Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...šedivé, sivé,.... daj si kvapku genciánu, ale veeeeľmi malú kvapku ...nepoškodí a vlasy budeš mať ako polárne striebro- do fialkova. Dávajú to deťom do pusy. Ja som tak jemne farbila vlasy mamke keď mala tiež problémy.
Hlavne sa však teš z výsledkov ...veeeľmi držím palce !!!
Naposledy upravil Valcake : 16.11.14 at 20:32 Dôvod: ..doplnok
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný deň,

všetky otázky , ktoré tu padli ohľadom onkologických ochorení a s tým spojenými problemami zodpovedali Jarka1, Jiri , gabhus atď. , neozývala som sa preto, že som mala sama problémy a čakala na výsledky. A ako vravím keď robím niečo tak poriadne, po 12-tich rokoch mám recidívu na hrubom čreve, boli medzi tým i iné nálezy, no hrubé črevo bolo primárne na začiatku. V utorok si idem po oficiálne výsledky a dohodnúť sa kedy nástup......nepíšem to preto, aby Ste mali z toho strach, ale z dôvodu , že je stále o čo bojovať.......... o každý deň, týždeň, mesiac, rok - roky, Jarka 1 vie, že som sa vyhrážala , že ďalej bojovať nebudem, no to bolo vo fáze dohadov o diagnóze teraz, napriek tomu som sa rozhodla, že pokračujem ďalej, takže všetci po rozdýchaní dg. hlavu hore a ideme ďalej.

Čo sa týka vlasovej úpravy , ja som na strihu vyššie vyobrazenom od začiatku ochorenia 12 rokov, i keď priznám, že keď ma občas Juri navštívi vyzerá to skôr na účes majstra "N"......no to nie je podstatné...........
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vieruš, nepotešila si ma tou správou. Ale čo už, hlavu hore, ako píšeš, život ide ďalej, musíš ale oň viac zabojovať, nenechať sa výsledkami zdeptať. Držím Ti silno, silno všetkých 20 prstov, prajem dostatok psychickej sily, nech si viac ako úspešná. Objímam Ťa. Maja
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vierka, ťažko sa mi hľadajú slová. Vedela som, že bude zas a znovu problém, ale veľmi som si priala, aby to nebola recidíva. Napriek tomu, že si krehké žieňa máš v sebe veľmi veľa vnútornej sily. Ani si to sama neuvedomuješ. Inak by si nezvládla všetko to zlé v Tvojom živote.
Som šťastná, že budeš bojovať a rozdýchame to všetci s Tebou. Ešte Ťa čakajú v živote aj pekné veci, na ktoré musíš ešte počkať. Snaž sa teraz podľa možností dobre papať, aby telo malo nejakú silu pred operáciou. Drž sa a ako píše Tweety, nenechaj sa zdeptať výsledkami, ani nikým iným. Stále je šanca, že výsledky budú síce nie dobré, ale nebudú ani najhoršie. Držím palce a stískanec letí.
8 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Vierka musíš bojovať a užívať si každý deň,myslieť pozitívne a prajem ti aby to dobre dopadlo a drž sa.
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Vierka Ty to opäť dáš a tú potvoru zatlačíš do úzadia, Držím silno palce.
3 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prajem všetko dobré, si určite silná žena, veľa sily želám.
1 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

A ak ešte môžem: čo Vám pomáhalo pri akútnej zápche počas chemoterapie? /jesť veľa vlákniny, ovocia, atď. - to vieme/, radšej prosím poradiť nejaký neškodný prostriedok z lekárne, pretože nás stojí veľmi veľa úsilia dostať vôbec nejaké jedlo do tela ...ďakujem.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mne pomáhal Dufalac sirup, ale ten môže predpísať len lekár a aj to nie hocijaký. Ale onkológ, hepatológ určite môže. Iné mi nepomohlo, ale toto áno. Skúšajte aspoň tekutú a kašovitú stravu po lyžičkách, viac krát denne.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Vierka, veľmi silno držím palce...Drž sa!!!
4 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Vierka nie sú to dobré správy, ale strašne silno Ti budem držať palce a modliť sa, aby si tento boj zase vyhrala. Veď ako píšu dievčatá predo mnou, život je krásny....
5 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

V najbližších dňoch, mesiacoch, rokoch sa nám rapídne zmení život. Môjmu manželovi pred týždňom diagnostikovali AML /akútnu myeloickú leukémiu/. Sme z toho zdrvení, ťažko sa s tým vyrovnávame zo dňa na deň ho zobrali do nemocnice na základe krvných testov /po nevyliečenej viróze s neustupujúcimi teplotami ani po podaní antibiotík/. Hľadám niekoho na porade, kto má s takouto chorobou skúsenosti, neviem, čo jeho a aj nás vlastne čaká, lekári sú veľmi opatrní vo vyjadrovaní o tom aká liečba ho čaká, ako dlho bude napr. v nemocnici a čo bude nasledovať. Už nás ale pripravujú na to, že ho bez transplantácie KD nebude možné vyliečiť. Zatiaľ hľadajú vhodného darcu medzi príbuznými /má jedného súrodenca/. A tiež nás pripravujú na to, že bude pravdepodobne trvale invalidný /pokiaľ sa náhodou teda nevylieči darovanou KD/. Proste z vyšportovaného mladého človeka /45r./ z plného zdravia bude zrazu trvalý invalid. A dá sa vôbec pri takejto diagnóze vôbec pracovať? Aj keď by išlo o prácu na PC doma? Manžel chorý nebýval, ani doteraz nechodieval veľmi k lekárovi, nemával žiadne ťažkosti /okrem bežných viróz, sem tam zápal priedušiek/.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lianett
V najbližších dňoch, mesiacoch, rokoch sa nám rapídne zmení život. Môjmu manželovi pred týždňom diagnostikovali AML /akútnu myeloickú leukémiu/. Sme z toho zdrvení, ťažko sa s tým vyrovnávame zo dňa na deň ho zobrali do nemocnice na základe krvných testov /po nevyliečenej viróze s neustupujúcimi teplotami ani po podaní antibiotík/. Hľadám niekoho na porade, kto má s takouto chorobou skúsenosti, neviem, čo jeho a aj nás vlastne čaká, lekári sú veľmi opatrní vo vyjadrovaní o tom aká liečba ho čaká, ako dlho bude napr. v nemocnici a čo bude nasledovať. Už nás ale pripravujú na to, že ho bez transplantácie KD nebude možné vyliečiť. Zatiaľ hľadajú vhodného darcu medzi príbuznými /má jedného súrodenca/. A tiež nás pripravujú na to, že bude pravdepodobne trvale invalidný /pokiaľ sa náhodou teda nevylieči darovanou KD/. Proste z vyšportovaného mladého človeka /45r./ z plného zdravia bude zrazu trvalý invalid. A dá sa vôbec pri takejto diagnóze vôbec pracovať? Aj keď by išlo o prácu na PC doma? Manžel chorý nebýval, ani doteraz nechodieval veľmi k lekárovi, nemával žiadne ťažkosti /okrem bežných viróz, sem tam zápal priedušiek/.
Lekári sú poväčšinou zdržanliví. Ste len v začiatkoch procesu, kde je nutné vykonať všetky potrebné vyšetrenia.
Invalid ?
To Ti kto povedal ???
Neblázni...pesimizmus je tá najhoršia voľba, aká len môže byť. Nebudem Ťa ale utešovať tým známym..." nádej zomiera posledná " , aj keď sa dá povedať, že je to vcelku aj pravda.

Jedna rada :
Nevyhľadávajte,nesurfujte veľmi po nete za tými infoškami...nemá to veľmi veľký význam. Ten nával informácií spôsobia skôr chaos v hlave, viac škody ako osohu...nespomínam ani to, že poniektoré stránky sú vyslovene škodlivé
7 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

Vďaka, veď ani veľmi nehľadám, porazilo by ma, ale pomyslela som si, že by tu mohol byť niekto, kto mi dá viac optimizmu. Ťažko sa mi s tým vyrovnáva, keď pred dvoma týždňami sme si mysleli, že má bežnú chrípku a zrazu na mňa vybehli s touto diagnózou. A navyše je v BA a začal okamžite s chemoterapiou, čo je ďalšia rana pre neho aj pre mňa, ale asi to v týchto prípadoch inak nejde.

Červené riadky ma potešili najviac:-).
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lianett
Vďaka, veď ani veľmi nehľadám, porazilo by ma, ale pomyslela som si, že by tu mohol byť niekto, kto mi dá viac optimizmu. Ťažko sa mi s tým vyrovnáva, keď pred dvoma týždňami sme si mysleli, že má bežnú chrípku a zrazu na mňa vybehli s touto diagnózou. A navyše je v BA a začal okamžite s chemoterapiou, čo je ďalšia rana pre neho aj pre mňa, ale asi to v týchto prípadoch inak nejde.

Červené riadky ma potešili najviac:-).
chodim na hematológiu, aj keď kvôli inej liečbe. A bavili sme sa o hematológii aj s mojim kardiologom. Ten vyhlásil, že onkohematológia je odbor, kde nastal úžasný posun, že pri istých druhoch leukémie dokážu vyliečiť až 90% pacientov. Že majú také nové lieky, ktoré sú veľmi "úspešné". Že taký pokrok v liečbe snáď nenastal ani v jednom medicínskom odbore ako práve tu.
Takže bude to ťažké pre všetkých, ale treba sa k tomu postaviť optimisticky. Treba to prijať, ale nepoddať sa. Nie je to liečenie na mesiac, ani na dva. Skôr to bude na roky. Ale spolu to zvládnete, aj keď sa vám určite zmenia priority. Čo bolo podstatne, to už nebude dôležité.
10 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lianett

Červené riadky ma potešili najviac:-).
Holt, vlastná skúsenosť...


Dáša_
Takže bude to ťažké pre všetkých, ale treba sa k tomu postaviť optimisticky. Treba to prijať, ale nepoddať sa. Nie je to liečenie na mesiac, ani na dva. Skôr to bude na roky. Ale spolu to zvládnete, aj keď sa vám určite zmenia priority. Čo bolo podstatne, to už nebude dôležité.
Veru, veru...poniektoré priority pôjdú pekne do riti.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

chcela som včera lianett.....niečo napísať...niečo povzbudzujúce...ale ja to v tejto onko-sfére neviem.......ale vy to dokážete a fakt kráľovsky...ste super....!!!
manželovi držím päste .....
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

lianett, váš svet sa vám obrátil naruby zo dňa na deň. Ale toto sa stáva nielen pri tejto chorobe, stačí autohavária a všetko sa zmení v jednej sekunde. Dokonca tam môže byť budúcnosť jasná okamžite. U vás to jasné nie je a snažte sa preto k tomu všetkému zaujať správny postoj. Nestresovať seba, manžela tým, že bude vo vás vidieť len strach, beznádej , veľké obavy z budúcnosti. Nedúfajte, ale verte, že to spoločne zvládnete.

Pripomenula si mi jedného mladého muža. Rovnaká diagnóza ako tvoj manžel a ten popis situácie tvojho manžela by som mohla doslova a do písmena prekopírovať. Športovec, nikdy žiaden lekár, v práci bola dobrá kondička nevyhnutná, len nejaká chrípka a zrazu akási únava. Jediný rozdiel je v tom, že je ešte mladší. Toto bolo na jar. Teraz na jeseň má liečbu za sebou, v práci ho preradili na menej namáhavú pozíciu niekde do kancelárie. Začiatočné problémy rodina prekonala a všetci sa vyrovnali so situáciou. Keď som sa naposledy informovala ako sa majú, všetci boli práve na hodoch a že si burčiak a gulášik z diviny dávajú.
3 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

Ďakujem všetkým za povzbudzujúce slová. Viem, že to bude na dlho, včera bol jeho brat na odber krvi, pretože by mohol byť darca kostnej drene /ale pravdepodobnosť, že bude vhodný darca je 1/4.Ale aj to je lepšie ako nič, takže čakáme. Dnes je to už deviaty deň, čo sa nám svet obrátil na ruby. Je to liečba, pri ktorej sa spotrebuje veľké množstvo krvi, takže vzdávam holt a obdivujem a zároveň Ďakujem všetkým darcom krvi. Je to naozaj mimoriadne prospešný ľudský čin.
1 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

A taktiež obdivujem aj všetkých darcov kostnej drene a patrí im aj moja vďaka. Na Slovensku nie je veľmi veľká osveta na darovanie KD, ale určite by sa aj takéto niečo malo viac propagovať. Najväčšia osveta je vraj v Nemecku a odtiaľ aj v rámci krajín EU pochádza najviac darcov. Ja som už agitovala mailom darcov krvi, ktorých poznám a určite darujem kostnú dreň aj ja, keď sa trošku z touto situáciou vyrovnám. Keď som im navrhla /myslím v nemocnici/ darcovstvo, povedali, že teraz by to nebolo vhodné, kvôli stresu by to neprospelo nikomu. takže neskôr.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať