Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Zdravim vas vsetkych,
prosim Vas ake odvody sa odvadzaju pri dohodach o brigadnickej praci studentov?
Pri klasickej dohode plati iba zamestnavatel urazove poistenie, ze?
Neviem ako je to pri dohode o brog.praci.
K tejto dohode je aj nutny doklad alebo potvrdenie o studiu, ze?
Dakujem za odpovede
Jozef
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Daskale Daskale

Daskale je offline (nepripojený) Daskale

To ma tiež napadlo, ešteže sa tie zákony menia tak často . Lenže klamanie mi nejde. Začnem slovami: dozvedela som sa..... uvidíme. Vďaka za podstatu vedenia..
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Daskale
Tak to som pekne zmatená, pretože mám študentov, ktorým neuplatnujem nezdaniteľný základ a veselo odvádzam dan... To je divne, bola som presvedčená, že nárok nemajú. Takže im dam podpísať vyhlásenia a urobim odpočet. Len pre istotu, skuste polopatisticky. Vďaka za trpezlivosť .
podajú si daňové priznanie a chechtáky sa im vrátia...
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

chcem sa spytat, ked som uzavrela dohodu o brig. praci stud. mozem ju predlzit. ja som ju totizto dala studentom len do konca jula, a potrebujeme ich do konca augusta... dakujem
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Môžeš vyhotoviť dodatok k DBPŠ v časti , kde sa hovorí o dobe výkonu práce.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

dakujem
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ako je to po novom s odvodmi? Čítala som, že ak príjem zo z.č. v rozhodujúcom období je nižší ako úhrn min.miezd za každý mesiac rozh.obdobia, neplatí ZP. Pri sociálnom je jasné, že ho treba prihlásiť a treba platiť úrazové poistenie. Ale s tým ZP si neviem rady. Vysvetlí mi nieko?
0 0
mackova mackova

mackova je offline (nepripojený) mackova

Caute poradaci, ale maximum, ktore moze student zarobit je 6500,-, az po prekroceni tejto sumy by sa mal hlasit na ZP.
Nestretli ste sa s tym?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No aj ja si to myslím, že tam je limit 6500 len by som chcela, aby to niekto potvrdil. Pán Mihál???
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

do 31.8.2005 môže zarobiť na dohodu koľko chce, od 1.9. bude platiť ZP ak zarobí viac ako je polovica minimálnej mzdy, v súčasnosti teda ak zarobí viac ako 3.250,- Sk mesačne
Naposledy upravil alena : 04.08.05 at 06:09
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Je to takto:

Do 31.8: moze zarobit na dohodu kolko chce.
Od 1.9. do 31.12. moze zarobit na dohodu spolu 13000 Sk.

V roku 2006 moze zarobit na dohodu 40800 (v sucte za cely rok).

Moze napriklad v juli a auguste zarobit po 20000, ak v inych mesiacoch prijem mat nebude, ZP neplati.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Ak teda študent na dohodu o vykonaní práce alebo brigádnickej práci študentov v septembri r.2005 zarobí 3500, má sa prihlásiť do ZP alebo čaká koľko zarobí do konca roka a nikde sa neprihlasuje a až potom v ročnom zúčtovaní všetko vyrovná?
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

ESTER
Ak teda študent na dohodu o vykonaní práce alebo brigádnickej práci študentov v septembri r.2005 zarobí 3500, má sa prihlásiť do ZP alebo čaká koľko zarobí do konca roka a nikde sa neprihlasuje a až potom v ročnom zúčtovaní všetko vyrovná?
Od septembra - student sa nikam neprihlasuje.

Ak jeho zarobok z dohod za september az december prevysi 13000 Sk, je povinny do konca februara 2006 podat rocne zuctovanie a zaplatit poistne 14% z prijmu.

Ak zarobi maximalne 13000 Sk, rocne zuctovanie nepodava, zostava v platnosti fakt, ze zanho platil aj plati poistne stat.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ak študent na dohodu o vykonaní práce zarobí okolo 8000,- Sk v mesiaci august musí sa prihlásiť a odviesť do ZP poistné? Vdaka.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Nie .
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Vie mi niekto poskytnúť vzor dohody o brig.práci študentov? Z hľadiska odvodov je jedno či je uzatvorená so študentom vys.školy dohoda o vyk.práce alebo dohoda o brig.práci študentov? Dakujem.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

alena
do 31.8.2005 môže zarobiť na dohodu koľko chce, od 1.9. bude platiť ZP ak zarobí viac ako je polovica minimálnej mzdy, v súčasnosti teda ak zarobí viac ako 3.250,- Sk mesačne
Načo sa v zakone spomina 3250,-Sk mesacne, ked tu pisete ,ze sa berie sucet
za 9-12/05 13000,-Sk. To znamena,ze moze zarobit 13000,-v jednom mesiaci od 9-12/05? To si nejako odporuje?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
apsgroup
Načo sa v zakone spomina 3250,-Sk mesacne, ked tu pisete ,ze sa berie sucet
za 9-12/05 13000,-Sk. To znamena,ze moze zarobit 13000,-v jednom mesiaci od 9-12/05? To si nejako odporuje?
To bude asi preto, lebo sa mení zákon. A mohol by v jednom mesiaci zarobiť 13 000,- ale potom už nič, ak by nechcel platiť odvody. Aspoň ja som to tak pochopila.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

všade sa hovorí o mesačnej minimálnej mzde, preto tých 3.250,- mesačne, ale samozrejme, že sa bude brať do úvahy súčet mesiacov 9.-12. a je to tak, ak zarobí v jednom mesiaci 13.000 a potom nič, neplatí odvody
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ja by som sa ešte vrátila k veku študenta.

Ak uzatvorím dohodu o VP (nemám potvrdenie zo školy) s 16 alebo 17 ročným študentom, potrebujem na dohode aj vyjadrenie zákonného zástupcu?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

vraj nie, ale mne niektori aktivni rodicia podpisali, ze suhlasia ale inak to nevyzadujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať