Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské poistenie (vyššia materská)

Dobrý deň prajem. Rada by som sa opýtala na dobrovoľné nemocenské poistenie, vďaka ktorému si môžem zvýšiť materskú. Viem, že nárok na ňu vzniká po nepretržitom prispievaní si po 270 dňoch. Ak by sa vyskytla situácia, kedy by som povedzme po jednom mesiaci prispievania zistila, že som tehotná a musela ísť na rizikové tehotenstvo, neovplyvnilo by to môj nárok na vyššie materské (ak by som aj naďalej pripsievala bez ohľadu na to, či by som pracovala alebo bola na PN-ke)? Alebo existuje nejaká minimálna doba prispievania si? A čo sa týka platenia PN-ky, vyrátavalo by sa mi to z doterajšieho základu alebo z toho navýšeného o dobrovoľné pripoistenie?
Ďakujem.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

willy6 Pozri príspevok
a ako sa bude ratat materska, ak termin porodu je 21.5.2010, manzelka pojde ale na rizikove od 1.11.2009....bude za brat materska z roku 2008 ?
a ak by to bolo tak, ak v roku 2008 zmenila zamestnavatala, bude sa brat materska od toho posledneho ?
a ako je to z PN-kou ? tiez sa berie rok 2008 ?
a kolko to robi % pri materskej a kolko pri PN-ke ?
ďakujem za odpoveď.
Ak menila zamestnávateľa v roku 2008,... tak pre PNku, ktorá začne 1.11. bude RO rok 2008 (iba nový PP od začiatku do 31.12.) .. a pre materskú bude RO rok 2009 (u nej v podstate 1-10)
0 0
norikal norikal

norikal je offline (nepripojený) norikal

Dobry den.
Pocula som ze sa ma Dobrovolne nemocenske od januara rusit.Viete mi k tomu povedat viac?Chcela by som si ho dat ale obavam sa ze by som prisla o peniaze,ktore by som musela do konca roka vlozit aby mi matersku ratali z roka 2009,tym padom musit vlozit sumu do konca tochto roka,vsak?
Dakujem vam za skoru odpoved
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

To by aj mňa zaujímalo, lebo si to chcem začať od novembra platiť.
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Ešte by ma zaujímalo, kde sa to platí a ako. Je jedno kedy v mesiaci to teraz zaplatím, alebo majú nejaký termín? Oplatí sa mi to, keď nevieme čo bude? Mňa totiž to tehotenstvo už veľmi tlačí. Nie som tehotná, ale už by som chcela.
0 0
tauka tauka

tauka je offline (nepripojený) tauka

Dobry deň
Som asi 6 tyždeň tehotá, a platím si aj DNP tú najnižšiu sadzbu a chcela by som si ju zvýšiť na max.Chcela by som sa opýtať či budem dostavať max. materskú ak si zvýšim až teraz a akú výšku materskej budem dostávať po uplynutí tej najvyššej sumy /po 6 mesiacoch/ bude to tych 164 euro alebo 256 euro. Dakujem
0 0
tauka tauka

tauka je offline (nepripojený) tauka

platí sa do 8-ho v mesiaci
prvý krat je to jedno
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

norikal Pozri príspevok
Dobry den.
Pocula som ze sa ma Dobrovolne nemocenske od januara rusit.Viete mi k tomu povedat viac?Chcela by som si ho dat ale obavam sa ze by som prisla o peniaze,ktore by som musela do konca roka vlozit aby mi matersku ratali z roka 2009,tym padom musit vlozit sumu do konca tochto roka,vsak?
Dakujem vam za skoru odpoved
Prosím vie niekto poradiť či sa bude DNP od nového roka naozaj rušiť a aké by to malo dôsledky na tých dovtedy platiacich? Ďakujem.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

O zmene DNP som počula aj ja, no asi je to stále len na úrovni jedna pani povedala...
Pozrite tento Tonkov príspevok :
http://www.porada.sk/1185765-post175.html
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Alušik ďakujem.
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Ako sa prosím Vás DNP vybavuje? Treba ísť do SP a vypýtať si nejaké tlačivo, vyplniť a oni ma zaregistrujú? Ďakujem
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ala12 Pozri príspevok
Ako sa prosím Vás DNP vybavuje? Treba ísť do SP a vypýtať si nejaké tlačivo, vyplniť a oni ma zaregistrujú? Ďakujem
vyplníš RLFO viď tu http://www.socpoist.sk/formulare-reg...fo-/1567s4974c
.. a zanesieš do príslušnej kancelárie na SP
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy a R Pozri príspevok
vyplníš RLFO viď tu http://www.socpoist.sk/formulare-reg...fo-/1567s4974c
.. a zanesieš do príslušnej kancelárie na SP
Tam je len poučenie

http://www.socpoist.sk/616/1567s

tu si nájde Registračný list fyzickej osoby platný od 1.1.2009 vypíše vytlačí a odnesie to SP. Tak?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

radšej to takto priložím (ja tam stále vidím to "poučenie")
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy a R Pozri príspevok
radšej to takto priložím (ja tam stále vidím to "poučenie")
že sa Ti chcelo prikladať ... , pritom to stačí len pohladať na tej stránke, aj názov som šupla aby vedeli čo hladať... šikovná si .

Ale aj poučenie je treba ...
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Ďakujem Vám. Dúfam, že to budem vedieť vyplniť, asi sa pritom zapotím:-)
Ak to chcem ale platiť od tohto mesiaca a toto tlačivo platí od 1.1. 2010?
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

Pardon, neviem čítať, platí od 2009, beriem späť. Môžem vyplniť aj tlačivo, ktoré si vytlačím zo stránky a zaniesť do SP? Nemusím si to ísť tam pýtať.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ala12 Pozri príspevok
Pardon, neviem čítať, platí od 2009, beriem späť. Môžem vyplniť aj tlačivo, ktoré si vytlačím zo stránky a zaniesť do SP? Nemusím si to ísť tam pýtať.
Ano, môžeš im dať to tlačivo z ich stránky, ktoré si sama vytlačíš
0 0
ala12 ala12

ala12 je offline (nepripojený) ala12

ĎAkujem. Tak idem vypĺňať :-)
0 0
mata 37 mata 37

mata 37 je offline (nepripojený) mata 37

Dobry den ja som tu prvikrat a neviem kde mam co napisat tak pisem tu.Chcela som sa opitat ci by mi nikto vedel poradit prosim.Otazka sa tyka materskej, nastupit mam 27.01.2010 a porod mam 10.03.2010 pracovny pomer som skoncila 31.12.2008 a potom som marodovala do 30.03.2009 a teras som vedena na urade prace.A teras si nesom ista ci mi dajaka materska vyjde lebo na socialke mi ta pracovnicka povedala ze nie tak som sa dobrovolne púoistila od 6.11.2009 ze mozno mi daco vyjde povedala tak neviem viete mi niekto poradit a ked nie tak co potom budem vlastne poberat r. prispevok a ako dlho sa pobera cele 3 roky?Prosim pomozte. Dakujem pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mata 37 Pozri príspevok
Dobry den ja som tu prvikrat a neviem kde mam co napisat tak pisem tu.Chcela som sa opitat ci by mi nikto vedel poradit prosim.Otazka sa tyka materskej, nastupit mam 27.01.2010 a porod mam 10.03.2010 pracovny pomer som skoncila 31.12.2008 a potom som marodovala do 30.03.2009 a teras som vedena na urade prace.A teras si nesom ista ci mi dajaka materska vyjde lebo na socialke mi ta pracovnicka povedala ze nie tak som sa dobrovolne púoistila od 6.11.2009 ze mozno mi daco vyjde povedala tak neviem viete mi niekto poradit a ked nie tak co potom budem vlastne poberat r. prispevok a ako dlho sa pobera cele 3 roky?Prosim pomozte. Dakujem pekne
Odkedy dokedy trval tvoj pracovný pomer ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať