Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tak aj zbytok ok...rtg pluc aj onko markery ok....tak mama "cista" najnaj spravamoc sa tesim
15 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Tak aj zbytok ok...rtg pluc aj onko markery ok....tak mama "cista" najnaj spravamoc sa tesim
Luj, teším sa s Tebou a mame kopec zdravíčka želám...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
Tak aj zbytok ok...rtg pluc aj onko markery ok....tak mama "cista" najnaj spravamoc sa tesim
Lui, veru tak, naj naj naj správa pre celú rodinu. Tak nech to tak s tým zdravím aj zostane. Mamke gratulírujem, isto je šťastná jak blcha.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Také správy sú tie najlepšie, najkrajšie...teší ma to
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Perfektná správa Pozdravujem maminu a nech jej iba také dobré výsledky oznamujú aj naďalej. Vystískaj ju, ale nezadus DD
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Holky dakujemv telefone ziarila uplne.....lebo nie je to vzdy tak....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.zdraveprsia.sk/category/novinky/
Keby niekto...vidime sa
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Možno niekomu táto informácia pomôže. Liga proti rakovine organizuje v mesiacoch máj a jún 4 turnusy bezplatných relaxačných pobytov.

Viac info tu :
https://www.lpr.sk/relaxacne-pobyty/
2 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Môžem iba odporučiť, bola som na jednom z nich ešte v roku 2011 a bolo super Treba sa ale čím skôr prihlásiť. Krásny deň všetkým prajem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Čo nás učí rakovina o sebe samých?
Lekcie z návštev onkológie pre skúsených i neskúsených pacientov.
https://komentare.sme.sk/c/20476326/...h.html?ref=tit

Učíme sa aj na najnepravdepodobnejších miestach. V hraničných situáciách, keď si uvedomíme svoju krehkosť alebo tých, ktorých milujeme. Spočiatku si myslíme, že skúsenosti, ktoré sa do nás zarývajú ako ostne, sú nám nanič. Len otvárajú rany a my krvácame. Odvraciame tvár a zatvárame oči. Málokedy chceme byť vedome bohatší o bolesť, ktorá prehlbuje.

Onkológia je ako pútnické miesto, kam prichádzajú vystrašení ľudia po nádej uzdravenia. Ale vedia, že to nebude len tak. Nebude to len zašepkaná modlitba. Jedno vyšetrenie, potom predpísaný liek, lekáreň, posteľ a horúci čaj. Budú skúšaní. A nielen oni, ale aj ich blízki. Onkológ neobchoduje s nádejou či beznádejou. Určite nie na počkanie.
....
....
....
....
atď....

Veľmi dobré myšlienky.
Len škoda, že hento dali pod Piano....veľká škoda.
7 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

buchy, ani neviem čo povedať ... veľmi, veľmi silné myšlienky ... kto nebol veľmi blízko, možno veľmi ťažko pochopí ... a ten, kto pochopí aj bez tej blízkosti, bude šťastný človek
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
buchy, ani neviem čo povedať ... veľmi, veľmi silné myšlienky ... kto nebol veľmi blízko, možno veľmi ťažko pochopí ... a ten, kto pochopí aj bez tej blízkosti, bude šťastný človek
Hm...a to napísala dcéra, ktorá doprevádza matku "LEN" na tie kúry.
...a čakáva ju "LEN" na chodbe.

Nik nepochopí...nik nevie, čo sa preháňa v určitých chvíľach jedincovi v hlave.
Nevedia, nepochopia ani najbližší...a pacient, ktorý je v týchto ťažkých chvíľach normálny, tak sa snaží ochrániť svojich blízkych od toho najhoršieho.
4 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
trička kupene,oprate-nachystane....tento rok na ba hrade....
2 0
emadri emadri

emadri je offline (nepripojený) emadri

ahojte, prosim, vie niekto poradit? ca hrubeho creva, mts na peceni. ci mozem uzivat lagosu aj pri chemo tbl? dalsiu navstevu na onko mam az o tri tyzdne. dakujem
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

emadri, neviem či môžeš užívať aj lagosu. Nemám skúsenosť. Zavolaj na ambulanciu tam, kde chodíš onkoloógovi a spýtaj sa po telefóne. Držím palce pri liečbe, nech všetko ide k zlepšeniu.
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

emadri, ešte doplním odpoveď. Niečo som si prečítala na nete, lebo kdesi mi blikala kontrolka, že Lagosa zoslabuje účinok chemoterapie. A naozaj som sa dočítala, že by sa pestrec mariánsky nemal užívať 5 dní pred a 5 dní po chemoške.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
emadri, neviem či môžeš užívať aj lagosu. Nemám skúsenosť. Zavolaj na ambulanciu tam, kde chodíš onkoloógovi a spýtaj sa po telefóne. Držím palce pri liečbe, nech všetko ide k zlepšeniu.
Niečo v podobnom duchu som napísal aj ja...no okamžite som dostal nesúhlasné !!!
Hepatoprotektíva ako Lipovitan, Liv 52, Lagosa, Esenthiale a viac - silnejšie účinkujúce majú pozitívum po ukončení chemoliečby a nie počas nej.
Zbytočne by dochádzalo k zaťažovaniu pečene, ktorá má robiť s tou chémiou, ktorú je potrebné odbúrať.
Nevravím ani o tom, že jedinec do infúzneho roztoku nevidí (alebo sa nezaujíma), takže nevie o tom, že v jednom roztoku môže byť kľudne koktail viacerých látok.
-----------------------------------------------
emadri
ahojte, prosim, vie niekto poradit? ca hrubeho creva, mts na peceni. ci mozem uzivat lagosu aj pri chemo tbl? dalsiu navstevu na onko mam az o tri tyzdne. dakujem
Takže sa vyjadrim znova aj k tomuto.
Neviem prečo, ale kto a prečo dal k tejto otázke 4x užitočné...lebo je to hlúposť ako traky.
Neviem prečo, ale mám silný ciťák pri zlatej žile, že si niekto robí prdel. Myslel som si, že táto téma bude ušetrená stupídnych príspevkov a aj toho hodnotenia...ale opak je asi pravdou.
No robiť si prdel z takejto ošemetnej, vážnej témy - situácie vyžaduje teda solídne silný žalúdok, aroganciu a chrapúňstvo. Spojenie v jedno dáva výsledok o jedincovi...nazvem exemplárne hovado.

P.S.:
Pre tých 4 hodnotiteľov odkaz.
Nie je potrebné len hodnotiť...
Treba zažiť, vidieť, prežiť...potom, až potom sa vyjadrovať.
Dovtedy radšej mlčať a šúchať nohami pod stolom.
Kuwa....alebo nezažiť.
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

emadri, keďže si tu nový, tak chcem Ťa uistiť, že buchačov príspevok sa nijako netýka Tvojej osoby. Píše to síce jasne, ale len pre istotu. Veľmi dobre viem, ako som bola citlivá v čase choroby a liečby.

buchy, kašli na to, nič nezmôžeme. Nevedela som, že si už predtým dal aj Ty odpoveď. Už som ju tu nevidela. Samozrejme s Tebou úplne súhlasím, čo sa týka toho, že táto téma by naozaj mala byť až výsostne ušetrená stupidity.

Buchy, najprv som myslela, že fakt je blbosť dávať užitočné aj k otázke. NO, ale keď som sa zamyslela, tak dá sa to vysvetliť aj tak, že 4 ľudí zaujíma odpoveď na zadanú otázku. Takže to až taká blbosť byť nemusí.

A už som si spomenula, prečo mi blikala kontrolka. Na to, že nielen lieky, ale aj niektoré výrobky alternatívnej medicíny môžu ovplyvniť účinok chemošky nás na seminári upozorňoval primár onkológ.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
emadri, keďže si tu nový, tak chcem Ťa uistiť, že buchačov príspevok sa nijako netýka Tvojej osoby. Píše to síce jasne, ale len pre istotu. Veľmi dobre viem, ako som bola citlivá v čase choroby a liečby.

buchy, kašli na to, nič nezmôžeme. Nevedela som, že si už predtým dal aj Ty odpoveď. Už som ju tu nevidela. Samozrejme s Tebou úplne súhlasím, čo sa týka toho, že táto téma by naozaj mala byť až výsostne ušetrená stupidity.

Buchy, najprv som myslela, že fakt je blbosť dávať užitočné aj k otázke. NO, ale keď som sa zamyslela, tak dá sa to vysvetliť aj tak, že 4 ľudí zaujíma odpoveď na zadanú otázku. Takže to až taká blbosť byť nemusí.

A už som si spomenula, prečo mi blikala kontrolka. Na to, že nielen lieky, ale aj niektoré výrobky alternatívnej medicíny môžu ovplyvniť účinok chemošky nás na seminári upozorňoval primár onkológ.
- niekedy zaobalím, niekedy až príliš jasne
- veď aj kašlem...proti hlúposti sa nedá a cez net už vôbec nie.
Na reál by som brízgol teda fest do ksichtu...
- možno to bude tým, že sa až príliš zamýšľame ?
- zo mňa/otázok boli lekári nešťastní ...ALE aspoň som bol v obraze.
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pri stave nášho slávneho zdravotníctva by som dnes povedala ... že možno je lepšie pýtať sa lekárov na každú hovadinu, ktorá sa týka zdravotného stavu a ktorej nerozumiem ... lebo to zvyšuje šancu na prežitie ... niekedy sa fakt vyplatí kontrolovať aj to, čo so mnou robia a plánujú robiť lekári ... aj oni sú len omylní ľudia ... aj medzi nimi sú čierne ovce, ktoré majú pacoša viac menej na háku

Sorry za príspevok, lebo je už mimo tému, aj keď asi mnohým pomôže.

Prosím nereagovať a nehodnotiť tento príspevok!!! Ďakujem všetkým, ktorí to pochopili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať