Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jarka dakujem....ja som strasny pesimista....vcera som nieco pocitala....dnes volala mame a toto co pises som jej povedala....tatko si uz vcera aj poplakal....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Lujza, môj manžel mal pred 10 rokmi zápal, tiež mal zvýšené PSA, teraz pravidelne chodí na kontroly, niečo aj užíva na BHP, nemusí to byť hneď zle. PSA stúpa aj vekom, aj zápalom, treba byť optimista. Ak by aj bolo to onko, chodí predsa každého pol roka na kontroly, takže aj to je zvládnuteľné.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Poplakať si je akosi súčasťou nielen tejto choroby. Človek vyplaví emócie a potom nastúpi racio. Niekedy je lepšie sa najprv vyplakať, lebo keď sa človek ukľudní uvažuje triezvejšie.

Práve minulý týždeň som sa škerila, keď som kosila na chalupe. Spomenula som si, ako som hneď v prvom momente po oznámení diagnózy chcela všetko predávať, aby som to ešte stihla zariadiť sama.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dievcata dakujem...ked este aj babka sa ci byt divna....
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

zdravím vás tu všetkých a poprosím o radu, resp. objasnenie nálezu môjho otca, niečo som hľadala už na nete a už mi je jasné aspoň to, že to je rakovina močového mechúra, ale chcela by som vedieť o tom čo najviac, tak ak nebodaj máte niekto viac info, budem rada, ak mi napíšete - najmä postup liečby a či treba čo najskôr, lebo je objednaný na chirurgický zákrok až na 4.8...... citujem: "v probatornej biopsii sliznice močového mechúra zastihnutý stredne diferencovaný invazívny uroteliálny karcinóm invazujúcu do subepiteliálneho väziva" .... otcovi lekár povedal, že tam má "polipy" a tie mu budú "vypaľovať" ale keď som dnes čítala tú lekársku správu.....no .....ďakujem za každé info, články som si už pozrela, základ mi je jasný ... vlastne neviem čo konkrétne chcem od vás.....proste čo najviac info... neviem či som to dobre napísala, lebo lekárska správa je v češtine....otec bude mať 60rokov.....
vďaka
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ada, viac info ako ty nemá určite nikto. Ty máš zdr. dokumentáciu. Postup liečby zatiaľ ťažko určíme, lebo to musí lekár a vyzerá to tak, že najprv bude operácia, histológia a podľa toho čo nájdu sa určí postup liečby.
Poznám prípad s rakovinou na močáku, kde najprv bola chemoterapia a až potom operácia. U tvojho otca je postup opačný. Rozhoduje o tom mnoho faktorov. Lekári vedia v ktorom prípade aký postup zvoliť.
A ten termín 4.8. nie je vôbec zlý. Mne od zistenia, že tam niečo je až do operácie prešli skoro 4 mesiace.
Viem, že otec teraz určite stratil aj chuť do jedla, ale nech si to jedlo ešte pekne do operácie užije.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AdaMtiM
zdravím vás tu všetkých a poprosím o radu, resp. objasnenie nálezu môjho otca, niečo som hľadala už na nete a už mi je jasné aspoň to, že to je rakovina močového mechúra, ale chcela by som vedieť o tom čo najviac, tak ak nebodaj máte niekto viac info, budem rada, ak mi napíšete - najmä postup liečby a či treba čo najskôr, lebo je objednaný na chirurgický zákrok až na 4.8...... citujem: "v probatornej biopsii sliznice močového mechúra zastihnutý stredne diferencovaný invazívny uroteliálny karcinóm invazujúcu do subepiteliálneho väziva" .... otcovi lekár povedal, že tam má "polipy" a tie mu budú "vypaľovať" ale keď som dnes čítala tú lekársku správu.....no .....ďakujem za každé info, články som si už pozrela, základ mi je jasný ... vlastne neviem čo konkrétne chcem od vás.....proste čo najviac info... neviem či som to dobre napísala, lebo lekárska správa je v češtine....otec bude mať 60rokov.....
vďaka
..." v skúšobnom ( kontrolnom ) odbere zo sliznice močového mechúra je presne ohraničený prenikajúci nádor , ktorý sa nachádza pod tkanivom "...


Nádor močového mechúra najčastejšie vychádza zo sliznicovej výstelky mechúra. Býva označovaný ako karcinóm z prechodných buniek alebo uroteliálny karcinóm. Pokiaľ je iba na sliznici a neprerastá do hlbších vrstiev steny, nazýva sa povrchový alebo superficiálny. Nádor, ktorý zasahuje svalovú vrstvu alebo cez ňu prerastá do okolitých orgánov sa nazýva nádor invazívny. Taktiež sa nádorové bunky môžu šíriť do uzlín v okolí mechúra a do iných orgánov, ako je pečeň, pľúca a kosti – metastázy. Stále sa však jedná o jeden a ten samý nádor.
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ešte radšej upresním. Neviem či to vypaľovanie polipov je operácia, ani ako sa to urobí. Ale mňa by to až tak do detailov nezaujímalo. Hlavne, že otca uspia a nech si potom robia čo chcú.
1 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Ďakujem za reakcie. Práve, že je tam to slovo invazívny - čo mi evokuje, že prerastá a to je to horšie. Vraj nebude pod narkózou, iba lokálne nejako. On je práve typ, ktorý sa na nič nevypytuje, ani o tom nechce hovoriť vôbec, tak len čo sme s mamou vyčítali z tej správy z urologie. Nuž viem, že ho čaká ťažká cesta, len dúfam, že sa to podarilo včas zachytiť a dajú správnu liečbu a bude lepšie a lepšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ahojte...prosim vas ...s babkou je zle /po odstraneni prsa v maji,teraz petastazy na chrbtici/potrebuje predpisat opiatove naplaste... Ze tie predpise iba onkolog,ale ona ziadneho nema....su nejaky akoze obvodny...dakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Ahojte...prosim vas ...s babkou je zle /po odstraneni prsa v maji,teraz petastazy na chrbtici/potrebuje predpisat opiatove naplaste... Ze tie predpise iba onkolog,ale ona ziadneho nema....su nejaky akoze obvodny...dakujem
Samozrejme , že sú .

Bratislavskí onkológovia - hľadaj podľa kritérií , ktoré vyhovujú najviac babke

https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi dik....teraz som zistila u mojej sestricky obvodaka,ze su aj take opiatove...co na odporucanie predpise obvodak....to by bolo uplne ideal...babka prevoz iba sanitkou...a takto by to máti aj bez nej....
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
S hlbokým smútkom v srdci oznamujem, že jedna z nás, Ivka – uct2007 prehrala svoj boj dňa 18.6.2014...už nie je medzi nami, odišla navždy, jej statočné srdiečko dotĺklo.

Zbohom Ivka, lúčim sa s Tebou, nikdy, nikdy na Teba nezabudnem, v mojom srdci ostaneš navždy.
Odpočívaj v pokoji!


31 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Veľmi, veľmi smutná správa. Zbohom Ivka. Ľahké odpočinutie jej daj Pane.
Naposledy upravil Tweety : 09.07.14 at 09:18
20 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Odpočívaj v pokoji....
8 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Úprimnú sústrasť
10 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

To snáď nie !!! Ivka, nech Ťa sprevádza na Tvojej ďalšej púti Božie milosrdenstvo a láska.... Úprimnú sústrasť pozostalým !!!
14 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Úprimnú sústrasť..
10 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Odpočívaj v pokoji,,,
9 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Odpočívaj v pokoji...
12 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať