Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím, prosím, keď prekročí študentov príjem na Dohodu o brig.práci študentov polovicu nezd.časti , čiže 49.248,- Sk v hrubom, musí si podať daň.priznanie typ A? Mal podpísané Vyhlásenie k dani.
ĎAKUJEM
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JM1968 Pozri príspevok
zdravím, prosím, keď prekročí študentov príjem na Dohodu o brig.práci študentov polovicu nezd.časti , čiže 49.248,- Sk v hrubom, musí si podať daň.priznanie typ A? Mal podpísané Vyhlásenie k dani.
ĎAKUJEM
Môže mu RZD na jeho žiadosť, ktorú podá do 15.2.09 urobiť aj firma, ak žiadosť nepodá, musí podať on DP.
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Tweety Pozri príspevok
Môže mu RZD na jeho žiadosť, ktorú podá do 15.2.09 urobiť aj firma, ak žiadosť nepodá, musí podať on DP.
ďakujem pekne
0 0
JanulkaL JanulkaL

JanulkaL je offline (nepripojený) JanulkaL

Ahojte, v tomto roku som zarobila 90.000 Sk. Ake z toho pre mna vyplyvaju povinnosti?
Musim si podat danove priznanie a zaplatit ZP?
Dopredu dakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DP alebo ročné zúčtovanie dane určite, ZP závisí od ďalších okolností - na základe akej zmluvy tie peniaze boli a či si nezamestnaná, študent, dôchodca ...... atď.
0 0
JanulkaL JanulkaL

JanulkaL je offline (nepripojený) JanulkaL

Jana Motyčková Pozri príspevok
DP alebo ročné zúčtovanie dane určite, ZP závisí od ďalších okolností - na základe akej zmluvy tie peniaze boli a či si nezamestnaná, študent, dôchodca ...... atď.
Som studentka denneho studia a mam podpisanu dohodu o brigadnickej praci studenta. Rozne zuctovanie za mna spravi zamestnavatel - budem si musiet potom podat DP a zaplatit nejaku dan? A co ZP?
Velmi dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanulkaL Pozri príspevok
Som studentka denneho studia a mam podpisanu dohodu o brigadnickej praci studenta. Rozne zuctovanie za mna spravi zamestnavatel - budem si musiet potom podat DP a zaplatit nejaku dan? A co ZP?
Velmi dakujem
Ak si nemala príjem z dohody o BPŠ od iného zamestnávateľa zrazený zrážkovou daňou, môžeš do 15.2.09 požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ak by si si chcela uplatniť vrátenie zrážkovej dane, musíš si sama podať daňové priznanie /platí pri celkovom príjme nižšom ako nezd.časť základu dane 98 496 sk/
Výška príjmu na DoBPŠ pre účely platenia zdr.poistenia študentov nie je obmedzená. Študent nemusí podávať RZZP ani platiť zdravotné poistenie.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Ešte sa chcem spýtat k tejto téme: môze si študent uplatnit zaplatené príspevky na zivotné poistenie, ak musí platit daň?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Viera25 Pozri príspevok
Ešte sa chcem spýtat k tejto téme: môze si študent uplatnit zaplatené príspevky na zivotné poistenie, ak musí platit daň?
Dakujem
Áno, môže, ak to ŽP splňa ustanovenia §11 odst.9. Zákona o dani z príjmov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera25 Pozri príspevok
Ešte sa chcem spýtat k tejto téme: môze si študent uplatnit zaplatené príspevky na zivotné poistenie, ak musí platit daň?
Dakujem
Ak poistná zmluva splňa podmienky, môže si uplatniť zníženie ZD o zaplatené životné poistenie v DP alebo RZD.
0 0
Viera25 Viera25

Viera25 je offline (nepripojený) Viera25

Dakujem
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Prosím skúsenú mzdárku o rýchlu radu :
Vysokoškoláčka pracujúca na DOBPŠ ukončila štúdium prvé júnové dni. V júni pracovala ďalej, odpracovala 8 dní a 60,5 hodín, zarobila 102,85 EUR. V priebehu júna sa prihlásila na OUP, ako uchádzačka o zamestnanie. Ako tento prípad môjho zákazníka dodatočne ošetriť ?
- musí byť zrejme nová dohoda, lebo zanikol štatút študenta ! ?
- nárok na dohodu o pracovnej činnosti je pretečený odpracovaním viac, ako 10 hodín týždenne - musí sa uzatvoriť dohoda o vykonaní práce ?
- prehlásenie bolo podpísané, zostáva v platnosti aj pre následnú dohodu a možno ďalej uplatňovať 335,47 EUR ?
- prekračuje zárobok 102,85 EUR nejaké limity pre OUP, lebo musí doniesť potvrdenie o zárobku ! ?
- možno v evidencii pokračovať na tom istom mzdovom liste, či sa musí založiť nový ?
- ak som na niečo zabudol prosím upozorniť

Stačí mi odpoveď do textu, vopred úctivo ďakujem !
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
a_je_to Pozri príspevok
Prosím skúsenú mzdárku o rýchlu radu :
Vysokoškoláčka pracujúca na DOBPŠ ukončila štúdium prvé júnové dni. V júni pracovala ďalej, odpracovala 8 dní a 60,5 hodín, zarobila 102,85 EUR. V priebehu júna sa prihlásila na OUP, ako uchádzačka o zamestnanie. Ako tento prípad môjho zákazníka dodatočne ošetriť ?
- musí byť zrejme nová dohoda, lebo zanikol štatút študenta ! ? áno, musí byť nová dohoda o VP alebo dohoda o prac.činnosti. Ukončiť pôvodnú, uzatvoriť novú, keďže štatút študenta končí vykonaním poslednej štátnej skúšky.
- nárok na dohodu o pracovnej činnosti je pretečený odpracovaním viac, ako 10 hodín týždenne - musí sa uzatvoriť dohoda o vykonaní práce ? uzatvor novú dohodu o VP s max. hod 350 u jedného zamestnávateľa
- prehlásenie bolo podpísané, zostáva v platnosti aj pre následnú dohodu a možno ďalej uplatňovať 335,47 EUR ? tu by som podpísala nové vyhlásenie k nezdanit.položke,keďže to bude nový prac.pomer na dohodu o VP
- prekračuje zárobok 102,85 EUR nejaké limity pre OUP, lebo musí doniesť potvrdenie o zárobku ! ? tu si nie som 100% istá,ale myslím,že ešte spadá do nároku na podporu z OUP
- možno v evidencii pokračovať na tom istom mzdovom liste, či sa musí založiť nový ? nová dohoda-nový mzdový list.
- ak som na niečo zabudol prosím upozorniť odhlásiť zo Soc.poisť. DOBPŠ, nahlásiť novú DoVP

Stačí mi odpoveď do textu, vopred úctivo ďakujem !

... ja by som to urobila asi takto.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

,,Do 15 rokov a skončenia povinnej škloskej dochádzky dieťa pracovať nemôže ani so súhlasom rodiča! S výnimkou určitých prác (reklama, kultúra a pod.), ak na túto prácu má zamestnávateľ súhlas Inšpektorátu práce, že ju môže vyoknávať aj osoba mladsia ako 16 rokov. Platí to aj pre dohody. Ešte upozorňujem, že povinná školská dochádzka je 10- ročná. 10-ročná znamená, že (ak neopakoval ročník) musí mať skončený aj 1.ročník strednej školy - a školský rok končí 31.8."

Syn skončil prvý ročník stred.školy (v septembri bude mať 17-násť). Podľa príspevku 273 (hore citovaného) je jeho práca na DBPŠ počas prázdnin 2009 nemožná, v rozpore so ZP?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
§ 11

(4) Práca fyzickej osoby vo veku do 15 rokov alebo práca fyzickej osoby staršej ako 15 rokov do skončenia povinnej školskej dochádzky je zakázaná. Tieto fyzické osoby môžu vykonávať ľahké práce, ktoré svojím charakterom a rozsahom neohrozujú ich zdravie, bezpečnosť, ich ďalší vývoj alebo školskú dochádzku len pri

a) účinkovaní alebo spoluúčinkovaní na kultúrnych predstaveniach a umeleckých predstaveniach,

b) športových podujatiach,

c) reklamných činnostiach.

(5) Výkon ľahkých prác uvedených v odseku 4 povoľuje na žiadosť zamestnávateľa príslušný inšpektorát práce po dohode s príslušným orgánom verejného zdravotníctva. V povolení sa určí počet hodín a podmienky, za ktorých sa ľahké práce môžu vykonávať. Príslušný inšpektorát práce odoberie povolenie, ak podmienky povolenia nie sú dodržiavané.

§ 224
(3) Zákazy niektorých prác pre ženy a mladistvých platia aj pre práce vykonávané na základe týchto dohôd.

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2009-a.html#11

Uz som od niekoho pocula, ze pocas prazdnin je to UDAJNE mozne, avsak v Zakonniku prace som to nenasla.
Naposledy upravil Lianka : 30.07.09 at 15:31 Dôvod: doplnenie § 224
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ahojte mame jedného dohodára /dohoda o brig./ ked si vytlačím zo softu mesačný výkaz nedáva mi ho tam toho jedného dohodára odmenu
má len 60 eur hrubé prečo je to tak? /my sme rozpočt. organ./
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

timejka200 Pozri príspevok
ahojte mame jedného dohodára /dohoda o brig./ ked si vytlačím zo softu mesačný výkaz nedáva mi ho tam toho jedného dohodára odmenu
má len 60 eur hrubé prečo je to tak? /my sme rozpočt. organ./
Ako rozpočtová organizácia neplatíte GP (u nikoho, ani u zamestnancov v PP), ale platíte za dohodára ÚP 0,8%. T.z., že odmenu vidíš len pri ÚP. Neviem aký máš soft, ale v niektorých treba zakliknúť odvody.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

no ja mám ibeu skúšala som všetko ale stále mi ho nedáva do mesačného výkazu prečo???
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

nevie nikto povedať ako to mám urobiť aby to dávalo do toho mesačné výkazu odmena v hrubom je 60 eur
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň potrebujem poradiť v jednej veci: môže pracovať na dohodu o pracovnej činnosti študentka 17 ročná? a koľko môže maximum zarobiť? je to 120 eur? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať