Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Firma XXX: 16 hod týždenne = menej ako polovica štandardného prac. času, čiže OK

Firma ZZZ: 16 hod týždenne = menej ako polovica štandardného prac. času, čiže tiež OK

A je to v pohode.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Ďakujem! Prajem pekný večer .
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Pekný den!
Ešte sa chcem spýtať: Ak vo firme XXX zarobí do 3000,- Sk za mesiac. Vo firme ZZZ zarobí do 3000,- za mes.. Má povinnosť prihlásiť sa do zdravotnej poisťovne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dencika Pozri príspevok
Pekný den!
Ešte sa chcem spýtať: Ak vo firme XXX zarobí do 3000,- Sk za mesiac. Vo firme ZZZ zarobí do 3000,- za mes.. Má povinnosť prihlásiť sa do zdravotnej poisťovne?
Nie.
0 0
dencika dencika

dencika je offline (nepripojený) dencika

Ďakujem prajem pekný a úspešný deň!
0 0
ivanam ivanam

ivanam je offline (nepripojený) ivanam

Môže zahraničný študent pracovať na dohodu o brigádndickej prácei študenta? Je to študent zo Sýrie na technickej univerzite, ktorý potrebuje odbornú prax. Je nutné ho prihlásiť do Sociálnej poisťovne ako u ostatných študentov? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivanam Pozri príspevok
Môže zahraničný študent pracovať na dohodu o brigádndickej prácei študenta? Je to študent zo Sýrie na technickej univerzite, ktorý potrebuje odbornú prax. Je nutné ho prihlásiť do Sociálnej poisťovne ako u ostatných študentov? Ďakujem
Môže, tak ako ostatní. AJ prihláška rovnako. Potvrdenie o štúdiu je súčasťou dohody.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Môže mať pri DBPŠ hodinovú mzdu 40,-Sk. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dada 1 Pozri príspevok
Môže mať pri DBPŠ hodinovú mzdu 40,-Sk. Ďakujem
Môže.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
A tu neplatí minimálna mzda 46,60 Sk ? Prečo ?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Minimálna mzda platí len pri pracovných pomeroch.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Tweety Pozri príspevok
Môže, tak ako ostatní. AJ prihláška rovnako. Potvrdenie o štúdiu je súčasťou dohody.
Prosím, a môže takýto študent zo Sýrie podpísať "vyhlásenie" ?
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Predpokladám, že ako študent na území Slovenska sa tu zdržiava aspoň 183 dní v roku, takže môže.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
iva Pozri príspevok
Prosím, a môže takýto študent zo Sýrie podpísať "vyhlásenie" ?
A ak by tu čírou náhodou mal aj trvalý pobyt (čo ale nepredpokladám), tak už by si vôbec nemala čo riešiť žiaden počet dní a rovno mu môžeš dať podpísať vyhlásenie.
0 0
majkatu majkatu

majkatu je offline (nepripojený) majkatu

Mám informáciu zo ZP, že po zmene zákona o ZP od 01.01.2008 to už neplatí limit 3000 Sk mesačne. V minulom roku som strážila dcére-vysokoškoláčke príjem,aby to neprešvihla a tak si presúvala časť zárobku do r.2008. Ostatní jej kolegovia to ignorovali a zmena zákona platila aj spätne za rok 2007-ani pri vyšších príjmoch nemuseli podávať daňové priznanie. Mýlila sa pracovníčka ZP,ked mi povedala, že za študenta po novom hradí poistné štát pri akéjkoľvek výške zárobku /dohoda o brig. činnosti /?
Naposledy upravil majkatu : 18.07.08 at 07:46 Dôvod: neúplnosť
0 0
zudlicek zudlicek

zudlicek je offline (nepripojený) zudlicek

Dobrý deň, mám otázku - môže študent denného štúdia, ktorý pracuje na TPP zároveň pracovať aj na Dohodu o brigádnickej práci študentov (v inej spoločnosti)?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zudlicek Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku - môže študent denného štúdia, ktorý pracuje na TPP zároveň pracovať aj na Dohodu o brigádnickej práci študentov (v inej spoločnosti)?
Ďakujem.
Môže.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Prosim Vas moze student pracujuci na dohodu o brig. praci studentov dostat odmenu? Pracoval (programoval) totiz o cosi viac ako mohol (viac ako max.20 hodin tyzdenne) a rozmyslame ci mu to mame doplatit nejakou odmenou...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
podľa § 227 ZP pracovník na dohodu o BPS nemôže v úhrne presiahnuť výkonom práce priemerne polovicu určeného týždenného pracovného času .
to sa však posudzuje za celú dobu na ktorú bola dohoda uzavretá, najdlhšie za 12 mesiacov.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Nas dohodar ma dohodu na 2 mesiace na vypomoc v programovani, a pravdepodobne sa mu to tento mesiac nevyrovna tak aby na celu dobu dohody vyslo. Neoplatilo sa nam brat kvoli tejto kratkodobej vypomoci noveho zamestnanca a ani neslo o vykon nejjakej konkretnej ulohy....preto ta dohoda o brigadnickej praci. Preto ma zaujimalo ci by sme to mohli vyriesit nejakou odmenou k mzde.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať