Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Zdenka, úprimnú sústrasť...
1 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Zdenka. pripájam sa ...úprimnú sústrasť celej rodine :-(
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Zdenka, myslím na Teba. Úprimnú sústrasť a nech čas všetko zahojí.
1 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Úprimnú sústrasť, nech odpočíva v pokoji...
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ďakujem všetkým za podporu,, no je to ťažké , keďže som s ňou bola stále..Stále ma to ťahá k nej do izby zo zvyku. No dúfam, že časom sa všetko zahojí
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zmieriť sa so smrťou blízkeho je veru ťažké, hlavne vtedy, keď ten blízky bol stále s nami. Viem, o čom hovorím, ale neboj sa ísť do jej izby, je to prirodzené. Príjmi moju úprimnú sústrasť. Prajem všetkým doma veľa duševnej opory.
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tweety
Zmieriť sa so smrťou blízkeho je veru ťažké, hlavne vtedy, keď ten blízky bol stále s nami. Viem, o čom hovorím, ale neboj sa ísť do jej izby, je to prirodzené. Príjmi moju úprimnú sústrasť. Prajem všetkým doma veľa duševnej opory.

Majka ja sa nebojím ísť do tej izby, ja som ju našla prvá , mňa to tam ťahá stále zo zvyku myslím./či čo nepotrebuje.../

Hlavne , že tak dlho netrpela od stredy už nevládala vstať z postele.. Štvrtok bola biedna mala teplotu 38, v piatok ožila teplotu nemala,jedla, odpovedala, keď nerozumela spýtala sa ma PROSIM?Aj svoje meno povedala.. Aj sa pýtala kakať na záchod sme museli ísť..Sme sa čudovali a na jedno oko nevidela a nato čo videla si nás tak obzerala,/ ona už vedela že naposledy/.. To viečko sme ani nevideli, čo mala oko také roztvorené.. V sobotu už oči neotvorila, len dýchala a večer zomrela.

Toto je moja prvá skúsenosť so smrťou tak blízkej osoby,, dedovia mi zomreli, keď som bola malá..

Česť jej pamiatke
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj dievčatá a chlapec,

dúfam, že všetci ostatní Ste v poriadku, teda tak ako sa dá, občas sa ozvite, i keď veľa nepíšem, vždy sem nakuknem.....mám Vás rada....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zdenka175
Hlavne , že tak dlho netrpela od stredy už nevládala vstať z postele.. Štvrtok bola biedna mala teplotu 38, v piatok ožila teplotu nemala,jedla, odpovedala, keď nerozumela spýtala sa ma PROSIM?Aj svoje meno povedala.. Aj sa pýtala kakať na záchod sme museli ísť..Sme sa čudovali a na jedno oko nevidela a nato čo videla si nás tak obzerala,/ ona už vedela že naposledy/.. To viečko sme ani nevideli, čo mala oko také roztvorené.. V sobotu už oči neotvorila, len dýchala a večer zomrela.
Nečuduj sa ...

Je dokázané , že pred tým koncom ten jedinec ( nie síce každý ) doslova pookreje ...
Normálne komunikuje , aj sa naje - napije ...dalo by sa povedať , že ako keby sa posilnil na tú poslednú cestu .
9 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Zdenka175
Tak ja sa hlásim, moja bakba/89r/ bola objednaná na ožare na 9.7. jej stav sa tak zhoršil, že už skoro nevníma. Nepôjdeme už.. Máme ju doma na posteli.. Už len pije vodu, asi dožíva posledné dni...Dostala už aj pomazania od farára, Bože jaká je tá staroba hrozná
Zdenka úprimnú sústrasť !!!!
1 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

VieraPopluharova
Ahoj dievčatá a chlapec,

dúfam, že všetci ostatní Ste v poriadku, teda tak ako sa dá, občas sa ozvite, i keď veľa nepíšem, vždy sem nakuknem.....mám Vás rada....
Ahoj Vierka,
veru tu chýbaš. Ja tiež vždy nakuknem, či sem niečo nepíšeš Takže som rada, že si sa aspoň takto ozvala .... A určite vieš, že aj my Ťa máme radi
2 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zdenka prijmi moju úprimnú sústrať spolu s celou rodininou.
1 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...Teraz som tu tiež veľmi málo - ten nový výzor Porady mi teda nijako neprirástol k srdcu..., ale ste tu Vy, srdcu môjmu blízki ľudkovia, a tak si aspoň túto tému vždy prečítam, aj keď "potichu"...
...A tak, Zdenka, prijmi aj moju úprimnú sústrasť, je to ťažké, no ja sama sa to snažím brať podobne ako Vierka P. a veľmi mi to pomáha - babička sa dožila požehnaného veku a iste prežila pekný, naplnený život, a už ju naozaj nič nebolí...
A Ivka - Tebe aj všetkým ostatným, ktorí to potrebujú, silno-presilno držím palce a zo srdca želám všetko dobré - nech to napokon príde, hoci aj (zdanlivo) pomaly-pomaličky!

...a naše zdravotníctvo... sama som dnes ležala na operačnom stole, hoci "len" na stomatochirurgii a len v lokálnej anestéze, ale o to viac teraz znovu obdivujem Vašu silu a Váš optimizmus, ktorý stále máte napriek všetkým ťažkostiam a krízam! A určite aj vďaka tejto téme a vďaka Vám, moji milí, cítim, že hoci mám pred sebou ešte cca pol roka čakania a neistoty, kým sa dočkám - dúfam - pozitívnych výsledkov, som pripravená snažiť sa trpezlivo a pokorne to znášať a vydržať, pretože keď Vy ste vydržali to, čo ste vydržali, tak by som sa musela hanbiť, keby som ja nezvládla to svoje...

Držte/me sa a opatrujte/me sa a pekné leto k tomu!
6 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ahojte, aj ja som tu po dosť dlhej dobe, nestíham sem chodiť vôbec, do roboty z roboty, variť, prať, deciek plný dvor, záhrada , roľa, foliovník (ktorý som si ja vymyslela, ale vyzerá to dobre, joj svoje vlastné paradajky a papriky) a stále dookola. Otec je na tom relatívne dobre, PSA kleslo na 3,52 (čo je dosť dobre v jeho prípade) aj keď ešte by to mohlo klesnúť. Chodí stále raz mesačne pichať XGEVU, a nejaký hormon mu zmenili z polročnej frekvencie na trojmesačný, ani to som ešte nemala čas poštudovať. Cíti sa celkom fajn, chutí mu jesť, a vládze robiť (čo je pre neho veľmi podstatné), aj keď už to nie je ako predtým, rýchlejšie sa unaví a nevládze. Stravu si nijako neselektuje, na čo má chuť to zje (mali ste všetci pravdu, diky, raz príde čas, keď mu naozaj nebude chutiť nič), k tomu aj pije zeleninové šťavy (teraz už bio - vlastná úroda). Dokonca ho nebolia ruky tak veľmi ako pred časom a ak tak je to vlastne len od roboty chvalabohu. Občas mu príde zle a obleje ho pot, ale vraj je to následok liečby. Všetci sa držte a prospievajte, nech to je lepšie ako doteraz.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nakukla som sem, čo nového a potešila som sa. Som rada, že dávate vedieť, ako sa máte, aj keď to táto "nová" Porada dosť zredukovala. Viem, že na seba všetci vzájomne myslíme, tak poteší, ak sa každý z nás, aspoň občas zahlási. A tak, ako to napísala msa: Držte sa a prispievajte, nech máme z čoho čerpať silu.
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Mám "novô" to, že som práve dnes dostala svoju dávku lieku Avastin, ktorý mi po peripetiách poisťovňa nakoniec schválila a schválili mi dokonca ďalších 5 dávok. A to vďaka našej Vierke, ktorá mi pomohla, je úžasná, super baba !!! Ešte raz veľmi pekne ďakujem Vierka !!!!!!!!!!!! Majme sa všetci fajn a zdravotne už len lepšie a "lepšejšie". Pekný večer Vám všetkým želám ! :-) ĎAKUJEM Vám všetkým za podporu.
11 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Super správa, teším sa , že sa to podarilo. Teraz treba len veriť, že sa aj liečba úspešne zavŕši, už máš len krôčik k úplnému vyliečeniu, veď byrokratický šimeľ je zažehnaný. Prajem Ti veľa veľa síl, šťastia aby si bola čím skôr úplne zdravučká. Nedaj sa a vydrž, život predsa stojí zato.Objímam.
Naposledy upravil Tweety : 21.07.13 at 20:46
6 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ďakujem, ja stále verím, že zaberie :-)
3 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Tak ja som stráááááášne rada, že sú tu terza viac-menej pozitívne správy, aj že Ivka liek dostala, aj že dedkovi je lepšie - no čo sa nám chce. len sa držme všetci aj ďalej!!!!!
7 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahoj dievčatá a chlapci,

takže po čase som tu opäť i ja som veľmi rada, že čítam samé dobré správy, viem aj tu máme tzv. uhorkovú sezónu, no je pravdou, že sú dovolenky, iný zasa liečbu, ktorá v týchto teplách dá riadne zabrať, teplá dávajú zabrať i zdravým.....mne tiež táto porada veľmi neprirástla k srdcu, teda jej orientovanie sa v nej a chýba mi dosť poraďákov, ktorí odtiaľto odišli......neviem čím sa to stalo, no ďakujem adminovi za udržanie tejto témy a budem rada ak dáte z času na čas o sebe vedieť, tí čo chodia fc vedia, že ma nájdu i tam, mnohí majú i priamy kontakt.....všetkým prajem čo nakrajšie prežitie prázdnin každému v rámci možností.....a z času na čas sa tu vyskytnem.....
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať