Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Och, až mi odľahlo, takže to mám dobre. Hneď mi je lepšie. Ďakujem za odpoveď.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Prosím vás stačí ak do rozsahu pracovnej doby uvediem" max. 20 hod týždenne"? Pojde o nepravidelnú prácu niekolko dni v mesiaci. A odmena: 100€ mesacne. Nevadí , že dostane kazdy mesiac 100€ aj ked odpracuje stale iný počet hodín?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mariana11 Pozri príspevok
Prosím vás stačí ak do rozsahu pracovnej doby uvediem" max. 20 hod týždenne"? Pojde o nepravidelnú prácu niekolko dni v mesiaci.
Stačí.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň chcem sa spýtať, môže byť dohoda o BPŠ uzatvorená na dobu neurčitú? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň chcem sa spýtať, môže byť dohoda o BPŠ uzatvorená na dobu neurčitú? Ďakujem
Môže.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Tweety Pozri príspevok
Môže.
Ďakujem za rýchlu odpoveď
0 0
thomkao thomkao

thomkao je offline (nepripojený) thomkao

Dobrý deň, nechcem zbytočne spamovat, ale nenasiel som konkretnu odpoved na svoj pripad. Jedna sa o to, ze pre firmu som navrhol a vytvoril internetovy system. Problem je teraz ako to vyriešiť s vyplatením mojej mzdy (cca 1200 Eur). Ponúka sa tu riesenie spravit zmluvu o vykonani brigadnickej prace studenta. Ako to vyriesit s vyplatenim tejto mzdy, resp. rozdelit to tak, aby to nemuselo byt zbytocne zdanene a ci sa daju obist zbytocne poplatky a odvody na mna.

Cize, najradsej by som dostal vsetky peniaze hned naraz, ale tak aby som nemusel statu odvadzat zbytocne peniaze.
Kedze to je jednorazovy prijem, a za rok ho uz nenavysim - z toho vyplyva ze nedosiahnem zdanitelny prijem (???). Da sa to vyriesit tak aby som si zbytocne nemusel od statu pytat naspat preplatok dane, ale dostal ho naraz so mzdou??? Ak ano, tak ako??? Za pripadne riesenia vopred dakujem (a aj zamestnavatel ). Dakujem. Tomas Bizik.
0 0
Táňak Táňak

Táňak je offline (nepripojený) Táňak

Prosím o info,
- koľko môže zarobiť mesačne študent, aby nemuselo byť platené zdravotné poistenie, iba úrazové a garančné
- mám brigádnika študenta, ktorý má iba 1 zamestnávateľa - aké tlačivo potrebujeme, aby sme za neho nemuseli odvádzať daň
Ďakujem. Táňa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Táňak Pozri príspevok
Prosím o info,
- koľko môže zarobiť mesačne študent, aby nemuselo byť platené zdravotné poistenie, iba úrazové a garančné
- mám brigádnika študenta, ktorý má iba 1 zamestnávateľa - aké tlačivo potrebujeme, aby sme za neho nemuseli odvádzať daň
Ďakujem. Táňa
Z dohody zamestnáv. neplatí ZP, len G a ÚP do SP. Ak má len jedného zamestnáv., nech podpíše Vyhlásenie k zdaneniu a bude mu uplatňovaná NČ, záleží od výšky odmeny na dohodu, či mu v konečnom výjde, alebo nie daň na úhradu.
0 0
Táňak Táňak

Táňak je offline (nepripojený) Táňak

Ďakujem za odpoveď, aká môže byť maximálna mesačná výška odmeny pre študenta aby nemusel platiť daň Dakujem. Táňa
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Táňak Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, aká môže byť maximálna mesačná výška odmeny pre študenta aby nemusel platiť daň Dakujem. Táňa
Ak študent nemá u iného zamestnávateľa podpísané vyhlásenie k dani, môže podpísať - má nárok na NČZ vo výške 335.475 €.
Ak keď bude u neho odmena vyššia, daň sa vypočíta z rozdielu
0 0
Táňak Táňak

Táňak je offline (nepripojený) Táňak

A este k tomu zdravotnemu poisteniu. Zamestnavatel neplatí nic a zamestnanec (student-brigadnik), ked zarobi 335.475 mesacne tiez nemusi alebo od urcitej sumy uz platí?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Táňak Pozri príspevok
A este k tomu zdravotnemu poisteniu. Zamestnavatel neplatí nic a zamestnanec (student-brigadnik), ked zarobi 335.475 mesacne tiez nemusi alebo od urcitej sumy uz platí?
ZP neplatí ani z-c, ani z-ľ.
Z-ľ odvádza z dohody iba ÚP a GP.
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry den, chcela by som sa k teme DoBPS spytat - je mozne poskytnut zamestnancovi, ktory pracuje na dohodu poskytnut odmenu napr. za dobre vykonanu pracu? teda napr. brigadnik odpracuje 30 hod. za mesiac za co mu prinalezi odmena podla dohody stanovena hodinovou sadzbou. je mozne k tejto odmene brigadnikovi poskytnut i nieco navyse, samozrejme bude to zaratane do prijmu, a teda do zakladu pre vypocet odvodov.Dakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

poprosím o radu.. ak SZčo si chce zamestnať na DOPŠ svojho syna /iného zamestnanca nemá/, musí sa nejak nahlásiť na daň. úrade ako zamestnávateľ?
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

btt12 Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa k teme DoBPS spytat - je mozne poskytnut zamestnancovi, ktory pracuje na dohodu poskytnut odmenu napr. za dobre vykonanu pracu? teda napr. brigadnik odpracuje 30 hod. za mesiac za co mu prinalezi odmena podla dohody stanovena hodinovou sadzbou. je mozne k tejto odmene brigadnikovi poskytnut i nieco navyse, samozrejme bude to zaratane do prijmu, a teda do zakladu pre vypocet odvodov.Dakujem

môže
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

ewita888 Pozri príspevok
poprosím o radu.. ak SZčo si chce zamestnať na DOPŠ svojho syna /iného zamestnanca nemá/, musí sa nejak nahlásiť na daň. úrade ako zamestnávateľ?

Na daňovom úrade aj na sociálnej poisťovni prihlásiť zamestnávateľa. A zamestnanca na DBPŠ prihlasiť len na sociálnej poisťovni.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mariana11 Pozri príspevok
Na daňovom úrade aj na sociálnej poisťovni prihlásiť zamestnávateľa. A zamestnanca na DBPŠ prihlasiť len na sociálnej poisťovni.
kujééém
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

thomkao Pozri príspevok
Dobrý deň, nechcem zbytočne spamovat, ale nenasiel som konkretnu odpoved na svoj pripad. Jedna sa o to, ze pre firmu som navrhol a vytvoril internetovy system. Problem je teraz ako to vyriešiť s vyplatením mojej mzdy (cca 1200 Eur). Ponúka sa tu riesenie spravit zmluvu o vykonani brigadnickej prace studenta. Ako to vyriesit s vyplatenim tejto mzdy, resp. rozdelit to tak, aby to nemuselo byt zbytocne zdanene a ci sa daju obist zbytocne poplatky a odvody na mna.

Cize, najradsej by som dostal vsetky peniaze hned naraz, ale tak aby som nemusel statu odvadzat zbytocne peniaze.
Kedze to je jednorazovy prijem, a za rok ho uz nenavysim - z toho vyplyva ze nedosiahnem zdanitelny prijem (???). Da sa to vyriesit tak aby som si zbytocne nemusel od statu pytat naspat preplatok dane, ale dostal ho naraz so mzdou??? Ak ano, tak ako??? Za pripadne riesenia vopred dakujem (a aj zamestnavatel ). Dakujem. Tomas Bizik.
Na to si mal myslieť skôr a nie až ked je práca vykonaná. Neviem ako dlho ti tá práca trvala, ale mohli ťa zamestnať na DBPŠ na dobu neurčitú a dávať ti mzdu do výšky aby si nemusel platiť preddavky na daň. Čo je mesačne 335,47. Musel by si ale podpísať vyhlásenie u zamestnávateľa. Takto by ti to za 4 mesiace splatili a ty by si neplatil žiadnu daň. Ak ti to vyplatia jednorazovo, tak ak podpišeš vyhlasenie, nezaplatiš daň len zo sumy 335,47, zvyšok sa ti zdaní, ale neprídeš o tie peniaze, len si to potom na konci roka budeš musieť daňovo vysporiadať. Buď podaním daňového priznania, alebo požiadaš zamestnávateľa o vykonanie RZD.
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dakujem za odpoved. Je na to aj nejaka odvolavka na zakon?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať