Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Žabinka, prosím pridaj recept na ten orechovo-kakaový koláč. Ďakujem.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Orechovo-kakaový koláč
2 hrnčeky (cca 2,5 dl) polohrubá múka, 1 hrnček kryštálový cukor, perníkový kypriaci prášok, 4 vajcia, podľa odhadu kakao (ja dávam nesquik, a potom treba trochu menej cukru), 3/4 hrnčeka oleja, nahrubo nasekané orechy (pobúcham ich len tĺčikom), 1 a 1/2 Acidko biele plnotučné 450g. Vśetko spolu zmiešať, vyliať na plech vystlaný papierom na pečenie, a pečie sa cca 40 min. pri 180 stupňoch. Po upečení poliať čokoládovou polevou: 2 čokolády na varenie, 1/2 Cery, nad parou rozpustiť. Môže sa natrieť najprv džemom, napr. malinový, a poleva až na to.
7 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb vo vajci, biela kava.

Obed - porova polievka, chlieb, bylinkovy cyj, med, citron.

Vecera - chlieb s maslom, varene vajce, sol, cierny caj.
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

zeleninovo-bravčové rizoto a nedeľná polievka.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

hrášková polievka, dusený kel, grilovaná klobása, na večeru fondue
1 0
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

kuracie stehná so slaninou,k tomu zemiaky so zeleninou - všetko v parnom hrnci
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - ovsene vlocky, zeleny caj.

Obed - vynechavam, bylinkovy caj.

Vecera - este sa uvidi, cierny caj. :-)
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

včera na večeru po sto rokoch hrianky s cesnakom a syrom /deti aj s kečupom/ a čajom, a dospelí s vareným vínkom.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

msa Pozri príspevok
včera na večeru po sto rokoch hrianky s cesnakom a syrom /deti aj s kečupom/ a čajom, a dospelí s vareným vínkom.
...najmä to varené vínko - v tejto hmle ...
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

evuš Pozri príspevok
...najmä to varené vínko - v tejto hmle ...
ale veď to len po šialočke, a šoferuje sa až ráno, večer už sme päty z chalupy nevytiahli.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

msa Pozri príspevok
ale veď to len po šialočke, a šoferuje sa až ráno, večer už sme päty z chalupy nevytiahli.
...msa, zle sme sa asi pochopili , ja som Ti dala užitočné a dopísala "najmä to vínko", lebo dnes bola u nás hmla jak šľak /no potichu Ti poviem, že by som si bola ho vtedy trochu "fľokla" , ale čo nebolo, môže byť - dáme si doma večer s mangelom
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
včera aj predvčerom: zeleninová polievka, zemiakové placky + kuracie soté + kečup + strúhaný syr... hlavne, že mám na chladničke magnetku "cica nežer"
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ivuliatko Pozri príspevok
včera aj predvčerom: zeleninová polievka, zemiakové placky + kuracie soté + kečup + strúhaný syr... hlavne, že mám na chladničke magnetku "cica nežer"
aj ja mám takú...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

U nás bola tiež zeleninová včera a dnes k nej ešte ryžový nákyp.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kupila som cerstve pstruhy,mnam,pripravene velmi jednoducho a rychlo,vhodne aj ako vecera,sme sa olizovali az za usami.....

Pecene pstruhy

-pstruhy poriadne oplachneme v studenej vode a mierne osusime papierovou utierkou
-popolievame pomarancovou stavou/najprv zvnutra,potom zvonku/ a dobre porozotierame
-posolime zvnutra i zvonka a taktiez posypeme troskou grilovacieho korenia-dobre porozotierame
-na plech dat papier na pecenie a poliat troskou olivoveho oleja-len mierne a rozotriet rukou na sirku ryb
-na to polozit ryby,potom prevratit,do vnutra kazdej ryby clozit 2-3 platky pomaranca a po okoli rozlozit platky cesnaku
-prikryt papierom na pecenie a dobre uzatvorit
/ak pouzivame normalny pekac,staci dat na dno spajle a nane polozit ryby a potom normalne prikryt vrchnakom,ja som vsak experimentovala,lebo som nemala nic ine ako plech po ruke...../
-dat piect na 220 stupnov do zmaknutia,
-potom odstranit vrchny papier/vrchnak/ a platky pomarancov-totiz su uz horke!!
-pridat stupne na maximum a nechat pekne do chrumkava zapiect

-podavala som k tomu siroke velke zelene fazulove struky pripravene na pare a
zelene zemiaky/zemiacky uvarene v supke a po osupani nakrajani na platky mierne poliate tekvicovym olejom a posypane strasnym mnozstvom pazitky a petrzlenovej vnate/
5 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

osky Pozri príspevok
kupila som cerstve pstruhy,mnam,pripravene velmi jednoducho a rychlo,vhodne aj ako vecera,sme sa olizovali az za usami.....

Pecene pstruhy

-pstruhy poriadne oplachneme v studenej vode a mierne osusime papierovou utierkou
-popolievame pomarancovou stavou/najprv zvnutra,potom zvonku/ a dobre porozotierame
-posolime zvnutra i zvonka a taktiez posypeme troskou grilovacieho korenia-dobre porozotierame
-na plech dat papier na pecenie a poliat troskou olivoveho oleja-len mierne a rozotriet rukou na sirku ryb
-na to polozit ryby,potom prevratit,do vnutra kazdej ryby clozit 2-3 platky pomaranca a po okoli rozlozit platky cesnaku
-prikryt papierom na pecenie a dobre uzatvorit
/ak pouzivame normalny pekac,staci dat na dno spajle a nane polozit ryby a potom normalne prikryt vrchnakom,ja som vsak experimentovala,lebo som nemala nic ine ako plech po ruke...../
-dat piect na 220 stupnov do zmaknutia,
-potom odstranit vrchny papier/vrchnak/ a platky pomarancov-totiz su uz horke!!
-pridat stupne na maximum a nechat pekne do chrumkava zapiect

-podavala som k tomu siroke velke zelene fazulove struky pripravene na pare a
zelene zemiaky/zemiacky uvarene v supke a po osupani nakrajani na platky mierne poliate tekvicovym olejom a posypane strasnym mnozstvom pazitky a petrzlenovej vnate/
-bóóóže, osky, to musí byť mňamka!
Mám doma v mrazáku šťuky /vlastnoručne ulovil mangel cca dva týždne dozadu/. Nahovorím ho, nech pripraví, keďže ja nie som až taká zdatná.
Ja zadovážim ku šťukám nápoj /to bude moja "bojová" úloha/.
Jááááj, slinky mi tečú!
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Špenátová polievka vylepšená domácim cesnakom a Zlatou Nivou /len nedávno som objavila na pultoch, je výborná/. Šošovicový prívarok poliaty usmaženou cibuľkou, kúsok údeného morčacieho prsíčka.
5 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

kelovy privarok s fasirkou
5 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
včera plnená paprika sójovým mäsom a ryžou, dnes pečené zemiačky (nechcelo sa mi také malé šúpať ) a pečené veľké šampiňóny - osolené, majorán, tymián, oliv. olej - zakryť alobalom, k tomu šalát z čínskej kapusty a strúhanej mrkvi
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kurací guláš s haluškami.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať