Zavrieť

Porady

Vlhkosť v dome

Chcela by som sa popýtať na vlhkosť v dome. Prerábali sme si cca 50 ročný dom z pálenej tehly. (Kúrenie, elektrina, voda, omietky...). Nedávno sme dokončili a chceme sa sťahovať, no hlavne v tomto období, keď pršalo je tam hrozne vlhko. Nič nezateká, nevlhnú steny alebo také niečo (aspoň zatiaľ), ale stále je tam tak vlhko, že napríklad papiere sú cítiť vlhko, alebo oblečenie je také vlhké. Snažíme sa vetrať, ale keď už pár dní vonku prší a je vlhko, tak nič nevyvetrám. Ešte by som napísala, že teplo je vnútri cca 18 stupňou. Neviem, čo máme robiť, nie som zvyknutá s paneláka na takéto niečo. Či viac vetrať (no keď prší), alebo kúriť, aby sa zvýšila teplota vnútri alebo poraďte. Ešte som roznýšľala, že možno stavba nie je vyschnutá, a že sa to upraví, ale neviem, či to pomôže.
Ďakujem.
Usporiadat
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

V izbách sa nám nedotýkajú lôžka stien, lebo to bola prvá podmienka pri zavesení toho zázraku
Tomuto nerozumiem.
Ale akokoľvek to tu hrôzostrašne opisujem, musím povedať že aj tými úpravami mám menej vlhkosti v dome, zatiaľ nemám mokré steny a iné
A o tom to je. Ono to je iba tými úpravami.
Stavebnými úpravami ako je drenáž, odvetranie základov, sanačné omietky, odvetranie podláh a pod. sa dá dosiahnuť veľmi veľa. Nikdy to nenahradí neéxistujúce izolácie, ale často je to postačujúce. Pokiaľ sa stavba nezateplí, nepoužíva sa na trvalé bývanie a pod. tak je to dostatočné riešenie. Veľa starých stavieb bez izolácií je stále suchých. Len sa nesmú zmeniť podmienky užívania stavby a vykonať nevhodné stavebné zásahy.
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

to čo sa nemá dotýkať stien sú práve tie lôžka (vane - zváraná ipa) a vyliaty spodný betón. Pôvodne od nás chceli aby sme urobili odvetranú podlahu, tj. aby sme urobili ako nopovka ale štupeľ je až 80mm, alebo potom sú také profili ako plastová stolička bez operadla rôznych výšok od 5 cm do 50 cm. Používa sa to priemyselných hál alebo tak nejak. A potom karyrohož-beton-izolácia-zateplenie-podlahovka-poter-nivelačka a krytina. Ale to sme nerobili tak, len sa nám vybetonované lôžko nedotýka stien. Pretože ak vola vzlína a narazí na lôžko tak si bude hľadať inde cestu a tak vyrazí do stien. Ale tým že sa to nedotýka stien, tak je to menší nápor na stenu a čiastočne sa vlkosť odvetrá do priestoru. malo to byť ošetrené kanálikmi alebo dokonca rúrkami vedenými v stenách a prechádzať mali až pod štablony, kde by sa prípadné hlodavce alebo nejaký hmyz nedostal pod podlahu a potom nerobil neplechu. Následne nám ešte aj ponúkali hlinené omietky,že treba dodržať staré recepty na staré domy. Ale to by sme finančne asi nezvládli, tak sme to potom robili klasicky, to čo sme obili sme nahradili vakovka, pucovka, farba.
A čo sa týka tých úprav,to boli požiadavky tej firmy aby mohli nám vysušiť dom. Už vtedy sa mi to zdalo zvláštne, načo im dávať taký peniaz keď vlastne všetky úpravy robíme zároveň s tzv. vysušovaním, čo vlastne neviem porovnať, ako prispel prístroj a ako my. Teda v akom % podiele. TAkže ale to je´na dlhšie. Tak sa im chcem prihovoriť, nech si ho vezmú lebo ak má 25rokov záruku tak potom nie je problém s cenou, lebo sme ho amortizovali len 2,5r. Ale funkčnosť je na veky vekov Amen. Tak dúfam že sa nám to podarí. Lebo ak nie, tak zvažujem antireklamu alebo podanie na súd. Ale to je na dlhé lakte a oni to asi vedia. Tak zatiaľ.... veľa zdaru stavbári...
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize v podstate musis spravit vsetko preto, aby sa ti vysusil dom a potom ti predaju super krabicku za 60tis.. to je dobry kseft Inak ked mas spodnu vodu 80cm tak to zijes v bazine.. ako ludia v monarskej aleji sa vobec divim, ze tam niekto kupi pozemok. Len ked vidim ako tam po zime na zahradach stoja jazierka so spodnou vodou tak sa musim smiat. Inak neviem preco tu firmu tak predhadzujes ked s tym sam niesi 100% spokojny,
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

jj Tak už si dávajú do podmienok aj odvetrané podlahy. Ináč dobrá vec hlavne pri historických objektoch. Ale treba ich spraviť tak ako sa to má. Čiastočné riešenie nemá zmysel. Dotýkať stien sa nemá poter aby nepopraskal a nie podkladný betón.
Voľakedy robili reklamu, že bez stavebného zásahu, neskôr si dávali do podmienok drenáže, omietky a pod. a teraz už aj odvetrané podlahy. Predpokladám, že onedlho si dajú podmienku injektáž a nakoniec podrezať .
Ak ti môžem popradiť tak sprav sondu v mieste kde bolo murivo najviac zavlhnuté pred rekonštrukciou. ( od zemnej vlhkosti, nie od zatečenia z vonku a pod.). Odober vzorky min. z hlbky 10 cm a pošli do labáku. To isté ( z miesta v blízkosti pôvodnej sondy ) urob tesne pred vypršaním 3 ročnej lehoty. Budeš mať presné hodnoty vlhkosti. Povrchové meranie vlhkosti rôznymi ručnými elektrickými meračmi je max. nepresné, v podstate je to nezmysel. Nameráš to čo potrebuješ namerať. Ináč suchá tehla má vlhkosť cca. 1,5%, malta okolo 2% a pod. Nie je jasné čo myslia 4%. Ak máš steny kamenné, tak kameň ako taký nie je moc nasiakavý, ak to nie je pieskovec. Vtedy sa treba zamerať na spojivo medzi kameňmi.
Na súdy by som sa moc nespoliehal. Antireklama ti tiež moc nepomôže. Takých už bolo. A ak si dali aj do zmluvy tie odvetrané podlahy a ty ich nemáš, tak máš smolu.
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

. "Inak neviem preco tu firmu tak predhadzujes ked s tym sam niesi 100% spokojny"

čo sa týkak predhadzovania, to je práve tá možnosť ako na vlhkosť. Keď sme im položili otázku či je to certifikované, tak nám povedali že ešte nie. Ale veľké spoločnosti ako napr. divadlá(veľa pivníc hlboko v zemi), reštaurácie a penzióny majú tieto výrobky a sú spokojní. manželka s otcom boli pozrieť dom v Prešove, kde majiteľka kúpila dom po rekonštrukcií. Je postavený v teréne pod lesom-pole.... tak a keď v jeseni prišli už presťahovať do tých priestorov firmu zistili, že majú celú pivnicu temer pod vodou, tak zisťovali čo to je a došli k tomu, že majú spodnú vodu a zle odizolovaný dom od spodnej vody. tak si zisťovali ceny u firiem čo a ako to treba urobiť a nakoniec si zavesili Vasatiho do domu a teraz sú bez vody, či prší alebo nie. Takže aj to príklad, ale u nás neviem do akej miery to funguje a to práve problém, preto aj keď dávam do pozornosti aj takúto možnosť, chcem pôsobiť preventívne - znamená upozorniť, že ak sa niekto z Vás s týmto stretne aby bol na pozore, lebo aj keď to má výsledky, nemusí to mať až také prevedenie. Takže neviem sám, ale asi je to reklama na neuspokojený výsledok....
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

Tieto krabičky nie su ani proti vzlínajúcej vlhkosti a nieto ešte proti tlakovej vode . To si nedovolia ani oni sami tvrdiť. Takže ak tá pani nemá v pivnici vodu, isto nie vďaka kvetináču.
Že vysušujú divadlá je pravda. Dávali to na ČT v programe Černé ovce
Ale už to tu neriešme, na to je veľa iných fór. Toto sa týka vysušovania a sanácie
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

Jozef035 Pozri príspevok
Tieto krabičky nie su ani proti vzlínajúcej vlhkosti a nieto ešte proti tlakovej vode . To si nedovolia ani oni sami tvrdiť. Takže ak tá pani nemá v pivnici vodu, isto nie vďaka kvetináču.
Že vysušujú divadlá je pravda. Dávali to na ČT v programe Černé ovce
Ale už to tu neriešme, na to je veľa iných fór. Toto sa týka vysušovania a sanácie
Áno, keĎ sa vrátim do témy sanácia a vysušovanie, tak tá odvetraná podlaha má význam. Je pravdou, že iné je keď máš na podklade škvaru alebo hlinu. A tam som sa stretol s tým, že pri použití tých plastových profilov čo vyzerajú ako stoličky bez operadla(majú určite svoj názov) tak tie by boli super a na to rohože a betón. Ale ako podklad je potrebné zabetónovať prvú vrstvu bez izolácie a to práve preto, lebo ten profil a na to betón má svoju váhu a keĎ by to bolo bez spodnej vrstvy mohla by sa znížiť účinnosť, keby sa to zaborilo hlbšie. A následne potom tie vývody na odvetranie toho priestoru. To všetko by bolo fajn, ale problémom sú financie. Stojí toto riešenie tak veľa, že ak by sme nemali problém s peniazmi tak by sme to určite podstúpili. Radili nám staré recepty na dom. Tak ale toto je iná káva. Takže ak by sme sa ešte raz opätovne zaoberali podlahami (na inej stavbe) odporúčim to. Mám aj kontakt na pána, ktorý to mal sprostredkovať. f. Gutta, p. Miňo, f. Erbe - KE, f. MPL - KE,
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

Jasné že ide o financie. Stavebnými úpravami sa dá dosiahnuť veľa. Lenže v konečnom dôsledku, také úpravy vyjdú drahšie ako samotné podrezanie a stále to nie je 100%. Záleží od konkrétnej stavby, kde je čo vhodné použiť.
0 0
majsniarka majsniarka

majsniarka je offline (nepripojený) majsniarka

Ahojte poraďáci.
Som rada, že sa rozvinula debata na túto tému, mám aj ja jednu otázku:
prerábali sme cca.50 ročný dom z pálenej tehly. dali sme plastové okná, nezatepľovali, múry sú cca.45 cm, vraj zatepľovať netreba, neviem, nevyznám sa do zatepľovania. tri miestosti sú nad úrovňou terénu (cca.50cm) a miestnosť, s ktorou máme problémy je spálňa. Tú sme prerobili z pôvodnej letnej kuchyne, je na úrovni terénu a nie je z tehál, ale z takých šedých kvádrov (škvárobetón?).podlaha tam bola betónová, na to sme dali plávajúcu (medzi ne také zelené dosky akoby z tvrdeného papiera). na steny sieťky, lepidlo, omietku, farbu a na strop polystyrénové kazety. Do týždňa to tam začalo smrdieť potuchlinou a plesňou, úplne nové skrine boli splesnené na celej zadnej strane, za týždeň som na nábytok a steny vystriekala 1 celé savo proti plesni. keď už pleseň nikde nebola a smrad bol stále, rozobrali sme plávajúcu podlahu a ten zelený tvrdený papier pod ňou bol kompletne splesnený....tak sme ho vyhodili a dali tam 4 cm tvrdený polystyrén. Medzitým sa začali na stene robiť mokré fľaky. už sú tam asi 5 mesiacov, takže ani v lete sa nevysušili a terajšia vonkajšia vlhkosť im len pridáva. robia sa na rôznych miestach, v rôznych veľkostiach, najväčší má asi 1,5x2m.keď to vysusím ohrievačom, tak za chvíľku sa objaví znova.
Niekto nám povedal, že tie polystyrénové kazety na strope sú pekná hlúposť, nakoľko vlhkosť nemá kde unikať.tak sme ich pred 4 dňami dali dole a dúfame, že tie fľaky zmiznú, keď nie, tak už neviem. smrad trochu povolil, aj plesne sa zdá menej...Vlhkosť v spálni je 70%
Píšem hrozne obšírne, ale som už z toho neštastná, vôbec nevieme, čo s tým, s ostatným izbami problémy nie su. Je mi nepríjemné spávať v izbe s takou vysokou vlhkosťou, potuchlinou a plesňou....
nemá niekto s niečim podobným skúsenosť? Budem vďačná za každú radu....
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

Tepelný odpor tehly 45 je cca 0,7 m.K/W, norma na rekonštrukcie je tuším 2, novostavby 3. Takže zatepľovať treba. Hlavne kvôli pliesňam. Alebo nedávať plastové okná.
Ten strop treba zatepliť zhora, ale to nebola príčina vysokej vlhkosti v miestnosti. Problém je, že by vám to časom plesnivelo medzi stropom a polystyrénom.
Tá stará betónová podlaha nie je istotne zaizolovaná ani proti vlhkosti. Plus žiadna tepelná izolácia, tak je jasné že to začalo kondenzovať. Ak sa vám už v lete začali robiť pliesne na stenách, tak pravdepodobne budú tie steny mokré aj od zemnej vlhkosti. A povedal by som že dosť, lebo suchý škvárobetón má lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako tehla. A pri takýchto teplotách by ešte namal byť problém s kondenzačnou vlhkosťou ani pri 45 cm tehle. Problém by mohol byť so zabudonovanou vlhkosťou pri rekonštrukcii. Ale keďže podlahy ste nerobili a na stenu išli podľa toho čo píšete iba tenkovrstvé omietky/pucovka, zabudovanej vlhkosti tam asi moc nebude. Skôr vidím problém s tou sieťkou a lepidlom. Ak ste použili nejaké nevhodné lepidlo, ktorým ste stenu uzavreli, tak je to jasné, že to nedýcha a kondenzuje.
Každopádne cez internet ti ťažko niekto poradí.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chces povedat, ze s eurooknami nebude plesniviet mur? ved tie okna maju take iste tesnenia ako plastove.

Jozef035 Pozri príspevok
Takže zatepľovať treba. Hlavne kvôli pliesňam. Alebo nedávať plastové okná.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No to je zaujímavé, že nevhodné lepidlo tie steny uzavrie. U nás to môže potom byť podobný problém, no my sme tam dali také obyčajné klebermax alebo také čosi z baumaxu. A aké je vhodné lepidlo?
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

To je jedno či plastové, eurookná alebo hliníkové. Podstatné je, že sa zvýši relatívna vlhkosť vzduchu.
Nesmie sa použiť lepidlo ako sa používa pri zatepľovaní alebo dokonca na lepenie obkladu. Sú špeciálne lepidlá na to. Sieťka sa používa na Ytong, Hebel a spol.
0 0
majsniarka majsniarka

majsniarka je offline (nepripojený) majsniarka

Jozef035 ďakujem za názor, bol sa nám na to narýchlo pozrieť sused-stavebný inžinier, ten povedal, že polystyrén zo stropu dolu a radšej z povale dať sklennú vatu.a že najlepšie by bolo, dat dole úplne všetkú omietku až do tých škvárobetónov...keď si predstavím, koľko práce a peňazí sme do tej izby investovali a všetko zbytočne....chcem sa tejto možnosti vyhnúť...možno bude fakt najlepšie zavolať nejakého odborníka, nech povie, čo s tým, ale sme radi, že splácame hypotéku, neviem si predstaviť, kde teraz zobrať desaťtisíce Sk na podrezanie a podobné zásahy....
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
val007 Pozri príspevok
No to je zaujímavé, že nevhodné lepidlo tie steny uzavrie. U nás to môže potom byť podobný problém, no my sme tam dali také obyčajné klebermax alebo také čosi z baumaxu. A aké je vhodné lepidlo?
V Baumaxe sa predáva veľa podpriemerných materiálov za nekreťanskú cenu ale balené (vrecované)omietky a lepidlá od známich overených výrobcov sú tam pomerne lacné.
K tomu uzavretiu stien.Tie nekvalitné ,lacné lepidlá sú preto lacné a nekvalitné ,lebo obsahujú málo zušlachťujúcich prísad a mizerný cement.Práve preto sú pomerne vzdušné tj.paropriepustné,takže lacné lepidlo steny neuzavrie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ono79 Pozri príspevok
reklama nereklama, Aquapol má tú politiku kde ako väčšina firiem, že vám chce nafaktúrovať aj ďalšie práce okolo toho navrhovaného aby sa tak nabalili, že až. Pri nich by to vyšlo ešte viac, oni ponúkali aj výkopy okolo(rovný pozemok), potom drenáž odvod vody z terénu, prečerpávanie vody a iné. A tak by cena koncová bola niečo cez 150 tis. čo by už nebolo ani reálne ani možné. takže každý má možnosť ponúkať, ale ja tu niesom preto... Skôr sa zamýšľam, že áno súhlasím to sadanie je možno jednorázové čo sa týka práve aplikácie podrezávania, ale soli sú tak agresívne, že ak môžu rozložiť 65 cm múry, kde sú v základoch kamene, pieskovec, liaty betón a vaľky, tak potom čo také železo? Má trvácnosť železné "učko" v preklade nad dverami alebo oknom, ale plechy v spodnej časti muriva. Je pravdou, že sú projektované a stavané piliere cez vodné toky, ktoré držia mosty, ale to sú špeci veci. Pri domoch sú rôzne spodné vody a iné, ktoré si hľadajú cesty a čo taký plech. Ak sa pohybujete v tej oblasti, cca 100m2 dom - koľko by to stálo? A aké sú ďalšie vstupy pri podrezávaní. okolo sú nejaké iné výdavky úzko späté s tým podrezávaním. Alebo je to len tento úkon a potom je to už OK s vodou?Len sa pýtam
Aqapol má životnosť cca 30rokov práve preto že ho rozožiera (chemicky reaguje) zo solami obsiahnutými v murive.Pokiaľ viem tak pri podrezávaní sa vkladajú plechy ale nie oceľové takže nehrdzavejú.Môže sa vložiť aj IPA.pokiaľ nieje stavebná oceľ priamo v styku s vodou a vzduchom tak jej životnosť je niekoľko desaťročí.Nepodrezávam domi.Takže presne cenu neviem.Ale máte dom murovaný z pálenej tehly tak na 100 m2 potrebujete cca 40mb IPA,(glasbit) cca 80€.cca troch pracovitých chlapov ktorým sa chce a cez výkend ten dom podrežú a povkladajú tam IPU.Ak sa bude dariť a moc nepoškodia omietky tak šikovný murár ich má poopravované za dva tri dni.Iné je to ak potrebujete izolovať aj potery.
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

majsniarka : Veď to som ti napísal. Zatepliť zhora a ak ste nepoužili paropriepustne lepidlo tak omietky dolu. Podrezanie nie je nevyhnutné ak sú dobré izolácie. To ale treba posúdiť. Asi by som v každom prípade použil prevzdušňovacie omietky. Pozor na lacné sanačné omietky alebo prísady určené do cementových omietok. Treba čítať technické listy.
Tie nekvalitné ,lacné lepidlá sú preto lacné a nekvalitné ,lebo obsahujú málo zušlachťujúcich prísad a mizerný cement.Práve preto sú pomerne vzdušné tj.paropriepustné,takže lacné lepidlo steny neuzavrie
Tak podľa toho by som sa vôbec neorientoval. Lacné lepidlo z Baumaxu istotne nebude paropriepustné. Práve naopak. A práve tie plastifikátory ktoré robia lepidlo paropriepustné sú drahé. Rozhodne nie cement. Navyše pokiaľ to nie je Ypor a pod. tak nevidím vôbec dôvod na používanie akéhokoľvek lepidla. Aj to najparopriepustnejšie lepidlo má vyšší difúzny odpor ako samotná vápenná omietka.
Aqapol má životnosť cca 30rokov práve preto že ho rozožiera (chemicky reaguje) zo solami obsiahnutými v murive
Aquapol má životnosť neobmedzenú. Je to pár tyčiek a drôtikov ktoré sú schované v plastovom kvetináči. Do kontaktu s murivom vôbec neprichádza. V praxi je ale jeho životnosť ohraničená dobou, kedy prestanú účinkovať podporné stavebné opatrenia prípadne sanačné omietky a majiteľ ho vyhodí z okna
Pokiaľ viem tak pri podrezávaní sa vkladajú plechy ale nie oceľové takže nehrdzavejú.Môže sa vložiť aj IPA.pokiaľ nieje stavebná oceľ priamo v styku s vodou a vzduchom tak jej životnosť je niekoľko desaťročí.Nepodrezávam domi.Takže presne cenu neviem.Ale máte dom murovaný z pálenej tehly tak na 100 m2 potrebujete cca 40mb IPA,(glasbit) cca 80€.cca troch pracovitých chlapov ktorým sa chce a cez výkend ten dom podrežú a povkladajú tam IPU.Ak sa bude dariť a moc nepoškodia omietky tak šikovný murár ich má poopravované za dva tri dni.Iné je to ak potrebujete izolovať aj potery.
Plechy sú oceľové - nerezové, ale do muriva sa vrážajú. Pri podrezávaní sa používajú polyetylénové fólie. V žiadnom prípade nie IPA a pod.
RD s plochou 100 m2 ťažko niekto podreže strojom za 2 dni, ručne ani najšikovnejší chlapi už vôbec nie. Tí môžu murivo max. postupne vybúravať čo je vzhľadom na technologické prestávky robota tak na 2 týždne. Takže podstatne drahšie a dlhšie ako podrezanie strojom. Ale keď má niekto čas, chuť a baví ho to tak je to riešenie
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

[QUOTE=
Aquapol má životnosť neobmedzenú. Je to pár tyčiek a drôtikov ktoré sú schované v plastovom kvetináči. Do kontaktu s murivom vôbec neprichádza. V praxi je ale jeho životnosť ohraničená dobou, kedy prestanú účinkovať podporné stavebné opatrenia prípadne sanačné omietky a majiteľ ho vyhodí z okna = [/QUOTE]

K tomu som sa chcel opýtať, či je to informácia priamo od zdroja alebo je to odniekiaľ vytiahnuté okolo toho kvetináča, lebo my sme sa ešte nedostali k tomu aby sme videli ten zázrak z vnútra. Ale už sa pohrávam s myšlienkou, že napíšem listík firme, ktorá nám to predala. Totiž je pravdou že som na nich vybehol ako laik posledne pri super kontrole, kde mi pracovník firmy povedal, že mu mám určiť stenu ktorá je podľa mňa najmokrejšia aby mohol z nej zobrať vrtom odber a urobiť tú carbonito-carbonovú skúšku pri ktorej zistí že koľko je vody v murive. Tak som mu povedal na to, že on by to mal zistiť a nie ja subjektívne. Tak mi nameral hodnoty pod stropom, v strede steny a potom nad podlahou cca 35 cm. Zistil že pod stropom je najväčší objem vody a preto sa ma pýtal či mi nezateká zo strechy. Tak som mu povedal, že skôr ako sme namontovali ten zázrak tak sme vymenili strechu a nikde netečie ani kvapka. Tak potom sa tváril zvláštne a vtedy už som nemohol a tak som mu položil trošku viac expresívne otázky a potom to už bolo. A tak teraz aj keĎ sme mali akože nejaké rečovanky medzi sebou, ja som mu na začiatku zaplatil a riešime to cez Obč. zákonník,kde ja mám povinnosti a práva a tak isto aj on. Ale jeho povinnosti zatiaľ nevyzerajú na povinnosti len nejaké ospravedlňovanie a iné. Takže píšem listík, ale..... ale.... takže ako si sa dostal k tým informáciám čo je v tom kvetináči?
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

Asi ti ten zázrak dali dolu hlavou a vodu ti ťahá hore namiesto dolu
Nedajú sa mi vkladať linky.
ww.sysifos.cz/files/Zpravodaj-1-2006.pdf
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

nesranduj, šak to neni sranda... šak to je na hlavu. Ale k tej sanacii, tak som sa chcel spytať, bo budem ešte robiť jednu izbu a mam tam ešte neobite omietky, tak pri obijaní keď by som stretol v základe kamene a potom vaľky ako ďalší stavebný matroš v poradí, tak by bolo fajn tam vložiť IPU a tú potom zvárať s tou, ktorá je vyvedená z lôžka? Alebo by bolo možné tam vkladať niečo iné? Totiž keď sme to inde robili , tak podlaha sa nám nikde nestretáva so stenami, ale v tejto izbe sme nevyrazili von starú, lebo tam už bol betón, ale asi izolácia tam nie je. Tak sme to ošetrili potom IPou, polystyrén a poter. Ale teraz by som to mohol tak spraviť či nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať