Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

bajam, neboj sa, všetko bude dobré.
Ja som 3 dni pred nástupom do nemocnice natrela všetko drevo na chalupe a vybehla do lesa na hríby. Vyškriabala som sa na dobrý kopec s krásnym výhľadom a tam som si povedala, že do roka a do dňa tam musím stáť znova. Presne o rok som sa "stratila" manželovi v lese, aby ma neodhováral, že som ešte slabá a na ten kopec som vyliezla. Neopísateľný pocit. Daj si nejaký cieľ, zážitok, na ktorý sa budeš celý čas tešiť.
Držím všetkým palce.
17 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Pre bajaj ...
..ja som bola v sv.Alžbete operovana / obojstranna mastektómia pre CA prsníkov/ v 3/2009 ...myslým si , že je to dobré pracovisko i keď je tam strááášne veľa ľudí .

Držím Ti palčeky, aby Ti to všetko dopadlo čo najlepšie, ja som tam nemala žiadnu protekciu a starostlivosť bola dobrá. DRŽ SA!!! a kľudne mi napíš aj SS-keby si sa niečo chcela spýtať.

Teraz som sa v utorok vrátila tiež z onkológie sv. Alžbety - po vybratí komplet ženských vecí, lebo sa objavil zas dáky problém, no histológia napriek všeli čomu čo tam našli...záver- bez známok malignity..to ostatné sa vyriešilo, tak dúfam, že bude zas chvíľu pokoj.
15 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

plavčík, neskutočne sa teším, že to dobre dopadlo. Daj sa čo najskôr do poriadku, držím palce.
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Tak som Blavu zvládla , moja onkol. ma potešila , CT v poriadku svieti tam len môj drahý titán aj ostatné výsledky sú ok,,,,ááko ľahko sa mi odchádzalo teším sa ako malé dieťa. Krásny dník Vám všetkým

11 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Teším sa s Tebou. Zdá sa, že nám v téme nastali lepšie časy. Bodaj by to tak navždy zostalo.
3 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Na zaciatok gratulujem akeber aj plavcikovi,aby to uz bolo stale len tak.A ja dakujem vsetkym ktori mi napisali a dodali mi odvahy,som rada ze som sem napisala a zistila aki su tu uzasni ludia.DAKUJEM ,ze som vas spoznala ,aj ked len cez pismenka.Velmi si cenim kazde vase pismenko.Dakujem
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

plavčík Pozri príspevok
Pre bajaj ...
..ja som bola v sv.Alžbete operovana / obojstranna mastektómia pre CA prsníkov/ v 3/2009 ...myslým si , že je to dobré pracovisko i keď je tam strááášne veľa ľudí .

Držím Ti palčeky, aby Ti to všetko dopadlo čo najlepšie, ja som tam nemala žiadnu protekciu a starostlivosť bola dobrá. DRŽ SA!!! a kľudne mi napíš aj SS-keby si sa niečo chcela spýtať.

Teraz som sa v utorok vrátila tiež z onkológie sv. Alžbety - po vybratí komplet ženských vecí, lebo sa objavil zas dáky problém, no histológia napriek všeli čomu čo tam našli...záver- bez známok malignity..to ostatné sa vyriešilo, tak dúfam, že bude zas chvíľu pokoj.

Sa teším z takej dobrej správy Plavčík
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

bajam Pozri príspevok
Som dojata a dakujem Vam.Uz som sa rozhodla ze to nebudem riesit inak.Necham to tak ako je naplanovane.Mne lekar vysvetlil, myslim si dost, co ma neminie a co ma este moze cakat, ale prislo mi to ze keby som isla skor,ze by to bolo lepsie.Strach,no tri tyzdne bolo ako keby to islo vedla mna,ale musim priznat,ze posledne dva dni mi to zacalo dochadzat.Nie je to strach o mna ,ale mam este skolou povinnu dceru a ten strach ide tym smerom.Snazila som sa jej to vysvetlit ,ale slovo rakovina som nepouzila.Ked som prvy krat otvorila tuto stranku, isla von, ale necakane sa vratila a ked si vsimla co mam otvorene,len povedala, naco to pozeras ved ty nemas rakovinu a znovu odisla.Velmi som nad nou rozmyslala a nakoniec som sa snou porozpravala uplne na rovinu.Dcera je velmi citliva a tvrda zaroven, dufam,ze som jej to vysvetlila dobre,skoncilo to tak ze ma vyobjimala a povedala ty to zvladnes,tak verim ,ze bude mat pravdu.Mam pre koho bojovat.Vsetkym aj sebe prajem vela sily
A ja sa tiež pripájam a držím ti palce !!!Bude to dobré, uvidíš, ty to dokážeš, si silnejšia viac ako si myslíš, zvládneš to.
Najťažšie je sa s tým vyrovnať, postupne to pôjde, ja som sem napísala pred takmer rokom, nevedela som sa stotožniť s tým, že prečo ja ? určite si dávame túto otázku všetci, každý máme strach, to by sme klamali, keby sme povedali že nie, je to prirodzená reakcia človeka, každý máme len jeden život.
Ale postupne sa s tým všetkým vyrovnávame. Som tu už písala, som po druhej operácii, beriem 2 dávku CHT, dnes som bola na treťom cykle, ...dá sa, celkom v pohode.
Povedala som si, že mi bude dobre, aj keď mi bude zle a tak verím, ako aj vy všetci ostatní, že sa vyliečim, pretože to mám konečne upratané v hlave. A pretože verím, že Pán Boh mi pomôže prekonať toto ťažké obdobie a vypočuje moje prosby o uzdravenie.

A Ty Bajam, ty to tiež zvládneš, neboj sa, držím ti palce tak silno, ako najsilnejšie viem.
Naposledy upravil uct2007 : 19.04.12 at 20:48 Dôvod: doplnenie
10 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

bajam Pozri príspevok
Na zaciatok gratulujem akeber aj plavcikovi,aby to uz bolo stale len tak.A ja dakujem vsetkym ktori mi napisali a dodali mi odvahy,som rada ze som sem napisala a zistila aki su tu uzasni ludia.DAKUJEM ,ze som vas spoznala ,aj ked len cez pismenka.Velmi si cenim kazde vase pismenko.Dakujem
Presne tak !! sú tu úžasní ľudia, ktorí aj mne strááášne pomohli radami, povzbudzovali ma a taktiež všetkým ďakujem.
7 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake


Chcela by som Vám, teda každej jednej, bez rozdielu, povedať, že ste ÚŽASNÉ Veľmi Vám držím palce, aby ste mali dosť síl jednak sa s tým vyrovnať a aj bojovať proti chorobe. Každej z Vás posielam taký šťastný, vysmiaty štvorlístok nech Vás /nás, ochraňuje a prináša iba šťastné a pozitívne správy ako boli tie posledné...som tomu veľmi rada
11 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

uct2007 Pozri príspevok
Presne tak !! sú tu úžasní ľudia, ktorí aj mne strááášne pomohli radami, povzbudzovali ma a taktiež všetkým ďakujem.
Nemáš začo ďakovať, všetko si zvládla Ty sama, pretože, keby si nenašla v sebe tú silu pomaly sa s tým vyrovnať, zbytočne by sme Ti radili, i keď na druhej strane viem ako to je, človek si prejde všetkými fázami : obviňovanie druhých, zlosť , ľútosť, beznádej.... chvíľu to trvá kým zistíme, že dokážeme žiť i s týmto ochorením, len musíme chcieť, po 1. operácii som bola šťastná, že mi to vyoperovali, potom prišla facka v podobe chemo, nevedela som, že to bude také, no chcela som tu byť, po skončení som sa dala do poriadku a po 2 mesiacoch ,opäť... a tak dokola, až som si na to zvykla a beriem to už skoro ako súčasť života.Nebudem klamať, tí čo ma poznajú vedia , že treba i podporu psych., no nehanbím sa za to, žijem celkom dobrý život....nebude síce zo mňa už maratónec, skôr slimák, alebo stará korytnačka, ale teším sa z maličkostí a všetkým Vám prajem len pozitívne myslenie a držím všetkým palce....nuž trošku som sa rozkecala, ale to od radosti, že som dokončila všetky daňové a idem si zajtra na 3 dni trošku vyleštiť pancierik....
12 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

uct2007 Pozri príspevok
A ja sa tiež pripájam a držím ti palce !!!Bude to dobré, uvidíš, ty to dokážeš, si silnejšia viac ako si myslíš, zvládneš to.
Najťažšie je sa s tým vyrovnať, postupne to pôjde, ja som sem napísala pred takmer rokom, nevedela som sa stotožniť s tým, že prečo ja ? určite si dávame túto otázku všetci, každý máme strach, to by sme klamali, keby sme povedali že nie, je to prirodzená reakcia človeka, každý máme len jeden život.
Ale postupne sa s tým všetkým vyrovnávame. Som tu už písala, som po druhej operácii, beriem 2 dávku CHT, dnes som bola na treťom cykle, ...dá sa, celkom v pohode.
Povedala som si, že mi bude dobre, aj keď mi bude zle a tak verím, ako aj vy všetci ostatní, že sa vyliečim, pretože to mám konečne upratané v hlave. A pretože verím, že Pán Boh mi pomôže prekonať toto ťažké obdobie a vypočuje moje prosby o uzdravenie.

A Ty Bajam, ty to tiež zvládneš, neboj sa, držím ti palce tak silno, ako najsilnejšie viem.
Clovek ma pocit, ze uz to nikdy nebude tak ako to bolo predtym, potom je pochopitelna aj tato otazka... ... otazka, na ktoru nikdy odpoved nenajdes .
Ale vy vsetci, ktori touto nelahkou cestou prechadzate ste zivym prikladom toho, ze clovek sa nemusi zastavit, len preto lebo niet v tomto dokonalom svete nejakej odpovede. Vy si tu otazku vlastne troska posuniete do inej roviny a hladate nieco, k comu vas tato nova skusenost vyzyva, co v zivote treba zmenit. Citam to stale tu na tomto fore, pocuvam to od ludi, ktorych stretam.
Asi to je naozaj len jedna jedina cesta, ktora vas posunie smerom vpred. Ak by ste si znovu a znovu dookola kladli tuto otazku preco ja, je to nespravodlive ...... a to je fakt sakra nespravodlive, ... tocili by ste sa stale v uzavretom kruhu, neurobili by ste ten krok dopredu a nikto iny by vas odtial nevytiahol.
Vela onkologickych ochoreni je v dnesnej dobe liecitelnych a je dolezite do buducnosti pozerat s optimizmom, tak ako to vy tu praktizujete a dokazete svojim pozitivnym postojom nakazit prave tych, ktori to tak velmi potrebuju.
Som na Vas vsetkych neskutocne hrda
17 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Vierka, že korytnačka no dobre, ale STARÁ ??????????????
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
uct2007 Pozri príspevok
Presne tak !! sú tu úžasní ľudia, ktorí aj mne strááášne pomohli radami, povzbudzovali ma a taktiež všetkým ďakujem.
Je oveľa jednoduchšie prechádzať touto tŕnistou cestou s priateľmi ktorí povzbudia a vedia aj poradiť či objasniť čo sa bude diať. Preto píšem s priateľmi lebo len priateľ ostane v čase keď je najhoršie. Pre mňa to bolo strašné,,, neopísateľné , mala som 9 rokov ,,,bolesť, bolesť,strach mala som pocit že všetkým ubližujem ( rodina vždy len plakali )a uvedomovala som si že som iná ( výzorom, rakovina mi veľa vzala ). Po 11 rokoch znovu,,, to isté & ešte horšie aj rádioterapia, po 4 rokoch zas aj s pani chomoškou ktorú som tak nenávidela ( trvalo to 8 mesiacov ) tam mi ostalo len zopár priateľov , dvaja,, tí ostatný si asi mysleli že je to nákazlivé a dnes ma už nemrzí že som o nich prišla. V tom čase nikto nič nepovedal , neinformoval ( v nemocnici ) pripadala som si do počtu ako kus. Pocit že toto asi nemá nikdy konca. A po 16 rokoch znovu ale stačil operačný zákrok ( vďaka pravidelným kontrolám ). Preto som vždy v strehu,,, dva roky som v pohode, no viem že tá špata stále vo mne drieme . Pri tomto mojom životnom štýle som sa naučila bajam že človek zvládne viac ako kôň. Možno sa vám to zdá hlúpe prirovnanie ale je to tak, ani nevieme koľko máme síl a čo všetko dokážeme zvládnuť. Strach a nevedomosť ( toho čo ťa čaká ) je to najhoršie a ešte horšie samoľútosť . Nesmieš sa tomu poddať si silná osobnosť ktorá má určite podporu v rodine a na 100% aj tu pri nás.,,,,, S vami sa pádluje ľahšie
11 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Clovek ma pocit, ze uz to nikdy nebude tak ako to bolo predtym, potom je pochopitelna aj tato otazka... ... otazka, na ktoru nikdy odpoved nenajdes .
Ale vy vsetci, ktori touto nelahkou cestou prechadzate ste zivym prikladom toho, ze clovek sa nemusi zastavit, len preto lebo niet v tomto dokonalom svete nejakej odpovede. Vy si tu otazku vlastne troska posuniete do inej roviny a hladate nieco, k comu vas tato nova skusenost vyzyva, co v zivote treba zmenit. Citam to stale tu na tomto fore, pocuvam to od ludi, ktorych stretam.
Asi to je naozaj len jedna jedina cesta, ktora vas posunie smerom vpred. Ak by ste si znovu a znovu dookola kladli tuto otazku preco ja, je to nespravodlive ...... a to je fakt sakra nespravodlive, ... tocili by ste sa stale v uzavretom kruhu, neurobili by ste ten krok dopredu a nikto iny by vas odtial nevytiahol.
Vela onkologickych ochoreni je v dnesnej dobe liecitelnych a je dolezite do buducnosti pozerat s optimizmom, tak ako to vy tu praktizujete a dokazete svojim pozitivnym postojom nakazit prave tych, ktori to tak velmi potrebuju.
Som na Vas vsetkych neskutocne hrda
.....he , čo TY ...

...ale vieš si predstaviť , že ako som JA hrdý na seba ?????
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Gabhus Pozri príspevok
Vierka, že korytnačka no dobre, ale STARÁ ??????????????
Stará je iba MICHALSKÁ BRÁNA predsa
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
opice jedne, zase ste ma rozplakali..... od dojatia

ale vraj budem mať krajšie očká...hnedé

manžel dnes nastúpil do nemocnice s kameňom v močových cestách......povedala som mu, že odkedy prestal stavať dom, tak ich asi už nemá kde ukladať....tu som zabehla pre povzbudenie a zistiť, ako sa ktorá a ktorý má......Vierka sa leští, to je dobré, len to nepreháňaj, aby nám z teba veľa neubudlo ...aj keď vraví sa, že dobrého je málo.... pá a držte sa!
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

hnedoočka Pozri príspevok
opice jedne, zase ste ma rozplakali..... od dojatia

ale vraj budem mať krajšie očká...hnedé

manžel dnes nastúpil do nemocnice s kameňom v močových cestách......povedala som mu, že odkedy prestal stavať dom, tak ich asi už nemá kde ukladať....tu som zabehla pre povzbudenie a zistiť, ako sa ktorá a ktorý má......Vierka sa leští, to je dobré, len to nepreháňaj, aby nám z teba veľa neubudlo ...aj keď vraví sa, že dobrého je málo.... pá a držte sa!
manželovi skoré uzdravenie prajem, som rada, že ťa humor neopúšťa
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
opice jedne, zase ste ma rozplakali..... od dojatia

ale vraj budem mať krajšie očká...hnedé

manžel dnes nastúpil do nemocnice s kameňom v močových cestách......povedala som mu, že odkedy prestal stavať dom, tak ich asi už nemá kde ukladať....tu som zabehla pre povzbudenie a zistiť, ako sa ktorá a ktorý má......Vierka sa leští, to je dobré, len to nepreháňaj, aby nám z teba veľa neubudlo ...aj keď vraví sa, že dobrého je málo.... pá a držte sa!
...hm , nezávidim ....

Dúfam , že to mňa nepostihne .....momentálne sa realizujem na chalupe s betónovaním ....
......kameňov mám ale na dvore ešte dostatok ....
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

hnedoočka Pozri príspevok
opice jedne, zase ste ma rozplakali..... od dojatia

ale vraj budem mať krajšie očká...hnedé

manžel dnes nastúpil do nemocnice s kameňom v močových cestách......povedala som mu, že odkedy prestal stavať dom, tak ich asi už nemá kde ukladať....tu som zabehla pre povzbudenie a zistiť, ako sa ktorá a ktorý má......Vierka sa leští, to je dobré, len to nepreháňaj, aby nám z teba veľa neubudlo ...aj keď vraví sa, že dobrého je málo.... pá a držte sa!
Moja ,

neboj všetko dobre dopadne, držím Ti palce a manželovi prajem skoré uzdravenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať