Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské poistenie (vyššia materská)

Dobrý deň prajem. Rada by som sa opýtala na dobrovoľné nemocenské poistenie, vďaka ktorému si môžem zvýšiť materskú. Viem, že nárok na ňu vzniká po nepretržitom prispievaní si po 270 dňoch. Ak by sa vyskytla situácia, kedy by som povedzme po jednom mesiaci prispievania zistila, že som tehotná a musela ísť na rizikové tehotenstvo, neovplyvnilo by to môj nárok na vyššie materské (ak by som aj naďalej pripsievala bez ohľadu na to, či by som pracovala alebo bola na PN-ke)? Alebo existuje nejaká minimálna doba prispievania si? A čo sa týka platenia PN-ky, vyrátavalo by sa mi to z doterajšieho základu alebo z toho navýšeného o dobrovoľné pripoistenie?
Ďakujem.
Usporiadat
mata 37 mata 37

mata 37 je offline (nepripojený) mata 37

od 1.03.2007do 31.12.2008
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mata 37 Pozri príspevok
Dobry den ja som tu prvikrat a neviem kde mam co napisat tak pisem tu.Chcela som sa opitat ci by mi nikto vedel poradit prosim.Otazka sa tyka materskej, nastupit mam 27.01.2010 a porod mam 10.03.2010 pracovny pomer som skoncila 31.12.2008 a potom som marodovala do 30.03.2009 a teras som vedena na urade prace.A teras si nesom ista ci mi dajaka materska vyjde lebo na socialke mi ta pracovnicka povedala ze nie tak som sa dobrovolne púoistila od 6.11.2009 ze mozno mi daco vyjde povedala tak neviem viete mi niekto poradit a ked nie tak co potom budem vlastne poberat r. prispevok a ako dlho sa pobera cele 3 roky?Prosim pomozte. Dakujem pekne
.. "dáka materská" ti vyjde určite.. .. len teda bude počítaná z pravdepodob VZ.. bude to cez 160 eur mesačne.
0 0
mata 37 mata 37

mata 37 je offline (nepripojený) mata 37

Dik za odpoved a materska sa vyplaca pol roka? A potom rodicovsky prispevok ci ako to je?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

mata 37 Pozri príspevok
Dik za odpoved a materska sa vyplaca pol roka? A potom rodicovsky prispevok ci ako to je?
súhlasím s Katy, z DNP sa ti materské na den vyráta z aktuálnej min. mzdy v čase nástupu na MD. Tá sa vydelí číslom 30 a 55% z toho bude tvoje materské na 1den.

A ak schvália ten zvýšený rodič. príspevok, tak od mesiaca, kedy sa dieťa narodí môžeš požiadať UPSVaR o dorovnanie materského do výšky toho zvýšeného rodič.príspevku. Splnaš podmienku, že ti vznikol nárok na materské (je jedno či z DNP a je jedno, že z minima)
0 0
mata 37 mata 37

mata 37 je offline (nepripojený) mata 37

Dakujem pekne za odpoved .Ale nechapem preco mi potom ta pracovnicka na socialke povedala ze nie ze mi nevijd,som s toho jelen no dufam ze vsetko dopadne dobre. Vdaka
0 0
lucia156 lucia156

lucia156 je offline (nepripojený) lucia156

prosim o radu od1.7.2010 som nezamestnana a prihlasena na DNP predtym od septembra2009do 1.7.2010som bola zamestnana na 4 hodiny planujeme babo a chcela by som vediet vysku materskej a ci sa my oplati platit DNP 49,10eur dakujem
0 0
tauka tauka

tauka je offline (nepripojený) tauka

Ak ešte ste len v plánovaní bábetka tak sa to určite oplatí.Ak už ste tehotná môžete si tým zvýšiť materskú.Bude sa počítať to čo ste si dobrovoľne platili až potom to čo ste boli v práci.Veľa zdaru.
0 0
alex444 alex444

alex444 je offline (nepripojený) alex444

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať na dobrovoľné nemocenské poistenie pred materskou?Plánujem bábätko a chcem sa opýtať či sa to oplatí?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Zamestnankyňa nastupuje na MD v decembri 2010, a od júna 2010 sa súčasne prihlásila na DNP. Nárok na materské jej vzniká, nakoľko splňa podmienku 270 dní poistenia v priebehu 2 rokov. V oktobri ale nastúpila na PN. Bude jej výška nemocenskej dávky už vyplácaná aj z DPN alebo len z príjmu od zamestnávateľa z povinného poistenia?
0 0
moky03 moky03

moky03 je offline (nepripojený) moky03

Zdravimm vas.Chcem sa spytat a potreboval by som uplne zrozumitelnu odpoved.Manzelka je zamestnana a planujeme dieta tak ci este funguje to poistenie DNP ale predtym este take poistenie nemala,iba klasicke co za nu plati zamestnavatel.Dakujem za odpoved. 31.1.2011
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

Ahojte.. chcela by som sa spytat, ci stale plati ten zakon, ze ked si budem platit DNP tych 270 dni pred porodom, ze dostanem vyssiu matersku.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zatiaľ platí.
0 0
Martin Kőrösi Martin Kőrösi

Martin Kőrösi je offline (nepripojený) Martin Kőrösi

Určite platí, hlavne si treba dávať pozor na to otehotnenie lebo plno známych si pripoistilo a skôr ako im ubehlo tých 270 boli v tom
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

Super.. dakujem za odpoved..
Takze je to 270 dni pred otehotnenim, ci pred porodom?
A ked mam hruby mesacny prijem 550 € tak nedostanem max. matersku, musim si platit to DNP?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hanicka22 Pozri príspevok
Super.. dakujem za odpoved..
Takze je to 270 dni pred otehotnenim, ci pred porodom?
A ked mam hruby mesacny prijem 550 € tak nedostanem max. matersku, musim si platit to DNP?
Pred pôrodom 270 dní, tj. 9 mesiacov.
A maximálnu materskú by si mala keby tvoj hrubý mesačný príjem bol 1116,75 €, takže ak chceš maximum musíš sa prihlásiť z rozdielu maxima a tvojej hrubej mzdy.
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

No super .. dakujem za rychlu odpoved. Len este by si mi nevedel poradit.. ako vypocitat mesacne poistne?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

hanicka22 Pozri príspevok
No super .. dakujem za rychlu odpoved. Len este by si mi nevedel poradit.. ako vypocitat mesacne poistne?
Vedela by som ti poradiť ...
1116,75 - 550 = 566,75 x 4,4% = 24,93 € mesačne.

Materská je 60% z VZ.
0 0
hanicka22 hanicka22

hanicka22 je offline (nepripojený) hanicka22

Ospravedlnujem sa za ten muzsky rod. Nejako mi uniklo ze si zena Velka vdaka za cenne rady
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pohoda nič sa nedeje a nie je začo.
0 0
aamanda aamanda

aamanda je offline (nepripojený) aamanda

citam si uz asi sty prispevok...bohuzial nestihla som sa prihlasit na dnp pred otehotnenim (nevedela som ze to pojde tak rychlo).
preto sa chcem spytat ak si zacnem teraz platit dnp bolo by to do nastupu na matersku cca 191 dni...a ztoho v tomto roku by to bolo 114 dni teda za 3 mesiace a kusok. oplati sa mi to alebo sa mam uz na to vyslat? moc krat dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať