Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Liečba rakoviny s dosiaľ dostupnými prostriedkami takmer na 100% zanechá nejaké následky. Niektoré sú dlhodobé, niektoré navždy, niektoré sa časom zmierňujú, alebo dokonca úplne vymiznú. Je to asi taká daň za život bez rakoviny.

Onkáč sa po skončení liečby musí viac starať sám o seba. Zaujímať sa o svoj zdravotný stav, prevenciu a vyšetrenia, na ktoré má nárok. Nesmie sa spoliehať len na lekárov. Oni nás nevidia každý deň, aby nás strážili. Takže obojstranný záujem pacienta aj lekára o naše zdravie.

Dúfam, že toto africké leto zvládate v rámci možností dobre. Dajte prosím o sebe vedieť, ako sa vám všetkým onkáčom darí. Už sme dlho nerobili prezenčku
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Jarka 1
Liečba rakoviny s dosiaľ dostupnými prostriedkami takmer na 100% zanechá nejaké následky. Niektoré sú dlhodobé, niektoré navždy, niektoré sa časom zmierňujú, alebo dokonca úplne vymiznú. Je to asi taká daň za život bez rakoviny.

Onkáč sa po skončení liečby musí viac starať sám o seba. Zaujímať sa o svoj zdravotný stav, prevenciu a vyšetrenia, na ktoré má nárok. Nesmie sa spoliehať len na lekárov. Oni nás nevidia každý deň, aby nás strážili. Takže obojstranný záujem pacienta aj lekára o naše zdravie.

Dúfam, že toto africké leto zvládate v rámci možností dobre. Dajte prosím o sebe vedieť, ako sa vám všetkým onkáčom darí. Už sme dlho nerobili prezenčku

Veru tak Jarka...ozvite sa, ako sa Vám darí..... Držím všetkým päste !
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.zdraveprsia.sk/avon-pochod/avon-pochod-2015/
Tento rok ideme....
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte...tak moja milovaná ....je po operácii.....nakoniec dva nádory v prse a štyri na uzlinách....všetko pozitívne....že prso preč nemuselo, ale uzliny .....že vzali celé.
....nechcem riešiť to,že podozrenie že nieje niečo ok padlo v januári...
...som šťastná, že sa mama prebrala z narkozy nakolko sa strašne bála,že sa nezobudí...a aj boli pri nej komplikácie....čo jej povedať nemuseli...
.... aká liečba bude nasledovať netuším....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
ahojte...tak moja milovaná ....je po operácii.....nakoniec dva nádory v prse a štyri na uzlinách....všetko pozitívne....že prso preč nemuselo, ale uzliny .....že vzali celé.
....nechcem riešiť to,že podozrenie že nieje niečo ok padlo v januári...
...som šťastná, že sa mama prebrala z narkozy nakolko sa strašne bála,že sa nezobudí...a aj boli pri nej komplikácie....čo jej povedať nemuseli...
.... aká liečba bude nasledovať netuším....
Lui,držte sa...podporuj ju vo viere,že všetko bude OK.
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Lui, počítajte radšej s tým, že chemo bude, či už v tabletkovej, alebo klasickej forme. Možno aj ožiare. Do 14 dní by mali byť úplné výsledky z histológie. Počas operácie sa síce robia tiež, ale nie podrobné. Potom budete vedieť aj štádium.
Hlavne však nevešajte hlavu, nech už lekári povedia čokoľvek. Nikdy človek dopredu nevie, ako telo zabojuje. A najdôležitejšia je psychika, lebo ak tá padne dlhodobo na dno, ťažko očakávať, že fyzické telo "podá nejaký výkon". Našťastie nie si v tejto téme nováčik a vieš sa už zorientovať čo a ako. Držím palce a verím, že spolu úspešne zabojujete.
4 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Prajem mame skoré uzdravenie a hlavne pozitívne myslenie,musíte veriť že už bude len dobre,držím palce
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dakujem....o pozitívne myslenie je snaha...niekedy sa nedarí,ale vieme sa otvorene o chorobe rozprávať.....aj posrandovať...aj ked neviem či je to vhodné...bojí sa chemošky nevie ako ju bude znášať....a vlasy....
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Luji pozdravujem, nech sa nebojí dopredu chemošky....nevie ešte akú bude mať, pri tabletkovej forme jej vlasy nevypadajú, pri ožarovaní taktiež nie, tak sa držte, myslíme tu na vás obe. Veľa síl prajem a pozdravujem maminu.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

majka dakujem ....toto som nevedela...
tiež som jej to povedala...že každý org.je iný...že nech sa nenervuje dopredu....
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

...presne tak, dobre na to ideš. Škoda, že museli ísť všetky tie lymfatické uzliny preč, musí si dávať veľký pozor aby nepreťažovala tú ruku, nevláčila ťažké tašky a pod. a to nie len teraz po operácii (teraz by sa jej ani nedalo) ale celý život aby nevznikol lymfedém, nepríjemný opuch ruky.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

odkážem dakujem....
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Luji len doplním - na ruke pri operovanej strane nech si nedá ani tlak merať. Maminu na to upozornili, ale bohužiaľ sa našla jedna mladá koza - praktikantka - a to sa vyjadrujem slušne - ktorá toto pravidlo porušila a tlak zmerala práve na tej strane, napriek maminmu nesúhlasu - samozrejme vznikol problém a tú sliepku by som najradšej nakopala. Takže treba byť rázny a akýkoľvek takýto pokus udusiť hneď v zárodku aj za cenu nakričania vynadania aj fyzického napadnutia a nech si myslí potom kto chce čo chce.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majka 62
...presne tak, dobre na to ideš. Škoda, že museli ísť všetky tie lymfatické uzliny preč, musí si dávať veľký pozor aby nepreťažovala tú ruku, nevláčila ťažké tašky a pod. a to nie len teraz po operácii (teraz by sa jej ani nedalo) ale celý život aby nevznikol lymfedém, nepríjemný opuch ruky.
Sorry za (možno) nepríjemné predpovede.
Je veľmi veľká pravdepodobnosť, že lymfedém vznikne...aspoň mne svojho času takto bolo vysvetlené, nakoľko samotnou operáciou došlo k porušeniu systému v blízkosti končatiny.
Behal som s nohou od šavla k pavlovi, po tých špecializovaných ordináciach... nakoľko noha opúchala, bolela, nevládala...
Nakoniec boli nasadené lentilky a je to ako tak v pohode.
0 1
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Z vlastnej skúsenosti môžem napísať, že nemusí vzniknúť lymfedém ruky po operácii prsníka. Som 6 rokov od operácie, veľmi mi pomohlo pravidelné ranné (ale aj hocikedy počas dňa) rozcvičovanie ruky, spočiatku veľmi pomalé cviky, opatrne iba potiaľ, pokiaľ nám ruka dovolí, nesmie to bolieť. Ono spočiatku je pacientka rada keď môže ako tak s ňou hýbať, umyť sa a pod.
Mali by základné cviky predviesť fyzioterapeuti ešte v nemocnici. Existuje aj brožúrka kde sú vysvetlené cielené cviky na predchádzanie lymfedému.
Neskôr som začala chodiť na pilates a zas po troche pridávať....kopec trpezlivosti treba ale výsledok za to stojí. Ono malý opuch keď vznikne to sa dá napraviť, človek sa stopne v aktivitách povie si prešvihol som, dá si pozor a dá sa to do poriadku ale tu ide hlave o predchádzanie väčším opuchom - keď vznikne tzv. slonia ruka a to už je oveľa ťažšie dostať sa z toho, trvá to veľmi dlho ....
Tak ako wilma píše, nemerať tlak na postihnutej ruke a pridávam, že ani dať si pichať pri odberoch do postihnutej ruky. Ono názory sa menia, niektorí lekári Vám povedia, že je to zastaralý názor, ale nie je to tak. Mám to vyskúšané - 2x mi pichli do postihnutej ruky, kde nie sú lymfatické uzliny a nie je to príjemné. Odporúčam pripraviť si vždy zdravú ruku na odbery.

Pozdravujem vás všetkých diskutujúcich a dúfam, že ste v rámci možnosti všetci v poriadku.
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Lui keď povieš mátinke všetky rady,ktoré tu boli napísané, určite sa podľa nich zariadi a bude to v poriadku. Držím palce a želám jej skoré vyzdravenie.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lui ak budu maminku ozarovat tak jej daj predpisat, alebo kup toto. Je to drahe, budu sa zdrahat to predpisat, ale zatlac. Popripade kup za vlastne ak sa nebude dat

1. pri ozarovasni - pchrani moziu pored poskodenim - http://www.molnlycke.cz/produkty-pro.../mepitel-film/
2. po ozarovani, ak vzniknu mokvajuce rany - http://www.lekarna.cz/kryti-mepilex-...n-7x7-5cm-5ks/

to druhe svokre pomohlo velmi, fajne sa jej vsetko zahojilo

tu je studia, kde to testovali a skumali http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3473726/
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Taiko, ono sa to môže fajne zahojiť aj bez drahých produktov, môžeš mi veriť. Niekedy stačí po ožarovaní ožarované miesto posypať obyčajným detským zásypom a okamžite nastane úľava, niekedy ani to netreba. A neskôr po úplnom ukončení ožiarov, vo väčšine prípadoch pomôže imunoglukánová masť, ak je to potrebné.
4 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

...ono najlepšie by bolo keby ožarovanie vôbec nebolo potrebné ale po operácii keď sa prsník ponechá, vo väčšine prípadoch nasleduje ožarovanie ale dá sa to v pohode zvládnuť.
4 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
majka 62
Taiko, ono sa to môže fajne zahojiť aj bez drahých produktov, môžeš mi veriť. Niekedy stačí po ožarovaní ožarované miesto posypať obyčajným detským zásypom a okamžite nastane úľava, niekedy ani to netreba. A neskôr po úplnom ukončení ožiarov, vo väčšine prípadoch pomôže imunoglukánová masť, ak je to potrebné.
nejde o to ci je nieco drahe, alebo nie. Svokre obycajne zasypy, ci ine babske rady, a to nechcem babske rady dehonestovat, nepomahali. A svojim sposobom aj tie naplaste su "babska rada". To, co je v nich tiez dost podstatne je totiz striebro, ktore napomaha hojeniu a posobi proti zapalom a infekcii.
Samozrejme vsak postupujeme od jednoduchsich (lacnejsich ) rieseni k zlozitejsim (drahsim). Nikto predsa nechce zbytocne vyhadzovat peniaze von oknom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať