Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
kýblisko segedínu z fantastickej domácej kvasenej kapusty - gnávili sme sa, až sme mali hrče za ušami
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, bačovská kapsa, dusená ryža,pečené zemiaky a zeleninový šalát s kukuricou.
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

kuracie s gurmánskou zeleninou, pečené hranolky, bábovka zo včera...
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ivuliatko Pozri príspevok
kýblisko segedínu z fantastickej domácej kvasenej kapusty - gnávili sme sa, až sme mali hrče za ušami
segedín mám veľmi rada, ale si ma veľmi potešila slovami kýblisko a gnávila, ktoré sú mi veľmi známe tvrdé nárečie ovládam
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Chlieb s mastou, cesnek, az kym nepride postar s dochodkom. :-)
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Obmena chleba s masťou je chlieb s kačacou alebo husacou masťou a kyslým jabĺčkom. Mňamka.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dnes nevarim - vybrala som z mrazaku borsc
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Včera bola zeleninová polievka s cestovinou - mušličky zostalo aj na dnes, dusené kuracie pečienky, tarhoňa, chlapi s uhorkou, ja s cvikľou. Dnes sa mi robí paprikáš z michaliek (dostala som) a kolienka pre dedka a ja si urobím s vajcom a krupicou. Ako keby nás bolo doma dvadsať robím na dvojo.
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
V piatok: šurdica, maďarský guláš, kysnutá knedľa
V sobotu: bryndzové halušky v Bobote
V nedeľu: špagety s morca dellou
V pondelok: hŕstková polievka, kuracie pečienky na zelenine medzi zemiakovými plackami
Naposledy upravil erzet : 07.11.11 at 11:41
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Na zajtra mám premyslené zapekané cestoviny, okrem cestovín tam nahádžem rôznu zeleninu a šampiňóny, nasekanú zelerovú vňať a zalejem šľahačkou s roztrepaným vajíčkom...to bude papa a k tomu nakrájané rajčiny
6 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pre dceru - fazulova polievka so zeleninou a rezancami, pre alabutku - zemiaky s mliekom, pre alabuta - chlieb s mastou, cesnek, bodlo by pivo, ale drahe, bylinkovy caj.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...chleba s mascú a cibulú my s Terezkou jedávame na olovrant namiesto zákuska..vidím, že sa dá jesť aj na obed...mňamm...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Som rad, ze som ozivil stare tradicie a navyse sa jedna o normalne domace slovenske jedlo. :-)
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

včera som predvarila vajcia a zemiaky, ráno som pripravila do rúry francúzske zemiaky, tak o 40 minút by mali byť hotové ja prídem domov až okolo 12-tej, ale nech svokra nemusí variť...
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra gulášová polievka, granatírsky pochod a uhorka.
5 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

na zajtra uvarím kuracie prsia na provensálsky spôsob - na kocky nakrájam, orestujem, zasypem korením, podlejem vodou, pridám horčicu, soľ, korenie... príloha asi varené zemiaky...
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

rezne s hranolkami-moj muz si to rozkazal,citujem-"po dlhom case konecne nieco dobre a nezdrave"...

kotlikovy gulas na zajtra
3 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

moj dnes uvaril kelovu polievku s udenej chrbtiny a drapaky...zajtra si chutim za zemlovku
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes sme dognávili posledný segedín (fňuk...) a teraz idem uvariť na zajtra hubovú polievku (z hlivy) s cesnakom a majoránkou, vyberiem z mrazničky bolonskú omáčku, čo som robila v lete z čerstvých rajčín, a ráno uvarím špagety.
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..kedze mi do rana niekto zjedol rozky na zemlovku, tak som spravila palacinky a chlapom drzkovu polievku..
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať