Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Milá Ivka / UCT007/ ako Ti napísal búchač....karcinómy sú odstánené!!!!!!!!!!!!!!!! v NICKU máš 007- ako agent ktorý sa dostal zo všetkého....dobrý NICK!
Nie nebudem Ti tu písať, že hore hlavu -všetko bude dobré, na to som príliš veľký pesimista, ale jedno viem celkom určite - je neskutočne dobré , že sa to dalo celé vyoperovať!!!
Ale niečo predsa na povzbudenie- príbeh ktorý som zažila - moja mama / umrela ako 52 roč. na rak.prsníka / ležala v r.1989 na onkológii s pani, ktorá mala tak ako Ty problém s črevami, vybrali jej snáď všetko čo sa len dalo, urobily vývod....bola s nej hotová troska., všetko vyvrátila , vážila snáď len 40 kg, no proste hrôza.......vždy keď som išla za mamou do nemocnice tak som si hovorila , že ako je moja mama na tom dobre oproti tej pani a vidíš... moja mama zomrela behom mesiaca v 10/1989 a tá pani žije!!!!!!! Dodnes si píšeme na Vianoce a Veľkú noc - je to už 23 rokov a pani je už veľmi stará až sa bojím, že raz sa neozve, ale už musí mať aj cez 80 .

Z celého srdca Ti prajem aby si sa čo najskôr pozbierala z tých bolačiek a liečba pozabíjala všetkú tú potvoru.

Drž sa moja a píš!
18 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Neskúšal niekto z Vás na posilnenie imunity Mumio? Dostať ho v lekárni a počula som jednu bylinkárku, ako ho vrelo odporúčala. Ale vlastné skúsenosti nemám.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ivka,

som rada, že si už doma, ako tu už odznela rada od našeho kamaráta, naozaj treba začať od hlavy, ak hlava nespracuje všetky informácie správne, rozbeh bude o to horší a pomalší, píšem teraz zo svojej vlastnej poslednej skúsenosti, ako iste vieš v júli som bola na "banálnej" operácii žlčníka no miesto toho , aby som sa dala v rámci svojich možností do poriadku v nacvičenom tempe, išlo so mnou z kopca.... určite Ste si všimli môj pesimizmus a málo príspevkov....dôvod prozaický....viackrát hospitalizovaná po tejto operácii z dôvodu neprijímania a nespracovania potravy mojimi orgánmi, pripisovala som to zdravotnému stavu fyzickému, veľký omyl.... všetko bolo inde...vyššie.... v hlave....tentokrát nie a nie si to nejako v tej mojej palici zrovnať, že môžem pomaly a nie rýchlo...napriek potvrdenej pozitívnej diagnóze teraz....konečne sa mi podaril urobiť poriadok v hlave a pekne som asi cca pred 2 týždňami začala pomaly zabehávať, veľmi pomalým tempom, no som oveľa ďalej ako keď som niečo chcela hneď a myslela som si, že je to možné...máme síce nie banálne ochorenie, ale keď ho príjmeme a vôbec celý svoj momentálny zdravotný stav ak príjmeme, že taký v danom momente musí byť, tak sa začneme stavať pomaly na nohy....ja konečne začínam, trvalo mi to tentokrát skoro 6 mesiacov, no už čo to urobím v domácnosti, venujem sa svojej práci a konečne dostávam i fyzickú silu, dostanem sa už síce len na pár minút na dvor, ale dostanem...
...takže moja rada pre Teba.... pekne pomaly upratať v hlave...a potom pekne zvoľna zabehávať motor....držím palce a verím, že Ty to dokážeš....

Viera
22 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

uct2007 Pozri príspevok
Takže moji milí poraďáci a spolubojovníčky v tejto chorobe som doma z "rekreačného" pobytu v nemocnici po 2. operácii (od júna, v júni bola prvá)
Dosť rozhasená z výsledkov - karcinomy odstránené a histologiou potvrdené - na tenkom aj hrubom čreve, maternici aj vaječníkoch (odstránená maternica aj s vaječníkmi) a ostránili mi aj časť mechúra (malý kúštik).
Zatiaľ rozmýšľam a neviem ako sa pohnúť....ako sa zase naštartovať do nového boja, písala som Vám, ako som všetko poctivo aj príliš dodržovala a bola na seba veľmi prísna, aj čo sa týka stravy a všetkého.
Kde začať? ....neporadíte nejaké vitamínové doplnky na naštartovanie imunity ? Snažím sa nabudiť znova na pozitívne myslenie a znovu začať veriť, že sa z toho vylížem...
Začala som tým, že sa neskutočne teším z toho že som doma, že keď pozriem von, svieti slniečko a je síce zimno, ale za oknom krásne.
Pekný deň, všetkým !!!!
Vitaj Ivka , začala si skvele, najlepšie ako si len mohla tak len pekne pokračuj a teš sa zo života. Krásny a pohodový deň prajem.
8 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Milá uct2007 pridám sa k ostatným, že treba začať od hlavy. Ak hlava niečo neberie, nepomôžu žiadne doplnky stravy na povzbudenie organizmu.
Doplnky, alebo vitamíny si kupuj len z osvedčených zdrojov. Na začiatok asi z lekárne a len malé balenia. Napr. nejakú hlivu s vitamínmi...Ak by Ti nesadli, nebude Ti ľúto ich vyhodiť.
Čo sa týka stravy, ja som dostala po operácii odporúčanie, aby som jedla všetko, čo mi chutí a nerobí problém. Keď som mala chuť na sladké, dala som si bez problémov nejaký koláčik. Len čokoláde som sa radšej vyhýbala. Žiadne veľké obmedzenia som nerobila.
Zobrala si to za správny koniec a to sa mi páči. A nezabudni, že každý deň bude trochu lepšie
12 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Milé dievčatá, občas nakuknem čo je tu nové. Nemám osobnú skúsenosť, len v blízkej rodine. Pri čítaní príspevkov cítiť z Vás ohromnú pokoru a silu. Verte čerpám z nej, keď ma niečo trápi. Spomeniem na Vás, zdvihnem hlavu a pomyslím si na Vašu silu. Písať o tom, otvárať sa k nám všetkým. Dúfam, nie verím, že všetkým Vám bude každým dňom lepšie.
15 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

uct2007 Pozri príspevok
Takže moji milí poraďáci a spolubojovníčky v tejto chorobe som doma z "rekreačného" pobytu v nemocnici po 2. operácii (od júna, v júni bola prvá)
Dosť rozhasená z výsledkov - karcinomy odstránené a histologiou potvrdené - na tenkom aj hrubom čreve, maternici aj vaječníkoch (odstránená maternica aj s vaječníkmi) a ostránili mi aj časť mechúra (malý kúštik).
Zatiaľ rozmýšľam a neviem ako sa pohnúť....ako sa zase naštartovať do nového boja, písala som Vám, ako som všetko poctivo aj príliš dodržovala a bola na seba veľmi prísna, aj čo sa týka stravy a všetkého.
Kde začať? ....neporadíte nejaké vitamínové doplnky na naštartovanie imunity ? Snažím sa nabudiť znova na pozitívne myslenie a znovu začať veriť, že sa z toho vylížem...
Začala som tým, že sa neskutočne teším z toho že som doma, že keď pozriem von, svieti slniečko a je síce zimno, ale za oknom krásne.
Pekný deň, všetkým !!!!

Milá Ivka, dlhšie som tu nebola a vidím, že máš za sebou ďalší kus cesty, viem, že to určite ...... nie je ľahké .... je to ťažké, ale tvoja viera a pozitívne myslenie sú tým správnym začiatkom. Píšeš:"Zatiaľ rozmýšľam a neviem ako sa pohnúť", ale ty už si sa pohla a ani si si to neuvedomila.
Preto môžem povedať Ivka poď!! ... a kráčaj tak ďalej ako si začala pozitívnym myslením ... si silná žienka s úžasným postojom, môžeš si dovoliť na chvíľu zastať "zvesiť hlavu" je to OK je to normálne, ale potom do toho!! Bojuj!!
Často prichádzam do kontaktu s ľuďmi, ktorí majú podobný osud ako ty, sledujem ich púť a učím sa od nich. Výsledky všetkých vyšetrení platia iba jeden deň o týždeň sa hovorí už o niečom inom, je to ako jazda na "horskej dráhe". Teraz máš pocit, že si v tom horšom úseku, ale o pár dní, týždňov, mesiacov to už vôbec nemusí byť pravda. Bola by to obrovská škoda vzdať sa, bojuj Ivka, dokážeš to, nedaj svojej spoločníčke šancu.
My, ktorí sme zdraví a toto ochorenie sa nás bytostne nedotýka si ani len nevieme predstaviť, čím všetkým vy musíte prejsť, akými zložitými cestami a možno vás niekedy až tak nechápeme, pretože sme sa ešte nepozreli tak zblízka tej beznádeji do očí. Myslím tým teraz na tvoju rodinku Ivka, keď pôjdeš takto pozitívne ďalej pomôžeš aj svojej rodine, veď len tak jej dokážeš dať lásku a vieru a spoločnými silami to potom ide ľahšie. Držím ti silno päste a posielam silné objatie.
18 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Milé "onkáčky" a "onkáči" dovolila som si vás všetkých takto osloviť.
Nedá mi to ......... ale musím!!!!
Sledujem vaše osudy od začiatku ..... nie vždy .... sa čítajú ľahko. Ale istotne viem, že zanechali vo mne silné stopy - vy ste takí moji hrdinovia, dávate nám ostatným veľkú odvahu a silu. Všetkým obrovská vďaka.

Napriek tomu (alebo práve preto?), že táto téma je veľmi vážna ........ mi práve táto téma a jej členovia tak hlboko prirástli k srdcu
Naposledy upravil ludmilla : 22.02.12 at 13:26 Dôvod: chyba
14 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ďakujem Vám všetkým, za povzbudzujúce slová, veľmi ďakujem, ste úžasní !!!
Jasné ide len o to naštartovať sa do ďalšieho boja, odhodlanie, chuť ani vôľa mi nechýba, zatiaľ to ide veľmi veľmi pomaličky, som slabá, ale každým dňom to bude len lepšie a lepšie.
Majte sa fajn a pekný deň !
9 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

klobú dolu pred Vami.Hlboko a s pokorou sa pred Vami skláňam a silno držím pästičky vo Vašom neľahkom boji. Ja som si toto všetko prežila u môjho ocinka, ten to ale vzdal a tiež prišlo sa na to neskoro. Bol to nerovný boj, ale vy ste tu silné a a statočné a tú silu dávate aj nám zdravým. Neskutočne ma to tu dobíja a ja tu len tíško čítam vaše pohnuté osudy. Držte sa a bojujte ako vládzete!
14 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Vám všetkým naše milé dievčatá ...objímam Vás a prajem. Prepáčte mi, že som opomenula spomenúť aj chlapcov.
Naposledy upravil Zitulda : 23.02.12 at 10:45
8 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

tak ako som sľubila píšem...výsledky na NOU už dorazili....sú to len cysty.... takže CT sa mýlilo...aspoň dúfam.... na kontrolu mám ísť až 5.3.2012....teším sa .... i keď neviem z čoho som stále unavená, ale kašlať na to... hlavne, že sú to len cysty...., prepáčte, ale som rada a chcela som sa s Vami podeliť o to.... ešte raz všetkým všetko dobré....V.
19 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Vieročka supééééééééééééééééééééééér
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

To je super správa, Vierka, teším sa s tebou a držím prsty, aby už nič zlé nikdy nebolo. Únava môže byť, je čochvíľa jar, roboty máš tiež neúrekom, určite sa to zlepší.
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,

tak ako som sľubila píšem...výsledky na NOU už dorazili....sú to len cysty.... takže CT sa mýlilo...aspoň dúfam.... na kontrolu mám ísť až 5.3.2012....teším sa .... i keď neviem z čoho som stále unavená,
...viem a preto aj bolo ......veni , vidi ...ego abiit
ale kašlať na to
...tak jesto ...
... hlavne, že sú to len cysty...., prepáčte, ale som rada a chcela som sa s Vami podeliť o to.... ešte raz všetkým všetko dobré....V.
...Tebe dupľom...
3 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Vierka, čo viac si môžme priať, skvelá správa
Teším sa s Tebou
2 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Vierka, super správa, teším sa s tebou !!!!
4 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Super správa !!! tešíme sa s tebou , aby ich bolo viac na tejto stránke
5 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Slzím tu a dcéra sa prišla pozrieť, že čo sa mi preboha stalo...no, nič...sú to slzičky šťastia. Vieročka, strašne sa tešíííííííím, drž sa a len tak ďalej.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,

tak ako som sľubila píšem...výsledky na NOU už dorazili....sú to len cysty.... takže CT sa mýlilo...aspoň dúfam.... na kontrolu mám ísť až 5.3.2012....teším sa .... i keď neviem z čoho som stále unavená, ale kašlať na to... hlavne, že sú to len cysty...., prepáčte, ale som rada a chcela som sa s Vami podeliť o to.... ešte raz všetkým všetko dobré....V.
Potešila si, prajem vám všetkým takto skúšaným, len samé dobré a lepšie správy. Veď život je krásny, stojí za to, aby sme ho prežili v zdraví a šťastí. Objímam vás všetkých. Maja
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať