedlo.
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

U nas tiez leco, prilepsene kuracimi kridelkami a k tomu halusky
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Cestoviny s cuketou a paradajkami, moje najobľúbenejšie, ......vlastne ani iné cestoviny nerobím.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

salat snad z kazdej letnej zeleniny ktoru sme mali doma s jogurtovym drezingom a horuca cokolada s orieskovou prichutou.
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

no dnes naobed : fazuľka na zeleno, ktorú som natrhala u svokry na záhrade, trochu zemiakov a kôpru a všetko to podbijem kyslou smotanou s vajíčkom...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

strava ako pre zajace - šalátik:

ľadový šalát, jarná cibuľka, reďkovky, paradajky, trochu šunkovej salámy, syr, olivový olej, šťava z polovice citróna, jogurt, soľ, petržlenová vňať a bazalka - všetko pekne spolu...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes sa nevarilo, zostalo zo včera, zato sa zavárali uhorky.
3 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Včera lečo.
Dnes kurací perkelt s haluškami.
3 0
wesna wesna

wesna je offline (nepripojený) wesna

A co tak dusenu cuketku s paradajkami, cibulkou, vajickom popripade syrokremom? je to rychle, lahke a zaroven syte, proste ako usite na leto a horuce dni, kedy sa aspon mne, neziadaju tazke jedla. odporuram pouzit rôzne bylinky, vzhladom na to, ze cuketa nema velmi vyrzanu chut. ja osobne pouzivam majoranku (ale len mierne) alebo korenie na Paellu (typicke spanielske jedlo).
6 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme to odbili pizzou. Zajtra bude hrášková polievka, mletý syrový rezeň, opečené zemiaky a paradajkový šalát.
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

dnes a zajtra šalátový prívarok so zemiakmi a volským okom... mňam...
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Cuketa. Pre zmenu cuketové lodičky plnené údeným tofu a zeleninou, čo nájdem v chladničke ... /tofu utekám rýchlo kúpiť, aby som nezmokla /
5 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Kurací perkelt, domáce halušky.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

musaka
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Poobede /môj obed/ bude držková polievka s chlebom, zo 4 väščie štipľavé zavárané feferóny po nej.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Dojedol som tzatziky a zapil Gambáčom mňam
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

bravčové dusené s hráškom, ryža
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

na zajtra plánujem využiť obrovskú cuketu (váha cca 2 kg, v chladničke zaberá celú poličku).... nápady?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať