Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Na uplatnenie mesačnej odpočitateľnej položky musí byť podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov..
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

tomare
Mesacna odpocitatelna polozka: 7 568,- Sk
Zdravotne pojistenie 14%: Nestrháva zamestnávateľ. Zaplatí sa až pre ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia alebo sa dobrovoľne poistíte a platíte sám.
Zamestnávateľ 8 000 - 7568 = 432 daň 82 Sk
Na výplatu 8 000 - 82 = 7918 Sk
Súhlasím, len ešte doplním, že čo sa týka SP ty ako zamestnanec neplatíš nič, zamestnávateľ platí za teba úrazové poistenie a od 1.8.2006 aj garančné poistenie.
Čo sa týka ZP neplatíš mesačne nič, len pri ročnom zúčtovaní. Pre teba by bolo najvýhodnejšie zarobiť za tento rok maximálne 41400,-Sk (1/2 minimálnej mzdy), vtedy by si neplatil/a žiadne ZP. Ak však zarobíš ako píšeš tých 48000,-Sk tak v ročnom zúčtovaní zaplatíš 14% z tejto sumy (6720,-Sk čo je podľa mňa dosť).
0 0
danusi danusi

danusi je offline (nepripojený) danusi

Potvrdenie treba. Zatial sa plati urazove poistenie, ale od 1.8.06 sa bude platit aj garancne poistenie. Zdravotne zamestnavatel neplati vobec. Ak by mal dohodar - student na konci roka prijem vyssi ako 1/2 min.mzdy, tak si urobi sam RZ zdravotneho a zaplati si odvody na zdravotne vo vyske ako plati stat.
0 0
Worko Worko

Worko je offline (nepripojený) Worko

TOMARE, ako si vypocital odpocitatelnu polozku vo vyske 7568,- SKK? Ved neberie sa to ako vyska minimalnej mzdy, teda 6900SKK? (Od septembra 7040 ak sa nemylim..)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Worko
TOMARE, ako si vypocital odpocitatelnu polozku vo vyske 7568,- SKK? Ved neberie sa to ako vyska minimalnej mzdy, teda 6900SKK? (Od septembra 7040 ak sa nemylim..)
OP je daná stále k 1.1. daného roka a platí celý rok.
§ 11
Nezdaniteľné časti základu dane
(1) Základ dane sa znižuje o nezdaniteľné časti, ktorými sú:
a) suma zodpovedajúca 19, 2-násobku životného minima64) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia ročne na daňovníka,
Naposledy upravil Tweety : 25.07.06 at 16:34
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Worko
b) Vrati sa mi ta dan ak o nu poziadam, resp. strhava mi ju zamestnavatel automaticky??

d) Ako je to so socialnou pojistnovnou, resp odvodmi do nej? Som povinny ich platit? Ak nie, tak od akej mzdy, alebo za akych podmienok?
b) Zamestnávateľ Ti daň strháva mesačne automaticky, po skončení roka ho môžeš požiadať o ročné zúčtovanie dane alebo si sám podáš daňové priznanie a pri uvedených príjmov sa ti všetka strhnutá daň vráti.

d) Z dohody o BPŠ ti voči Sociálnej poisťovni nevyplýva žiadna povinnosť.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Môžeme s chlapcom, ktorý skončil základnu školu a mal v 5/06 15 rokov uzatovriť dohodu o brig. práci študentov?
Aké potvrdenie školy mi musí doniesť, potvrdenie školy na ktoru ho prijali?
Ďakujem.
Naposledy upravil Ludula : 03.08.06 at 05:10
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ludula
Môžeme s chlapcom, ktorý skončil základnu školu a mal v 5/06 15 rokov uzatovriť dohodu o brig. práci študentov?
Aké potvrdenie školy mi musí doniesť, potvrdenie školy na ktoru ho prijali?
Ďakujem.
Uzavrieť dohodu o vykonaní práce je možné. Nakoľko študentom strednej skoly bude až od 01.09., a základná škola asi potvrdenie nevydá. Na dohode musí byť uvedený aj súhlas rodiča,resp. zákonného zástupcu, nakoľko je neplnoletý, že súhlasí s dohodou.
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Pýtala som sa v ZP ohľadom odvodu na ZP za štuenta dohodára a tam mi spomínala nie 12 x 3450 Sk čo je 41400 Sk ale 8 x 3450 Sk = 27600. Že keď presiahne príjem túto hranicu, platí sa ZP. Viete o tom niečo?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Hranica bude 8x3450 ak bol študentom iba 8 mesiacov - napr. skončil strednú školu - študentom je do konca augusta. Potom ale závisí aj od toho, čo je po 1.9..
0 0
Svetlana1 Svetlana1

Svetlana1 je offline (nepripojený) Svetlana1

Pri tej dohode o brig.p. študenta sa tých 3000.- Sk posudzuje v ročnom meradle alebo sa mýlim?
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim chcem si to len skompletizovat:
K dohode o brigadnickej praci studenta je potrebne pri vysokoskolakovi denneho studenta potrebne potvrdenie o navsteve skoly, podpisane vyhlasenie na zdanenie prijmov, aby som mu mohla uplatnit odpocitatelnu polozku a tym neplatil dan do jej vysky? A este z augustovych dohod treba uz v septembry odviest okrem uraazoveho poistenia 0,8 % aj garancne poistenie 0,25 %? Dakujem!
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

tinka111
Prosim chcem si to len skompletizovat:
K dohode o brigadnickej praci studenta je potrebne pri vysokoskolakovi denneho studenta potrebne potvrdenie o navsteve skoly, podpisane vyhlasenie na zdanenie prijmov, aby som mu mohla uplatnit odpocitatelnu polozku a tym neplatil dan do jej vysky? A este z augustovych dohod treba uz v septembri odviest okrem urazoveho poistenia 0,8 % aj garancne poistenie 0,25 %? Dakujem!
Presne tak.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Ahojte,
chcem poprosit o radu: v mesiaci jul sme zamestnali študentku na Dohodu o vykonani prace na jeden mesiac. Nahodila som ju do softu MRP, ale hned som si nevsimla, ze vzhladom k jej veku 1990 narodena, mi ju zaregistrovalo ako PP-DoBPS. Ja som jej vyhotovila zmluvu "Dohoda o vykonaní prace" na pomocne prace v kuchyni a umyvacka riadu. Potvrdenie o navsteve skoly nedolozila a prisla som na to az teraz a neviem co mam urobit, neviem ci by mi preslo pri kontrole, ze ma uzatvorenu zmluvu o vyk.prace a v softe je DoBPS bez dolozenia potvrdenia. Mam s tym nieco robit?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Je veľký problém priniesť to potvrdenie? Ak v škole povie, že to potrebovala cez prázdniny, určite jej dajú aj spätný dátum. A tiež by si mohla tú dohodu o VP prerobiť na DoBPŠ, vzhľadom k tomu, že umývanie riadu vyzerá skôr na pravidelne sa opakujúcu činnosť ako na vykonanie práce.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

abel
Je veľký problém priniesť to potvrdenie? Ak v škole povie, že to potrebovala cez prázdniny, určite jej dajú aj spätný dátum. A tiež by si mohla tú dohodu o VP prerobiť na DoBPŠ, vzhľadom k tomu, že umývanie riadu vyzerá skôr na pravidelne sa opakujúcu činnosť ako na vykonanie práce.
No pokusim sa po svojej linii, pretoze konatelka sa s nou rozisla nie prave v najlepsom, nic hrozne, ale nie ze by si padali do naruce, ked odchadzala. Skusim sa jej ozvat ja a poprosit ju o toto potvrdenie a tu dohodu prerobim, urcite mas s tou cinnostou pravdu.
Velka vdaka.
0 0
monie monie

monie je offline (nepripojený) monie

Chcela by som sa zamestnat na DoBS, som studentka VS a moja praca by mala byt vo vedeni uctovnictva. Je to mozne aj na dohodu? Hospodarnost by sa dala obhajit, nakolko je prace malo a realne straveny cas v praci je mozno 20 hodin za mesiac. Alebo mi viete poradit nejaky iny sposob, ktory by bol vyhodny pre obe strany. Dakujem vopred.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Myslim, ze toto je najlepsi sposob.
0 0
u.p.k u.p.k

u.p.k je offline (nepripojený) u.p.k

Zdravím vás a prosím o radu.
Zahraničný študent-Španielsko, ktorý tu študuje v rámci výmennej stáže má záujem o prax vo svojom obore vo firme môjho klienta. Má niekto skúsenosti alebo znalosti ohľadom odvodov a dane zo mzdy takéhoto študenta pri DoBPŠ? Aké potvrdenia mám od neho pýtať ako mzdárka /okr.potvrdenia o návšteve školy/?
A ešte jedna otázočka. Klient tvrdí, že je možné si uplatniť výdavky, na zamestnávanie zahr. študenta, z eurofondov alebo niečoho podobného??? Kde sa o tom môžem dočítať, je niečo takéto možné?
Pátram po tom ďalej, ale ocením každú radu v tomto smere. Ďakujem.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Počula som o vrátení tých výdavkov z eurofondov asi toľko, že ak bol vyslaný v rámci projektu EU je to možné. To som ale len počula...
Inak pohľadaj si na Porade bolo všetko popísané ohľadom zamestnavania zahr. zamestnancov. Stačí si dať hore v Hľadaj...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať