Zavrieť

Porady

Vlhkosť v dome

Chcela by som sa popýtať na vlhkosť v dome. Prerábali sme si cca 50 ročný dom z pálenej tehly. (Kúrenie, elektrina, voda, omietky...). Nedávno sme dokončili a chceme sa sťahovať, no hlavne v tomto období, keď pršalo je tam hrozne vlhko. Nič nezateká, nevlhnú steny alebo také niečo (aspoň zatiaľ), ale stále je tam tak vlhko, že napríklad papiere sú cítiť vlhko, alebo oblečenie je také vlhké. Snažíme sa vetrať, ale keď už pár dní vonku prší a je vlhko, tak nič nevyvetrám. Ešte by som napísala, že teplo je vnútri cca 18 stupňou. Neviem, čo máme robiť, nie som zvyknutá s paneláka na takéto niečo. Či viac vetrať (no keď prší), alebo kúriť, aby sa zvýšila teplota vnútri alebo poraďte. Ešte som roznýšľala, že možno stavba nie je vyschnutá, a že sa to upraví, ale neviem, či to pomôže.
Ďakujem.
Usporiadat
Aja912 Aja912

Aja912 je offline (nepripojený) Aja912

no taká múdra som aj ja :-). Ja som skôr myslela nejaký kamenný obchod a nič také som nenašla
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Aja912 Pozri príspevok
možete mi poradiť kde sa dá kúpiť taký bytový vlhkomer? Hľadám na nete a zatiaľ som nič nenašla :-(
A coo google? napr..:
http://www.celzius.sk/digitalne-vlhkomery
0 0
fenixtrade fenixtrade

fenixtrade je offline (nepripojený) fenixtrade

Aja912 Pozri príspevok
možete mi poradiť kde sa dá kúpiť taký bytový vlhkomer? Hľadám na nete a zatiaľ som nič nenašla :-(
staci ist do NAY od 10 € aj s teplomerom
0 0
Aja912 Aja912

Aja912 je offline (nepripojený) Aja912

skúsim pozrieť, ďakujem
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

Aja912 Pozri príspevok
možete mi poradiť kde sa dá kúpiť taký bytový vlhkomer? Hľadám na nete a zatiaľ som nič nenašla :-(
drahší digitálny: http://www.presne.sk/digitalny-merac...h-gfth95-p1071
lacnejšie:
http://www.obchod.digicom.sk/?akcia=...ia&vyber=25465
http://www.kupelna-zahrada.sk/domacn...-teplomer-hc07
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Aja912 Pozri príspevok
možete mi poradiť kde sa dá kúpiť taký bytový vlhkomer? Hľadám na nete a zatiaľ som nič nenašla :-(
Neviem, či sa bežne predávajú aj len samostatné vlhkomery. Často je vlhkomer súčasťou meteostaníc. Máme dve, každá však meria inak. Rozdiel je 5 - 10 %, čo je dosť, takže tá spoľahlivosť asi nie je bohvieaká.
1 0
goromir goromir

goromir je offline (nepripojený) goromir

50 ročný dom? Tak to je asi tak životnosť tej papierovej lepenky, čo sa používala ako hydroizolácia. To nebude stavebná vlhkosť. Zavolajte si radšej profesionálnu firmu, ktorá vám zadarmo urobí diagnostiku a aspoň budete vedieť na čom ste, napr. AQUASTOP
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
goromir Pozri príspevok
50 ročný dom? Tak to je asi tak životnosť tej papierovej lepenky, čo sa používala ako hydroizolácia. To nebude stavebná vlhkosť. Zavolajte si radšej profesionálnu firmu, ktorá vám zadarmo urobí diagnostiku a aspoň budete vedieť na čom ste, napr. AQUASTOP
aqastop je čo? reklama podvod alebo nebodaj vydrží dlhšie ako 15-20 rokov aj to len pri dokonalej 100% práci čo sa pri tejto technológii prakticky nedá dosiahnúť.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
goromir Pozri príspevok
50 ročný dom? Tak to je asi tak životnosť tej papierovej lepenky, čo sa používala ako hydroizolácia. To nebude stavebná vlhkosť. Zavolajte si radšej profesionálnu firmu, ktorá vám zadarmo urobí diagnostiku a aspoň budete vedieť na čom ste, napr. AQUASTOP

Aha naraz vo veľa témach sa objavuje zázrak dodávaný firmou z Toplolčian a ešte tie rady dáva pod jedným nickom. Totálna reklama !!!
0 0
goromir goromir

goromir je offline (nepripojený) goromir

AQUASTOP nie je Woodoo. Je to firma, ktorá sa zaoberá sanáciou budov. Nie je z Topoľčian ale z Chynorian. Jej výhodou je, že sa nezameriava na jednu sanačnú metódu, ktorú sa vám snaží predať ale má v portfóliu skoro všetky a teda individuálne na každý objekt projektuje tú najvhodnejšiu. Reklama je každý príspevok, kde sa uvádza značka a tých je tu teda príliš na to, aby sme sa tvárili, že ju tu nemáme. Dúfam, že môžem aj ja prezentovať svoje skúsenosti, keďže mi sanovali 400 ročný dom, pôvodne hospodárska budova a po dvoch rokoch pri kvalitnom vetraní mám príjemný užívateľský štandard.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
goromir Pozri príspevok
AQUASTOP nie je Woodoo. Je to firma, ktorá sa zaoberá sanáciou budov. Nie je z Topoľčian ale z Chynorian. Jej výhodou je, že sa nezameriava na jednu sanačnú metódu, ktorú sa vám snaží predať ale má v portfóliu skoro všetky a teda individuálne na každý objekt projektuje tú najvhodnejšiu. Reklama je každý príspevok, kde sa uvádza značka a tých je tu teda príliš na to, aby sme sa tvárili, že ju tu nemáme. Dúfam, že môžem aj ja prezentovať svoje skúsenosti, keďže mi sanovali 400 ročný dom, pôvodne hospodárska budova a po dvoch rokoch pri kvalitnom vetraní mám príjemný užívateľský štandard.
Tak pardón. Ked som to gúgloval, tak mi ostalo v pamäti, že odo mňa za kopcom a namiesto motoráčika som uviedol pivo. A nie je to firma, ale súkromník a podľa www asi začína s internetovým obchodom, lebo tam ešte ani nemá IČO a ani DIČO. A ked si tak spokojný zákazník prečo reaguješ na staré témy z roku 2010 a viacnásobne. Ved keby to bolo tak, tak by si asi reagoval na novopoloženú otázku.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

goromir Pozri príspevok
Keďže sa zaoberám touto problematikou, tak je prirodzené, že reagujem na príspevky s touto problematikou. ...
Reagoval si takto:
goromir Pozri príspevok
50 ročný dom? Tak to je asi tak životnosť tej papierovej lepenky, čo sa používala ako hydroizolácia. To nebude stavebná vlhkosť. Zavolajte si radšej profesionálnu firmu, ktorá vám zadarmo urobí diagnostiku a aspoň budete vedieť na čom ste, napr. AQUASTOP
Z tohto ani srnka netuší, na koho a na ktorý príspevok si reagoval, koho problém sa snažíš vyriešiť, pretože si necitoval žiadny príspevok.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Úplne nezaracujem aqastopy ale tie sanácie majú pár chybičiek krásy.Nieje všetko zlato čo sa bliští.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Goromir, vy musíte byť s tou firmou strašne spokojný, keď kvôli tomu, aby ste sa s nami podelili o Vaše vynikajúce skúsenosti, ste zase na Poradu niečo napísali po takmer roku a týka sa jej skoro polovica Vašich príspevkov.

PS: Skvelý návod pre ostatných poraďákov: chcete prezentovať svoju firmu/činnosť, spraviť si zadarmo reklamu na Porade? Jednoduché riešenie: nájdite témy (nevadí, že už sú zapadnuté prachom), ktoré sa týkajú vašej činnosti, píšte do nich príspevky, v ktorých vychválite vami ponúkané produkty/služby a potom sa dušujte, že to nie je reklama, ale že to máte také dobré skúsenosti, že sa o ne musíte podeliť aj s ostatnými.
Naposledy upravil Llívia : 01.06.11 at 21:30
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať