Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

korduľa Pozri príspevok
dakujem za odpovede, citala som skoro vsetky prispevky stale dufajuc, ze najdem aspon jeden, kde najdem, ze sa niekto vyliecil bez klasickej mediciny, clovek si mysli, ze prevencia je vsetko, zije zdravo, stravuje sa zdravo, nefajci, nepije, cvici / nie len posledny rok, dva, ale v podstate cely zivot/ a odrazu bac ho a len kuka kuka a nechape ako je to mozne...
Presne....presne viem o čom hovoríš, nechápeš, že ako je to možné, že sa to stálo práve tebe...ja som to nechápala vlani v máji - ešte ani rok tomu nie je.
Taktiež som nefajčila,nepila, zdravo sa stravovala a cvičila...
Môj špúšťač bol pravdepodobne stres, žila som v jednom kolotoči a v strese až jedného krásneho dňa hop...kolotoč sa zastavil a ja tu bojujem s touto diagnózou, ako aj ostatní, ktorí tu píšeme.
Tak ti veľmi držím palčeky, bude to ťažké, ale určite to vyhráš !! vyhráme aj my - ostatní, o tom nepochybujeme
13 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama





17 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Posielam plnú náruč narcisov všetkým ťažko skúšaným aj tu na porade. Podporím vás ako každý rok aj dnes.
17 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
15 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Pre Vás všetkých a pre každého človiečika ktorým je určený v kalendári dnečný deň, s úctou a láskou posielam som duchom pri každom z Vás.
16 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Ahojte vsetci, ktori pisete aj citate,chodim sem uz asi 3 tyzdne a naberam silu,dostala som sa medzi vas, ani neviem ako urcite ako vela z vas.Chodim pravidelne na preventivne,som na take veci poctivec.NO zrazu som si nasla na prsniku hrcku a lekarka mi dala lieky na upokojenie aby som na to nemyslela a prisla o 5mesiacov ked mam narok na mamografiu po 2 rokoch.Ja som sa upokojila ,lebo nieco podobne som si pred tym nahmatala na druhom a bolo to ok.Lekarka mi este spravila sono a povedala ze na takom mieste take veci nebyva ju.Po kontrole ma poslala mamo kde ma objednali za dva mesiece a az na moje naliehanie ze mam hrcku ma zobrali hned.Tam mi hned povedali ze musim ratat s tym ze je to zhubne,tak aj bolo,rozkrutil sa kolotoc som objednana na operaciu.Vycitam si, ze som sa dala upokojit lekarkou,mohla som byt kus za tym ci pred tym?Od lekarky som odisla uz som snou odvtedy nebola, ale ked sa cez to prenesiem tak pojdem za nou.Ale teraz pri spomienke na nu dostavam triasku.Drzim vsetym, aj sebe prsty na vsetko co nas caka.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

bajam Pozri príspevok
Ahojte vsetci, ktori pisete aj citate,chodim sem uz asi 3 tyzdne a naberam silu,dostala som sa medzi vas, ani neviem ako urcite ako vela z vas. Chodim pravidelne na preventivne,som na take veci poctivec.NO zrazu som si nasla na prsniku hrcku a lekarka mi dala lieky na upokojenie aby som na to nemyslela a prisla o 5mesiacov ked mam narok na mamografiu po 2 rokoch.
...

...ach jaj, nedá mi nezareagovať...
V prvom rade Ti držím palce, aby všetko čo najlepšie dopadlo - aj tu nájdeš dosť takých príkladov, z ktorých môžeš čerpať nádej i silu a odhodlanie!
A čo sa pani doktorky týka - rozum mi zostal stáť... Ale možno je to celé inak - možno je ona prvou lastovičkou v budúcnosti nášho zdravotníctva ako takého: čoskoro už asi všetci a na všetky diagnózy budeme od lekárov fasovať len lieky na upokojenie, lebo na nič iné aj tak nebudú peniaze. Či...???
7 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Dakujem
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

bajam Pozri príspevok
Ahojte vsetci, ktori pisete aj citate,chodim sem uz asi 3 tyzdne a naberam silu,dostala som sa medzi vas, ani neviem ako urcite ako vela z vas.Chodim pravidelne na preventivne,som na take veci poctivec.NO zrazu som si nasla na prsniku hrcku a lekarka mi dala lieky na upokojenie aby som na to nemyslela a prisla o 5mesiacov ked mam narok na mamografiu po 2 rokoch.Ja som sa upokojila ,lebo nieco podobne som si pred tym nahmatala na druhom a bolo to ok.Lekarka mi este spravila sono a povedala ze na takom mieste take veci nebyva ju.Po kontrole ma poslala mamo kde ma objednali za dva mesiece a az na moje naliehanie ze mam hrcku ma zobrali hned.Tam mi hned povedali ze musim ratat s tym ze je to zhubne,tak aj bolo,rozkrutil sa kolotoc som objednana na operaciu.Vycitam si, ze som sa dala upokojit lekarkou,mohla som byt kus za tym ci pred tym?Od lekarky som odisla uz som snou odvtedy nebola, ale ked sa cez to prenesiem tak pojdem za nou.Ale teraz pri spomienke na nu dostavam triasku.Drzim vsetym, aj sebe prsty na vsetko co nas caka.
Držím Ti veľmi palce, dostaneš sa z toho, neboj, zvládneš to ! musíš byť silná, nepoddávaj sa smútku a beznádeji a mysli pozitívne.
Ja viem, nepôjde to ľahko, sama tým prechádzam, ale musíme bojovať !
Takže drž sa a bojuj !
Lekárku nakopať kdesi...fakt, čo to mala za prístup ?!?!?!?...že lieky na upokojenie a aby si na to nemyslela...to normálne rozum zostane stáť nad takýmto prístupom, presne ako píše Zimama.
7 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...taká bláznivá myšlienka ma ešte napadla - čo takto pani doktorke (a jej podobným...) darovať kytičku narcisov, najlepšie z umelej hmoty, aby jej vydržali viac rokov pripomínať, že v takýchto situáciiách často hrajú rolu dni, nie mesiace...
2 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
bajam Pozri príspevok
Ahojte vsetci, ktori pisete aj citate,chodim sem uz asi 3 tyzdne a naberam silu,dostala som sa medzi vas, ani neviem ako urcite ako vela z vas.Chodim pravidelne na preventivne,som na take veci poctivec.NO zrazu som si nasla na prsniku hrcku a lekarka mi dala lieky na upokojenie aby som na to nemyslela a prisla o 5mesiacov ked mam narok na mamografiu po 2 rokoch.Ja som sa upokojila ,lebo nieco podobne som si pred tym nahmatala na druhom a bolo to ok.Lekarka mi este spravila sono a povedala ze na takom mieste take veci nebyva ju.Po kontrole ma poslala mamo kde ma objednali za dva mesiece a az na moje naliehanie ze mam hrcku ma zobrali hned.Tam mi hned povedali ze musim ratat s tym ze je to zhubne,tak aj bolo,rozkrutil sa kolotoc som objednana na operaciu.Vycitam si, ze som sa dala upokojit lekarkou,mohla som byt kus za tym ci pred tym?Od lekarky som odisla uz som snou odvtedy nebola, ale ked sa cez to prenesiem tak pojdem za nou.Ale teraz pri spomienke na nu dostavam triasku.Drzim vsetym, aj sebe prsty na vsetko co nas caka.
Verím že sa s toho dostaneš, treba len veriť v uzdravenie a držať sa pokynov onkológa. Nie vždy je to v živote ľahké . Držím Ti palce !
3 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Dakujem vam, za povzbudenie, stale tomu nemozem uverit,preto si to este tak neuvedomujem, len si hovorim,ze to dokazem.Este raz dakujem a aj ja drzim vsetkym.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bajam Pozri príspevok
Dakujem vam, za povzbudenie, stale tomu nemozem uverit,preto si to este tak neuvedomujem, len si hovorim,ze to dokazem.Este raz dakujem a aj ja drzim vsetkym.
Držím prsty, prajem Ti veľa síl, hlavne duševných a uvidíš, všetko bude dobré.
0 0
sestrička z KE sestrička z KE

sestrička z KE je offline (nepripojený) sestrička z KE

Existujú prima články o prepojení liečby CA a farmafiriem. Výsledky sú šokujúce. Viete, že mamografia spôsobuje zvýšené riziko Ca prsníkov? A že najviac mamografii sa urobí v zariadeniach Penty? Zamysleli ste sa niekedy nad skutočnosťou, čo je to chemotherapia? Prečo sa považuje prežitie 5 rokov po operácii za vyliečenie? Nie som proti liečbe, sama som peklom čakania na onkomarkery prešla, ale naozaj je radikálny rez jediné riešenie?
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

....bajam,.. tu nebudeš sama a nikdy ani nezostaneš. Budeme stáť vždy pri tebe ako pri všetkých ostatných v ich ťažkých chvíľach. Držím ti veľmi prsty, aby si to prekonala a dostala sa z tej pliagy čím skôr. Posielam ti veeeľa pozitívnej energie.
12 0
bubana bubana

bubana je offline (nepripojený) bubana

To nie su tabletky, to su tobolky ktore sa daju otvorit v ktorich su vytrusy huby a v dalsej pomlete podhubie.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

bajam Pozri príspevok
Ahojte vsetci, ktori pisete aj citate,chodim sem uz asi 3 tyzdne a naberam silu,dostala som sa medzi vas, ani neviem ako urcite ako vela z vas.Chodim pravidelne na preventivne,som na take veci poctivec.NO zrazu som si nasla na prsniku hrcku a lekarka mi dala lieky na upokojenie aby som na to nemyslela a prisla o 5mesiacov ked mam narok na mamografiu po 2 rokoch.Ja som sa upokojila ,lebo nieco podobne som si pred tym nahmatala na druhom a bolo to ok.Lekarka mi este spravila sono a povedala ze na takom mieste take veci nebyva ju.Po kontrole ma poslala mamo kde ma objednali za dva mesiece a az na moje naliehanie ze mam hrcku ma zobrali hned.Tam mi hned povedali ze musim ratat s tym ze je to zhubne,tak aj bolo,rozkrutil sa kolotoc som objednana na operaciu.Vycitam si, ze som sa dala upokojit lekarkou,mohla som byt kus za tym ci pred tym?Od lekarky som odisla uz som snou odvtedy nebola, ale ked sa cez to prenesiem tak pojdem za nou.Ale teraz pri spomienke na nu dostavam triasku.Drzim vsetym, aj sebe prsty na vsetko co nas caka.
Ahoj,

aj ja Ti držím palce a prajem veľa sily v tomto boji, viac Ti písať nebudem, lebo ako píšeš pozorne si si všetko prečítala, budem rada keď nám budeš o sebe priebežne písať ako sa máš, budeš tu mať v nás aspoň psych. podporu...

V.
7 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

sestrička z KE Pozri príspevok
Existujú prima články o prepojení liečby CA a farmafiriem. Výsledky sú šokujúce. Viete, že mamografia spôsobuje zvýšené riziko Ca prsníkov? A že najviac mamografii sa urobí v zariadeniach Penty? Zamysleli ste sa niekedy nad skutočnosťou, čo je to chemotherapia? Prečo sa považuje prežitie 5 rokov po operácii za vyliečenie? Nie som proti liečbe, sama som peklom čakania na onkomarkery prešla, ale naozaj je radikálny rez jediné riešenie?
Ak si dobre čítala celú túto tému, alebo sa zamyslela Ty, že ak sa mamografia neurobí tak sa rakovina nepodchytí včas.... a rez je niekedy naozaj jediné riešenie.
Ja osobne som sa rozhodla dať si dobrovoľne odstrániť na jeseň jeden prsník, nakoľko mám ho celý cystický, markery kolíšu a kvôli jednemu prsníku nebudem čakať kedy opäť u mňa prepukne nanovo rakovina.
Pred 10-timi rokmi mi dávali ledva rok, absolvovala som chemo a pri najmenšom podozrení, že by mohlo byť niečo zhubné bez váhania som sa dala rezať, odvtedy mám za sebou 8 operácií, ale neľutujem ani jedno rozhodnutie, ani jednu operáciu, vďaka tomu som tu už 10 rokov a teším sa zo života.
Vieš ak by bolo toľko super farmafiriem čo by liečili rakovinu, tak si myslím, že ani jedna by sme sa nedali operovať a ver mi, všetky, alebo všetci čo sme tu sme vyskúšali všetko čo bolo komu dostupné....
11 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Človek by si myslel, že téma o rakovine bude depresívna. Priznávam, že zo začiatku som sa bála sem čo aj len nakuknúť. Dnes túto tému otváram medzi prvými. To, čo tu Vy všetci píšete, je také silné, že Vás musím obdivovať. Toľko odhodlania, sily, pozitívnej enegie a súdržnosti na jednom mieste som už dávno nevidela.

A tak miesto narcisov, Vám dnes skladám poklonu. Hlboko sa pred Vami skláňam, obdivujem Vás a všetkým Vám držím palce, aby Váš neľahký boj bol len a len víťazný.
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
bajam Pozri príspevok
Dakujem vam, za povzbudenie, stale tomu nemozem uverit,preto si to este tak neuvedomujem, len si hovorim,ze to dokazem.Este raz dakujem a aj ja drzim vsetkym.
..

..ale mojík, ani sama nevieš, čo všetko zvládneš a koľko sily máš v sebe na to, aby si to zvládla..dokážeš to, len ak budeš chcieť..budeme ti pomáhať, neboj...
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať