Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vierka ďakujeme, vieš ono táto Porada je taká akási nijaká. Veľa vecí ktoré som zvládala v starej, v tejto neviem a nemám zas toľko času aby som sedela a hľadala nejaké návody. Takže ja sa v tejto vyskytujem pomenej z tohoto dôvodu. Ake inak všetko O.K., vyšetrenia v poriadku, takže fajn. Prajem Tebe aj ostatným onkáčom nech to ešte dlho potiahneme takto spolu
7 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...no, do tejto témy (zatiaľ) vždy bezpečne trafím, a to je hlavné...

...od zajtra sa nám leto prekotúľa do druhej polovice - nech aj v nej pokračujú hlavne dobré správy - pre všetkých a od všetkých!!!
3 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Mne sa nový vzhľad Porady nepáči, otvorene poviem, aj sa dosť zle v nej orientujem, a presne ako Gabhus píše, nemám čas, ale ani chuť hľadať návody, ako sa mám tu lepšie vyznať a preto sem chodím menej ako kedysi. Ale samozrejme, že vždy budem zvedavá ako sa Vám všetkým darí a nech je to čo naj-naj-naj a ešte raz najlepšie.
10 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný deň všetkým,

dávam sem do pozornosti link na putovanie nafukovacieho hrubého čreva po mestách Slovenska, môžte si na uvedenej stránke pozrieť kde všade sa zastaví a prípadne i navštíviť ......

http://www.europacolon.sk/aktuality/...iest-slovenska
13 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

Nebudem reagovat na osocovania a urazky.Nechodim sem casto, nemam to za potrebne.Mala som v rodine ludi,ktori mali toto onko ochorenie a tiez som si pritom vytrpela,lebo som hladala nieco, cim by som pomohla.....ti, ktori toto ochorenie mate alebo v rodine blizkeho cloveka, tak viete, ake to je, ked je clovek bezradny....prezivala som to s maminou,takze.......vy ma chcete osocovat a napadat len preto, ze mozem niekomu nieco odporucit, poradit,co nema vedlajsie ucinky a pomoze aj pri klasickej liecbe?Je to len vas uhol pohladu, z akej stranky to beriete a co chcete za tym vidiet, vidite.Mate na to pravo, mna to len zaboli, aki ste nedostupni a mozno aj ubohi pri vyjadreniach a reakciach,ale preniest sa cez to viem, nakolko som nikomu tymito informaciami za 7rokov neublizila, skor naopak.....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Pekný podvečer. Kamarátke /37/ v máji zistili a následne aj vyoperovali nádor na mozgu, žiaľ ukázalo sa, že zhubný. Zhruba po dvoch týždňoch po operácii nastúpila na onkologickú liečbu do nemocnice, ešte pred nástupom bola cca 5 dní hospitalizovaná na psychiatrii. Celú liečbu /rádioterapiu/ veľmi zle znáša, z nemocnice aj ušla, následne opäť psychiatria a návrat na onko. Momentálne ukončila hospitalizáciu na regres s tým, že bude dochádzať ambulantne, no dnes už zrušila celú liečbu, nakoľko má z jej dôsledku samé problémy a ďalšie komplikácie /nespavosť, spálené hrdlo-nemôže jesť, stolica, menzes.../. V konečnom dôsledku sa jej ani nečudujem, že sa už nechce liečiť...no rada by som jej pomohla, aj keď momentálne nie je veľmi naklonená žiadnej alternatívnej liečbe. Verím, že sa doma trocha dá dokopy a zmení názor. Viete poradiť, tí čo máte osobné skúsenosti, niečo na zlepšenie jej stavu tak psychického ako aj onkologického? Ďakujem za všetky rady a podnety.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mareko
Pekný podvečer. Kamarátke /37/ v máji zistili a následne aj vyoperovali nádor na mozgu, žiaľ ukázalo sa, že zhubný. Zhruba po dvoch týždňoch po operácii nastúpila na onkologickú liečbu do nemocnice, ešte pred nástupom bola cca 5 dní hospitalizovaná na psychiatrii. Celú liečbu /rádioterapiu/ veľmi zle znáša, z nemocnice aj ušla, následne opäť psychiatria a návrat na onko. Momentálne ukončila hospitalizáciu na regres s tým, že bude dochádzať ambulantne, no dnes už zrušila celú liečbu, nakoľko má z jej dôsledku samé problémy a ďalšie komplikácie /nespavosť, spálené hrdlo-nemôže jesť, stolica, menzes.../. V konečnom dôsledku sa jej ani nečudujem, že sa už nechce liečiť...no rada by som jej pomohla, aj keď momentálne nie je veľmi naklonená žiadnej alternatívnej liečbe. Verím, že sa doma trocha dá dokopy a zmení názor. Viete poradiť, tí čo máte osobné skúsenosti, niečo na zlepšenie jej stavu tak psychického ako aj onkologického? Ďakujem za všetky rady a podnety.
Máš tak ...jedno ide ruka v ruke s druhým ...
Nečudujem sa teda ani ja kámoške ... niet teda veru čo a ani závidieť - to už vonkoncom nie !
Ja som mal " iba tri " zhubáky ...Nejak som si to všetko nepripustil , no mal som čo robiť so zvládnutím hentej situácie a to som bol teda kua optimisticky naladený ...
Odsral som si to ale neskôr , keď som to najmenej čakal ...život priniesol iné situácie a podvedomie zapracovalo zlým spôsobom ..

Ak sa kámoška nebude chcieť liečiť ( klasika , príroda , alternatíva ....) , tak jej stav nepokročí .
Je ale pravdou , že aj jedinci pozitívne naladení prehrajú ten boj a nepomôže im už nič ...

Ťažká rada , ťažká ............
3 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

......veď to, ťažká rada, keď sa sama viac menej vzdala . Ako ju naštartovať ?
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

To je veľmi ťažko niečo radiť, keď to sama vzdala. Jednoducho sa nesmie vzdávať a musí ísť ďalej. Viem o čom hovorím, som po 10.cykle chemoterapie, ktorú som zvládla na figu, skončila som v nemocnici, trvalo 2 týždne, kým som sa z toho vyhrabala, ako tak, ale ešte nie som v poriadku.
Bola som na dne, psychicky aj fyzicky, hlavne v tej nemocnici všetko na mňa padalo a nevedela som ako sa od toho dna odraziť. Pýtala som sa domov, veď to najhlavnejšie s čím ma prijali - vysoké horúčky - s tým mi pomohli a ustúpili a doma za 2 dni som vstala a hovorím si :Musíš, musíš a musíš" ....jednoducho "musíš vstať a ísť"
Lebo ako sa píše : "Nie je hanbou spadnúť, ale je hanbou nevstať a neísť ďalej" a ja ešte stále verím, že to bude OK, a tá moja viera, tá ma posúva ďalej.
A inak mám nové - bola som na CT a nádory oproti aprílu a predtým decembru 2012 sa vôbec nezmenili - ani nenarástli, ani sa nezmenšili a to je myslím úspech.
Ešte ma čaká ďalej chemo a potom ....uvidíme.
12 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Drž sa moja, si obdivuhodne silná žena. Držím palce, aby sa to konečne pohlo tým správnym smerom. Veď si to určite zaslúžiš. Drž sa toho svojho: musíš.
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Asi vám neporadím ale dvihnem žlč.
http://www.badatel.sk/kpm/odhalenie-...dane-nalozila/
2 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tuta
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
tuta
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
Poviem tak ...ten môj názor .
Charitu nejak nepodporujem ...hlavne a práve pre takéto informácie , ktoré občas vyplávajú na povrch z toho charitného bahna .
Dá sa povedať , že len jedna organizácia to robí transparentne - Dobrý anjel ...
Ešte aj ten Modrý anjel je čistý biznis ...akože dojáky , to je fakt ......ALE ....

Ak by sa raz zadarilo ( nejaký Jackpot ) , určite by nejaká čiastka šla na ten svoj účel a umiestnenie .
Lenže podmienky by som si kládol ja sám !!!
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

veronikasad
tuta
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
čítala som...a vieme my, alebo dotyčný, ktorý tento článok písal, čo položka administratívnych nákladov v sebe zahŕňa?
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Taktiež som sa zúčastnila relaxačného pobytu, ktorý bol pre onko pacientov zdarma, a ako píše vyššie tuta - nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených. Okrem toho 4.rok študujem angličtinu v Lige proti rakovine s vynikajúcimi lektormi, taktiež bezplatne. Je tam niekoľko skupín študentov angličtiny a každý rok v septembri pribúdajú ďalší. Nehovoriac o ďalších aktivitách, ktoré sú neustále k dispozícii - program na september má 4, či 5 strán .
Prídite sa na jednotlivé aktivity pozrieť zblízka, jednoducho vyskúšajte a uvidíte, potom nám napíšte svoje zistenia a skúsenosti. Prikladám aj vyjadrenie k 2% dane, dnes som si prečítala na stránke LPR.

http://www.lpr.sk/aktuality/108//hos...-2perc-z-dane/
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

veronikasad
tuta
a vieš, že nie, Veď ide len o názor dotyčného, citujem: Snažili sme sa v nej upovedomiť ľudí prečo, podľa nášho názoru, je Liga proti rakovine neužitočná, ba priam pre spoločnosť až škodlivá organizácia. Osobne som sa zúčastnila relaxačného pobytu organizovaného LPR a na tento týždeň budem s láskou spomínať do konca života.
Pozerala si okrem toho článku aj výšku administratívnych nákladov LPR, financovaných z 2 % daní ? Tak tie mi naozaj zdvihli žlč tiež ...Svoje 2 % daní venujem tejto nadácii už niekolko rokov.
(údaje sú z Vestníka, nie sú názorom redaktora)
Ďalšia zaujímavá položka je mohutná reklamná kampaň, v nie práve lacných médiách :-(
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Máte niekto skúsenoti s podkovičníkom - ohňovcom? Dostal sa mi do ruky letáčik, tak skúmam aká je realita
http://www.provitex.sk/pri_onkologickych_ochoreniach

Nik nemá skúsenosti s podkovičníkom?
Naposledy upravil mareko : 10.09.13 at 16:37
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
mareko
Máte niekto skúsenoti s podkovičníkom - ohňovcom? Dostal sa mi do ruky letáčik, tak skúmam aká je realita
http://www.provitex.sk/pri_onkologickych_ochoreniach

Nik nemá skúsenosti s podkovičníkom?
Mám, teda môj otec. Užíva ho približne pol roka. Ale napíšem len súkromne.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

OK, buď taká dobrá a napíš mi SS, alebo ak chceš úplne mimo porady tak na jankajankaova@gmail.com Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať