Zavrieť

Porady

Vlhkosť v dome

Chcela by som sa popýtať na vlhkosť v dome. Prerábali sme si cca 50 ročný dom z pálenej tehly. (Kúrenie, elektrina, voda, omietky...). Nedávno sme dokončili a chceme sa sťahovať, no hlavne v tomto období, keď pršalo je tam hrozne vlhko. Nič nezateká, nevlhnú steny alebo také niečo (aspoň zatiaľ), ale stále je tam tak vlhko, že napríklad papiere sú cítiť vlhko, alebo oblečenie je také vlhké. Snažíme sa vetrať, ale keď už pár dní vonku prší a je vlhko, tak nič nevyvetrám. Ešte by som napísala, že teplo je vnútri cca 18 stupňou. Neviem, čo máme robiť, nie som zvyknutá s paneláka na takéto niečo. Či viac vetrať (no keď prší), alebo kúriť, aby sa zvýšila teplota vnútri alebo poraďte. Ešte som roznýšľala, že možno stavba nie je vyschnutá, a že sa to upraví, ale neviem, či to pomôže.
Ďakujem.
Usporiadat
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

Zhodiť polystyrén a zatepliť strop zhora v každom prípade. Podlahy zatepliť a škrabať omietky už nie je také bezbolestné. Ale minimálne zatepliť podlahy by to chcelo. Treba zavolať niekoho, kto tomu rozumie. Nech vám aj logicky zdôvodní svoj návrh riešenia, aby to nebol nejaký samaritán. Cez internet to nevyriešite.
0 1
bebikamt bebikamt

bebikamt je offline (nepripojený) bebikamt

zatepleny strop mame 2 izbach tak to nebude taky problem a zateplit podlahy ....to je izolovat a dat polistiren?
0 0
Jozef035 Jozef035

Jozef035 je offline (nepripojený) Jozef035

Áno. Ale podlahy sú iba časť problému. Od PC to nikto nevyrieši.
0 0
bebikamt bebikamt

bebikamt je offline (nepripojený) bebikamt

dobre zavolam neakeho odbornika a potom napisem co mi odporucil .....moze byt
0 0
bebikamt bebikamt

bebikamt je offline (nepripojený) bebikamt

Bol u nas pan a jeho vyjadrenie je .Podrezat dom lebo tahaju mury ,vlhkost muru nameral 60 per.Zhodit strop lebo nad stropom je deka z betonu a tam to kondezuje.A zateplit z vonka lebo satam vytvaraju tepelne mosty,steny su studene .To bola rada od odbornika .Tak co vy na to.Hadam to bol chlap co vie poradit.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Podrezať múry k tomu sa nedokážem vyjadriť musel by som to vidieť,ale existuje aj niečo ako sanačné omietky alebo je možné že na vašom dome sa vlhkosť do muriva prenáša cez omietku tak ako na priloženej fotgrafii.Ak je strop dobre urobený tak sa tam nemôže zrážať kondenz,ak je urobený zle tak sa to musí opraviť.Zateplenie schvalujem ale až potom čo sa vyriešia predošlé problémy dom sa musí nechať vyschnúť.Ak sa nevyriešia a neodstránia tak zateplenie sú vyhodené peniaze.
012.jpg  
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

220870 Pozri príspevok
Podrezať múry k tomu sa nedokážem vyjadriť musel by som to vidieť,ale existuje aj niečo ako sanačné omietky alebo je možné že na vašom dome sa vlhkosť do muriva prenáša cez omietku tak ako na priloženej fotgrafii.Ak je strop dobre urobený tak sa tam nemôže zrážať kondenz,ak je urobený zle tak sa to musí opraviť.Zateplenie schvalujem ale až potom čo sa vyriešia predošlé problémy dom sa musí nechať vyschnúť.Ak sa nevyriešia a neodstránia tak zateplenie sú vyhodené peniaze.
My robíme práve teraz sanačné omietky v pivniciach, kde nám vlhnú steny (betónové základy).
0 0
usvitlv@azet.sk usvitlv@azet.sk

usvitlv@azet.sk je offline (nepripojený) usvitlv@azet.sk

S manzelom pre velku vlhost stien az do vysky 50cm uvazujeme nad podrezavanim.Vie my niekto poradit firmu s ktorou bol maximalne spokojny.Bojime sa,ze do toho vrazime prachy aby to neodflakli.Jedna pani u nas si to dala robit,no nepomohlo.Dakujem
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

usvitlv@azet.sk Pozri príspevok
S manzelom pre velku vlhost stien az do vysky 50cm uvazujeme nad podrezavanim.Vie my niekto poradit firmu s ktorou bol maximalne spokojny.Bojime sa,ze do toho vrazime prachy aby to neodflakli.Jedna pani u nas si to dala robit,no nepomohlo.Dakujem
najlepšie je keď ti príde nejaký odborník a pozrie prečo ti to vlhne aby si nedopadla ako suseda. Niekedy je podrezávanie neúčinné pokiaľ sa neodstaví zdroj vlhkosti
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

usvitlv@azet.sk Pozri príspevok
S manzelom pre velku vlhost stien az do vysky 50cm uvazujeme nad podrezavanim.Vie my niekto poradit firmu s ktorou bol maximalne spokojny.Bojime sa,ze do toho vrazime prachy aby to neodflakli.Jedna pani u nas si to dala robit,no nepomohlo.Dakujem
V našom rodičovskom dome máme problém tiež s vlhkosťou.Keďže poznám príčinu vlhkosti,snažím sa odtrániť ju,nie jej následky.Dom je v zemi a základy ani steny nie sú zaizolované.Tak či sa to našim páči alebo nie,jediným riešením je odkopať okolo domu,oddrenážovať a napokon zaizolovať.Zatiaľ sa im to nepáči,tak nič nerobím.Vlhne ďalej.
0 0
topinambur topinambur

topinambur je offline (nepripojený) topinambur

Dobry den,

opravujem horne poschodie na dome (50 rokov - z tehly). Nevieme sa rozhodnut, co mame robit. Na stenach boli tapety, tie sme dali dole, steny umyli vodou a nasledne vodou s mazlavym mydlom...stena je malovana latexovou farbou. Chceli by sme natiahnut nove stierky, ale ta latexova farba sa neda odstranit...ak chceme nove stierky, musime ju odstranit? Omietka je povodna, len taka obycajna, ako sa robili pred 50 rokmi (teda bez cementu, ako mi bolo povedane), ale drzi. Ak by sme to aj nasietkovali a potom vystierkovali, bolo by to dobre riesenie, alebo sa radsej vyhnut lepidlu a sietkam?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

no pokiaľ je tam latexová farba tak to dať dole. Latex nepije vodu a mám obavu, že nová omietka by sa ti na tom dobre neujala. A starú omietku daj dole. Je to pracnejšie ale keď už to robíš tak naporiadok aby si za pár rokov nerobil znova.
0 0
hydrogeolog hydrogeolog

hydrogeolog je offline (nepripojený) hydrogeolog

18 stupnov kebyze mam doma tak zamrznem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
topinambur Pozri príspevok
Dobry den,

opravujem horne poschodie na dome (50 rokov - z tehly). Nevieme sa rozhodnut, co mame robit. Na stenach boli tapety, tie sme dali dole, steny umyli vodou a nasledne vodou s mazlavym mydlom...stena je malovana latexovou farbou. Chceli by sme natiahnut nove stierky, ale ta latexova farba sa neda odstranit...ak chceme nove stierky, musime ju odstranit? Omietka je povodna, len taka obycajna, ako sa robili pred 50 rokmi (teda bez cementu, ako mi bolo povedane), ale drzi. Ak by sme to aj nasietkovali a potom vystierkovali, bolo by to dobre riesenie, alebo sa radsej vyhnut lepidlu a sietkam?
Treba to vyskúšať na pár metroch.Naschvál natiahnuť väčšiu vrstvu stierky dve tri vrstvy na seba.Steny ak tá latex farba drží tak ju môžete doškriabať nieje nutné ju dať dole celú.
0 0
marek7777 marek7777

marek7777 je offline (nepripojený) marek7777

Hlavný tepelný problém starých budov bol vyriešený ,
nový problém sa objavil. V nových a rekonštruovaných
stavbách je vetranie nedostatočné alebo dokonca celkom
absentuje. Čerstvý vzduch nemôže viac vstúpiť dovnútra
a zákonite spôsobuje priamo viditeľné problémy: kvalita
vzduchu sa zníži a prebytok vlhkosti kondenzuje
na najchladnejších častiach obydlia.
Preto je nutné znovu vytvoriť otvory a obnoviť cirkuláciu
vzduchu v obydlí. Pre vyriešenie problémov musíme vytvoriť
stabilné prúdenie vzduchu podľa potrieb.
Čerstvý vzduch bude privádzaný cez najmenej
znečistené (obývacie) miestnosti a znečistený
(opotrebovaný) vzduch musí byť odsatý cez takzvané
mokré (technické) miestnosti.
Kroky sú nasledovné:
- umiestniť prívodné štrbiny do obytných miestností
na zabezpečenie prívodu vzduchu do obydlia,
- zaistiť prúdenie vzduchu vo vnútri obydlia
dostatočnou medzerou pod dverami, resp. otvormi
v spodnej časti dverí,
- v technických miestnostiach (kuchyňa, kúpeľňa
a WC) umiestniť odsávacie mriežky napojené cez
horizontálne/vertikálne potrubie na ventilátor.
Tieto zabezpečia odsatie znečisteného vzduchu
(vzduch môže vstúpiť do obytných miestností len
preto, lebo je odsávaný z technických miestností).
Technológia reagujúca na vlhkosť sa používa v prívodných štrbinách, ako
aj v odsávacích mriežkach, ktoré sú citlivé na vlhkosť. Prívodné štrbiny
sa umiestňujú v obytných miestnostiach (obývačka, spálňa, detská
izba,...), odsávacie mriežky zas v takzvaných technických miestnostiach
(kuchyňa, kúpeľňa a WC).
V tomto prípade je ventilátor umiestnený priamo v obydlí. Tento spôsob je samozrejme vhodný aj pre samostatné domy či byty. Umiestnenie
ventilátora vo vnútri poskytuje výhody priameho prístupu k nemu, čo je výhodou pre jeho údržbu. Tak výmena vzduchu v obydlí je zabezpečená ventilátorom . Pri nútenom vetraní riadenom relatívnou vlhkosťou je vzduch odsávaný cez odsávacie mriežky
z technických miestností, čím iniciuje výmenu vzduchu v obydlí. Na vlhkosť reagujúce prívodné štrbiny sú potom schopné distribuovať čerstvý
vzduch podľa potrieb v každej miestnosti. Odsávacie mriežky reagujúce na vlhkosť/detekciu prítomnosti umožňujú distribuovať dostupný prietok
vzduchu generovaný ventilátorom podľa potrieb každej technickej miestnosti. Takto miestnosti s vyššími požiadavkami na čerstvý vzduch disponujú
väčším tlakom a prietokom vzduchu ako prázdne (neobývané) miestnosti.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Pokiaľ sa dá,robiť prievan.
0 0
fenixtrade fenixtrade

fenixtrade je offline (nepripojený) fenixtrade

ak ste este nevyriesili dany problem s vlhkostou ozvite sa mi, poradim
0 0
fenixtrade fenixtrade

fenixtrade je offline (nepripojený) fenixtrade

ak ste este nevyriesili dany problem s vlhkostou ozvite sa mi, poradim
0 0
Aja912 Aja912

Aja912 je offline (nepripojený) Aja912

možete mi poradiť kde sa dá kúpiť taký bytový vlhkomer? Hľadám na nete a zatiaľ som nič nenašla :-(
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aja912 Pozri príspevok
možete mi poradiť kde sa dá kúpiť taký bytový vlhkomer? Hľadám na nete a zatiaľ som nič nenašla :-(
V Tescu,Kauflande,Baumaxe,Hypernove a vo veľa ,veľa ďalších obchodoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať